Ebay a vse kolem nej

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marty
Příspěvky: 101
Registrován: 19 črc 2004
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Marty »

udeeska píše:Paypal je zdarma a transferuje penize na Vas ucet v pripade,ze si to tam navolite.V US nejrozsirenejsi platba,kdyz vidim firmu,ze nema
Paypal,tak si nic od ni neberu.Takze kdyz budete objednavat napr v US s Paypay,tak Vam ho nevemou,jelikoz neni v platebni nabidce firem.
Kdyz uz zakladate nekdo nove konto pro mezinarodni platbu,tak hledte na to,ze by to makalo po celym svete(jako napr.VISA,ale vice nepouzivam
pro internetovou platbu,jelikoz se mi loni ztratilo $800-respektive mi je ukradli :evil: )
Jenom dotázek :D
Když použiju PayPal, strhávají si peníze z mého účtu v bance, nebo se dá PayPalovy účet nějak nabít? Tzn. Paypal si strhává peníze z účtu v bance, nebo jenom z mého účtu unich? Chápal bych, že když chci něco koupit, tak si převedu peníze na můj paypal a z toho si to oni zorganizujou? Nebo maj přistup k penězům v mojí bance? Nikde jsem totok nenašel :(
Díky za každé info, e-bayoví experti :D
... Brouk je Brouk, ale dědek je dědek...

Uživatelský avatar
brbrouk
Příspěvky: 179
Registrován: 17 čer 2006
Bydliště: Liberec

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od brbrouk »

PayPal účet je z darma poku někomu posíláš peníze, strhnou si poplatek jen za založení účtu, už nevím přesně kolik to dělá ale myslím , že 50 centů. Kdyš prodáváš tak ti příchozí peníze od kupce strhnou poplatek, záleží na výši částky za prodej ato samé se dějě u tvého kupujícího. Tvá banka ti nepřirazí žádný poplatek.

Uživatelský avatar
Marty
Příspěvky: 101
Registrován: 19 črc 2004
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Marty »

brbrouk píše:PayPal účet je z darma poku někomu posíláš peníze, strhnou si poplatek jen za založení účtu, už nevím přesně kolik to dělá ale myslím , že 50 centů. Kdyš prodáváš tak ti příchozí peníze od kupce strhnou poplatek, záleží na výši částky za prodej ato samé se dějě u tvého kupujícího. Tvá banka ti nepřirazí žádný poplatek.
To jo, ale jak je to s těma penězma (zůstak na paypal účtu). :?:
Je to speciální účet jen pro totok, nebo mohou "disponovat" i s penězma na mém běžném účtu v bance?
... Brouk je Brouk, ale dědek je dědek...

Uživatelský avatar
brbrouk
Příspěvky: 179
Registrován: 17 čer 2006
Bydliště: Liberec

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od brbrouk »

Účet jen pro převod peněz na internetu, nemohou jen tak bez tvého příkazu disponovat z penězma.

petrcochtan
Příspěvky: 14
Registrován: 14 úno 2011

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od petrcochtan »

Vidím, že jste zde znalí obchodů přes Ebay. Pokud mohu poprosit o radu nebo se dozvědět následky mého počínání. Dražil jsem na Ebay automobil již veterán. Ceny těchto vozu se pohybují od 2500 euro a výše. Mé rozhodnutí byl limit 3500eur.
V posledních pár vteřinách jsem přihodil částku 3515 euro. Rychle jsem vše odklikal abych stihl konec dražby. Skončil jsem jako vyhrávající, avšak k mému překvapení byla cena vozidla téměř 6000 euro. Zpětnou kontrolou jsem zjistil, že jsem se uklep a místo částky 3515 euro jsem vložil částku :mrgreen: 35015 :mrgreen: pokud se podíváte na rozložení numerické klávesnice asi vám bude vše jasné.
Okamžitě jsem kontaktoval prodávajícího a požádal ho slušným způsobem a s omluvou o zrušení obchodu (transakce). Vše jsem se mu snažil vysvětlit a poslal i náhled obrazovky jakou, že jsem to vložil částku.
Prodejce však trvá na uzavření obchodu a vyhrožuje mi soudy právníky a vším možným. Dnes mi poslal email, že po poradě s právníkem vyžaduje částku 30% z vydražené věci což činí závratných :Hallo

Ich habe jetzt mein Rechtsanwalt kontaktiert und teile mir mit das mir 30% von dem Kaufbetrag zu stehen und drauf diesen Betrag möchte
ich von Ihnen haben.

