scam, scam...podvody na internetu

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od Petr914 »

...no já se u toho prvního příspěvku taky málem pomočil...bezvadný...

...ad aukro...allegro...eBay...

...eBay je švýcarskej produkt a je to matka všech dražebních serverů...dál platí to...co napsal udeeska...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
bobedelweiss
Příspěvky: 134
Registrován: 15 pro 2009
Bydliště: již vlastní grund UPPER UNDERWOOD

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od bobedelweiss »

Zdravím na toto forum,
již nějakou dobu sem chci psát a představit svýho dědka 1964 ale dneska je to o něčem jiném.

Teď mi volal kamarád co má starýho "Adlera" že si dal inzerát na I-veteránu kde shání kola na tuhle starou káru.
Hned se mu ozval někdo z USA že je má a v super stavu a že no problem. Posílám jeho mailovou odpověď :
----- Original Message -----
From: <davidblau@centrum.cz>
Cc: <recipient list not shown:>
Sent: Wednesday, November 10, 2010 9:21 AM
Subject:
http://www.i-veteran.cz/inzerce/?rubrik ... &stranka=2" onclick="window.open(this.href);return false;


>
> Hello friend
>
> I am David Blau from Usa, i saw your wanted advert on internet, are you
> still interested? let me know i have it for sale,and in good condition,if
> you need some pics, i can send them to you once i hear from you, please i
> only need a serious buyer and i will have my money in my possession before
> i will ship the item to you ... i have a good shipping company that will
> deliver to your doorstep and your package will be insured with 100% safe
> delivery, let me know if still interested,thanks and your urgent response
> will be appreciated
>
> Best Regards
> David Blau
> 728-408-3449
>



Kamarád neni dobrej v angličitně, tak mi to přeposlal a já si hned vzpomněl na to o čem jsem tady četl - o podvodnících ze Španělska.... Hned mi docvaklo, že to bude levá ( i ta emailová adresa je kupodivu česká - ten podvodník je mimo jiné i naprostý idiot) - prohnal jsem e-mailovou adresu toho hajzla googlem a kupodivu, další špatná zkušenost zde :
http://www.nortonownersclub.org/noc-cha ... /443344993" onclick="window.open(this.href);return false;

Takže jsem jen chtěl tímto svým příspěvkem zde upozornit na dalšího podvodníka....... pozor na zmetka s mailem <davidblau@centrum.cz> !!!!!!

Příště již budu psát o svý káře a bude to veselejší :)

Ahoj Bob plesnivec

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od Andy »

Tak to je fakt debil kdyz rika ze je z USA a ma centrum.cz, navic ten text ve tvem linku je uplne stejnej jako v tom prispevku, on to klati jak na bezicim pase.

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od vako »

Nazdar nazdar..

tito zmrdi sa nachadzaju ale aj na TheSamba.com.. ja som sa poriadne ojebabral asi pred troma rokmi.. islo o inzerat s kopou fotiek a produktov - bolo napisane, ze chlapik konci a rusi firmu a rozpredava veci - v cenach bol zbehly a vzdy o kusok lacnejsi, ako na ost.shopoch, tak som si vybral SCAT rockers 1,25 za 200,-USD - poslal penezi a hovno.. chvilu sme este komunikovali, akoze sa ospravedlnuje a tovar uz posiela - je vraj problem so spolocnostami a postovne je predrazene a hlada najlacnejsiu spol. - ... proste penezi hlboko vo vagine - kuwa som sa nasral na tych vyjebanych dojebancov.. no ale nic, casom sme dali na Sambe referencie a ajhla, ja som obisiel este najlepsie, kamosi z Irska sa osrali o 10 000,- USD za dva motory - predtym urobili s nim jeden obchod za nejake perf. sucasti v hodnote asi 500,-USD a tie dosli OK , tak skusili velky biznis a hovno.. chlapik sa jednoducho stratil, viac sa na fore pod tymto menom a z tejto IP adresy neozval.. bolo nas tam obtiahnutych asi 20 behom tyzdna a potom to cele prasklo.. Chlapik mal nick GCAirkewld a vystupoval pod menom Frank Musil - super cesky hokejista.. Na Ebay mal tiez nejaky podvod a prchal pred zakonom - no moja chyba.... :mrgreen:
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od Pětišroub »

hele vako a pamatuješ na kauzu Serrano?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od vako »

Serrano ma osral tiez a poriadne.. nebyt Johna, ta dalsie penezi v predli, ale ich slovo z Australie ma svoju vahu a tak sa peniaze vratili :mrgreen:
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od Pětišroub »

já jsem byl asi poslední, kdo od něj něco koupil a úspěšně..dva měsíce jsem ho urgoval o Scat ovládání, pak to v pondělí přišlo a koncem týdne krachnul s velkým třeskem..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od vako »

Na Serranovi zas prerobili nejaky UK - tiez s motormi - robil ich fest za lacno a ... do riti aj s takymi ako Serrano a spol , ale sledujem, ze fachci dalej, len zmenil obchodne meno.. [-X
mam ale zle skusenosti aj ISPWest na Ebay - pimpride - tovar som zaplatil a uz ho davno predali niekomu inemu.. peniaze potom vratili, ale trvalo im to asi 3 mesiace po urgenciach :mrgreen:
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od SO 545 »

Ja som zase od Serrana dostal vsetko co slubil a ja som objednal.
Mal som stastie co uz. ZASADNE riesim nakupy v US cez ludi z US.

