Hřejivý archiv :-)

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

... a větší kapky máme tady, :wink:
...na připomínku jednoho z nových členů fóra, který si dovolil ventilovat své výhrady k organizaci "spanilé jízdy" při srazu Attack 2005, přispěl Mr. Vaahaa do našeho archivu v duchu své odzbrojující skromnosti s věcnou připomínkou:

Panove co tady na to zvraceni napsat........

v prvni rade me berou keci o tom jak vse bylo na picu od lidi co nic nedelaj a jenom kritizujou.......nastesti ale jsou to porad ty sami a vime o koho jde......

v druhe rade attack organizuje cca 10 lidi, ktery makaj jako hovada aby jste se pobavili a jeste se vam neco nelibi......jdete do prdele

za treti......ke spanile jizde......organizoval jsem ji ja sam dva roky po sobe a uz na to seru....pokazde se najde nejakej kreten kterej z neznameho duvodu jede uplne jinam......ad attack 2003.....vsichni meli MAPU a vsem se rikalo jede se na jih do mlade boleslavi.......a nevim kterej zmrd jel uprostred kolony na Jicin........delate si to sami tak neremcejte a prilozte ruku k dilu.........

ve finale prijedete a jeste se vam zda 300,-za 3 dny moc

jeste jsem tu neslysel keci jak se na tom nas klub napakoval.......mozna by jste se divili jakou diru ma nas predseda v kapse........

a budte radi ze to dela z lasky k broukum a vzduchem chlazenym protoze bez nej a bez klubu by jste jezdili leda tak do prdele a ne na attack
ale zase na druho stranu by jste tam meli klid, bez zavodu....ten kdo si chce zazavodit tak muze cestou do te prdele zavodit treba s favoritama na okreskach......urcite by to bylo bezpecnejsi nez nase spanila jizda, ktera byla totiz podle vas priserne nebezpecna..........

mimochodem ja jsem na ni nejel, protoze jsem makal jako kreten a odnasel odpadky po plose aby jste meli kam davat vas bordel........

pokud se nikomu neco nelibi tak at tam nejezdi....ja se bez zmrdu co jenom kecaj a nic nedelaj obejdu

a porad mi bude lip z hrstkou lidi co se nebojej neco delat nez z morem lidi co jenom picujou a picujou......

omlouvam se za vulgaritu, ale jina slova nenachazim.........

nedivim se ze spousta lidi se na organizaci attacku uz radsi vykaslala.........ale ja vydrzim a pristi rok jdu do toho zase

děkujeme pánovi :lol:

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

jakub.koutsky:
"Stojíš na semaforu s broukem vedle nějaký votuněný káry. Brouk ti nedrží otáčky na volnoběh (všichni to známe) a aby ti to nechcíplo, tak při čekání hamtáš na plyn. Vrrrrrum, vrrrrrrum, vrrrrruuummmmmm!
A co udělá tuningář? Koukne na tebe a v okamžiku kdy padne zelená, začne pálit gumy, z vejvuku se vyvalí černej TDi-smrad a za hroznýho kraválu vodpálí pryč. Ty zařadíš za jedna, v klídku se rozjedeš a na příštím semaforu se zase potkáte.

Tak proto rád tuningáře. Protože jsou startovací. A protože já dělám všechno pro to, abych měl auto jako z fabriky a oni dělají úplnej opak."

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Anonym:
Anonymous píše:He pocul som pojde dost ludi z BRNA
To bude zase meeeeeekanica a beeeeeeekanica
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Pětišroub napsal:
kolego odborníku, co bys radil na starý metalický lak?

SO 545 odpověděl
Tak po prvé: Žiadny odborník pastovanie/leštenie je veda a to do písmena.

Ako vyzerá ten lak počítam že je to strieborné mechiko.
Keď chceš odstráni? oxidáciu tak asi strojovo a kvalitnou pastou.
Ručne asi nie alebo sa namakáš ako japonský učeň pri leštení meča.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Keď som zbadal že sem niečo Ax pridal tak som tušil že to budem ja.

