Ebay a vse kolem nej

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
vwtyp11
Příspěvky: 40
Registrován: 23 srp 2010

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od vwtyp11 »

petrcochtan píše:Mé rozhodnutí byl limit 3500eur.
V posledních pár vteřinách jsem přihodil částku 3515 euro. Rychle jsem vše odklikal abych stihl konec dražby. Skončil jsem jako vyhrávající, avšak k mému překvapení byla cena vozidla téměř 6000 euro. Zpětnou kontrolou jsem zjistil, že jsem se uklep a místo částky 3515 euro jsem vložil částku :mrgreen: 35015 :mrgreen: pokud se podíváte na rozložení numerické klávesnice asi vám bude vše jasné.
Okamžitě jsem kontaktoval prodávajícího a požádal ho slušným způsobem a s omluvou o zrušení obchodu (transakce). Vše jsem se mu snažil vysvětlit a poslal i náhled obrazovky jakou, že jsem to vložil částku.
Dokáže mi někdo z Vás poradit jak eliminovat následky mého uklepnutí? Co dělat ? Jak se zachovat? Koupě starého automobilu za cca 6000 euro je pro mne téměř nemožná.
staci kouknout na e-bay, vse je prehledne a presne popsane, nemusis, tedy spekulovat a resit, co by kdyby... :wink: popr. co se pise na alegru resp.aukru :wink:
viz http://pages.ebay.de/help/buy/bid-retract.html" onclick="window.open(this.href);return false;
1303 VW Käfer
Das Unikat unter den VW Käfern. Kontrovers und Innovativ. Für den echten Liebhaber.

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Leer »

podle mě pokud není dohoda s prodejcem přímo, zkus ebay samotnou, určitě to nebude první případ co řeší...pak bych to asi nechal na právnících, přeshraniční právo s unijním nadřazeností místních nebo unijních nebo jak to vlastně je zákonů je strašná džnungle :(
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

vwtyp11
Příspěvky: 40
Registrován: 23 srp 2010

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od vwtyp11 »

cituji:
Wann darf ich Gebote zurücknehmen?
Ein Gebot darf ausnahmsweise dann zurückgenommen werden, wenn
Sie versehentlich einen falschen Gebotsbetrag eingegeben haben, z.B. 1000 Euro statt 10,00 Euro. In diesem Fall geben Sie bitte unverzüglich nach der Rücknahme ein neues Gebot mit dem korrekten Gebotsbetrag ab.
sich die Beschreibung des Artikels, nachdem Sie Ihr Gebot abgegeben haben, erheblich geändert hat.
Es ist nicht zulässig Gebote/Preisvorschläge zurückzunehmen, wenn
-Sie Ihre Meinung zu dem Artikel geändert haben.
-Sie der Meinung sind, dass Sie sich den Artikel doch nicht leisten können
-Sie etwas höher geboten haben, als Sie ursprünglich vorhatten.
Wichtige rechtliche Hinweise zur Gebotsrücknahme
Wenn Sie ein Gebot ohne berechtigten Grund zurücknehmen, sind Sie unter Umständen dennoch zur Abnahme und Bezahlung des Artikels verpflichtet oder machen sich dem Verkäufer gegenüber unter Umständen schadensersatzpflichtig. Wenden Sie sich in Zweifelsfällen daher bitte an Ihren Rechtsanwalt oder eine andere Rechtsberatungsstelle, bevor Sie ein Gebot zurücknehmen.

Fristen
Sie haben Ihr Gebot innerhalb der letzten 12 Stunden vor Angebotsende abgegeben=Sie können das Gebot innerhalb einer Stunde nach Gebotsabgabe zurücknehmen. In diesem Fall wird nur dieses Gebot gestrichen. Andere Gebote, die Sie mehr als 12 Stunden vor Angebotsende abgegeben haben, bleiben gültig.

