Moderní auta...okrajová diskuse

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Šíša »

Nekontrolovat olej u VW vzduch motoru? :shock: Hodne stesti... Kor u tehle skopku tam koukame kazdej pred vyjezdem, uz jen z principu a vsichni, doufa, maji minimalne litrovku oleje sebou, ikdyz to ma interval vymeny oleje jen par tisic kilometru (bus po 5000km a to ma filtr, typ1 snad 2500km). No nic.

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od eLzyx »

samo, že po složení motoru to budu sledovat s každým startem, ale pak bych tak nějak očekával, že to vydrží alespoň s tankováním ... teď teda ne, proto jsem to rozebral. Teď to žralo litr na sto.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od beetle66 »

Sam píše:
eLzyx píše:to pak raději budu jezdit na kole, všude.
No pockej, o tom to neni. Jak vyresit dilema motajiciho se cyklisty v krizove situaci. Namotat ho na kapotu vozu nebo poslat posadku vozu do rokle. To auto to bude mit jeste pred srazkou vypocitany a bude se nejak rozhodovat. To mne desi.
Zpátky k tématu, dnes vyšel zajímavý článek hodící se k Samově myšlence..

http://auto.idnes.cz/autonomni-rizeni-0 ... tomoto_fdv
1966

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od eLzyx »

vždyť to bude úžasné, autopilot potřebuje ideální podmínky, tak se svět upraví do ideálna a bude :lol:
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Ales-X »

VW uz nechce udelat poradny spalovaci motor ac to umi, je to skoda. Ja jedine co bych si dnes od VW vybral je 85kW elektro ktere jsem mel moznost pro ne pred lety testovat a bylo to uzasne, bohuzel je to dojizdeni do prace a nakupy, na delsi vylet to straci efektivitu. Ale cesta z Prahy do Krkonos za 48kč na "nočni proud" byla fantazie :-) Druha strana mince je porizovaci cena Golfa s timto motorem :-(
IMG_0312.JPG

Devon Buggy

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Devon Buggy »

...zlatej muj Zaporozec :)

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od eLzyx »

výhodou těch našich krabic je, že až nám zakážou jezdit na benzin/naftu, tak se to dá snadno upravit na elektro. Což u těch moderních kraksen asi jen tak nepůjde.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Devon Buggy

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Devon Buggy »

co na elektro, ale na vodik =D>
kdysi jsem se o to zajimal a cumel jsem kolik lidi to ma po svete a treba uz 20 let to pouzivaji. Ovsem jak tu myslenku zacal nekdo sirit dal, vetsinou dostal prvni a posledni varovani :( Kazdopadne to funguje velmi dobre, myslim ze i vzduchem chlazenej boxer by frcel jako nic. Je potreba nerezovy ventily a vyfuck :) Generator H2 z vody uz je dneska plne elektronicka vec ktera si sama ladi kmitocet pro nejlepsi funkci elektrolyzy v zavislosti na typu a tvrdosti vody.......do nadrze se vraci zpet kyslik ktery samovolne odchazi do ovzdusi a z vyfuku jde cista para....

Kdyby lidi nebyli tak chamtivi, dneska bysme na to vsichni jezdili :) (infos na netu je habadej :)

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od eLzyx »

vodíku bych měl dost, to vozí kámoš a nikdo to nesleduje přesně na kila/litry jako u PHM :lol:
Jen je problém s nějakou bandaskou, ve které by to vydrželo.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Devon Buggy

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Devon Buggy »

Ja mam na mysli auto co natankuje cistou vodu z kohoutku a vodik si vyrobi samo......co jsem koukal pan s Cadilacem V8 6.2 najezdi na plnou nadrz vody asi 850 mil :) generator rozlozi vodu na vodik ktery jde do sani podobne jako LPG a kyslik se vraci zpet do nadrze s vodou ktera cirkuluje. Pomer vodiku ke vzduchu je tusim 23:1 ...... je to funkcni a overene......na technickou to bohuzel musi ven :)

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Ales-X »

Ona elektroliza vody je dost enegeticky narocna a bohuzel zakon zachovani energie je neuprosny ... perpetum mobile ... je jen mokry sen ekologu a podvodnicku.
http://www.sysifos.cz/files/Jednavodu.pdf

