VW jako investice

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Horny
Příspěvky: 39
Registrován: 04 srp 2010

Re: VW jako investice

Příspěvek od Horny »

Vendelin: Co ti prijde na tomto tematu tak spatneho ci divneho, ze se takhle ptas?
Jozef: Sehnat auto v puvodnim laku, bez koroze, za ty penize, co rikas, to zni skoro jako pohadka. Ono bohuzel, jak se neco objevi, hned to skoupi prekupnik, ktery se tim zivi a nasadi na to cenu o nekolik desitek procent vyssi. Takze z auta za 5 mas razem auto za 8 tis Eur...a porad ma velkou sanci to v klidu prodat :cry: Alespon mi to tak pripada a opravte me, jestli to tak neni.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: VW jako investice

Příspěvek od lišák »

Horny píše:Ono bohuzel, jak se neco objevi, hned to skoupi prekupnik, ktery se tim zivi a nasadi na to cenu o nekolik desitek procent vyssi. Takze z auta za 5 mas razem auto za 8 tis Eur...
A čemu se divíš? Je to v podstatě přesně to co chceš udělat sám. Rozdíl je snad jenom v tom, že on nemá potřebu s tím 10let jezdit.
Každý celek se skládá z detailů.

Horny
Příspěvky: 39
Registrován: 04 srp 2010

Re: VW jako investice

Příspěvek od Horny »

Ja se tomu nedivim, proste kazdy se nejak zivi a dela to co umi. Jen mi to nekdy prijde prehnane. Pokud k tomu ten prekupnik prida nejakou dalsi hodnotu, jako ze udela drobny servis, osetri rezava mista atd, tak pochopim navyseni ceny. Jenze kdyz je dostatecna poptavka, koupi lidi i predrazeny kramy. Nekdo tak zkousi, kam az se da zajit, aby to bylo jeste prodejny.

Jen pridam drobnou odbocku... Pracuju v nakladni doprave a tam funguje prekupnictvi v cele Evrope ukazkove a dokonale. Vyrobce zada prepravu velke prepravni firme, ta, jelikoz nema dostatek vlastnich dopravnich prostredku preproda spedicni firme, ta to preproda treba dalsimu dopravci a ten to proda dal jeste mensimu. Na konci, cena za celou akci dost vysoka, jen ten posledni vzadu dost ostrouhal...

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: VW jako investice

Příspěvek od SO 545 »

Horny píše:
Jen pridam drobnou odbocku... Pracuju v nakladni doprave a tam funguje prekupnictvi v cele Evrope ukazkove a dokonale. Vyrobce zada prepravu velke prepravni firme, ta, jelikoz nema dostatek vlastnich dopravnich prostredku preproda spedicni firme, ta to preproda treba dalsimu dopravci a ten to proda dal jeste mensimu. Na konci, cena za celou akci dost vysoka, jen ten posledni vzadu dost ostrouhal...

Tak funguje v podstate vsetko. Hovorime tomu kapitalizmus.

Ked chces kupit dobre auto potrebujes len 2veci , mat dostatocnu hotovost a rozumiet tomu co kupujes.

Priekupnici , obchodnici , bazaristi atd su vacsinou ludia co vedia co /momentalne/ kolko stoji a za kolko to treba kupit aby natom /momentalne/ zarobil.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: VW jako investice

Příspěvek od venca101 »

Neber to, Horny, nějak špatně, ale přečetl jsem teď celý téma naráz a působí na mě takto:
Stěžuješ si, že jsou VW moc drahý, chceš ho pár let pojezdit a pak prodat v případě nouze.
Já to vidím tak, že máš strach, že když teď koupíš nějaký pěkný původní auto, pár let ho budeš užívat bez investic = s prominutím ho kurvím pár let, protože neinvestuju a mezitím se součástky opotřebovávají a až mě omrzí, tak ho opotřebovanější prodám a ještě na něm vydělám... Parádní plán...

PS: doufám že se neurazíš, nemyslím to zle, ale vážně to tak působí. Moje rada nakonec, kup původního brouka do r.v. 66 (třeba nějakýho jako 5Š bluebug). Za pár let jeho hodnota rozhodně neklesne, akorát až budeš chtít prodat, bude to dlouho trvat, než najdeš kupce!