Tipp: Wenn Sie aufgrund der oben aufgeführten Fristen Ihr Gebot nicht mehr zurücknehmen können fragen Sie den Verkäufer. Bitten Sie ihn, das Gebot zu streichen. Nur der Verkäufer hat in diesem Falle noch die Möglichkeit dazu.


http://pages.ebay.de/help/buy/bid-retract.html" onclick="window.open(this.href);return false;
1303 VW Käfer
Das Unikat unter den VW Käfern. Kontrovers und Innovativ. Für den echten Liebhaber.

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Leer »

pak je vše jasné...
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

petrcochtan
Příspěvky: 14
Registrován: 14 úno 2011

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od petrcochtan »

vwtyp11 píše:cituji:

Fristen
Sie haben Ihr Gebot innerhalb der letzten 12 Stunden vor Angebotsende abgegeben=Sie können das Gebot innerhalb einer Stunde nach Gebotsabgabe zurücknehmen. In diesem Fall wird nur dieses Gebot gestrichen. Andere Gebote, die Sie mehr als 12 Stunden vor Angebotsende abgegeben haben, bleiben gültig.

Tipp: Wenn Sie aufgrund der oben aufgeführten Fristen Ihr Gebot nicht mehr zurücknehmen können fragen Sie den Verkäufer. Bitten Sie ihn, das Gebot zu streichen. Nur der Verkäufer hat in diesem Falle noch die Möglichkeit dazu.


http://pages.ebay.de/help/buy/bid-retract.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Všem vám děkuji za rady a úvahy - podmínky jsem četl .
Zatím chci postupovat tak, že zašlu prodejci návrh na uhrazení doložitelných nákladů s aukcí. Po té zašlu naši korespondenci na Ebay s vysvětlením mého omylu.
Jinak to co jsem nechal v citaci asi zásadním způsobem bude ovlivňovat moji reklamaci nebo se mýlím?

Nechci zde teď dělat ukřivděného a hledat chyby tam kde nejsou - ale po celou dobu aukce i těch 30 vt před koncem byla cena cca 2500 nějak se mi nezdá a ani to neodpovídá ceně na trhu s takto poškozeným vozidlem(koroze), že by tam měl někdo mimo prodejce nahozené laso na cca 5900 euro. Ale to jsou teď již mé zběsilé úvahy, které nejsem schopen doložit.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od prak »

žádné náklady nevzniknou, když se aukce zruší
kromě toho tam čtu, že do hodiny po ukončení lze od "smlouvy" odstoupit, což jsi udělal
současně tam vidím možnost příhoz zrušit, pokud je nesmyslný a o to si požádal
sice to zkazilo prodejci aukci, ale to je holt uznávané riziko
nedal bych mu nic, protože ho to nic nestálo
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

petrcochtan
Příspěvky: 14
Registrován: 14 úno 2011

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od petrcochtan »

Dnes pošlu email na ebay - o výsledku budu informovat - děkuji Vám všem.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od pulenejksicht »

je to celý jen o tom , že si nějakej skobčák co nás má za občany druhý kategorie myslí , že z nás může dělat blbce ..ale to se přepočítal ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Pětišroub »

tím že je aukce uzavřená a omylem vložená částka byla částkou vítěznou, je obchod uzavřen a tím pádem se teď musí jednat o dohodu všech tří zúčastněných - prodávajícího, kupujícího, i zprostředkovatele. Jakmile něco prodáte na ebay, okamžitě vám dorazí faktura - nějaká procenta z částky jako poplatek za zprostředkování, což je zdroj příjmů zprostředkovatele. Kdo přes ebay prodává, tak ví. Kdyby si každý mohl přes ebay něco prodat, následně po dohodě s kupujícím aukci zrušit na obou stranách a procenta tímto ušetřit (jako že by občani první kategorie něco podobnýho určitě vymysleli), to by bylo velmi jednoduché, ale Ebay by se to asi moc nelíbilo. Jsem zvědav, jak to dopadne.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Petr914 »

pulenejksicht píše:že si nějakej skobčák co nás má za občany druhý kategorie
...tááááááák...my sme totiž občani kategorie třetí...Balkán...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od lubos »

