Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Václavské náměstí 1969 aneb brouci v Československu

Příspěvek od Pětišroub »

K desátému výročí fóra jsem vedle báječné diskuse dostal ještě e-mail od pána, který v ČSSR dlouho a dlouho provozoval Volkswageny zejména brouky a Typ3.

S jeho svolením uveřejňuji s mírnou redakční úpravou, mám dohodnuto, že až bude čas a chuť udělá registraci, podělí se o zážitky, zjistí co a jak a snad nasaje čerstvý vítr. Dnes jsem měl možnost s pánem pokecat a bylo to báječný. Doufám že tady bude příznivě přijat.

Dobrý den, nezlobte se,že Vás otravuji,ale jsem už dědek,který kdysi,před 25-ti léty byl a je zapalenej VWéčkař a vlastnil 3 brouky a 4 T31 z toho 3 kurzschnautzry ( sedana 1500,varianta 1500 a TLku 1600 )a jednu 1600 tl lang r.v. 70. Naposledy jsem něl broučka mexiko r.v. 70 žlutáska s kterým jsem se zúčastnil srazu v Jindřichově Hradci na letišti v roce 1993, nebo 4. Teď přesně nevím. Ale proč vlastně píšu ?! Hledám touto cestou nějakého partáka,který by byl ochoten se mnou spolupracovat na projektu 1600 tl. Nabízí se mi 2 vcelku slušné 1600TLka , jedna je rok 69 krátká a druhá 71, nebo ještě sedan 72. Všechny tyto autíka mají klasickou povrchovou korozi,ale šasi je celkem v dobrém stavu. Nějáká práce tam jasně je. Bydlím u Mělníka mám obrovskou zahradu 4000 m2, ale bohužel nemám dílnu ani garáž,jen přístřešek na auto a chuť na stará kolena se pustit do renovace. Já tyhle auta prostě miluju !! Jsem celkem slušný motorář a postavil,nebo zgenerálkoval celkem asi 20 motorů z nových dílů. Kastle též,ale to bylo v té době spíš bastlení,neb díly byly jen přes TUZEX a hlavně moc nebyly. Tak Vás prosím pane kolego,jestli by jste mě nezkontaktoval s někým, kdo by měl zájem s mou maličkostí se pustit do nějáké smysluplné práce a který by bydlel někde poblíž Mělnika či Neratovic a měl to co já nemám DÍLNU !!! Času mám dost jsem již důchodce, ale stále makám na autíkách. Děkuji Vám když budete mít trochu času a pomůžete mi najít nějákou spřízněnou dušičku, nebo někoho s kým bych mohl pokecat.

Dobrý večer, děkuji mnohokrát za Vaši odpověď,přiznám se,že jsem v t ani nedoufal,ale je vidět že VW-čkáři jsou furt prima lidi. Jestli můžu požádat,tak umístěte výzvu na Váš portál,ale nicméně bych si velmi rád přišel někam pokecat a případně se podělit o zážitky a nějáké ty drobné zkušenosti. Jen jak jsem četl vaše forum,kde se hoši dohadovali jak to bylo s Broukama a T31 v Ostravě, jen bych to upřesnil.Sám jsem měl posledního Langsnchautzra koupeného z Ostravy. V roce 1968 až 70 bylo možno v Ostravě pouze pro HORNÍKY koupi za Kčs nové VW a to brouka za 59 000,- až 63000 a T31 za 69000 až 76000,- dle výbavy.V době kdy západní auta staly v Mototechně a Tuzexu ranec byl toto zázrak. Zároveň byla v Ostravě - Muglínově zřízena prodejna ND na vW, kde se součástky prodávaly za české koruny a ne za bony jako v Praze. Jezdíval jsem tam nakupovat a byl to sen . Lágry hlavní za 250,- ojniční za 150,- těsnění na celý motor za 350,- sada pístů a válců za 3000,- tlumiče po 150,-atd,atd. Kdeže ty loňské sněhy jsou. Co se fotek tyče zbyly mě 2 ks neb při rozvodu mě všechny fotky bývalka spálila,takže o tom můžu jen kecat,ale ty 2 Vám pošlu.Těší mě , že je tady stále plno bláznů jako jsem já,kteří z aut,které kdysi bývali chloubou našich řidičů staví z vraků,které z nich zbyly, zase krásná auta. Nejhorší je na tom,že jak člověk stárne,tak si myslí,že musí ještě udělat tohle a stihnout tamhle to,ale už to není ono. Nicméně dost psaní a opravdu rád bych někdy zavítal mezi Vás a třeba by se tam něco povedlo domluvit. Vaše zpráva mne moc potěšila a ještě jednou děkuji a jestli to nebude vadit,tak bych Vám i zavolal. Zdraví a mnoho úspěchú v tvořivé práci přeje Jirka Honzátko - alias Hardy ( i postavou ).