Bingo :D 8)
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Šimákova úvaha tři dny před začátkem srazu Jeseník 2005

tak Turek zase jezdi. jezdil, nejezdil, jezdil, nejezdil a ted pro zmenu jezdi.
takze na Jesenik co? no nevime

nicmene, fungl super mega rozdelovac dodal Petisroub - Diky
karburator Yahodak - Dekuji
repasi karburatoru provedl PAN Kratochvil - fantazie zdarma, vrele doporucuji
a vse finalne pokujvil simak, dekujeme.

byla vycistena palivova soustava a zkontrolovana elektrika. nekde jsem ale asi udelal chybu. motor bezi pri plnem sytici pomalu a smrdi benzinem ( moc bohata smes?) a kdyz se vytahne kabel z rozdelovace od ctvrteho nebo druheho valce, tak se nic nedeje, zadna zmena rytmu chodu, zvuku, nic. Prohodit kabely jsem zkousel a krome strasne pecky do vyfuku jsem jiny efekt nezaznamenal ( vlastne jsem si jeste ustrik, ale to sem napatri). Proste se to chova divne. Muze byt zkratovana svicka? resp. obe 2. a 4. ? Jeste to budu postuchovat, ale mam obavu, abych tomu nepomohl spis do hrobu.
No a potom je tu jeste takova zvlatnost se syticem. Pri studenem motoru je zapnuty naplno a motor bezi tak nejak, asi jako traktor. Kdyz se trosku ohreje a posune se o zoubek, otacky vyrazne stoupnou a pri dalsim posunu otacky opet klesaji. Jsem z toho jeleň.

napady a postrehy vitany
-------------------
epitaf: jednoduchy auto to sice je, ale chova se dost slozite

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Debatu o tom, kdo všechno byl v Jeseníku ´05 okraden o ventilkové čepičky, odlehčil bugz svým pohotovým příspěvkem v tomto znění:

Už mám pachatele! Je to von!
Obrázek
Ministr národní obrany
armádní generál JUDr. Alexej ČEPIČKA
(1950 - 1956)

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Kolega Lamine nám pěkně provzdušnil debatu svou osobní zpovědí o svém dřívějším vztahu s počítačovými hrami online. Děkujeme a gratulujeme. :

Muj nazor je, ze jakakoliv online je na P**U.
Hraval jsem Ultimu Online a byl jsem na ni zavislej 4 roky. reknu vám, ze to jsou 4 leta v haji mych nejlepsich let, proste kdyz je nekdo blbec a hraje PC games misto uzivani zivota... Posudte sami, je lepsi stourat se ve svem auticku a pak si ho uzit, nebo sedet cely dny u PC a nemit z toho nic??

Jsem rad ze je to za mnou!!

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

V čase nadcházejícího adventu vysvětlil Pětišroub osazenstvu fóra, proč bylo nutné přistoupit k regulování balastu v technických topicích a na závěr přidal stručné zhodnocení vývoje fóra za poslední dobu, k němuž nezbývá dodat nic než díky:

...Ježíšek vyrostl a narostly mu fousy a bohužel ho nemůžeme nechat aby se plácal a následně zahynul ve vlastních hovnech.

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Příspěvek Petra914 netřeba konferovat: :)

Američan XY(zřejmě totální cvok nebo věci neznalý pako)si připevnil na střechu taxíku pomocný raketový motor z B-52.Pro ty co to neznaj,tak B-52 je obrovský vojenský letadlo a ty motory mu pomáhaly při startu,když bylo plně zatížený.Myslím,že jich mělo šest a po vzletu je pilot odhodil.Zpátky k panu XY.Nejlepší na tom je,že to ten idiot skutečně vytáh na nějakou rovinu a odpálil.Pak v článku následovaly výpočty fyziků,co že to s tou kárkou udělalo a ty byly následující.Vzhledem k váze auta upadl pan XY zhruba 2 s po odpálení motoru do bezvědomí a auto našli totálně rozmázlý na nějaký skále asi kilometr od místa,kde to odpálil.Spočítali,že v okamžiku nárazu se pohyboval něco mezi 500-600 km/h,takže to auto vypadalo asi jako nejtek,kterej rozklepával pan Sobota v Jáchyme,hoď ho do stroje!!!

