Manuály a knihy

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Djorkae
poustevník fóra flat4.org
Příspěvky: 1046
Registrován: 08 črc 2003
Bydliště: Strašnice x Louny x Levwousy
Kontaktovat uživatele:

Manuály a knihy

Příspěvek od Djorkae »

Jelikož si hodlám v nejbližší době obstarat nějakou knihu "na brouka", chtěl bych se nejdříve poradit s těmi, kdo mají už s nějakým takovým servisním manuálem, návodem či příručkou zkušenosti.
Uvítám každé doporučení a? už knihy, autora či způsobu, jak si ji obstarat. Je mi jasný, že kupovat ji u nás v ČR, je ta nejdražší varianta, a tak si přes kontakty dojednávám dovoz a? už z Německa či USA, teď už stačí jen vybrat tu pravou...
...předem díky

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

v angličtině bych doporučil manuál vydavatelství Haynes, v němčině pak klasiku Dietera Korpa: Jetz Helfe Ich Mir Selbst. Možná by stálo za to se spojit s manuálovým guru Frantou Riedlem, který by mohl třeba poskytnout kopii apod. Odkaz na jeho stránky je v links.

Jinak na www.motorbooks.cz je prodejna manuálů, další manuály seženou v Adipu, ale to už jsme u té výše zmíněné finanční náročnosti... :lol:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

mam kamarada kterej ma dva brouci manualy od Haynese
mam je od nej okopirovane, mozna by se snim dalo domluvit zapujceni

a mel jsem pujcenou knizku ze statu
How to keep your Volkwagen alive - a manual of step by step procedures for the compleat idiot

fakt pekny, hezky udelany nakresy, je to psany jako pribeh,
bohuzel neovladam anglictinu abych si to uzil :-/

Uživatelský avatar
Djorkae
poustevník fóra flat4.org
Příspěvky: 1046
Registrován: 08 črc 2003
Bydliště: Strašnice x Louny x Levwousy
Kontaktovat uživatele:

Thanx!

Příspěvek od Djorkae »

Díky moc klukům za první rady a postřehy... cením si toho.

Uživatelský avatar
Djorkae
poustevník fóra flat4.org
Příspěvky: 1046
Registrován: 08 črc 2003
Bydliště: Strašnice x Louny x Levwousy
Kontaktovat uživatele:

..I just buy one

Příspěvek od Djorkae »

Takže jsem s první knihou dlouho neotálel a během 4 dní se mi podařilo obstarat (jen díky otcovým výtečným zahraničním obchodním kontaktům) přímo z německého knižního pultu So Wird´s Es Gemacht, VW Käfer von 9/60 bis 12/86 (myslím, že v celkem slušné unionistické ceně 18,1 Euro). Zítra ji dostanu do ruky, tak uvidím.
Nicméně je mi mnohem víc bližší jazyk anglický, tudíž se pokusím ještě sehnat nějakou knihu v tomto jazyce. Další doporučení velmi uvítám.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Jak jsem řekl, asi splaším Johna Muira. Je to sice čtení ke kafi, ale rád se o ně podělím. Až to přelouskám:D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

No nejlepsi studium je zivot. Nastesti se muj otec v brouku pristehoval z Nemecka (dodnes toho lituje). Takze pamatuji doby, kdy za hluboke totality generalkoval motor nas, i mojich obou strejdu, kteri meli taky brouka. A toho rumu co se vypilo. Taky mi zustal jeden motor ve sklepe, kde jsou valce z Tatry. To vam bylo dilo! Ale jezdilo to. V podstate Brouk je takova motorka na ctyrech kolech a kdo neni blbec, tak ho musi umet drzet pri zivote. Jedine co se hodi, je znat momenty na dotazeni sroubu dulezitych casti, pripadne vule ventilu a pod.
Bert.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Mám již k dispozici knihu John Muir: How to keep your Volkswagen alive - step by step procedures for a complete idiot. Dobové 14. vydání z roku 1974. 330 stran s půvabnými ilustracemi. V případě zájmu budu dělat kopie.

