Veteránské papíry?

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od thomek »

olalala, děkuju :yawinkle:
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od kalda »

ahoj pratele, mam maly dotaz. Mate nekdo zkusenosti s prodejem auta na veteranskych papirech do zahranici? Jmenovite Nemecko?..mozna dalsi okolni staty?.....Maji tam pak nejaky problem s prihlasenim auta, kdyz to u nas jezdilo na veteranskych? Dik

radek111
Příspěvky: 133
Registrován: 16 črc 2013
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od radek111 »

prodavas auto bez papiru (stejne jako i u nas .. cisla jsou neprenosne a novy majitel si musi vsecky testace obehat znova)

nemecko nevim jiste , ale vetsina evropskych statu ma nejakou obdobu vete dokladu

pripadne jestli to je privezene ze zahranici tak kdybys mel jeste ten puvodni technicak a nebo i puvodni ceskej tak v nekterych zemich nedelaji s prihlasenim takove slozitosti jak u nas

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od maxmax »

V Německu jde bez papírů legálně přihlásit jakýkoli auto vyrobený myslím po roce 1905, stačí když splňuje technický stav, není to všude tak blbý jako u nás. :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 769
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Radek »

Měl bych dotaz ke klubové (nikoliv veteránské) testaci. Chápu správně, že je nutné ji absolvovat každý rok stejně jako veteránskou? Fakt to každoročně obnovujete?

Pokud to majitel vynechá, je nějak teoreticky omezena možnost auto provozovat? Případně bude nějak omezeno plnění pojišťovny, pokud dojde k pojistné události v době kdy auto platí 1/12 POV a přitom nemá aktualizovanou testaci?

Díky!

Uživatelský avatar
bussman
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 279
Registrován: 25 čer 2012
Bydliště: Praha

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od bussman »

Neni to stejne, veteranska = klubova.

Pro provoz veterana potrebujes kazdy rok razitko do Prukazu Historickeho Vozidla ze jsi prosel technickou zpusobilosti. Toto ti da veteranska testacni komise, tedy veteransky klub kde jsi registrovan.
Hakuna Matata

Uživatelský avatar
Bohumil
Příspěvky: 51
Registrován: 28 úno 2015
Bydliště: Rokycany

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Bohumil »

Tady je tato problematika dobře popsána. Ceny se mohou lišit dle kraje nebo klubu.

http://www.klub-vm.eu/clanky/technika/t ... h-vozidel/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 769
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Radek »

Asi jsem to nepřesně napsal, nejde mi o auto na veteránských , ale na bílých značkách - s klubovou testací kvůli nižšímu POV. U tohoto auta je jediný místo kde předkládám průkaz historického vozidla pojišťovna - a jen při sjednávání POV. Jinak pro provoz (pro policajty, registr...) mají tato auta normální doklady bez jakékoliv zmínce o příslušnosti k veteránům.

Stejně teda musí každý rok na testaci? Kvůli případné pojistné události?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Sam »

Jen výkřik do tmy. Sjednával jsem ručení on-line u ČP a nikdo testaci na veterána vidět nechtěl, zkrátka jsem ihned dostal nízkou sazbu a zelená karta dorazila poštou...
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od VW181 »

Sam píše:Jen výkřik do tmy. Sjednával jsem ručení on-line u ČP a nikdo testaci na veterána vidět nechtěl, zkrátka jsem ihned dostal nízkou sazbu a zelená karta dorazila poštou...
Pokud máš auto starší 1952, tak u čp opravdu klubovou testaci nepotřebuješ.
Na KDF z r.42 to mám taky tak.

Na novější je klubová testace potřeba a je vhodné ji prodlužovat...