Celkem slušný zrychlení,neníliž pravda?

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Předchozí storku doplnil kolega psycho dodatkem:

bola to Impala a naprasil to do nejakej skaly a ked rozoberali trosky, tak nasli volant zo zarazenymi nechtami vo venci..

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Vhdoné doplnění obstaral kolega simak namsěrováním na příběh uvěřejněný na http://www.volny.cz/yamerthall/007/technika.htm v tomto znění:

Podobně šílený nápad se prý povedlo realizovat i u nás, konkrétně na Ruzyni, začátkem 70. let. V té době dostala Správa letišť dvě vyřazené stíhací letadla MIG 15, někdejší hvězdy války v Koreji.
Používala je na odklízení sněhu z letištní plochy, který se rozpouštěl spalinami z proudových motorů. Tyto dva MIGy, vlastně jejich torza - zůstala jen přední část trupu s kabinou pilota a motor, byly za příďový podvozek a závěsy hlavního nosníku křídla připevněny kotočné konstrukci na korbě automobilu Praga V3S. Tedy konfigurace, kterou by byl hřích nevyužít a teď nemyslím odklízení sněhu. Slovo dalo slovo, pár piv podpořilo přirozenou soutěživost - konec konců tyto monstra byly dvě a to byla přece jasná výzva. Dva soutěživí jedinci přistavili své "vejtřasky" na startovní čáru, tedy na práh dráhy 31 ruzyňského letiště. Rozhodčí nasedli do terénního vozu zn. GAZ a vydali se na konec dráhy, kde měli potvrdit, kdo z obou rivalů byl rychlejší.
Když byl gazík jedoucí na plný plyn asi ve třetině dráhy, rozeřvaly se dva tryskové motory a rozhodčím bylo okamžitě jasné, že oni v cíli první nebudou. Vzápětí okolo gazíku prolétly obě "vejtřasky", jedoucí na plnou přípust. Díky "zemědělské" vůli v řízení jim byla dráha ruzyňského letiště trochu úzká. Ale byli to tvrdí chlapíci. Nestáhli plyn... a když ho stáhli, bylo už pozdě. Při prvním ťuknutí na brzdy uletělo obložení. Vejtřasky se bez brzd řítily kupředu... Stále kupředu...
Když rozhodčí dorazili na konec dráhy, našli obě auta zabořená ve zkypřeném pásu hlíny, sloužícím k zastavení letadel, která "to" neubrzdí. Oba řidiči ­ piloti naštěstí neporušených aut, vychutnávali zasloužené "lahváče", které si vzali s sebou pro případ ztroskotání. Jaké rychlosti "vejtřasky" tehdy dosáhly, to dodnes nikdo neví. Tachometry se utrhly jako první... A jejich výrobce pravděpodobně dodnes netuší, že tento vůz je držitelem neoficiálního rychlostního rekordu náklaďáku stryskovým pohonem...
Přestože jsem námět k tomuto článku získal ze seriozního časopisu L+K, vážně netuším, kolik je na těchto historkách pravdy a kolik je jen "latina". Dovolím si jen poznámku, že příběh sraketou připomíná některé epizody zamerického kresleného seriálu "Road Runner", kde věčný smolař, pouštní kojot neustále honí to strašně rychlé kuře.

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Tento příspěvek by se spíš hodil do Mrazivého archivu, hřejivý pocit ale můžeme mít z toho, že už je to "snad" definitivně fuč.