Uživatelský avatar
krizmen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1679
Registrován: 15 led 2004
Bydliště: Schakalovw

Příspěvek od krizmen »

Název sedí, to bych potřeboval... :P :P :P

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

Kdy to bude?Budes skenovat do PC??? :twisted:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Má to 330stran oboustranně, takže kopie nebude nejlevnější, ale berte to tak, že v Německu nezajímavý nový vydání stojí 40 Euro:D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Djorkae
poustevník fóra flat4.org
Příspěvky: 1046
Registrován: 08 črc 2003
Bydliště: Strašnice x Louny x Levwousy
Kontaktovat uživatele:

www.amazon.com

Příspěvek od Djorkae »

na amazon.com stojí Muir, 19th edition (September 9, 2001) 17,50 $

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: www.amazon.com

Příspěvek od Pětišroub »

Djorkae píše:na amazon.com stojí Muir, 19th edition (September 9, 2001) 17,50 $
njo, ale kolik dáš za poštovný a za druhý na Amazonu budou chtít platbu kreditkou, čili další výdaj u banky. Navíc tyhle moderní vydání už jsou nepraktický-brožovaný. Moje je v kroužkové vazbě, tedy drží otevřené i na pracovním stole:) Určitě to nenabízím, protože bych na tom chtěl vydělat. Zítra zjistím cenu za to kopírování a případný zájemce by zaplatil kopírování, vazbu, poštovné a minimální dobrovolný příspěvek na pokrytí mých nákladů, pokud bude vůle.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Djorkae
poustevník fóra flat4.org
Příspěvky: 1046
Registrován: 08 črc 2003
Bydliště: Strašnice x Louny x Levwousy
Kontaktovat uživatele:

americká spojka nebo scanner

Příspěvek od Djorkae »

Kámošova holka se za 3 měsíce vrací z USA, tak by mi tu knížku přivezla, ale to beru až jako nejzazší řešení....
Když je to jak říkáš v kroužkové vazbě, tak o to lehčí by to bylo naskenovat. Těžko chce ale někdo strávil den skenováním 300 stránek. Nákladově je to ale zase úplně někde jinde, největší položkou by byl čas strávený u skeneru. Kopií by se pak dalo udělat neomezeně.
V případě, že by byl někdo ochoten zapůjčit knihu Johna Muira nebo jakoukoli jinou, budu ochoten celou knihu naskenovat. Za půjčení knihy ke skenování poskytnu samozřejmě exkluzivně zdarma naskenovanou knihu na CD, příp. se dohodneme .)
Honzo, tak až budeš mít čas, tak prosím spočítej to kopírování, vazbu, atd. Díky

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

OK zvážím to, nedokážu si představit časovou náročnost skenování 660 stran.... Převáděli bychom to na text, nebo to necháme jako image?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Djorkae
poustevník fóra flat4.org
Příspěvky: 1046
Registrován: 08 črc 2003
Bydliště: Strašnice x Louny x Levwousy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Djorkae »

nechal bych to jako image

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

...manuál

Příspěvek od yahoďák »

..zajistím kroužkovou vazbu, mašinku máme v práci :)
Jinak můžu nabídnout výměnou kopii švýcarského dílenského manuálu s fotkama a kresbama - Queschnitt durch die autotechnik - je tuším do roku 66-67 (nemám ho teď po ruce).

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

tak jsme se s Djorkae rozhodli, že se Muir bude skenovat do elektronické podoby. Kopírování by vyšlo nehorázně draho, bylo mi řečeno mezi 800-900 za kopii (to je, na kolik mě vyšel originál) a v tom není vazba a poštovné. :x

Až to bude ready, dáme vědět :wink:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Djorkae
poustevník fóra flat4.org
Příspěvky: 1046
Registrován: 08 črc 2003
Bydliště: Strašnice x Louny x Levwousy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Djorkae »

..tak jest

Uživatelský avatar
Pavel Kubín
Pan Vierloch
Příspěvky: 129
Registrován: 29 srp 2003

Příspěvek od Pavel Kubín »

Toho Muira musím mít, konečně něco šitého na míru UŽIVATELI jako já, který se nenarodil se šroubovákem v ruce... Zamlouvám si první kopii :!:

Odpovědět