vw oldtimers renovuje klasiky

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od pulenejksicht »

http://www.auto.cz/volkswagen-uzitkove- ... siky-66178" onclick="window.open(this.href);return false;

po premiových značkách typu Ferrari a Porsche už najel i "lidový volkswagen" na trend tahání "větších" peněz z lidí za renovace než prodej aut ..

akorát jim asi nedošlo že to bude přicmrndávání protože na rozdíl od znuděných milionářů co si nechávají dokompletovat svoje závodní vozy ve sbírkách pro ještě líp uložený peníze
tak většina majitelů folciků jsou socky-fanoušové který ultra drahou renovaci nezaplatí :wink:

může bejt vůbec finačně zajímavý si nechat dát dokupy lidový auto za raketu jako investici ? :roll:
jdeme frflat na flat ...

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od lope »

A proč by si znuděný milionář nemohl nechat zrenovovat ponorku? Ferrari už má každej. (tedy ne milionář v Klauzově demagogické interpretaci - vlastník bytu v paneláku).

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od pulenejksicht »

lope píše:A proč by si znuděný milionář nemohl nechat zrenovovat ponorku? Ferrari už má každej. (tedy ne milionář v Klauzově demagogické interpretaci - vlastník bytu v paneláku).
ale mohl ..ale je jich málo .vetšina skutečných vatařů co by na tohle měli nemá vkus a investuje jen do extra drahých sbírkových modelů a ne do sociálních vwček ... :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

občas je investice otázkou životního postoje a ne peněz...tak proč ne...
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od pulenejksicht »

Mr.Vaahaa píše:občas je investice otázkou životního postoje a ne peněz...tak proč ne...
myslíš jako A1 stav ...A1 žumping ? :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od SO 545 »

to je tiez vec pohladu ci zumpu od ferrari alebo od vw.

na druhu stranu ked raz nebude chleba a pitna voda potom mozeme mat v sklepe aj tucet echtveteranov.

uz raz financna bublina pri starych autach splasla a nebude cudne ked splasne zas...
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od pulenejksicht »

na jednu stranu šly prodejní maximálky ( nikdo netvrdí že se to za ně prodává ..spíš ne ) u některejch vwček do vrtule která nedopovídá jejich cennosti v porovnání s jinejma značkama
danou počtem vyrobených kusů atd
na druhou stranu vwčka ( kromě echt starých vwček a kdf produkce ) stále zůstávají autoveterány kde se i hodně raritní a starý kusy prodávaj maximálně kolem milionu a ceny už nahoru podle mě nepůjou
protože většina lidí který tyhle auta zajímaj na takovýhle prodejní maximálky nikdy nedosáhne .

obecně jsou ceny autoveteránů podle mě před splasknutím bubliny díky krizi, cenám pohoných hmot a regulacím provozu ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Pětišroub »

mě se to líbí. Zajímalo by mě, jak by si, čistě teoreticky, poradili s Fridolinem a co by jejich sklady byly schopný vydat :-)

Jinak souhlas, pokud se k nesmyslný raketě za pořízení předrenovačního kusu (viz. klíčová slova hniloba, patina, koroze, imidžpyčo) přidá raketa za renovaci, výsledek nelze považovat za investiční komoditu. Tak snad jedině pro potěšení vlastního ducha...

Veškerý peníze který hrneme do starých VW prosím nenazývejme investicí, já jsem pro to vymyslel terminus technikus "vyhozený prachy".
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od pulenejksicht »

Pětišroub píše:mě se to líbí. Zajímalo by mě, jak by si, čistě teoreticky, poradili s Fridolinem a co by jejich sklady byly schopný vydat :-)
myslím, že by tě to přestalo zajímat při zjištění ceny :wink:

obávám se že cenově je tahle služba namířená na znuděnce co nebudou řešit kolik to bude stát ..jako v případě certifikovaný výroby poškozenýho dílu do závodního Ferrari ..

jenže to bohužel není připad většiny majitelů starých vwček že ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od OB »

