VW plevel,aneb vodnici

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od boldor »

Pekař z Boščehrada píše:
11 říj 2021
boldor píše:
10 říj 2021
Pekař z Boščehrada píše:
09 říj 2021


No to já taky! Koukam, hltám, nedutám, sedim v první řadě s notyskem a dělám si zapisky! To až budu vyprávět jednou vnoučatům.... :D

No super, přiblížím tvému oboru: Je to stejné jako s pianem (pro ostatní, neplést s pijanem), taky to může být klavír nebo pianino. :D
To je mi samozřejmě jasný a nemyslel jsem to vůbec ironicky! (pro upřesnení, neodvozovat od železa, ani žehličky :) )
Takze per to sem, konečně poučné čtení!
...to je jasný, dyť já to taky psal se :D

Jenom netuším jestli ostatní vědí , proč jsem zrovna tohle napsal pod tvůj komentář :D
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od udeeska »

V pondělí jsem pronásledoval Jettu v dieselu. Speciální edice 😀
Přílohy
IMG_20230320_144050.jpg
IMG_20230320_144108.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od udeeska »

Tady v tomto případě jsem si nebyl jist jestli můžu tuto "Diesel Gate" zrůdu vůbec dovolit představit místní ekologické veřejnosti 🥴.
... bohužel mám jeden technický problém,tak musím s pravdou ven.
Zakoupeno 🌙 před Kovidem (listopad 2019 jako náhrada za 03 Pašíka jelikož das auto začalo mít problémy s motorem. Zajímavostí je, že s ním žena jela do Seattlu pouze dvakrát do dnešní doby, protože dělá z domu. Takže seděl tři roky před domem a čas od času jsem ho projel kolem komína.
Minulý rok jsem se rozhodl změnit zaměstnání a tak ho od prosince řídím každý den.
Jedná se 2014 Passat 2L TDI s DSG automatem a problém je, že když je teplota pod nulou tak nejdou otevřít řidičovi dveře jak z venku tak zevnitř. Několikrát jsem lezl přes spolujezdcovu sedačku z čehož zrovna nejsem nadšen s cejchou co mi nějak narostla. Nakonec jsem pravidelně sledoval počasí a prostě nechával auto odemčený.
Tento týden dvakrát překvapili ranní mrazíky 😬 a tak se ptám jestli máte někdo tento model a co se vlastně děje, protože na "U trupce" se mi nedaří.
Přílohy
IMG_20230408_161223.jpg
IMG_20230408_161200.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od udeeska »

... děkuji za vyčerpávající odpověďi , naštěstí je léto :D
Další otázka,snad tentokrát někdo odpoví...m
..... Passat 03 1.8 T benzin nejdou otevřít okna (všechny), nesvítí vnitřní osvětlení, nejde zamknout s ovladačem (nová 🔋), když manuálně zamknu na konzoli řidiče, tak všechny dveře zamknou a hned odemknou...pod podlahou řidiče žádný náznak že by voda, takže vše vypadá jako nové, na straně řidiče kde jsou tři konektory do dveří řidiče jsem naměřil 12V, odpojil jsem konektory a vytáhl je ven z gumové průchodky a zkontroloval kabely (pouze popraskaná izolace na ➕ a mínus ale proud protéká.....
Nemám manuál, napadá mě
Multifunkční relé ale se mi nedaří najít pozici a číslo.....

.... snad tentokrát někdo odpoví než to kurvwa rozmlátim na sračky 🤬
Přílohy
IMG_20230725_152148.jpg
IMG_20230725_165933.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od Pětišroub »

Tak za sebe já nemám nic konstruktivního, ale říkám, že mám z autoelektriky fóbii.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
VWenca
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 488
Registrován: 19 bře 2005
Bydliště: Lounsko

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od VWenca »

Jestli je to shodné s evropskou verzí, tak komfortní jednotka je pod sedadlem řidiče. Ovládá klimu, topení, centrál, dálkový,okna atd. Ideálně napíchnout na diag a vyčíst závady.
Viděl jsem ji i do poloviny utopenou ve vodě po dešti. A přitom v autě bylo celkem sucho.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od udeeska »

Pod kobercem řidiče jsem to zkontroloval a není vidět že by tam někdy byla voda. Jako nové
Přílohy
IMG_20230725_155440.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od SO 545 »

Bez diagnostiky a el.schema....je to boj.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od Sam »

Mne odesla komf. jednotka na B5.5 prave kvuli vode. Izolace tam je tlusta a dokaze pobrat znacne mnozstvi kapaliny nez se to nejak projevi. Nebo to odeslo z jineho duvodu. Dal jsem tam jednotku jinou stejneho cisla a plno veci se chovalo jinak nebo nebezelo vubec. Myslim, ze jsem bojoval se zamykanim a zvedanim okynek. Muselo se to znova cele nastavit. Od te doby vim, ze se do techto aut uz hrabat nechci a radeji to davam do servisu.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od SO 545 »

uz to nieje len o ralatkach a kabloch... tu je dolezita diagonostika ktora navedie kde je /po novom/ udalost.
Potom uz len rozobrat pol barkasa a najst kde je chyba....zatopene kable alebo len zoxidovane je dnes bezna vec.
Potom nebezi nic alebo len velmi nekorektne.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od udeeska »

...tak to jsem nechtěl slyšet 🤯
Se budu muset poohlédnout na jiný kombík, anebo......klimatizace funguje tak na co otevírat okna a manuálně jde vše zamknout 💡
Ještě se podívám jestli náhodou nemám v zásobě multifunkční relé a pak někam k VW dealer , což není levná záležitost a je to časově daleko...ani nemám ponětí co takový klump stojí a jestli se to vůbec vyplatí 🤔
Přílohy
IMG_20230726_153535.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od Sam »

Za jetou komf. jednotku do meho passata jsem dal cca 6tis. Plus prace v servisu. Vyhoda je, ze je stejna s ostatnimi koncernovymi vozy.
Bedlive jsem ji prozkoumal a nebyl na ni jediny zoxydovany kontak nebo jinak vizuelne poruseny, napr opaleny chip nebo nafouknuty kondezator.
Vyplati se priplatit za pohadku, kde se prodavajici dusuje, ze je vytazena z funkcniho vozu a vse na ni funguje. Napr z auta po nehode nebo po smrti motoru nebo prevodovky. Jinak klicky se daji snad nakodovat i bez diagnostiky, jsou na to navody, delal jsem to.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od udeeska »

Díky Same, našel jsem v obci náhodou soukromou dílnu kde opravují VW pouze 2000 plus. Šefik majitel nebyl šťastný, že jsem rozkopal dveře a podlahu což chápu. Včera jsem se stavil a bylo mi řečeno že ten modul jako jsi měl Ty problém je třeba vyměnit s že je to potřeba synchronizovat přes PC. Nechal jsem objednat novou jednotku což bude stát $574 :roll: plus bla bla bla práce cca $12 stovek 🤨

...je opravdu potřeba synchronizovat přes PC nebo jsem na houpačce?🤔
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od Sam »

Mne bez nastaveni pres kabel fungovala cca pulka veci. Jednotku jsem kupoval pouzitou, snad ze Skodovky (daval jsem do Passata). Zkus podle part numer vw dohledat v inzerci, usetris par stovek €. Tyto jednotky byly na zcela nevhodnem miste( na podlaze u prahu) a vytopeni nebo zkratovani byla casta pricina jejich smrti. Mne cela sranda vysla na cca 15tis v CZK a nekolik dni zivota nez jsem pochopil, ze bez diagnostiky a pc na tomto aute vymenim tak zarovky.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: VW plevel,aneb vodnici

Příspěvek od SO 545 »

Ak kupujes novu komfortku tak je na plnu vybavu....samozrejme je nutne prisposobenie cez diag.
Ale zase to nieje ziadna veda....dokonca to zvladne PC drevo ako ja.

Ina vec je dlhe kodovanie kde je mozne doplnit rozne -podla mna kokotiny- na ktorych si mladez potrpi.


Cim viac elektroky....tym menej auto :wink:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Odpovědět