Denní svícení parkovačkama LED

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení parkovačkama LED

Příspěvek od Sam »

Chcete trochu slepé fanatické propagandy ? Ano ? Tak já se nenechám dvakrát pobízet. :D
Ovála mám na 6voltu se 160W dynamem a dá se s tím dlouhodobě žít (x sezón, 30tis km). Chce to samozřejmě upravit styl jízdy.
Brezel má v sérii 130W dynamo a také ho hodlám osadit a provozovat s mechanickým relátkem.

Dle mého to ke starému VW patří, že netopí tak jako moderní vůz, že nesvítí jako ostatní auta na silnici a i to, že při celodenním svícení a častému startování máte problém s dobíjením. Stejně tak, jako že vám začnou kvést plechy pod zadní sedačkou, nebo že má motor pod olej. pumpou vždy kapičku oleje. Bylo by divné a nevěruhodné, kdyby to mělo nějaké VW jinak.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Denní svícení parkovačkama LED

Příspěvek od evinsen »

to je sice pravda ale jako argument to u švestek neobstojí.pokud nemám veteránský značky se spoustou výjimek a chci běžně jezdit,musím mít mlhovku,musím svítit,mít dítě v sedačce atd,tak prostě některý auta to prostě v běžném provozu nezvládaj a hledají se kompromisy.ale víc jde spíš o vlastí bezpečnost a o vlastní auto.až do mě vlítne pipina co krmí mimino v sedačce že si nevšimla mejch originálních bludiček z roku padesát na který jsem byl tak hrdý je pozdě se chytat za hlavu.můj soused má nabouranou aerovku protože sice ukazoval i rukou že odbočuje,ale vemeno si to vysvětlilo jako že mu dává přednost a na mávátka koukalo jako na něco co se musí honem ukázat dětem.tím chci říct že je fajn mít veterána ale je hodně odkázán na toleranci a respektu ostatních řidičů,ale kdo zná situaci u nás není třeba se víc rozepisovat.když jsem jezdil do německa norkou tak mi celníci německý "ukazovali rukou kolik je u nich sněhu" a měl jsem všude přednost a troubili na mě pouze jako pozdrav,čouda jsem dostal až u nás. předpokládám že vodníkem za raní mlhy a deště na notky po dálnici do práce již nikdo nejezdí,ale dotaz jsem pochopil jak technicky vyřešit celodenní svícení pro běžný provoz s ohledem na dění na našich silnicích.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Denní svícení parkovačkama LED

Příspěvek od Pětišroub »

to poslední podepisuju, po cca 2200 km hladce najetých pomalým Fridolinem cestou na a z Buginu nastal první problém při návratu asi 20 km před Prahou (firemní Octavia kombi) :-D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení parkovačkama LED

Příspěvek od Skid »

Pětišroub píše:to poslední podepisuju, po cca 2200 km hladce najetých pomalým Fridolinem cestou na a z Buginu nastal první problém při návratu asi 20 km před Prahou (firemní Octavia kombi) :-D
Zepredu nebo zezadu?

Protoze prdel jsme ti kryli dobre celou cestu. :twisted:

Ale je fakt, ze pres den zadni svetla a brzdove svetla nejsou skoro videt v ovalovskejch zadnich svetlech a to je na 12V.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení parkovačkama LED

Příspěvek od Sam »

Já vás varoval, že to je fanatické :D I tak si stojím za tím, že sériové 6V dynamo na sériových žárovkách dokáže svítit 12+ hodin v kuse (několikrát otestováno) a je možné poté pohodlně nastartovat a odjet a není třeba nahrazovat LED, což byl původní dotaz Lopeho.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Denní svícení parkovačkama LED

Příspěvek od TomB »

Já se přiznám...dešlí dobu jezdim s LEDkama v parkovačkách....
Pravověrní zastánci originality si dozajista teď rvou vlasy(či jejich zbytky) a rudne jim bělmo ...ale
Jelikož nemám již moderního vozu jezdím na střídačku do práce busem..(či golfem1) a jelikož to mám jen pár km(8) nestíhá auto dobít to co jsem vypotřeboval nastartováním... Vědom si toho že nejde o legální záležitost, jsem dopředu nandal LED a svítím vlastně jen obrysovkama... policii jsem s tím ještě nepotkal... Ale svítí dostatečně a vyluzují pocit denního osvětlení.. Lidi na mě neblikají že nesvítím (což se předtím stávalo dost často jelikož i předtím jsem jezdil buď bez světel nebo jen s potkávacíma abych dobil baterii).. Na dobíjení je to opravdu znát! Jediné a to dost velké mínus je že LED mají takovou přiblble čistě bílou barvu...což se k busovi moc nehodí...
Obrázek
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Denní svícení parkovačkama LED

Příspěvek od bubák »

ledky koupíš i v barevné teplotě, která bude tvému srdci blízká
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Denní svícení parkovačkama LED

Příspěvek od TomB »

To je vlastně fakt...pozapoměl jsem napsat že moje LED jsou darované.... Kdybych je kupoval poohlédnul bych se po něče dožlutalazenějším :)
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Denní svícení parkovačkama LED

Příspěvek od lope »

Jak to máš udělaný? Je LED v objímce parkovačky (ba9s ?), jakým směrem svítí?

Ptal jsem se člověka, co prodává led žárovky na aukru, ale ten mě od toho zrazoval. Prý dělali pokusy. Ale když na tebe auta neblikaj, tak je to snad schůdný.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Denní svícení parkovačkama LED

Příspěvek od TomB »

Přesně tak v objímce...našel jsem i fotku..
Ty LED jsou okolodokola
Obrázek
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Denní svícení parkovačkama LED

Příspěvek od lope »

A znáš původ těch "žárovek" (asi jsou ale na 12V)?

Odpovědět