5816€ - 30% = 1745€ das ist der Betrag der ich von Ihnen bekomme.

Wenn ich diesen Betrag bekomme löse ich den Kaufvertrag.
Sonst reiche ich eine Klage gegen sie ein.

Dokáže mi někdo z Vás poradit jak eliminovat následky mého uklepnutí? Co dělat ? Jak se zachovat? Koupě starého automobilu za cca 6000 euro je pro mne téměř nemožná.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Pětišroub »

mno, s tímhle konkrétně nemám zkušenost, zkus se s ním dohodnout na pokrytí nákladů aukce (poplatek za zveřejnění, fotky ap.+ protože prodávající je v okamžiku uzavření aukce povinnen Ebayi poskytnout provizi z obchodu a zřejmě tento obchod nemůže jen tak zrušit, tak i uhrazení této provize). Vzhledem k tomu že jsme EU, pokud bude Němec kurva, tak si na tebe přes hranice kliedně dosáhne, když to bude chtít hrotit. Takže rozhodně lepší je to zkusit po dobrém.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od sSATYRr »

pokud nemas svuj ucet sparovanej s paypalem, tak ho pust k vode.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Petr914 »

...na tvý straně neni nic a všechny trumfy drží v ruce on...hele to je těžko radit...jakmile přihodíš...naskočí další okno...kde se tě ptaj znova jestli tento svuj příhoz akceptuješ...a tys ho akceptoval...

...jediný co ti pomůže by byla hra fair play ze strany prodávajícího...ale ten už se jasně vyjádřil v tom smyslu,že pude po svejch právech až na krev...

...zbejvá ti buď zaplatit plnou sumu...nebo těch 30%...další varianty tam nevidim...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Herbie »

No to je nemila situace
Obavam se ze v podminkach Ebaye bude jasne uvedeno ze vydrazeni = platna kupni smlouva

No maximalne vyslouzis zruseni uctu
A nebo te prodejce da k soudu a pak to teprv bude vesely


celkem chapu toho prodavajiciho ze chce kompenzaci,
tezko ted bude kontaktovat druhyho v poradi a tvrdit mu ze ten prvni (ty) to nechce protoze se uklep
(ja bych tomu teda neveril a povazoval bych to za nejaky sméčko)
Kdyz to vystavi znova, zas to bude vypadat jako umely sroubovani ceny v predchozi akci.

mam dojem ze to tvy uklepnuti te bude tak ci tak stat dost penez
... a vůbec !

Uživatelský avatar
karlosVW
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2008
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od karlosVW »

koupí na Ebay potvrzuješ kupní smlouvu.Ve většině aukcí je i napsáno,že také souhlasíš s platbou 30% vydražené věci při zrušení aukce .Pokud nebude prodávající lidumil a nesleví ti z požadavků,budeš řešit problém. Ten nejmenší je,že tě vyškrtnou z Ebay. Další věc je,že může na základě smlouvy po tobě ty prachy vymáhat a ty je nakonec zaplatíš + soudní výlohy. A pokud by ti toto prošlo a soud tě nedohnal,protože jsi za hranicema (i když jsme v EU)...tak první tvoje cesta mimo CZ a případná silniční kontrola a máš to spočítané.
VW T1 1962 Nautilus karosa tuning
http://karlosvw.rajce.idnes.cz/VW_T1_Nautilus/
http://www.ahcl.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5894
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od pulenejksicht »

je to samo je o lidech ..když narazíš na německýho přizdisráče kterýho nezajímá tvůj překlep a není ochoten přistoupit na plichtu to jako , že jste se nedohodli
a obchod se neuskutečnil což může normálně vykázat a bude dražit znovu skusil bych ještě řešit problém přímo se zákaznickým centrem a přesně bych tam napsal jak se to stalo ..maj možnost zkontrolovat , že jsi tam hodil nesmysl omylem a tudíš by měli navrhnout řešení v podobě zrušení aukce ...
měli by chránit všechny zákazníky nejen prodejce v rámci hesla čím víc se toho prodá táím víc vaty z toho máme ...
samo je to zase jen o tom jakej týpek bude sedět na druhý straně ..snad ti to vyjde ..mělo by :wink:
obecnej paragraf kterým se rádi různý helmuti oháněj se snad sakra nevztahuje na takovýhle očividný případy a když prodejce prodává schválně schnilýho zajíce v tmavým pytli a chce za něj nesmysl .mě taky takhle jeden chytrák vyhrožoval ..14 dní jsem si s ním psal a nakonec to prostě vykázal jako neprodáno a hodnocení jsme si radši nenapsali ..kdybych tam měl po pravdě napsat co to je za krypla a to on moc dobře věděl tak by si to asi za rámeček nadal
není problém narazit na sráče ..na ebayi dost často ...
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od sSATYRr »

nevim jak v Nemecku, ale v CR v pripade kupni smlouvy uzavrene pres internat mas 14 dni moznost od ni odstoupit.

Prinejhorsim bych sehral divadylko, ze si pro to auto prijedes a na miste zjistis, ze nabizene zbozi neodpovida inzerovane kvalite. Napalis mu negativni hodnoceni, on tobe taky a jede se dal..
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

petrcochtan
Příspěvky: 14
Registrován: 14 úno 2011

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od petrcochtan »

Díky, ani jsem nečekal tolik odpovědí v takovém momentu:
Abych ještě objasnil - druhá obrazovka při přihození (je mi známo) dražil jsem v posledních 15-20 vteřinách - vychcanost kterou systém umožňuje a všichni ji asi znáte.
Prostě jsem to rychle k mé smůle odklepal.
Zatím jsem mu odepsal že jsem dal věc svému právníkovi - to jsem udělal: Ten mi řekl, že pokud mne zažaluje musí mne žalovat u místně příslušného soudu (takže u okresního soudu zde v ČR) Pokud by mne odsoudili v Německu, což je prý nesmysl (sám nevím) v nepřítomnosti musel by údajně rozsudek tak aby byl platný schválit náš soud. (moc se mi to nezdá) Jeho rada zněla ať se na něj vykašlu.
Zvažuji, že bych mu nabídl kompenzaci vynaložených nákladů, kdyby byly v rozumné tak bych mu je i poslal - neví někdo z Vás kolik činí vystavení aukce + % částka z prodeje?
Podmínka platby 30% ze zrušené aukce nikde uvedena není tedy na stránce aukce.
Napsat na ebay a problém se snažit vyřešit určitě udělám - jen ještě musím sehnat nějakého dobrého němčináře - to asi překladač na google nevyřeší - nenabídne se někdo?
Nápad svést to na nevyhovující popis vozidla jsem dostal také - na každém autě se toho najde dost co nemohl prodejce ve svém popisu obsáhnout. Ale jaksi, už má v ruce moji žádost o zrušení obchodu transakce. Navíc je mi to tak trochu proti srsti - opravdu nejsem žádný spekulant.
Co se stane pokud můj účet je svázaný s pay pal - předpokládám že ano pokud jsem při registraci zadával číslo karty přes pay pal.
Můj předpoklad je, že odstoupení od smlouvy do 14 dnů u internetového prodeje platí jen u nákupu v shopech, ale ne u soukromé dražby přes ebay. - jak to je?

Tak na ten špatný popis vozidla to také nepůjde asi uhrát jelikož tam má dopsané:
Am 04.02.11 hat der Verkäufer die folgenden Angaben hinzugefügt:
Aufgrund der neuen Rechtslage im Garantierecht noch folgenden Rechtshinweis:

Sie ersteigern ein gebrauchtes Gut von Privat: keine Garantie; keine Rücknahme; keine Gewährleistung; keine Nachbesserung; kein Nachverhandeln nach dem Zuschlag. Mit dem Zuschlag gehen Sie einen rechtskräftigen Kaufvertrag ein. Das Angebot ist privater, nicht gewerblicher Natur. Die angebotene Ware ist, wenn nicht ausdrücklich anders beschrieben, gebraucht. Sämtliche Angaben, Bilder und Hinweise zur Ware stellen keine zugesicherten Eigenschaften dar und dienen ausschließlich der allgemeinen Beschreibung. Der Verkauf erfolgt unter Ausschluss jedweder Gewährleistung. Der Artikel wird "so wie er ist" von Privat verkauft, dies bedeutet: mit der Abgabe eines Gebotes erklären Sie sich ausdrücklich damit einverstanden, auf die Ihnen gesetzlich zustehende Garantie bei Gebrauchtwaren völlig zu verzichten. Sollten Sie damit nicht einverstanden sein, bitte kein Gebot abgeben. Unklarheiten bitte VOR Auktionsende erfragt