Jiný úhel pohledu:
Zdědil jsem starý VW, které se v rodině předává z generace na generaci, byť už jen stojí ve stodole. Koupil ho jako nové auto můj dědeček, kterého jsem měl velmi rád a dodnes na něj vzpomínám. Děda si ho koupil, protože měl obchod se zbožím smíšeným, ale já podnikám v hospodářství. Mám krávy, prasata a polnosti. Zdědil jsem ho od druhého děděčka, tátovi mamky.
To staré VW bych si chtěl zrenovovat, abych mohl své syny tímto autem po dědovi vozit a oni k němu přilnuli stejně jako já. Ovšem času není nazbyt a těžko po mne někdo bude chtít když se za tmy vracím z pole, abych zalez do dílny a auto renovoval. Stejně bych to nedokázal.
Ale, ale co jsem to četl v pondělních novinách. VW se pustilo do renovací starých VW. No když to tak zvážím, tak cena je poměrně vysoká ale v posledních letech se mi dařilo, JohnDeera jsem už doplatil, tak co bych to starý VW po dědovi nenechal udělat u odbroníků.

Taky to může být o tomhle, nejenom o znuděných milionářích. Teprve v tomto topicu a vlastně poprvé za moji kariéru, kdy se VW zabývám musím říci, že zde prýští ta česká malost a přizdisráčství. Promiňte mi ty výrazy.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od beetle66 »

Tohle je pro lidi, kteří ví co chtějí a tím je nekompromisní výsledek, cena pro ně nehraje až takovou roli a hovořit o tom jako o investici apod.. nesmysl, tohle se dělá z čisté radosti a osobního potěšení, je to Brouk, oprava Bus
1966

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Petr914 »

...dyť tam píšou jen vo Barkasech...renovátorů je tam 13...tfujtajxl...a zrezlý auto tam nevidim ani jedno...woni tomu asi nerozumí moc co?...
You can't win 'em all...

jaro21
Příspěvky: 184
Registrován: 29 pro 2011
Bydliště: Trenčín

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od jaro21 »

to OB: to si povedal fakt pekne.Moj nazor je ze im nejde o to urobit z toho velky biznis ale skor o prezentaciu firmy. V casopise Caravans je velmi pekny clanok o vylete k jazeru Lago di Garda(tak dako sa to pise) a prave tuto cestu absolvovali vybrani redaktori casopisov na zrestaurovanych transporteroch v roznych vyhotoveniach, ktore boli robene tam u nich.Ale ako tu bolo uz poznamenane, zatial sa venuju iba busom :)co mna osobne velmi tesi.Ak by ste mali zaujem oskenujem a dam to sem

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od pulenejksicht »

OB píše:Jiný úhel pohledu:
Zdědil jsem starý VW, které se v rodině předává z generace na generaci, byť už jen stojí ve stodole. Koupil ho jako nové auto můj dědeček, kterého jsem měl velmi rád a dodnes na něj vzpomínám. Děda si ho koupil, protože měl obchod se zbožím smíšeným, ale já podnikám v hospodářství. Mám krávy, prasata a polnosti. Zdědil jsem ho od druhého děděčka, tátovi mamky.
To staré VW bych si chtěl zrenovovat, abych mohl své syny tímto autem po dědovi vozit a oni k němu přilnuli stejně jako já. Ovšem času není nazbyt a těžko po mne někdo bude chtít když se za tmy vracím z pole, abych zalez do dílny a auto renovoval. Stejně bych to nedokázal.
Ale, ale co jsem to četl v pondělních novinách. VW se pustilo do renovací starých VW. No když to tak zvážím, tak cena je poměrně vysoká ale v posledních letech se mi dařilo, JohnDeera jsem už doplatil, tak co bych to starý VW po dědovi nenechal udělat u odbroníků.

Taky to může být o tomhle, nejenom o znuděných milionářích. Teprve v tomto topicu a vlastně poprvé za moji kariéru, kdy se VW zabývám musím říci, že zde prýští ta česká malost a přizdisráčství. Promiňte mi ty výrazy.
dá se na to samo koukat různě .. težko říct jaká bude kvalita ,ale že cena nebude pro normální broukaře ani náhodou ..ale spíš v kategorii "znuděných milionářů " je víceméně jistý ..
na to člověk musí mít holt "velký koule" aby dal za renovaci vwčka X násobek skutečný ceny :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Kůča »