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: VW jako investice

Příspěvek od kratatom »

Mam par postrehu k tematu: Podle ceniku veteranu, ktere zverejnuji specializovane klassik a youngtimer casopisy, vsechny VWcka (snad mimo jeden typ VW 1500, ktery stagnuje) cenove mirne stoupaji. V nejake svetove ankete o nejoblibenejsiho veterana, ktereho by clovek chtel mit v garazi, se Brouk umistil na tretim miste. Jeho obliba je tedy velika a pekne puvodni kusy, bez koroze, bastleni, tuningu, hlenu a patinky si podle meho nazoru cenu udrzi. Nebude vsak nijak zavratna a naklady na provoz a udrzeni dobreho stavu nejsou a nebudou nizke. Jakekoli originalni kabrio, mimo Rencmullera, taky nejspise nebudou vyhozene penize. U busiku cena take stale mirne stoupa, ale osobne se domnivam, ze clovek, ktery ma volnych mega a vice korun na koupi veterana nesahne po ponorce, ale po nejakem mercedesu, jaguaru, anglickem roadsteru apod., tedy zadne masovce, ale spise sberatelskem kusu s potencialem udrzeni hodnoty. Zahranicni aukce kazdy mesic lamou nejake nove a nove rekordy pri prodeji sberatelskych kusu. Zajimavy cesky server je investycnik.cz, kde se obecne o investovani do veteranu objevilo i par zajimavych informaci. Druhou stranou mince je, kolik je schopen do veterana nasypat penez nasinec a kolik zapadni cizinec. Muj nazor: Brouka si kup pro radost a uzij si kazdou vyjizdku. Hrnec zlata to neni, nikdy nebude a do hrobu si ho nevemes :-).

Horny
Příspěvky: 39
Registrován: 04 srp 2010

Re: VW jako investice

Příspěvek od Horny »

Venca: Tak nevim, jestli se spatne vyjadruju, ale to jsem byl spatne pochopen. Nerekl jsem, ze pocitam s tim, ze v prubehu provozu do auta nedam ani korunu. S tim uz mam zkusenosti s mym busem a obecne vzato s kazdym autem. A vsech si vazim a davam jim peci, jakou si zaslouzi. Ale velke investice typu renovace, velke plechariny, ci kompletni go motoru, to uz by me spis odrazovalo, proto jsem se ptal, zda je realne koupit auto, ktere nebude vyzadovat velke investice. S temi drobnejsimi, provoznimi, samozrejme pocitam. A urcite nechci koupit auto se zamerem vydelat hrnec zlata. To vim, ze je nerealne a kvuli tomu si brouka kupovat nechci. Me i pritelkyni se libi, chceme si ho nekdy poridit a nejake momentalne nevyuzite prostredky, do toho muzu vlozit. Jen jsem chtel vedet, jak moc je realne, ze se do budoucna hodnota nepropadne, pokud bych zalozil rodinu a penize v rozpoctu chybely, bude muset neco z domu. O t3 momentalne vim, ze jsem tezce v minusu v porovnani s trzni hodnotou a jeste nejakou dobu urcite budu. Proto jsem zalozil toto tema a ptam se zkusenych. Ale evidenten me ma plno lidi za vykuka, co si chce namastit kapsy...

Krata: Diky za postreh a radu.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: VW jako investice

Příspěvek od Pětišroub »

kup pěknýho malookňáka, ve stavu +- jako je ten můj. Když bude mít mávátka, nebo faltdach, je to plus. Dají se koupit za zajímavé částky a přicházejí pomalu do kurzu. Pokud by byl za 5000E tak by to byla luxusní cena. Protože já jsem koupil draho, při prodeji, když k němu dojde, sice nevydělám ranec, ale rozhodně neprodělám. A o to asi jde - jsou to peníze uložený pořád líp než v bance a navíc "to" dělá radost.

Do hrobu si to stejně nevemem ani jeden a uvažovat v delších, než střednědobých výhledech asi nemá smysl. Jezdit, užívat, servisovat v rámci bežné údržby a třeba trochu vylepšovat. Čím míň "mrtvýho" času na tom strávíš, tím líp.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: VW jako investice

Příspěvek od lope »

Jako skoro každé hobby, je i veterán finančně prodělečná záležitost. Ale k tomu jsou peníze, do hrobu si je nevezmeš. Jde o to, jetli ti to něco dá dneska, myslím pocitově, zážitkově. Až ti to nic dávat nebude, tak to prodáš. Dobrá otázka je, jak nepřeplatit. Ale koukat především na to, za kolik to možná někdy prodám... To tě celkem lituju. To si radši kup zlato a sleduj burzu.