Na Grossraumovu připomínku uplynulých "pořádků":
O dřevních Broučích a Ponorčích dobách v ČSSR by vám moh' vyprávět brněnský nestor Mr. Trávníček. Třeba kterak koupil a převážel válečnýho půleňáka. On mi taky vyprávěl jak přišel k nějaké Ponorce či Kulaťákovi, a to je způsob č. 7: koupě konfiskátu z celního skladu. Když bylo totiž předmětného vozidla použito k pašování zboží nebo snad dokonce lidí, jako v případě jednoho Busíka, propadlo toto státu.
Taky jsem slyšel, a to ze dvou zdrojů, že v 70. letech prodaly OKD uhlí do NSR bartrovým obchodem za vlak plný Volkswagenů. Pamatujete na krásného Kulaťáka ve filmu Parta hic.....?
reagoval Petr Heger:

JO JO jako náš" dědeček brouček "dáreček od příbuzných z NSR do ČR k narození mé maličkosti a svatbičce našeho taťuldu1970 a bydlí u nás do dnes s tou nej nej nej péčí. Také malá kuriozitka:když ho praděda z Mnichova vezl tátovi na České hranice vzal sebou ještě další naše příbuzné aby se mohli s tátou pozdravit a po delší době přivítat.Otec se moc těšil vzal zase naše příbuzné od nás z Mohelnice (na Šumpersku)když však byl vpuštěn na českou celnici brouk už tam stál a celník mu řekl že praděda pospíchal honem domů do mnichova.Táta se podíval asi 500m na Německou celnici a tam stál náš smutnej praděda i s rodinou a všichni mávali otec se připojil a ještě dostal že mává do německa.Tak se sem dostal náš brouček a tak si všeci važme žě je ten komohnus pryč. :lol:
Naposledy upravil(a) axoun dne 14 srp 2006, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Říkanka od admina, pana Pětišrouba alias Bluebuga:

eine schöne kurbelwelle
bum-ta bum-ta bum
macht dein käfer fahren schnelle
rata-rata bum
hab acht!!
und
frau braun, ejchuchůůů

KOLENA DO VRCHU!!

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

yahoďák píše:Příhoda, co se mi udála před vánocema:

Šmejdím po jednom antikvariátu, zda by tam nebylo něco zajínavého pro mě..... zaslechl jsem, že dovnitř vstoupila zákaznice a ptá se, jestli může vzít pejska dovnitř... a dál tomu nevěnoval pozornost a listoval si v hromadě fotek. Po chvíli ke mě přistoupila ta mladá paní a povídá něco ve smyslu:
" Dobrý den, omlouvám se, můžu se zeptat, nejste náhodou pan Jahoďák??"
:shock: "No jsem to já...." :shock: pravím nechápavě... až po chvilce vysvětlování mi došlo, že je to manželka jednoho nejmenovaného uživatele, která ho doprovázela při dvou příležitostech, kde jsem se s ním potkal... ale taky si nebyla jistá :lol:
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Po zdůraznění faktu, že jeho velkoobjemová ponorka by se do podzemních garáží nevešla, hodil Grossraum do placu hlášku ze zlatého fondu:
axoun píše: Nooo taky jsme to v tom podzemí měli o tykadla. Kočárek a plastovej náklaďák jsem musel ze zahrádky sejmout! :wink:
To mě připomíná, když jsme si z jednoho výletu po Moravě vezli na zahrádce našeho grossraumu houpacího koníka. V jedné vesnici k nám přistoupil bodrý muž a ptal se, kde že bude stát ten cirkus, který propagujeme. :?

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Telepatický přenos rozhovoru mezi muži na snímku krátce po tom co cvakla spoušť. Po dokončení hovoru byl jeden z aktérů méně usměvavý. Médiem, jež fonetický přenos ze záhrobí zprostředkovalo, byl Kuba alias 37.
Děkujeme. :P


Obrázek

Nejsou to H. Ledwinka a F. Porsche z období před soudem o autorství brouka?

