tisk plakátu s vw tématikou

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od pulenejksicht »

když už jsem si něco upravil rád bych si to vytiskl ...

má někdo nějaký tipy na tisk se slušným poměrem výkon/cena ? většina levných kalendářů co jsem viděl měla kvalitu tisku hroznou ..
nejde mi aby to bylo co nejlevnější ale aby to nebylo zbytečně drahý a přitom kvalitní :wink:

jako příklad uvádím malou koláž vwcajků .. mám to bohužel v rozlišení tak na A3 ku ... složit to z původního rozlišení na svým starým krámu nemám šanci ..

Obrázek

takže bych to asi pojal jen na tu A3ku ... samo s počtem kopií klesá cena takže pokud by měl někdo zájem ať dá vědět .. nejlépe po SZ ať se topik nezasírá balastem ..

celkový počet zájemců a předpokládanou cenu můžu pak dovalit .. třeba se dokopu to i nechat vytisknout .. do garáže a tak ..

asi by mě lákalo udělat koláž čistě v BW provedení aut z flatu ..postupně až se to nafotí na srazech .. kalendář nikdy nebude to je jasná věc :wink:

pokud má někdo nějaký nápady, svoje výtvory a vůbec jakýkoliv moudra k tisku ať dá vědět please

dík

dá se to i v BW ,ale v tomhle případku ty barvy maj svý ..

Obrázek
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od mhepp »

já bych věděl...

Co se týče rozlišení, tak jsem schopen Ti s tím pomoct taky... Když pošleš PNG jednotlivých polí a náhled výslednýho obrázku... Běžně zpracovávám do rozlišení 15000x15000, takže bych mohl...

A tisk? Moc dobrá kvalita -- velkoplošná tiskárna HP (1m na šířku určitě, možná i 1.2m), cena je za náklady na tisk. Plocha cca 1m^2, fotka, takže plné barvy, na fotopapír, stálobarevný atd. atd., tak ta mne stála cca 670,- Rozlišení je 150DPI... Je to u nás v práci, takže bych Ti to poslal třeba poštou, nebo kdybys měl cestu kolem Brna...

Stačí takhle?
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od sSATYRr »

tak v zrovna v Brne tisknou za velice levnej peniz cimkoliv na cokoliv - i UV barvy na platno, bannery, tapety atd. - primo z plotru (1,2m x 15m max) s tim muzes bezet do deste. Mimo jine delaj i faksimile starych rukopisu pro predni Evropska muzea - pergamen.

poznamka k obsahu:
pseudo HDR efekt je efektni, rustikalni, agresivni - ale co je moc - je to nedivatelny a oci krvaci. :cry:
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od mhepp »

Jo, sSate, to máš sice pravdu, ale každý si k tomu přidá svůj zisk... A já nabízím sice placený, ale nekomerční tisk na dobrém zařízení. Plocha je jen omezená velikostí papíru, což je zhruba to, co píšeš. Tato tiskárna byla zakoupena pro potřeby našeho ústavu a aby nezůstala stát ladem, tak se nabízí tisk za cenu nákladů celé univerzitě. Takže asi tak...
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

mIc
Příspěvky: 23
Registrován: 01 pro 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od mIc »

mhelp: zajímavé info, jak počítáš ty náklady, kalkulujete tam nějak i spotřebu toneru? zajímal by mě taky nějakej kalendář, ale i s políčky na datumy a tudíž cca 50% pokrytí.

BTW: ta cena je správně? komerčně totiž vychází cca 0,5m2 na dvě kila (formát 60cmx90cm) např.: na 24print.cz - což doporučuji

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od mhepp »

Cena za metr čtvereční je včetně toneru... zítra dám přesnější informace o ceně...
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od sSATYRr »

jen pro informaci:
fotka 70x100 cm plne pokryti - tisk 12barevnej plotr, UV barvy - stalobarevnost 60let, papir photo mat saten=cca 600kc
legia.cz
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od mhepp »

Tak jo, tak jsem se ptal na cenový nástřel a vypadá to asi takhle:

Vše je za 1m^2, papír HP tvrdší, matný (nebo lesklý, to je jedno), včetně inkoustu a tak. Vše je samozřejmě vodě, UV, času odolné... Papír je v roli 1.2x15m. Tím jsme limitovaní, optimální rozlišení pro tisk je 150DPI.