Ten rychlý nárůst ceny ve finále by mohl mít i jiné vysvětlení. Vzpomínám si na jeden případ, kdy se dražilo auto, které mě zajímalo. Nic z toho pro mě ale nebylo, ve finále se objevil dražitel, který všechno přebil. Jenže za dva týdny šlo auto znova do aukce a průběh úplně stejný, zase ho přebil ten samej. Stačilo se podívat na všechny aukce toho prodejce (byl to překupník s autama) a bylo vidět, že tenhle postup je tam častější. V historii příhozů bylo vidět, že ten druhej přihazoval jen u toho jediného prodejce. Z toho jsem usoudil, že zkrátka prodejce byl registrovaný dvakrák, když se mu cena zdála malá, tak se zkrátka sám přebíjel. Třeba to byl i tvůj případ. Stálo by za to podívat se na historii příhozů toho, kdo tak prudce zvedl cenu, možná tam zjistíš, kolikrát mu přihazoval i při jiných aukcích.

petrcochtan
Příspěvky: 14
Registrován: 14 úno 2011

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od petrcochtan »

Pětišroub píše:tím že je aukce uzavřená a omylem vložená částka byla částkou vítěznou, je obchod uzavřen a tím pádem se teď musí jednat o dohodu všech tří zúčastněných - prodávajícího, kupujícího, i zprostředkovatele. Jakmile něco prodáte na ebay, okamžitě vám dorazí faktura - nějaká procenta z částky jako poplatek za zprostředkování, což je zdroj příjmů zprostředkovatele. Kdo přes ebay prodává, tak ví. Kdyby si každý mohl přes ebay něco prodat, následně po dohodě s kupujícím aukci zrušit na obou stranách a procenta tímto ušetřit (jako že by občani první kategorie něco podobnýho určitě vymysleli), to by bylo velmi jednoduché, ale Ebay by se to asi moc nelíbilo. Jsem zvědav, jak to dopadne.
V podmínkách ebay i tato možnost existuje - co jsem se dočetl není to až tak složité. Samo sebou je to dohoda všech tří stran a ebay poplatky vrací. Stejně tak když já tomu prodejci nic nezaplatím respektivě asi protiprávně neuzavřu obchod ebay prodejci poplatky vrátí. Mě asi zruší účet a budou vyhrožovat trestem nejvyšším možná i trestem smrti.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od pulenejksicht »

Petr914 píše:
pulenejksicht píše:že si nějakej skobčák co nás má za občany druhý kategorie
...tááááááák...my sme totiž občani kategorie třetí...Balkán...
tak to si může myslet jen nějakej omezenej Helmut kterýmu ještě nedošlo , že v čechách se má víc lidí líp než v německu ...
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od pulenejksicht »

lubos píše:Ten rychlý nárůst ceny ve finále by mohl mít i jiné vysvětlení. Vzpomínám si na jeden případ, kdy se dražilo auto, které mě zajímalo. Nic z toho pro mě ale nebylo, ve finále se objevil dražitel, který všechno přebil. Jenže za dva týdny šlo auto znova do aukce a průběh úplně stejný, zase ho přebil ten samej. Stačilo se podívat na všechny aukce toho prodejce (byl to překupník s autama) a bylo vidět, že tenhle postup je tam častější. V historii příhozů bylo vidět, že ten druhej přihazoval jen u toho jediného prodejce. Z toho jsem usoudil, že zkrátka prodejce byl registrovaný dvakrák, když se mu cena zdála malá, tak se zkrátka sám přebíjel. Třeba to byl i tvůj případ. Stálo by za to podívat se na historii příhozů toho, kdo tak prudce zvedl cenu, možná tam zjistíš, kolikrát mu přihazoval i při jiných aukcích.
to je bohužel běžná praze šponovat cenu nahoru příhozama známého nebo přímo prodejcem ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Petr914 »