jaro21 píše:to OB: to si povedal fakt pekne.Moj nazor je ze im nejde o to urobit z toho velky biznis ale skor o prezentaciu firmy. V casopise Caravans je velmi pekny clanok o vylete k jazeru Lago di Garda(tak dako sa to pise) a prave tuto cestu absolvovali vybrani redaktori casopisov na zrestaurovanych transporteroch v roznych vyhotoveniach, ktore boli robene tam u nich.Ale ako tu bolo uz poznamenane, zatial sa venuju iba busom :)co mna osobne velmi tesi.Ak by ste mali zaujem oskenujem a dam to sem
Já by jsem zájem měl,pokud mohu poprosit :wink:
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
buca6
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 431
Registrován: 25 kvě 2009
Bydliště: Ostrava

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od buca6 »

a tam se někde říká o tom že i když je to volkswagen ze to bude za lidový peníze?
If you want to win employ the fin

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od pulenejksicht »

buca6 píše:a tam se někde říká o tom že i když je to volkswagen ze to bude za lidový peníze?
samo že ne ..protože to bude za raketu za hranicí nesmyslu ..teda pro normálního smrtelníka .. :wink:

to je prostě fakt a není potřeba za tím hledat malost .. :roll:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Jozef »

Ja to vidím tak, že staré vw sa pomalu stáva seriózny veterán, a áut po kvalitnej renovácií až tak moc nie je a zberatelia nekúpia
zmastenú zmrdku v garáži ktorých sú plné inzeráty na webe. Ak niekto vykryl túto medzeru a ponúka top rekonštrukciu len so zameraním na vw je to určite dobre.
U serióznych zberateľov hlavne v DE je pri VW určite primárna kvalita, cena je sekundárna. A pre nemcov hrá cveng domácej značky, ktorú si vážia.
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

jaro21
Příspěvky: 184
Registrován: 29 pro 2011
Bydliště: Trenčín

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od jaro21 »

http://leteckaposta.cz/196169512" onclick="window.open(this.href);return false; na tomto linku je ten slubeny clanok

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Pětišroub »

Já tak nějak vím, co tím OB má na mysli, na druhou stranu třeba moje 61´je pro mě časovou kapslí kdy se podívám na spodek zadní sedačky a vím, že je očouzená proto, že jsme zahořeli na Jižní spojce od baterky cca v roce ´86, podívám se na pravý zadní blatník a najdu tam otisk od motostupačky, kterou jsem jako děcko v garáži sklopil a brouk se prostě nevešel, podívám se na přední kapotu a vím že je nepůvodní proto, že do ní nacouval popelářskej vůz, podívám se na palubku, kde je na původní L390 nalepenej nápis vymačkanej do elektropásky "MILACKU NEKECEJ MI DO RIZENI" vzpomenu si na kilometry, které jsem ve voze najezdil s oběma rodiči a je mi hned jasný kdo a proš tam ten nápis umístil,vím že se dveře nezavírají proto, že pan Kejha ve své velkorysosti při opravě vyšmiknul kus prahu aniž by řešil podélné vyztužení dveřního otvoru a tak bych mohl pokračovat s výčtem mnoha malých i velkých nedokonalostí toho vozu, nad nimiž by se místním odborníkům zkroutily sevřely nohy v pěsti, ale právě ty šrámy a defekty jsou pro mě jeho rodokmenem a zdrojem vzpomínek.
Renovace by si objektivně vzato vynutila auto uříznout zhruba v linii pod okny a spodek dodělat celý znovu, včetně interiéru, včetně celkové opravy všeho á-la lišák a kiwi, a tím by se pro mě setřel jeho význam coby vzpomínky na dětství. Takže tento svůj rodinný vůz bych renovovat určitě nechtěl z výše uvedených důvodů, i když ho toto rozhodnutí deklasuje do podoby statické rekvizity.
Ale jinak samozřejmě platí, že každý z nás může, a taky to rádi děláme, dávat svoje vydělané peníze do čeho chce a se svým vozem si může dělat taky co chce. Pro mě za mě může renovace od fabriky stát třeba milion nebo dva, určitě si tahle služba najde svojí cílovou skupinu, která se určitě neprotíná s v ČR rozšířenou skupinou, která chce všechno zmastit tak nějak funkčně a hlavně levně.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět