Ebay a vse kolem nej

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
stahovac01
Příspěvky: 7
Registrován: 02 črc 2014

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od stahovac01 »

Tak asi to nebyl nejlepší nábad s těmi kauzami, ale opravdu to bylo řešeno vždy jen když něco nepřišlo. Negativní hodnocení nemám žádné, pozitivník kolem 500. Na ebay často nakupuji a jelikož máme firmičku, tak i prodávám naše produkty, cca do 20 položek. Placení vždy bylo předem a nikdy se nestalo, že bych nezaplatil za koupený předmět. Věci byly převážně z Číny.

No snad jsem zodpověděl tvé dotazy všechny. Na číslo co jsi mi sem dal jsem volal ale - Volané číslo neexistuje. Fakt už nevím, kam se obrátit....

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od lope »

Zdůvodnění zákazu by mělo být za větou "Our actions are based on the following:" Ale to, co tam je, žádné zdůvodnění není. Nevymazal jsi tam něco?

stahovac01
Příspěvky: 7
Registrován: 02 črc 2014

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od stahovac01 »

Nemazal jsem nic. Přišlo mi totéž 3x, ke každému účtu jednou.

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Andy »

Pozitivnich vic jak 500 :shock: ? To je zvlastni........ To uz mas nejakou historii. A kolik negativnich? V tom musi byt nejakej zaponej pes. Hele tady bude asi nejlepsi si najit kamose ktery umi anglicky a vykomunikovat to s nimy primo, vykasli se na ceske zastoupeni

stahovac01
Příspěvky: 7
Registrován: 02 črc 2014

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od stahovac01 »

Ano, 500, přesně 518. Přítelkyně méně, ale negativní nemáme nikdo žádné. Proto mě to taky tak vytočilo. No vykomunikoval bych to s nimi, ale když pominu jazykovou bariéru, tak volet někam do US asi taky nebude nejlevnější.:-(((

Tak už fakt nevíííííííím.

stahovac01
Příspěvky: 7
Registrován: 02 črc 2014

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od stahovac01 »

Tak se mi podařilo s nimi navázat chat, ale dozvěděl jsem se pouze, že jejich rozhodnutí je definitivní a nezvratné. Nelíbilo se jim právě to otevírání kauz. Takže to již nevyřeším...:-(

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Andy »

Smulicka, ono je vetsinou lepsi resit veci po dobrem nez po zlem, a veci z Ciny asi trvaj dele. Mylsim ze bylo zbytecny hned otevirat kauzy. Ja jsem jich otevrel asi 2 nebo 3 za 10 let na Ebayi, a opravnene. Tak pro priste............

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od lope »

Z Číny jde pošta strašně dlouho asi tak poslední rok. 3 týdny minimum, spíš 4. Předtím se mi stávalo, že zásilka přišla z Číny i za 3 dny! Nejspíš EU nějak Číně pohrozila, že když jí bere maloobchodní kšefty... a tak to Čína teď zpomaluje. EU postupuje proti plebsu vždycky drakonicky. Jinak lhůta na otevření case je 45 dní. Po ní už není možnost ani dát negativní hodnocení druhé straně.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Sam »

Poslední dobou se na ebay pohybuje dost podovdníků kteří se snaží vylákat peníze za prodej zboží které poté nedodají. Byla to běžná věc u elektroniky a spotřebního zboží, nyní se tento nešvar dostává i do raritních VW dílů. Už je to poněkolikáté, co objevuji na ebay nebo kleinanziege díly které mám v garáži a které se prodávají v jednom exempláři jednou za X let. opotřebení a barva dělá z každého dílu nezaměnitelný originál. Sedačky nebo nádrž na 48ku není žádný problém. Často se dalo orientovat podle data založení profilu ale minulý týden jsem našel NOS písty na třicítku u prodejce který má profil 2 roky. Berte to jen jako varování, že si človek dnes nemůže být jistý ničím.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Mexiko 1983
Příspěvky: 205
Registrován: 13 říj 2016
Bydliště: Český Šterndberk

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Mexiko 1983 »

Já zatím dobrou zkušenost . I za špatně poslaný model firmou ni dali slevu 10 euro a poslaly na učet. Jinak ale souhlasím. Dávat bacha. [-X

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Sam »

Jako minulý rok i letos před vánoci se na ebay-kleinanziege vyrojily falešné inzeráty nabízející díly na KDF a jinou vojenskou technik. Tentokrát podvodníci recyklují několik let staré účty a každý díl jde pod jiným účtem. Jen za večer jsem jich napočítal cca 15. Už jsem na jeden odepisoval ale zarazilo mne proč mám komunikovat přes whatsapp a že poštovné za volant je jen 15euro.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od udeeska »