Story by pak byla:
"Du, Hans! Pocem, já tě takhle vobejmu, ty kluku ušatá... pěkně jsi ten podvozek nakreslil! Pěkně. Jen co je pravda."
"No, však jsem Ferdo dva týdny se ženou nenocoval."
"Tak proto vypadáš tak sešle! Poď, tady Karl nás vyblejskne..."
"Hele Ferdo, nemyslíš si doufám, že když mě necháš vyfotit, že mi nebudeš muset dát prémie."
"Co? Jak... ale... aber Hans! To je pšece ganz standartní odměna, u nás v Deutschland. Der zaměstnanec mußí mít radost ze společné fotky se svým nadřízeným! Peníze, peníze... vy češi furt myslíte jenom na peníze..."
"No já jen, že jsem tady nakreslil půlku auta a vy se se mnou jen vyfotíte."
"Na ja und co sis myslel, Hans?"
"Myslel jsem si, že bych měl být uveden jako spolukonstruktér a mít podíly ze zisku."
"Aber Hans, já ty tfoje vobrázky nepočebůju! Für mich hinter mich, si ty šmáranice můžeš vzít a odstěhovat se s nima třeba do Tater!"

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

V Pokecu o všem možném je v topiku Cítím velké znepokojení polemika nad škodlivistí vnějších vlivů na vývoj osobnosti dítěte. I když vytržen z kontextu neblýskne se příspěvěk kolegy Kryštofa ve své plné kráse, přesto jej stojí zato vystavit v této klenotnici myšlenek.
Díky Kryštofe.


To Herbie:
Moja polovička je učiteľka, ja som (aspoň podľa diplomu) v podstate tiež učiteľ. To čo hovoríš je svätá pravda. Na druhej strane polka z tých rodičov kupuje deťom tie mobily (a to sa vzťahuje aj na TV, PS a pod.) práve preto, aby medzi ostatnými nevyzerali hlúpo. A vedia o tom. a aj si to priznajú. Z tej polovice, by stačilo, keby jeden rodič tak neurobil. Poznám však našťastie aj takých. Ich deti to prežívajú vcelku OK. Je to však komplexnejší problém. Pretože nestačí dieťaťu len vysvetliť, že to jednoducho nepotrebuje, alebo že to, že to majú aj ostatní, nie je dôvod. Preňho to JE dôvod.
Skôr je dôležité ponúknuť mu alternatívu, aby sa ono samo presvedčilo, že to naozaj nepotrebuje. Alternatíva ktorú sú však schopní dnešní rodičia ponúknuť, však spočíva v privezení autom pred školu, odvezení autom zo školy, v zaplatení 5tich krúžkov do týždňa (samozrejme aj s dovozom a odvozom), a kúpením všetkého, čo ich dieťa chce (a divili by ste sa, nejde len o bohaté rodiny). Koľko však poznáte rodičov, ktorí chodia cez víkendy s deťmi do lesa, ktorí im čítajú rozprávky, ktorí sa s nimi učia a píšu úlohy, ktorí sa s deťmi rozprávajú aj o niečom inom ako o tom, čo bolo v škole a aj inak ako pri zapnutom TV v pozadí... Znie to možno pesimisticky, ale ja takých veľa nepoznám.
Ale mám viac skúseností s tým, že ak sa naozaj ponúkne takáto alternatíva, málokedy sa stane, že z dieťaťa vyrastie jedinec, ktorého vážne položí nejaký výsmech alebo nepochopenie zo strany kolektívu. Naopak sa párkrát stalo, že takéto dieťa si pár kamarátov naklonilo aj na svoju stranu. Nie väčšinu. Ale myslím si, že to ani nie je potrebné.
Takže myslím si, že cesta existuje.

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Tak tu máme další klenot. Způsob, jakým Petr914 podal Elvisovi základy nauky o lakování karoserií, je z katekorie klenotů národního písemnictví. Elvisy, neuraž se!!! Z Petrova výkladu budou mnozí z nás bezpochyby obohaceni po odborné stránce. Do tohoto topiku patří však svou barevností a Petrovým citem pro řeč. Děkujeme Vám oběma.

Tákže Elvisi,hned na začátku si tě taky trochu podám a pak se budeme věnovat tvýmu problému.