...německej přizdisráč...německý prase...nějakej skopčák...omezenej Helmut...půlenej...dědku...tak velký to nebude... :wink:
You can't win 'em all...

petrcochtan
Příspěvky: 14
Registrován: 14 úno 2011

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od petrcochtan »

lubos píše:Ten rychlý nárůst ceny ve finále by mohl mít i jiné vysvětlení. Stálo by za to podívat se na historii příhozů toho, kdo tak prudce zvedl cenu, možná tam zjistíš, kolikrát mu přihazoval i při jiných aukcích.
U této aukce nebylo vidět kdo přihazuje jen částky.
Výpis celé aukce mám však k dispozici

Aukce probíhala od 4.2 do 11.2 . konec ve 11. Feb. 2011 21:48:30
Hned 5.2 bylo nahozeno 4555EUR a 11.02. ve 20.56 EUR 5.766,00
Nejvyšší zobrazená cena byla 2810 ve 11.02. ve 21:47:49 jinak cena aukce byla v průběhu dni od 1 do 2500EUR
Čím víc na to koukám tak tím větší podvod v tom vidím. A teď ho pánbůh potrestá - já mu to nezaplatím

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od pulenejksicht »

Petr914 píše:...německej přizdisráč...německý prase...nějakej skopčák...omezenej Helmut...půlenej...dědku...tak velký to nebude... :wink:
po mejch zkušenostech to bude ještě větší pašík než si dovedeš představit ... :wink:

pokud neuznává jasně nesmyslně vysokej příhoz kterej musel bejt vložen pouze omylem a ještě si šponuje aukci a schovává identitu příhozů
tak mu jde jen o jedno .. vytřískat z toho co nejvíc ,ale za cenu sprostýho vyjebávání s cizincema pod pohrůžkou pokuty to už umí jen čistokrevný prase ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Petr914 »

petrcochtan píše:
lubos píše:Ten rychlý nárůst ceny ve finále by mohl mít i jiné vysvětlení. Stálo by za to podívat se na historii příhozů toho, kdo tak prudce zvedl cenu, možná tam zjistíš, kolikrát mu přihazoval i při jiných aukcích.
U této aukce nebylo vidět kdo přihazuje jen částky.
Výpis celé aukce mám však k dispozici

Aukce probíhala od 4.2 do 11.2 . konec ve 11. Feb. 2011 21:48:30
Hned 5.2 bylo nahozeno 4555EUR a 11.02. ve 20.56 EUR 5.766,00
Nejvyšší zobrazená cena byla 2810 ve 11.02. ve 21:47:49 jinak cena aukce byla v průběhu dni od 1 do 2500EUR
Čím víc na to koukám tak tím větší podvod v tom vidím. A teď ho pánbůh potrestá - já mu to nezaplatím
...když budeš v tomdle sebeklamu pokračovat...dostaneš se ještě hodně daleko...

...chyť se faktů a jednej...

...hlavně kontaktuj eBay jako takovou...ať víš na čem seš a nech ty teorie stranou...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od pulenejksicht »

já bych řekl , že největší a nejvíc nebezpečnej sebeklam je si myslet , že na ebayi se pohybují samí čestní lidé a vše se tam opravdu prodá za cenu na které to skončí ... řekl bych , že v tomhle případku je to celkem jasný ..teda , to že prodejce je bezohledná ...doplňte si sami :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od lubos »

Petr914 píše:...německej přizdisráč...německý prase...nějakej skopčák...omezenej Helmut...půlenej...dědku...tak velký to nebude... :wink:
Taky si nemyslím, že by to byla běžná praxe kluků z říše, možná těch z tý říše osmanský

Odpovědět