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5894
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od pulenejksicht »

pokud jsi tam opravdu přihodil omylem řádově nesmysl tak to vidí i prodejce i případný ebay řešitel .. a oboum musí dojít co se stalo ..
otázka jestli to uznají ..prodejce prokázal co to je zač ... nechce se dohodnout jako člověk protože to je prase ..
nemusíš to řešit v nemčině ..můžeš se přihlásit třeba na ebay.com a řešit to v angličtině ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
karlosVW
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2008
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od karlosVW »

ta formulka o 30ti% by musela být uvedena pod popisem aukce spolu s max.termínem vyzvednutí předmětu aukce po ukončení aukce :idea:
VW T1 1962 Nautilus karosa tuning
http://karlosvw.rajce.idnes.cz/VW_T1_Nautilus/
http://www.ahcl.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15197
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od Sam »

Na Ebay se da aukce zrusit a stejne jako napr. na Aukru se zrusi provize za vydrazeny predmet. Prodejce uvede, ze jsi lemplos a ze jsi z obchodu vycouval a Ebay ti da nejakou podminku/trestny bod/zablokuje ucet. Navic je tam funkce, ze se rovnou nabidne zbozi k prodeji druhe nejvyssi nabidce. To se mi jiz stalo. Drazil jsem jednu exkluzivni vec a byla porad za par euro. Prodejci vytekly nervy a nechal si tam prihodit o nekolik radu vyssi cenu. Jakmile drazba skoncila, kontaktoval mne, ze si to nejvyssi prodavajici rozmyslel a ze mi nabizi zbozi za moji maximalku. Nakonec z obchodu nic nebylo (moje maximalka byla asi tak 3x vic nez jsem chtel puvodne dat) a tak jsem na nabidku nereflektoval.
Takze moje rada ? Domluvit se s prodejcem podobrem a nejakou uhradu uslych nakladu si nechat az bude opravdu nejhur....
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od lubos »

Mě se nějak nezdá ta právní vymahatelnost uzavření kupní smlouvy (či jak to nazvat). Identita na Ebay není zaručená, když se registruješ po síti a domů ti do schránky přijdou přístupové údaje. To je tak jednoduše zneužitelné, chybí u toho ten vlastní podpis, třeba i elektronický. Proto bych si z toho velkou hlavu nedělal. Jako nejvyšší sankci vidím zablokování účtu na Ebay.

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od lubos »

Možná by ještě bylo dobré se seznámit s obchodními podmínkami na Ebay. Aukro má pro případ prodeje aut a nemovitostí specielní ustanovení, třeba to Ebay má podobné. Citace z obchodních podmínek Aukra:


3.6 ZVLÁŠTNÍ USTANOVENÍ K PRODEJI MOTOROVÝCH VOZIDEL A NEMOVITOSTÍ
3.6.1
V případě aukce, jejímž předmětem je prodej nemovitostí nebo motorového vozidla ve smyslu zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, umístěné v odpovídající kategorii položky Nemovitosti, resp. Auto-Moto, se čl. 3.1 až. 3.5 neuplatní. Aukce v těchto kategoriích probíhají stejným způsobem jako standardní aukce, aukční systém však v tomto případě slouží pouze jako zprostředkovatel možnosti uzavřít kupní smlouvu – příhozy kupujícího se nepovažují za návrhy na uzavření kupní smlouvy a kupní smlouva nevzniká ani tehdy, když kupujícího kontaktuje prodávající.

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od sSATYRr »

njn, jenze logicky se ridis platnymi zakony zeme, v niz uzaviras kupni smlouvu
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ebay a vse kolem nej

Příspěvek od soe2 »

aha??takže pokud bych od nějakého špaňhéla z ukrajiny vydražil krásnou ponorku za směšnou cenu....tak bych ji pak od něj mohl vysoudit....aby to byla opravdu taková krása jako na obrázku???
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Odpovědět