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od lope »

Přesně tak. Tenhle "geniální" systém vymyslel už můj spolužák na ZŠ, motor pohání kromě kol i generátor, co rozkládá vodu... Nakreslil to i ukázal fyzikářovi :D

Devon Buggy

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Devon Buggy »

Doby kdy se resila elektrolyza osolenim vody a rozkladem 12V a vysokym proudem (desitkama amper), kdy se montoval do auta jeste jeden alternator, jsou uz davno pryc. Pro nakrmeni 6ti litroveho motoru vodikem je spotreba vyvijece s elektronicky rizenym procesem cca. 5A.

Koho to zajima, pouzije google, jsou na to i fora, no nevim jestli verejne pristupna.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od lope »

Internet snese cokoliv, ale jestli s tím máš sám zkušenosti, tak je napiš. Že to samo o sobě jenom na vodu fungovat nemůže je jasný, na to se googlu ptát nemusím. Ale je otázka, jestli třeba pomůže jet častečně na benzín a ono to třeba podstatně sníží spotřebu. To už tak jasný není. (Já teda myslím, že ani tak to nefunguje - ledaže by se využilo odpadní teplo, třeba na výfuk přidělal nějaký termočlánek, který bude vyrábět proud...)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Šíša »

Tak tak :D :lol: Elektrolizu vody k pohonu aut uz jsem ukazoval fyzikarce na zakladni skole a jeste se s ni hadal, ze to bude fungovat a musi :lol: (neb neznaje v te dobe nic prave o zachovani energie, energii nutne k rozkladu vody a pod., korunovane tim, ze to bylo napajeno ze zasuvky ve zdi :D ). Nejen ze na me rvala, ale jeste jsem dostal 5 :D
Obdobnou vec jsem par let pote chtel delat ve spojeni motor+aletrnator na jedne hrideli/prevodu a s akumulatorem... Chvili se to tocilo, to ano, ale jakmile dosla stava v akumulatoru, umrelo to, ... zcela logicky, neb opet zachovani energie :D
Ale jo, at si to chlapci vymysleji a delaji, urcite o nekdy bude fungovat ... pak sejkove prestanou tezit ropu a budou prodavat vodu =D> #-o :lol: Nehlede na to ze te vody take neni neumezene mnozstvi, jak se domniva drtiva vetsina lidi, co si doma otoci kohoutkem a ono to tece "samo" bud studene nebo teple :D
To uz je schudnejsi ta prestavba buse, ktery ma po cele strese solary, uvnitr trakcni motor+aku. Sice se taky narazi na limity, neb aerodynamika/hmotnost/valive odpory/energie/std prevodovky taky nejsou ukazkou efektivity, ale alespon to je funkcni reseni.
A kdo vi, jak do toho zasahnou ty nove gaterie co vymysleli v cechach.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od lope »

Kdysi jsem v TV viděl nějaký pořad o vynálezcích perpetuí mobile. Zvláštní nadšenci, kteří si to nenechali vymluvit... Jejich strojky se pěkně točily... snad navěky... akorát občas bylo potřeba do toho šťouchnout :D

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od eLzyx »

Šíša píše:To uz je schudnejsi ta prestavba buse, ktery ma po cele strese solary, uvnitr trakcni motor+aku. Sice se taky narazi na limity, neb aerodynamika/hmotnost/valive odpory/energie/std prevodovky taky nejsou ukazkou efektivity, ale alespon to je funkcni reseni.
když to neunese bus, tak se za něj připřahne akupřívěs :lol:
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od pulenejksicht »

doufám že budeme mít možnost dojezdit vwzducháče na benzín ..

jinak budeme muset koupit nějakou předraženou elektrifikaci co už mají dávno zmáknutou různé firmy jako :

http://www.zelectricmotors.com

přestavba brouka za 70 tisíc doláčů co trvá půl roku mě moc nerajcuje :wink:
jdeme frflat na flat ...

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od evinsen »

ještě tu máme zemní plyn...

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní auta...okrajová diskuse

Příspěvek od Ales-X »

A cistej Propan coz je mozna nejlepsi varianta pro tyhle stare skopky :-)

Odpovědět