Ceny jsou:
* čárová grafika (výkresy a tak) tak 300,-
* čárová grafika s plnýma plochama (třeba mapy) tak 360,-
* plněbarevná celoplošná fotka tak do 600,-
* pokud by někdo chtěl zaplácat papír inkoustem v maximálním množství, tak 800,-

Pokud je plocha menší, je samozřejmě i cena nižší... Berte to jako jednotkovou cenu.

Berte to jako možnost trvalé nabídky, množství rozumné (15m^2 najednou tisknout asi není nejlepší nápad).
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od pulenejksicht »

dík za postřehy .. zatím se na to hned nechystám ... zájem není takže si to kdyžtak někde ošéfuju asi sám .. uvidíme ..
jdeme frflat na flat ...

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od Šíša »

Nám se to docela líbí, tudíž si nás můžeš připsat na seznam ... tedy hned na druhé místo po tvém prvním :wink:

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od OB »

Půlkoksichtu zavolej mi!
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od pulenejksicht »

tu přebarvenou slepenici jsem dával jen jako příklad a nikomu jí nevnucuju ...
pro účel plakátu do garáže se zvýrazněním všech rysů a barev mi to připadá mnohem zajímavější než originál "nudný" fotky ...
mě se to třeba osobně mnohem víc líbí černobílý (fotografie skoro všeobecně ..barvy jen rušej ) ale v tomhle případku mi to připadá víc sexy přebarvený ...než BW
Šíšo vydrž , třeba se něco vytiskne :wink:
OBíku zavolám do novým roce když mi pošleš po SZ číslo ..třeba se něco vymyslí ..
topik jsem zakládal protože nemám zádný zaručený zkušenosti s dobrým tiskem za rozumno ..i když mi je jasný , že to je o kusech ...
klidně jsem plácejte co kdo uzná za zajímavý jako námět na tisk ...
tímo děkuju ostatním za nastínění možností ..uvidíme .. do jara času dost ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od bubák »

2 Mhepp: Jak je to s trasportem tam i zpátky? Poslat soubor umím bez toho, aby se pokrčil, ale jakým způsobem dostat nepokrčenej plakát? Zasíláte vůbec?
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
aircooled
aircooled kecálek
Příspěvky: 706
Registrován: 19 říj 2010

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od aircooled »

Existuju tubusy na výkresy bubu.A lepšie kuriérske spoločnosti ti po dobu prepravy zapožičajú svoje.
ExBruno

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od mhepp »

No, vzhledem k tomu, že nejsme tiskárna, tak firma nezasílá nic... Zasílal bych já. Možná bych i půjčil tubus, pokud ho pošleš zpátky ;)
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od Petarda »

Tak jsem si nechala poslat cenu od nás...

plakáty : 70x100cm klasický plotr papír 200gKM - cena 560,-Kč/ks - při 1 ks
role max 1,60m

A3 - 1ks - 51,-Kč/ks
5ks - 35,-Kč/ks
10ks - 29,86,-Kč/ks
200gKM

posíláme DPD v tubusech

pak je tam možnost i jiných materiálů :wink:

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od pulenejksicht »

díky za info o možnostech .. vzhledem k zájmu to vidím nanajvýše na A3ku ,ale stejně by to chtělo víc kusů ..

jde o to jak to z toho ploteru bude vypadat ...
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od bubák »

neboj pulec
bude to vypadat dobře

navíc na takovou plochu se nebudeš dívat z menší vzdálenosti než z metru, proto nemusíš hledat ostrotisk geniální
a jestli ti jde o barvy, tak s těma jsi už zamíchal sám a o kalibraci tvého monitoru pochybuju

pokud však chceš černobílý tisk, tam bych si asi nechal udělat (ukázat) vzorek .. některý tisky jsou domodra, dohněda nebo dozelena

prehistoricky jsem to kdysi někde řešil, doba však pokročila a já zde jen ukájím své psací já
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od Petarda »

pulenejksicht píše:díky za info o možnostech .. vzhledem k zájmu to vidím nanajvýše na A3ku ,ale stejně by to chtělo víc kusů ..

jde o to jak to z toho ploteru bude vypadat ...
kdyby se to realizovalo, tak se stačí zastavit a podívat na vzorky....ale bát se nemusíš, jsou z toho pěkný věci a do Nebušic to nemáš daleko ne

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: tisk plakátu s vw tématikou

Příspěvek od pulenejksicht »

u přebarvených pseudo-HDR obrázků pro zvýraznění patinky a barev neřeším věrnost barev ..
nejde o rozlišení ,ale o to jak to bude vypadat :wink:
jdeme frflat na flat ...

Odpovědět