Slovník vzduchem chlazených neologizmů

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Slovník vzduchem chlazených neologizmů

Příspěvek od Andy »

axis.d píše:Originál VW v černo - bílé kombinaci mají své kouzlo a je to dobově konkrétní, jak tu píšete.
:D nebo dobove akuratni

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Slovník vzduchem chlazených neologizmů

Příspěvek od Andy »

"nalezovy stav" (cti totalni srot)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19858
Registrován: 02 led 2003

Re: Slovník vzduchem chlazených neologizmů

Příspěvek od Pětišroub »

"nečištěno" - výraz, který hojně zaplevelil inzertní servery. Objevuje se u věcí, které by se zřejmě po očištění rovnou rozpadly, případně by "čištění" mohlo odhalit jejich zásadní vady a problémy, případně zatřetí je prodávající natolik líný a nestydí se prodávat šmelc, který těsně před vložením inzerátu vyhrabal někde nu souseda na zahrádce.

Ze stejného prostředí je pak výraz konvolut, který zmínil před časem prak a utkvělo mi to:
prak píše:marně jsem doufal, že konvoluti jsou jen na aukru, ale jsou rozlezlí všude [-o<
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.p ... ani=prefix
Jinak po letech se dá říci, že tak trochu vyhynulo "modří vědí", a při klesajících vyjadřovacích schopnostech je přímo nahrazováno vědoucím, šibalským, mrkajícím smajlíkem (dle mého typicky názoru autor většinou autor naznačuje existenci vychytralého plánu a určité tajemství, kde jen zasvěcení vědí víc, ale rovněž se objevuje v případech, kdy autor má sice plán, ale trasa je jemu samému stále nejistá a má mnoho slepých uliček a bílých míst).

Typicky ve větě, která je uvozena dosti ležérně: "válí se mi tady dlouhozdvihová klika :wink: "
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1560
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Slovník vzduchem chlazených neologizmů

Příspěvek od venca101 »

Byl zde tento slovní obrat nebo ještě ne?? Pokud ne, je to ostuda, porotože má při hledání krásných 115 výsledků...

Přijet „na čumendu“

Slovní obrat "na čumendu si vysvětluji těmito způsoby:

1. „Na čumendu“ jezdí na VW srazy nekorektním vozem majitel vzducháče, který je líný své vozidlo rozhýbat, je ve fázi renovace
nebo ještě není majitel ale teprve čekatel
2. „Na čumendu“ jezdí na VW srazy majitel vzducháče vzducháčem, který není líný své vozidlo udržet v provozuschopném stavu, ale
je líný na srazu vydržet od pátku do neděle
3. „Na čumendu“ jezdí za majitelem vzducháče jiný zvědavý majitel vzducháče, většinou do garáže, omrknout nový přírustek.
Většinou tato návštěva není vítaná, neboť ten, kdo „na čumendu“ přijede, zdržuje majitele nového přírustku od práce

Chybějící významy tohoto obratu prosím doplňte...

Odpovědět