Nevím jestli jste zaregistrovali,ale Ebay prodeje a koupi ze států je od 1.1. tohoto roku pod kontrolou finančního úřadu :roll:
Což znamená, že většina států aplikuje taxi (asi v Česku DPH).
Každý prodávají a kupující se musí tedy zaregistrovat na EBay a vše co prodává je zdaněno. U mě se to konkrétně týká 10.4 procenta nárůstu prodávajícího predmetu znamená z mého regionu kde bydlím.
Daň platí kupující,tak jako v obchodě.
Nevím jak je to v Evropě.
Vím že se finanční úřady o to snažili od počátku existence Ebay až se jim podařilo.

Podobná situace je na Craiglist.....
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Nekontrolovaný trh, to nemají mazlíčci z FU rádi..

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od eLzyx »

tak u nás by žádné DPH aplikováno nemělo být, pokud neprodáváš na IČO. Ani bys neměl platit nějakou daň ze zisku, protože prodáváš použitou věc, kterou máš roky ve vlastnictví.
Druhá věc je ta, že pokud kupuješ z US Ebay, tak ti v rámci tvého "komfortu" napálí "global shipping program", kdy nejenže je to s předraženým poštovným, ale ještě je v tom započítané CLO a DPH, které se v mnohých případech platit nemusí (nízká cena, nebo nepodléhá CLU)
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Sam »

Paypal zavedl novinku v podobě dvojího převodu měny. Funguje to následovně: Kupující vám chce poslat 200euro ale už pri vyplňování mu paypal nabídne že místo toho pošle dle sazebníku adekvátní částku v CZK. Vám přijde následně upozornění, že vám někdo posílá CZK a že pro ně nemáte založený účet. Pokud chcete přijmout platbu v EUR, je to možné ale musíte znovu provést konverzi na EUR.
Ve finále vám místo 200eur dorazí 181EUR
a to se vyplatí.

Kontaktoval jsem podporu a není cesta jak tomu zabránit. Pokud jsem Čech, bude paypal všem nabízet konverzi na CZK. Jediné řešení je platbu odmítnout a znovu napsat kupujícímu aby si dal pozor a poslal skutečně eura.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od eLzyx »

já se snažím všechno platit přes Revolut. Pravda, tam si musíš být sakra jist, že ten proti tobě je realná a spolehlivá osoba, protože jinak ty prachy už neuvidíš. U Paypalu existuje aspoň šance.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Michal »

Ahoj, potrebuju poradit. Zaplatil jsem na ebay-kleinanzeigen pres ucet (IBAN,SWIFT), a uz mesic se s kupujicim dohaduji na dodani zbozi (stale posuny a nechce poslat ani vratit penize). Jak by jste to nekefektivneji vyresili? Da se i tam vyvolat spor? Mate nekdo s tim zkusenost?
Diky za jakoukoli radu

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Sam »

Muzes nahlasit na ebay podvod ale zrovna zde nemas moc silu domoci se prava. Bylo by jina, kdyby si to zaplatil pres ten jejich system co ted nove maji nebo pres paypal. Zde max zablokuji uzivateli ucet a doporucu ti obratit se na mistni policii. Dokazovani je pak na tobe.
Mam osobní zkusenost a spor jsem prohral.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od udeeska »

Bohužel i PayPal kterému jsem věřil na stopro zklamal :roll:
Objednal jsem dva 100W solární panely , které nepřišli a po urgenci na PP odepsali že transakce proběhla v pořádku a že nevidí žádný problém :roll: ..
...kilo fuč ale na druhou stranu jsem nepřemýšlel o ceně, protože nabídka byla $100 za dva od Renogy což na jejích Webových stránkách je za jeden za kilo, prostě jsem si myslel že někdo umí levněji a nechal jsem se nachytat :roll: ...
..inu scanneři umí :roll:
....nasere ale stanou se horší věci...
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od lubos »

Pětišroub píše:
26 led 2013
eehm..jsem to jenom já nebo se vám v posledních dnech taky změnil systém vyhledávání na ebay?
Mám pocit, že je to tady zase. Ještě v létě mi vyhledávání fungovalo bez problémů, teď mi to v kategorii vozidla na německém ebay ukáže asi sto nabídek ale v náhradních dílech desítky tisíc. Zkouším z různých adres a výsledek stejný. Má někdo podobnou zkušenost?

Odpovědět