Moderní auta...okrajová diskuse

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Octavia Tour

Příspěvek od wally »

Milosak_1 píše:Minuly tyden jsem nafasoval v praci novou Skoda Octavia Tour 1,6 Benzin. Pred malou chvili jsem absolvoval s timto vozidlem z MB prvni nocni jizdu a tak jsem se nastval, ze jsem se rozhodl tuto firmu jiz nepodporovat.
V teto vybave neni ovladani na stlumeni palubniho svetla. Takova banalni vec je za priplatek a pri tom ji uz na nasich VW mame peknou radu let jako standardni vybavu. Takze az pojedu v noci, abych si vzal slunecni bryle, aby me silne nasviceny display neosilnoval !

Fakt mi zustal rozum stat.... #-o
To je divný, v mým Laurinovi to je :D

Inu, kdo šetří má za tři... Tour už je prostě jako Fabia praktik :( už to nejni co bejvalo :lol:
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od lubos »

Důvody bych hledal asi tady: http://auto.idnes.cz/octavia-je-nejlevn ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;

Já bych to tý Škodovce zas tak moc nevyčítal. Když má bejt něco levný, tak se to zkrátka na něčem musí projevit.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Milosak_1 »

lubos píše:Já bych to tý Škodovce zas tak moc nevyčítal. Když má bejt něco levný, tak se to zkrátka na něčem musí projevit.
A ja zas jo.... ostatni konkurenti maji spoustu doplnku navic za stejnou cenu. Chudaci v MB, nevydelaji na aute >200% a nebudou mit milionove premie, fakt je mi jich lito. Chapu, ze nejsou nalakovany napr. kliky, venkovni zrcatka, spodni mrizka chladice, kabina osekana o vse co jen jde, atd... ale jeden obyc potenciometr za par korun, ktery zvysi bezpecnost ridice, tak to teda Lubosi silne s Tebou nesouhlasim. Klidne to porovnam s tim, jako kdyby mi nedali pasy do auta. Ten predni panel totiz sviti jak Temelin.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od lubos »

Tady asi nemá smysl polemizovat, ve Škodě nejezdím, nemůžu ten svítící ciferník hodnotit. Nejlepším řešením je kupovat ta auta u konkurence, když mají tu lepší výbavu.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Pětišroub »

Milošáku, to že máš Tour bez výbavy vyčítej svému zaměstnavateli a ne Škodovce.. srovnej s výbavou brouka ve verzi studentwagen .-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od yahoďák »

:lol: jsem se docela pobavil ... když si pořádně přečtu první příspěvek:
Milosak_1 píše:Minuly tyden jsem nafasoval v praci novou Skoda Octavia Tour 1,6 Benzin. Pred malou chvili jsem absolvoval s timto vozidlem z MB prvni nocni jizdu ... a tak jsem se nastval, ze jsem se rozhodl tuto firmu jiz nepodporovat.
Milošáku, čím jako nebudeš již škodovku podporovat? Dáš v práci výpověď? Budeš brát jen posty bez služebního vozu? Koupíš si jiný auto za svoje a budeš s ním ostentativně jezdit pracovní jízdy? :lol:
Slyšel jsi někdy přísloví "darovanýmu koni na zuby nehleď" ? Buď rád, žes nenafasoval něco poháněný HTP a nebo co já vím ... třeba nějakou Dacii :wink:
A abych jen nepxčoval..zeptej se (víš koho) třeba ta intenzita jde jednorázově ztlumit "softwarově", nebo vyměnit podsvícení.
Obrázek

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Milosak_1 »

Na displeji se zobrazuje jakou mam zrovna zarazenou rychlost (5 cidel). Pak mi to ukazuje kdy a na jaky kvalt mam preradit (propojeni, kabelaz, vyhodnocujici sw propojen buh vi s cim, atd...) ! Kolik stoji tahle (dle meho uplne zbytecna) funkce o proti regulaci podsviceni pristrijovky ? Predpokladam, nekolikanasobne vic... (na rozdil od studentwagena, ktery doopravdy byl uplne holy). Podotykam, ze okamzita a prumerna spotreba se tez zobrazuji (to je snad uz standard) a lze si dle techto udaju snadno hlidat spotrebu.

Vcera vecer jsem odjizdel od Tupajze a svetlo v kabine je tak intenzivni, ze se mi triko odrazi od celniho skla zpet do kabiny, a o to je snizena ucinnost svetel. Prijde mi, ze pri navrzeni teto vybavy, zrovna manager pro pristrojovky mel volno, a nebo byl marod.

@ Petisroub - tady nejde o to, jestli mi zamestnavatel koupil takove ci makove auto, jde o to, co vyrobili za nesmysl v MB. Do dnesniho dne jsem na ne nedal dopustit, jsou to fantasticka auta, neskutecny delnici (v byvale firme cca 400 aut s min. provoznimi naklady), ale po teto zkusenosti to urcite prehodnotim.

P.S. Jo, a nejde pustit radio bez kontaktu [smilie=tantrum.gif] a ponevadz to ma nevypnutelne denni sviceni, musim svetla dat na pozicni polohu, zapnu kontakt, pustim radio a sviti mi dalsich 8 nebo kolik uz zarovek. Takze baterka je za par hodin fuc... =D>
Naposledy upravil(a) Milosak_1 dne 20 črc 2011, celkem upraveno 2 x.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Milosak_1 »

yahoďák píše:A abych jen nepxčoval..zeptej se (víš koho) třeba ta intenzita jde jednorázově ztlumit "softwarově", nebo vyměnit podsvícení.
Hned jsem se ho ptal, ale bohuzel nejde, vylepsi to jen folie...
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Pětišroub »

Milosak_1 píše:Na displeji se zobrazuje jakou mam zrovna zarazenou rychlost (5 cidel). Pak mi to ukazuje kdy a na jaky kvalt mam preradit (propojeni, kabelaz, vyhodnocujici sw propojen buh vi s cim, atd...) ! Kolik stoji tahle (dle meho uplne zbytecna) funkce o proti regulaci podsviceni pristrijovky ? Predpokladam, nekolikanasobne vic... (na rozdil od studentwagena, ktery doopravdy byl uplne holy). Podotykam, ze okamzita a prumerna spotreba se tez zobrazuji (to je snad uz standard) a lze si dle techto udaju snadno hlidat spotrebu.

Vcera vecer jsem odjizdel od Tupajze a svetlo v kabine je tak intenzivni, ze se mi triko odrazi od celniho skla zpet do kabiny, a o to je snizena ucinnost svetel. Prijde mi, ze pri navrzeni teto vybavy, zrovna manager pro pristrojovky mel volno, a nebo byl marod.

@ Petisroub - tady nejde o to, jestli mi zamestnavatel koupil takove ci makove auto, jde o to, co vyrobili za nesmysl v MB. Do dnesniho dne jsem na ne nedal dopustit, jsou to fantasticka auta, neskutecny delnici (v byvale firme cca 400 aut s min. provoznimi naklady), ale po teto zkusenosti to urcite prehodnotim.

P.S. Jo, a nejde pustit radio bez kontaktu [smilie=tantrum.gif] a ponevadz to ma nevypnutelne denni sviceni, musim svetla dat na pozicni polohu, zapnu kontakt, pustim radio a sviti mi dalsich 8 nebo kolik uz zarovek. Takze baterka je za par hodin fuc... =D>

já se čéče obávám, že ukazatel rychlostního stupně + základní verze pal. počítače se ani v Tůru nenechází a že to tam při nákupu někdo nakonfiguroval. Jinak Tour je ožebračenej proto, aby nekanibalizoval prodeje faceliftovaného modelu, kde je i to kýžené ztlumování osvětlení v základu.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
buca6
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 431
Registrován: 25 kvě 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od buca6 »

milošáku a je to Tour první octavie nebo druhe?
If you want to win employ the fin

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Milosak_1 »

buca6 píše:milošáku a je to Tour první octavie nebo druhe?
II, kveten 2011
A jeste jedna [smilie=stupid.gif] - denni sviceni je plnohodnotne a sviti celym svetlem, ne tim malym v predni mlhovce #-o
Naposledy upravil(a) Milosak_1 dne 20 črc 2011, celkem upraveno 1 x.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od yahoďák »

..kousek folie najdeme, jak velkej?
Obrázek

Uživatelský avatar
buca6
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 431
Registrován: 25 kvě 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od buca6 »

bude to asi tour II. generace čili vypadá takhle
Obrázek
ukazatel na kerý stupeň máš řadit by to mu odpovídal protože tohle tuším jednička neměla, a digi přístroje nejsou černé podsvícené zelenou ale jenom číslice svítící bíle
tour první generace nemá dení svícení vůbec digi ukazatele jako fabie čili černé znaky a celý displej podsvícený zeleně a tuším že jde regulovat intenzita
pokud by zaměstnavatel koupil o půl roku dřív byla by to I. generace a tebou zmíněné problémy by neměla
If you want to win employ the fin

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Milosak_1 »

buca6 píše:bude to asi tour II. generace čili vypadá takhle
Obrázek
ukazatel na kerý stupeň máš řadit by to mu odpovídal protože tohle tuším jednička neměla, a digi přístroje nejsou černé podsvícené zelenou ale jenom číslice svítící bíle
tour první generace nemá dení svícení vůbec digi ukazatele jako fabie čili černé znaky a celý displej podsvícený zeleně a tuším že jde regulovat intenzita
pokud by zaměstnavatel koupil o půl roku dřív byla by to I. generace a tebou zmíněné problémy by neměla
Presne + mam tuhle bravu ! Bocni ochranne listy na dverich se doobjednavaly, to neni standard jako je na uvedenem obrazku. Akorat na tomto obrazku jsou uz v barve auta kliky a bocni zrcatka, to tez neni standard. S Yahodakem uz resimem folii. Nejsem zadna herecka, ale ta pristrojovka sviti fakt nehorazne. Ostatni beru a chapu na ukor ceny. Prece jen Octavia za < 300.000 je vynikajici cena. Po 2.500Km jsem se dostal s prumernou spotrebou po Praze pod 7l/100Km, motor 1.6 Benzin
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Milosak_1 »

Aneb jak okrast jeste vic zakazniky a mit vetsi premie.
http://www.novinky.cz/auto/239845-skoda ... l?ref=boxE" onclick="window.open(this.href);return false;
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Milosak_1 »

Že by konečně zúžili středový panel a bylo víc místa na nohy ?
http://www.auto.cz/nova-skoda-octavia-i ... ffb7c04773" onclick="window.open(this.href);return false;
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Kosťa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012
Bydliště: S wallym Praha 9 "skorovenkov"

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Kosťa »

Teda musím říct....že ta moje červená jednička je bez chybičky...no vlastně jednu má...NEMÁ VYHŘÍVANÁ SEDADLA A MRZNE MI TAK PR..EL #-o ale když to tak čtu, jsem za ní ráda.
mom little devil.... :twisted: ....vybzuk a počmáraná holčička

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Pětišroub »

tak to nech Mišáka předělat...aspoň se zabaví :-D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Milosak_1 »

Mišáku, aspoň víš co Kostě přinese ježíšek
http://www.conrad.cz/vyhrivany-potah-se ... -v.k856044" onclick="window.open(this.href);return false;
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Kosťa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012
Bydliště: S wallym Praha 9 "skorovenkov"

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Kosťa »

=D> =D> =D> =D> Kostěnce nebude mrznout prdýlka...Hned mu dám úkol...a ať to udělá jak chce..si může i vybrat, že jo :mrgreen:
mom little devil.... :twisted: ....vybzuk a počmáraná holčička

Odpovědět