Naštěstí Hardy nakonec fotek vyhrabal víc, jako ochutnávku dávám první z nic s původním komentářem.
TL1.JPG
TL1.JPG (50.49 KiB) Zobrazeno 10582 x
autíku chyběly kusy blatníků kolem př. světel, spodky dveří a zadních blatníků, a tady je po bolševické revitalizaci autogenem a sekáčkem

Hardyho jsem vylákal na Vítkov, takže se uvidíme i osobně.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Václavské náměstí 1969 aneb brouci v Československu

Příspěvek od wally »

=D> ...hezky pěkně :D
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Václavské náměstí 1969 aneb brouci v Československu

Příspěvek od yahoďák »

vítejte pane Hardy, doufám, že se brzy zaregistrujete a podělíte se s náma o více zážitků broukaře/vwčkáře v časech normalizace i před ní..."Jistě se napínavými příběhy jen hemžíš!"
Obrázek

Uživatelský avatar
bussman
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 279
Registrován: 25 čer 2012
Bydliště: Praha

Re: Václavské náměstí 1969 aneb brouci v Československu

Příspěvek od bussman »

Jednim slovem fascinujicii
Hakuna Matata

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Václavské náměstí 1969 aneb brouci v Československu

Příspěvek od Pětišroub »

a další:-)
TL2.JPG
TL2.JPG (37.83 KiB) Zobrazeno 10441 x
Můj krasavec 1600TL na svatební cestě do Dubrovníku. Toto autíko jsem koupil právě od horníka z Ostravy v roce 1976, najeto 38 000, za 37 000 Kčs.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re:

Příspěvek od yahoďák »

tak a teď mě napadlo...pravděpodobnost sice malá...ale přece jenom: Neznal se náhodou Hardy s Johnem? To by byla prča :) ... vykopávám Johnovo dobové foto:
john píše:Toto je obrazok mojho auta z roku 1978
Obrázek
Obrázek

Hardy
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2013
Bydliště: Zálezlice

Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od Hardy »

Zdravím všechny lidi dobré vůle. Jsem zde od včerejška nový člen a přesto,že v současné době nevlastním žádného luftgekühlt,je to pro mne srdeční záležitost. Jsem již sice starší človíček - 60, ale duchem jsem stále někde jinde. Od roku 1970,kdy jsem si zakoupil prvního VW a to Kurzschnauzra T 31 - 1500 S jsem propadl těmto vozítkům. Vlastnil jsem celkem v jedné době brouky ( Ovali, 1200,1300 a Mexiko) a k tomu 1500 S Variant r.v.1967,1500 S sedan 1964, 1600Tl 1967 a 1600Tl langschnauzra 1970, ktereho jsem koupil z Ostravy od prvního majitele. Postupem doby jsem zrealizoval nekolik rekonstrukcí,nehledě ne spoustu GO motorů. V té době to bylo trošku složitejší, neb pol.realita byla trochu jiná. Vše Tuzex a za draho a ještě na objednávku. Pak zbývala pouze Ostrava,ale musel mít člověk známého horníka ,na kterého si věci za Kčs a levně kupoval. Byla to docela sranda.Teď na stará kolena mě zas pojala renovační múza a rád bych se pustil do nějakého projektu. Mám rozjednáno 1 broučka Němce a 1600tl sedana, ale ten je v moc dobrém stavu,tak nevím. Rád bych s Vámi všemi spolupracoval, případně pomohl,sic mě mé vědomosti stačí a kdyby někoho zajímalo jak to tenkrátpřed 35-ti bylo, jsem k dispozici a rád povyprávím. Registrátorovi - Pětišroubovi - jse poslal nějáké fotky mých bývalých zázraků, tak snad se někde na foru najdou. Všechny Vás Zdravím a těším se na pokec s Vámi. Hardy ( Jirka)

Uživatelský avatar
bussman
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 279
Registrován: 25 čer 2012
Bydliště: Praha

Re: Přihlášení a představení se

Příspěvek od bussman »

Vitejte. Četl jsem předchozí příspěvek o Vás a bylo to jako kdybych četl verneovku jedním dechem. Fascinující. Doufám že přibudou další články, dobové fotky a příběhy a určitě spoustu užitečných rad a postřehu.