Kurvy su aj u nas a este ake.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od Pětišroub »

tak a tady je konec celého příběhu, kdy jsem se doptal přes půl evropy, zainteresoval kvůli 90 let starému kusu US železa 5 lidí dánské, německé, španělské a portugalské národnosti a minulý týden vidlice přistála v poště. Pro srovnání zobrazená s rezervní vidlicí z roku ´27 (ta delší)
17112010723.jpg
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Mauglí
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 669
Registrován: 16 srp 2005
Bydliště: Opava

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od Mauglí »

Také mi psal a dokonce poslal fotky nějaké Westfalie starej známej David Blau.Poptával jsem kabely posuvné střechy.

Hi
>
>I am David Blau from Usa, i saw your wanted advert on internet, are you still interested? let me know i have it for sale,and in good condition,if you need some pics, i can send them to you once i hear from you, please i only need a serious buyer and i will have my money in my possession before i will ship the item to you ... i have a good shipping company that will deliver to your doorstep and your package will be insured with 100% safe delivery, let me know if still interested,thanks and your urgent response will be appreciated
>
>Best Regards
>David Blau
>

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od yahoďák »

mimochodem tenhle američan David Blau:
bobedelweiss píše: ----- Original Message -----
From: <davidblau@centrum.cz>

> David Blau
> 728-408-3449
>
Co má email centrum.cz.... nebude on mít i českej telefon??
728 je jasnej O2 ... a myslím, že si jen modifikoval poslední číslici... podle jeho "mazanosti" bych tipnul, že je tam jedna čtyřka navíc ... nebo první nebo poslední číslo (3 nebo 9)
Tak co, zavoláme mu?? :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od SO 545 »

Modrak jeden :twisted:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od Šíša »

yahoďák píše: ...
728 je jasnej O2 ...
To už dnes neplatí, taky mám 602xxxxxx a jsem u Vodafonu :wink: Portovat už dnes skoro všechno, i pevnou linku děláme na VoIP (nebo-li internetové volání).

Ve zdrojových kódech emailů je dost informací díky kterým se dá potom i lokalizovat město/provaider a když by pak byl u dotyčného provaidera kontakt, tak i třeba adresu :D

Teda pakliže se pisatel nemaskuje za něco jiného/někoho jiného, ale to bych si u těhle nemyslel :?:

Mauglí
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 669
Registrován: 16 srp 2005
Bydliště: Opava

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od Mauglí »

A máme tu pokračování:

Já:

Hi,

thank you for photos.The price is very expensive.My idea is about 150,- USD.

M


On:

Hello

Your offer of $150 is accepted for the rubber under the feet of the driver - the other rubber around the driver and front passenger seats - sunroof cover gasket - sliding plate below the sunroof lid - handle the gas pedal - Tank cap with lock and also email me your complete home address to calculate the shipping cost to your doorstep,thanks and your urgent response will be appreciated

Best Regards
David Blau

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od yahoďák »

Ok, nemusí to být O2, al emůže to být "české" číslo :wink: ..už mu někdo volal?? Každopádně má širokej záběr, dělá i do traktorů :lol: :
http://www.forum.lanzbulldog.de/forum/v ... 97&p=15912" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od lubos »

Já si nemyslím, že by to muselo bejt český číslo, vzhledem k tomu, že ho uvádí i v komunikaci mimo česko, to by se mu bez chybějící národní předvolby těžko někdo dovolal. Vybavil jsem si ale situaci, kdy mi na mobil zavolalo číslo začínající 224..., takže vypadalo jako pražské. Zavolal a po prvním zazvonění zavěsil. Nemám ve zvyku volat zpátky na neznámé číslo a při druhém pohledu na display mobilu mi došlo, že tam chybí národní předvolba. Stačil jede dotaz na googla a dalo se zjistit, že číslo je registrované kdesi v Kongu a pointa spočívá v tom, že jim má volaný zavolat zpátky za zlodějskej tarif.
Třeba je to taky registrovaný někde hodně daleko. Ať už kvůli anonymitě nebo podvodům.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od Pětišroub »

tak jsem si dal další číslo..

do mé emailové schránky dorazil obchodní dopis v poměrně slušné angličtině..:


Dobrý den,

Vaše kontakty jsem získal z internetu.. naše společnost se jmenuje tak a tak, a zabývá se výrobou všech druhů ložisek..kuličková, válečková, jehlová, kuželíková, speciální, radiální, axiální..naše zboží dodáváme pod značkou ZWY a srdečně vás zveme k návštěvě našeho výrobního podniku..

Se srdečným pozdravem,

(následuje plné jméno, adresa, kontakty, telefony, skype..společnosti která skutečně existuje)


inu nelenil jsem a odepsal:

Dobrý den,

děkuji za Vaši nabídku. Pohybuji se v automobilové branži a skutečně používáme určité množství ložisek. Standardních ložisek v běžných velikostech. Můj dotaz zní - jste schopní vyrobit ložiska obrandovaná jako SKF, případně Timken?

Děkuji a těším se na odpověď,

Pětišroub


nu a po několika hodinách dorazila z Číny odpověď:

Vážený pane,

naše ložiska jsme schopni brandovat plazmou, tiskem nebo ražbou jako ložiska SKF, Timken, případně jinou značkou dle Vašeho výběru. Těšíme se na další kontakt,

S pozdravem,

bláblá


enjoy: http://www.hengfabearing.com/english/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od sSATYRr »

cece, na tom vydelas balik! :wink:
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: scam, scam...podvody na internetu

Příspěvek od Pětišroub »

jdu do toho..s vědomím, že až na mě vlítnou..tak se za mě postaví alespoň jeden kyberhipík..
:D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět