jak odstranit korozi z nápravnice

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Pětišroub »

loufes píše:Nevím proč by nemohl nápravnici prolít motorovým olejem...sám jsem ji prolíval na broukovi a pohoda.Měl jsem namíchanou takovou směs z vyjetýho oleje,resistinu,fermeži.Když to něčím proleješ a je to už shnilý,tak ta fermež se do tý koroze krásně nacucá a zpomalí tak korozi a nebo zastaví a ten resistin na tom vytvoří takovej film a je to...
loufesi ty si to prolívej čím chceš, klidně vyjetým olejem se sírou, kterou obsahuje ve velkém množství a která je ke kovům -jak známo - vyloženě přátelská :lol: Na trhu je hromada kvalitních chemií pro porfesionální ošetření podvozku, který budou dělat svojí práci tak, jak se od nich zamýšlí a ve srovnání s hodnotou vozu a vložené práce jsou za pár šupů.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od loufes »

Pětišroub píše:
loufes píše:Nevím proč by nemohl nápravnici prolít motorovým olejem...sám jsem ji prolíval na broukovi a pohoda.Měl jsem namíchanou takovou směs z vyjetýho oleje,resistinu,fermeži.Když to něčím proleješ a je to už shnilý,tak ta fermež se do tý koroze krásně nacucá a zpomalí tak korozi a nebo zastaví a ten resistin na tom vytvoří takovej film a je to...
loufesi ty si to prolívej čím chceš, klidně vyjetým olejem se sírou, kterou obsahuje ve velkém množství a která je ke kovům -jak známo - vyloženě přátelská :lol: Na trhu je hromada kvalitních chemií pro porfesionální ošetření podvozku, který budou dělat svojí práci tak, jak se od nich zamýšlí a ve srovnání s hodnotou vozu a vložené práce jsou za pár šupů.
Hele,já mu neradím žádnou pičovinu,ale prověřenou věc,se kterou mám dobrou zkušenost.Tak že klid...
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Herbie »

Mám rám na Oktavii i rám na Broukovi včetně prahů vylitý vyjetým olejem cca 10 let
a tam co ten olej je už to nerezne. (to že muj brouk rezne všude jinde je věc jiná :) )

Takže směs co použil Loufes považuju ze funkční a dostatečnou
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Sam »

Tom_ píše:....následně žárově nazinkovat,tak bych mohl mít eventuelně vyhráno.S následným ošetřením už bych si věděl rady.
Pěkné 2 stránky o nápravě z vodníka. Vše již bylo řečeno, já bych snad jen zmínil, že žárové zinkování vidím v automobilovém průmyslu jako krajně nevhodné. Když už někam musíte dávat nějaký zinek, tak galvanicky. Žárové zinkování si nechejte na ploty, zábradlí, hřbitovní brány, kontejnery, atp. Zkrátka tam, kde vám nevadí tvarová deformace díky vysoké teplotě a rapidní změny rozměrů díky silným a nerovnoměrným vrstvám zinku.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Tom_ »

Tudíž co půjde,tak nechat opískovat,zevnitř vylít buď resistinem a nebo směsí vyjetého oleje + resistinu.Mohl by mi někdo ještě říct co je to ta fermež?Dle googlu,tak je to nařeďený lňěný olej,ale nejsem si jistý zda-li to je ono.Zvenku to potom natřu "Pragochema E" a na to ještě nějakou vhodnou PU barvu.
Pokud by někoho zajímala ten základní nátěr od Pragochemu,tak tady
http://shop.pragochema.cz/?p=productsMo ... l-E---5-kg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od loufes »

Fermež lněná,napouštěcí...má vynikající napouštěcí schopnost,používala se k pakování koudelí v dřívějších dobách,když se dělal vodovod z pozinkovaných trubek,tak spoje fitinek atd....ale já mám vyzkoušený,že se bezvadně vsakuje do hloubkový koroze a nevysychá a když se smíchá s olejem,tak koroze nemá šanci.Poradil mi to jeden známej,co dělal za komančů auta,tak vystříkával dutiny právě tímhle matrošem,protože nic jinýho tenkrát nebylo,ale výslednej efekt byl super.
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od lope »

Žádný vyjetý olej! To je snad jasný. Jestli jsou dutiny relativně utěsněné, tak klidně naplnit téměř po okraj olejem. V tomhle případě spíš hustším. Stejně bude prosakovat svárama.

Fermež samotná je mastná a celkem moc nezasychá. Já ji používám jako penetraci na dřevo.

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od loufes »

lope píše:Žádný vyjetý olej! To je snad jasný. Jestli jsou dutiny relativně utěsněné, tak klidně naplnit téměř po okraj olejem. V tomhle případě spíš hustším. Stejně bude prosakovat svárama.

Fermež samotná je mastná a celkem moc nezasychá. Já ji používám jako penetraci na dřevo.
A o co hlavně jde...no přece aby to bylo mastný....
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od lope »

To jo. Jen mi není moc jasný chování tý směsi, jestli třeba fermež na povrchu trochu zaschne a vespod je olej nebo tak. Nejspíš ale slouží jen jako ředidlo hustšího oleje, které na rozdíl od nafty apod. nesmrdí. Dobrý je také hodinářský olej - řídký, ale nestéká. Cenově by ale pasoval spíš na nějaké Ferrari...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od lišák »

Když už se topic "jak odstranit korozi z nápravnice" postupně změnil v topic " jak zabránit korozi v nápravnici" tak si tady dovolím ocitovat Johna z topicu o Plameňákovi a máme to tady skoro komplet :D .
john píše:Neexistuje ziadna forma elektrochemickej prevencie hrdze MEDZI SPOJMI DVOCH PLECHOV bud bodovanych alebo varenych...naopak, tam je najvacsia sanca vzniku korozie z dovodu rezidui kyseliny, ktora sa neda vymyt...kapilarny efekt je v tomto pripade proti nam...zatial najlepsie co poznam je fish oil, ktory prelina cez spoje, po case vytvrdne a mas pokoj...proces zrania je vsak dlhy...niekedy az mesiac-dva...
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Tom_ »

lišák: No asi to nakonec udělám tak, že se náprava po obvodu uřízne a nechá vypískovat i zevnitř,aby bylo zajištěno kvalitní odstranění rzi bez pomocí chemických lazní a potom po opískování se stříkne následným zinkovým základem(na kterém se dá normálně svařovat) a poté se náprava svaří zpět do požadovaného tvaru a nakonec se zevnitř zakonzervuje již zmíněným Resistinem nebo jiným kvalitním přípravkem,aby byl klid i po xx letech

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od john »

Za normalnych okolnosti su torzne trubky napravy naplnene vazelinou doplna, takze nevidim sancu pre hrdzu...ak samozrejme naprava nebola mazana poslednych 20 rokov, dostane sa tam voda, potom to ide...

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od lope »

Tady je řeč o nějaké moderně. I když naplnit ji vazelínou také není špatný nápad.

Jinak s tím řezáním, vařením nevím. Plno práce a pak to zazdít jenom nějakou barvou, i když zinkovou. Když už to bude ze všech stran čistý, tak radši nazinkovat galvanicky. A propos, myslíš, že to auto vydrží v provozu 40-50 let jako brouci? :wink:

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Rychnak »

Asi bych z toho nedělal takovou vědu a držel bych se původního plánu tzn. galvanicky nazinkovat....Ale samozřejmě záleží jaké s tím autem máš plány do budoucna?

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od john »

lope píše:Tady je řeč o nějaké moderně. I když naplnit ji vazelínou také není špatný nápad.
Moja chyba, necital som prvu stranku...

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Tom_ »

lope píše:Tady je řeč o nějaké moderně. I když naplnit ji vazelínou také není špatný nápad.

Jinak s tím řezáním, vařením nevím. Plno práce a pak to zazdít jenom nějakou barvou, i když zinkovou. Když už to bude ze všech stran čistý, tak radši nazinkovat galvanicky. A propos, myslíš, že to auto vydrží v provozu 40-50 let jako brouci? :wink:
Auto je rok výroby 1989,takže oproti broukům,dá se říct,že to je "moderna" :D To není jen nějaká barva,ale po tom pískování i zevnitř, se to pořádně natře barvou a potom vystříka resistinem nebo něčím takovým a z venku se na to hodí nějaka kvalitní pu barva a myslím,že bude klid.Tudíž ta zinková barva je pouze jen základ,ne konečná úprava.
Rychnak píše:Asi bych z toho nedělal takovou vědu a držel bych se původního plánu tzn. galvanicky nazinkovat....Ale samozřejmě záleží jaké s tím autem máš plány do budoucna?
No plány mám takové,že si to chci nechat.Nedělám to proto,abych to mohl potom prodat.

miluna
Příspěvky: 1
Registrován: 16 úno 2013

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od miluna »

Ty nejlepší přípravky jsou na bázi olejů http://www.polog40.net/Tipp%27s/Sonderb ... 20Test.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Tom_ »

Jenže jak se tak dívám,tak většina není u nás dostupná a některé ceny jsou dosti brutální a něměcky umím jen málo,tudíž vzniká jazyková bariéra. #-o Ale nejspíš vemu ten Dinitrol,jelikož je dostupný jak cenově tak i co se týče sehnání a v tom testu skončil na 6 místě.

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Tom_ »

Vzal jsem si lišákovou radu k srdci (děkuji) a říznul do nápravnice,což šlo docela dobře a divil jsem se,že uvnitř je to skoro bez koroze.Tudíž je to momentálně nachystané na pískovaní,ale chybí mi ostatní věci....
Obrázek


A ještě bych měl otázku,čím zalepit místa,která nechci aby byla pískována?Např náboj kola, nebo těhlice? U třmenů to vyřeší šroubky nebo korkové špunty,ale u toho opravdu nevím.

Děkuji

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od john »

Ja to oblepim papierovou " Masking Tape " dve -tri otacky...

Odpovědět