Ještě jednou vítejte...

Honza
Hakuna Matata

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení a představení se

Příspěvek od thomek »

Taktéž jsem jedním duchem přečetl a rád si nechám převyprávět další příběhy a snad nakonec uvidím i projekt zdárně resuscitovaného vzducháče.
Držim palce a těšim se na další příběhy :yawinkle:

Tomek
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
Kosťa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012
Bydliště: S wallym Praha 9 "skorovenkov"

Re: Přihlášení a představení se

Příspěvek od Kosťa »

Vítáme Hardyho a těšíme se na další příspěvky. A samozřejmě budeme rádi, když se na nějakém tom sraze uvidíme...Je příjemné vidět, že to šílenství člověka drží celý život.. :wink: Kosťa, wally a PiGi
Naposledy upravil(a) Kosťa dne 18 led 2013, celkem upraveno 1 x.
mom little devil.... :twisted: ....vybzuk a počmáraná holčička

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Přihlášení a představení se

Příspěvek od yahoďák »

Hardy vítejte, sedím, mlčím, šoupu bačkorama a čekám na vaše vyprávění. :)

Fotky a texty co jste poslal Pětišroubovi jsou k vidění v topiku Václavské náměstí 1969 aneb brouci v Československu ... takové povídání, kde jsme se snažili dát dohromady střípky toho co tušíme, jak to tenkrát chodilo a konečně to budeme mít z první ruky...
Obrázek

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení a představení se

Příspěvek od SO 545 »

tiez si prisadnem na kus pisaneho slova
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Přihlášení a představení se

Příspěvek od udeeska »

...a mame tu topik o vzduchacich,vitej Hardy a tesim se na pribehy =D> ,jinak kazdej je starej tak jak se citi :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Přihlášení a představení se

Příspěvek od Kůča »

Také vás vítám,a přeji aby vám zde i mezi námi bylo dobře.
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
Majka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 417
Registrován: 18 čer 2009
Bydliště: u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení a představení se

Příspěvek od Majka »

Ahoj, vítej :)

Těšíme se na setkávání a povídání tady či na srazech a na fotky :wink:

Majka a spol.
jsem zabroukovaná

Uživatelský avatar
Gynekolog
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 250
Registrován: 14 dub 2012
Bydliště: Lužnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení a představení se

Příspěvek od Gynekolog »

Vítejte Hardy, už teď jsem rád že je tu (další) člen jako vy.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Přihlášení a představení se

Příspěvek od john »

Ahoj Hardy a vitaj...konecne sa tu ukazala vekova konkurencia.. :D ...taktiez preto si dovolim Ti tykat...
70-te roky , to bola dobra doba, vtedy som zacal s Variantom... :D ...tak daj nam trochu nostalgie....

Hardy
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2013
Bydliště: Zálezlice

Pohádky od Hardyho

Příspěvek od Hardy »