Horny
Příspěvky: 39
Registrován: 04 srp 2010

Re: VW jako investice

Příspěvek od Horny »

Petisroub: Presne tak to mam na mysli, ted mi mluvis z duse.

Lope: Litovat me nemusis, protoze jsi asi uplne nepochopil muj zamer. Zlato by mi zadnou radost neprineslo, nejsem rejzak, kterej by se vyzival v tom, kolik ma kde poukladano.

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: VW jako investice

Příspěvek od beetle66 »

Sam píše:S úsměvem to tady sleduji a myslím, že je třeba rozlišovat mezi investicí a spekulací.
Pokud jde o spekulaci, klidně kup brouka nebo busíka. Prodejní cena je často zcela mimo realitu a pokud budeš šikovný, prodáš dřív, než bublina kolem busíků ponorek a vůbec brouků praskne.
Pokud ti jde skutečně o investici, poohlédni se po jiné značce, kusové výrobě, nebo alespoň šáhni do válečných nebo předválečných let (KDF)
S úsměvem musím reagovat Same, pokud ta bublina praskne, tak se to nebude týkat jen VW, ale komplet tohodle byznysu s veterány napříč spektrem. Investice do KdF je nesmysl, (budu-li se držet prvního dotazu) vzhledem ke vstupní investici a proměnými kolem toho, za tu cenu jsou daleko zajímavější investiční příležitosti.

Jak píše 5š a jak jsem psal dříve, první malookna jsou velmi zajímavá volba do budoucna a velmi vhodná na to, co chceš :D
1966

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VW jako investice

Příspěvek od Sam »

Tak to rád slyším. Alespoň si nebudeme vzájemně lézt do zelí. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: VW jako investice

Příspěvek od beetle66 »

Sam píše:Tak to rád slyším. Alespoň si nebudeme vzájemně lézt do zelí. :D

To beru :D Já bych radši v téhle kategorii Tatru 97:) ale zpět k tématu...
1966

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: VW jako investice

Příspěvek od loufes »

Horny: kup si radši felicii kabrio ze šedesátých let a budeš na tom líp...Brouka nekupuj... :wink:
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: VW jako investice

Příspěvek od Samba »

těbuch Horny, kup si třeba toto.. http://auto.bazos.cz/inzerat/35535666/V ... -r1960.php" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.dropbox.com/sh/2mkoubarbe7w ... n=76579512#/" onclick="window.open(this.href);return false;
tuten model bude už jenom nabejvat, zpátky ni krok..
Naposledy upravil(a) Samba dne 07 čer 2014, celkem upraveno 1 x.

Horny
Příspěvky: 39
Registrován: 04 srp 2010

Re: VW jako investice

Příspěvek od Horny »

Felicie je jiste zajimava zalezitost, ktera je v kurzu, ale me napadl brouci a busi mor. Jako hrdy Cech bych se mel stydet, ze nepreferuji domaci znacku, ale nemuzu si pomoct. V Belgii, kde travim pracovne vic casu, nez v Cechach, objizdim v kazde volne chvili srazy a hltam atmosferu.

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: VW jako investice

Příspěvek od Samba »

a co třeba ouvl.. https://www.dropbox.com/sh/1es722u49mqouvz/6EbnHjrprY" onclick="window.open(this.href);return false; ??

Horny
Příspěvky: 39
Registrován: 04 srp 2010

Re: VW jako investice

Příspěvek od Horny »

Samba: Fesaci, mas sz.

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: VW jako investice

Příspěvek od dolin »

Horny: Kladenské pečeně jsou v přímým rozporu s požadavkem minimálních vstupních a údržbových nákladů... Jakkoliv jsou ty auta pěkně původní.
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Horny
Příspěvky: 39
Registrován: 04 srp 2010

Re: VW jako investice

Příspěvek od Horny »

Ufidime, stav neznam a dle fotek nechci soudit. Drobne nedostatky by mi asi nevadily.

Odpovědět