Koukej sem do p.....e hodně rychle nacpat fotky a hlavně pořádnej Elvisovskej avatar(obrázek uživatele)ať si komplet čo ve če...
Elvise Presleyho mám rád a hlavně mám rád všechno,co zavání fuck'n'rollem....(Doufám,že sem tvojí přezdívku nepochopil špatně.Je to o tom,že Elvis žije...Elvis je král...)

Tvůj přístup k digitálu se mi líbí,protože ho má každej ***,samozřejmě včetně mě,takže na ty fotky máš tejden :lol:

...a teď už k věci:

Pochopil sem,že se snažíš mít auto hezký,za málo peněz(kdo ne?-moc milionářů na Flat neleze,pokud vim),takže přístup je správnej.Mrkni na ten topic o lakování ještě jednou a zkus číst mezi řádkama(což je hodně těžký,protože je to celkem dost slušnej chaos,ale dá se to).Tak co,máš to?Nemáš,takže jedeme dál.Barvožrouty,kyseliny a podobný bordely sou čistokrevnej olej a já ti tam píšu co?Já ti tam píšu,že mastnota je nepřítel No.1.Opískování už sme řešili.Jen pro jistotu ti tu ještě uvedu,že za skutečně pěkně opískovanou podlahu máš dva digitály...

Teďka trochu dotáhnu ten Yahoďákovo příspěvek.Má samozřejmě pravdu,jako takřka vždycky... :lol: Dáme si teda modelovej příklad opravy dveří:

Sou to dveře starý ohnilý.Hnijou nám kde?Hnijou nám především na hranách.Vezmeme si do ruky ten fascinující přístroj-flexu a s citem,protože flexa umí bejt hodně rychlá,orveme ten nejbrutálnější rez ze dveří do pryč.Tam kde nám ta rez přechází z brutality do puklinek už pokračujeme hrubým smirkem za sucha v ruce(smirek 60-80),kterej si dáme na hoblík(nemáš ho-peč na něj,vem si prkýnko),abysme z toho neměli vlny a boule jak kráva.V tomhle modelovým příkladu nebudeme vyvařovat.Škrábneme ty hrubý části(smirek 120,160)a pokračujeme nakitováním očištěnejch ploch.Pod kit dáme buď základovku-radši Zink Spray,aby nám to nehnilo,vezmem si širokou stěrku(je široká zhruba 30 cm.Jak to budeš patlat těma úzkejma krámama(3 cm apod.),tak si tam zase uděláš jenom boule) a lakýrnickou hantýrkou utáhneme co nejširší díl několika tahama-až po ten originál lak.Nesnažíme se o nějakou absolutní dokonalost,protože čím víc se s h.....m s....š,tím víc smrdí.Vybrousíme hoblíkem(prkýnko) smirkem(120-240) do roviny za sucha,dokitujeme už menší stěrkou detaily,zase brousíme a děje se nám co?Děje se nám to,že ta originál vrstva laku,který nám tam zbylo zhruba 70-90% nám krásně určuje,do jaký míry(vejškově) máme nastavit ten obroušenej plech,abysme se dostali na původní tlouštku laku z fabriky-tady šetříš prachy příteli.Pak už jenom plniče,rozbrousit pod vodou,zalakovat,hotovo.
Znova upozorňuju,že je to jen modelovej příklad.Aby to bylo dobře chráněný proti rezu,je třeba ještě trošičku víc,ale v základu to takhle funguje.
Ostatní dotazy ohledně laků a těhle vjecí už sázej do topicu o lakování,ať z toho maj něco taky ostatní-aby byl ten topic o lakování pěkně komplexní.
Měj se a polepši se :lol:

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

A pri lakovaní ešte zostaňme. Neviem, či je to do archívu, ale pri srdci ma to zahrialo :wink: . Kolega Bohuš sa pripojil do debaty o lakovaní:
Bohuš píše:Super čtení když jsem kdysi stříkal vypalovacími laky žádne velké čistoty z pistole mi občas stříkla voda a lak super lak jsem začal akryl sam lavor jen dávam filtry vzduchu a antistatickou hadici a antistatické utěrky a jednou snad to bude dobre.

Odpovědět