Tak jsem Vám milí přátelé napsal ještě jeden dlouhatánský příspěvek o mých peripetiích s VW a ať hledám kde hledám on tu néní: Tak to zkusím ještě jednou. Co se fotek týká pár jsem jich ještě našel,ale nic moc. Vzhledem k tomu,že jsem bydlel v samé centru Prahy 100m od Máje,bylo docela zajímavé hlavně pro mé sousedy a závistivce když jsem min 2x za měsíc stěhoval motor do sklepa,kde jsem měl takovou malo špeluň,kde se dalo rozebrat. Ale klasicky jsem skládal motory doma v kuchyni na stole,chladil jsem součástky v mrazáku,ohříval je na sporáku,no prostě klasika kterou asi znáte všichni. Zato moje bývalka se stávala uhlavním nepřítelem mé činnosti a také VWéček a posléze i mne. Když jsem se rozváděl tak vzala za své veškerá dokumentace,manuály,fotky,no zkrátka téměř vše. Ale teď z jiného soudku. Jako mladý chlapec jsem se zbláznil a koupil 31 sedana 1500 s horizont.karbcem,velmi hezkou a prý po GO. Neznaje co mě čeká s tímto autem jsem vyrazil do víru velkoměsta. Třetí den jsem musel auto odstavit,neboť svítil olej a to i při jízdě do 40 km/hod., otevírali se za jízdy dveře spolujezde a taktzéž kapota.Samé drobnosti. V té době jsem netušil,že hlavní ložiska jsou na kolíčkách a že by se měl karter téměř při každé go necht protahnout a dát ložiska s vetším průměrem.Ž tam byla vůle jsem zjistil až o něco později. Inu vyčistil jsem pumpu od olejového bahna,zalapoval víčko, opravil zámky a opět hurá do světa. Před vánoci to jsem vlastnil autíko asi2,5 měsíce jsem vyrazil z mamkou a tátou,kterým bylo již přes 60 let do DDR na nákupy. Paráda,nakoupíno,napapáno a hurá večer domů. V prvním kopci za Teplicemi přeředím za 3,aby to trochu jelo a rána ,zablokované kola , stojím naštorc přes silnici,venku - 8 st., no zkrátka paráda. Našel se dobrák,který mě vzal na špagát mé rodiče k sobě do auta a jelo se domu. Za půl hodiny byla bateka v pr....i a já lehce přimrzlí k volatu jsem po 2 hod. doskákal dom. Tam mě odsekali od kniplu,doma to spravila flaša rumu a teplá postel. V sobotu nastal den pravdy!!! Vyndáno,rozpůleno a zjištěno: utržený výfukový ventil,rozmašírovanej píst,prasklý válec,ohnutá ojnice,nakoplá klika a ještě nějáké maličkosti. Tak a teď babo raď co s tím,když jsem to ještě ani neznal a hlavně servis byl pouze jeden a to ve Spojovací na Žižkově, kde býval vedoucí servisu VW nějaký pan Svoboda - tuzexový frajer a prodavačka pí Dáša taktéž z tuzexova.. Zkrátka maš VW tak plať. Nejdříve do kapsy,aby Vás vůbec vzali, no a pak za opravu práce v Kčs , material v Tuzexových bonech. Já co by 20-ti letej kluk a student ,peněz nemaje,jsem začal shánět různé překupníky a rádoby opraváře,co by mě pomohli. Ale cesta byla jen jedna - help yourself -. Po získání nějakých rad jsem motor opravil sám,ale bylo to spíš bastlení než oprava. Opět jezdím a na jednom výletě ztrácím v levotočivé zatáčce spolujezdkyni,neb dveře opět stávkují. Bohudík jsme vyndavali z různých kožniích zákoutí kamínky a škváru z krajnice. Po ošetření došlo k profackování a následnému rozloučení. Tak to zkrátka chodí. Tohle auto jsem miloval,protože těch průserů bylo tolik,že by to vydalo na román. O dalším zas někdy přístě. Jen ještě upravím doměnku,kterou jsem četl na foru o dovozu VW do ČSSR. V roce 1968 byla podepsána dohoda mezi OKD Rudý říjen Ostrava a Německým odběratelem našeho kvalitního úhlí o tom,že za přerubané uhlí nad rámec kontingentu se budou do oSTRAVY DOVAŽET vw,KTERÉ SE PRODAJÍ ZASLOUŽILÍM HORNÍKŮM S RUDOU KNÍŽKOU. I tak se stalo. Brouček 1300 stál od 54 do 65 tis.Kčs, 1600 sedan 65 až 71 dle výbavy a Tlka 69 až 78 tis kčs. V době kdy Simca stála v mototechně 115 tis. docela dobrý -né ?? I já jsem měl jednu Tlku ta zelená co je na obrázku na foru , z Ostravy od nějákého p. Hudce-horníka. Koupil jsem jí za 38 tis. a měla naj.37 tis,km.. Super kára!! projel jsem s ní celý Balkán s jedinou závadou,prakl mě řemen od dynama. Díky tomuto panu Hudcovi jsem se seznámil a poté skamarádil s ved. prodejny VW v Ostravě a na p.Hudce jsem si mohl vesele kupovat díly za kačky a za levno. Např.: sada pístů i s válcema nějakých 3500,- klika byla o něco levnější, sada těsnění na motor 150,- tlum.výfuku od 500 do 750,- lágry oj.100,-hlavní 250,-čep rízení 120,- atd atd atd. Tak zatím ahoj a zase někdy příště.

MiHo
Příspěvky: 231
Registrován: 31 říj 2009
Bydliště: Žižkovw

Re: Pohádky od Hardyho

Příspěvek od MiHo »

Už se těším na další...
Jednou si stejně koupím busíka...

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od pulenejksicht »

zdravíme veterány z dob kdy většina z nás byla ještě na houbách a tešíme se na další " retro " vzpomínky :wink:
jdeme frflat na flat ...

Odpovědět