Na kývačku a péráka mám pojistku u čpp a to je 1/4 a to taky není moc, tudíž klubovku neřeším.
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
bussman
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 279
Registrován: 25 čer 2012
Bydliště: Praha

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od bussman »

Sam píše:Jen výkřik do tmy. Sjednával jsem ručení on-line u ČP a nikdo testaci na veterána vidět nechtěl, zkrátka jsem ihned dostal nízkou sazbu a zelená karta dorazila poštou...
Same mas pravdu. Jen POZOR pokud pujdete prihlasovat veterana, musite mit original Zelenou kartu, neda se pouzit ta vytisknuta z tiskarny. Urednici neakceptuji jinou nez original.
Hakuna Matata

radek111
Příspěvky: 133
Registrován: 16 črc 2013
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od radek111 »

bussman píše:
Sam píše:Jen výkřik do tmy. Sjednával jsem ručení on-line u ČP a nikdo testaci na veterána vidět nechtěl, zkrátka jsem ihned dostal nízkou sazbu a zelená karta dorazila poštou...
Same mas pravdu. Jen POZOR pokud pujdete prihlasovat veterana, musite mit original Zelenou kartu, neda se pouzit ta vytisknuta z tiskarny. Urednici neakceptuji jinou nez original.
jak kde ... me pri registraci vzali zelenou kartu ktera byla vytiskla z mailu ...

jinak i klubova testace by se mela kazdy rok prodluzovat , ale jak na to koukam tak jako kazdy rok na to asi 98% lidi se*e ...

Uživatelský avatar
bussman
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 279
Registrován: 25 čer 2012
Bydliště: Praha

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od bussman »

Radku, pokud mas veteranske papiry (zelene znacky) tak musis mit testaci kazdy rok (razitko v Prukazu Historickeho Vozidla). Tento "pas" musis vozit s malym technicakem.

Pokud mas bile znacky, tak to opravdu nevim
Hakuna Matata

stepky
Příspěvky: 94
Registrován: 13 říj 2014

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od stepky »

Ahoj,

mám felicii na normální bílích značkách, ale nechal jsem si vystavit ve veterán klubu Osvědšení o testaci vozidla na historickou původnost. Důvod?
1, nižší povinné ručení, to je ale dnes možné i bez toho podle staří vozidla
2, to hlavní, pokud by vůz byl někým nabourán, tak pojišťovna likviduje událost historického vozidla a né 50 let starého "křápu".
V tonto případě je nutné každý rok udělat klubovou testaci.

Stepky

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 769
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Radek »

Díky všem,
podle všeho je tedy nutné testaci každoročně obnovovat i pro bílé značky a pěkně sbírat razítka do veteránského průkazu.
V případě pojistné události v době kdy auto platnou testaci nemá by se mohla pojišťovna kousnout na tom, že pojistník neuvedl důležité změny k pojistné smlouvě (což de facto ztráta statutu historického vozidla je) a mohlo by to znamenat odmítnutí plnění.

No pak už je to jen na rozhodnutí každého jestli se mu každoroční testace (čas a náklady) vyplatí ve vztahu k levnějšímu POV a nedá se stejného efektu dosáhnout třeba sezóním pojištěním.
V té souvislosti je zajímavá poznámka od Stepky - tj. že při plnění se bude pojišťovna jinak dívat na stejné auto s /bez průkazu historického vozidla.

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Zdenek86 »

Ahoj,

obracím se na zdejší osazenstvo s prosbou, jelikož už nevím, kudy kam.

Mám moto Ural 750 (taky vzduchem chlazený :mrgreen: ) a potřebuju ho dostat na veteránské doklady. Protože jiné doklady k tomu nejsou.
Už jsem měl asi 3lidi, kteří mi to tutově zařídí a vždycky jsme skončili u toho, já se Vám ozvu...

Je tady někdo, kdo má, zná nebo ví o někom spolehlivém, idálně z Prahy nebo ze směru Praha-Kladno, kdo je schopný a dokáže takovou věc zařídit?
Jednalo by se o komplet úkon.

Díky
Zdeněk

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Milosak_1 »

Zdenek86 píše:Ahoj,

obracím se na zdejší osazenstvo s prosbou, jelikož už nevím, kudy kam.

Mám moto Ural 750 (taky vzduchem chlazený :mrgreen: ) a potřebuju ho dostat na veteránské doklady. Protože jiné doklady k tomu nejsou.
Už jsem měl asi 3lidi, kteří mi to tutově zařídí a vždycky jsme skončili u toho, já se Vám ozvu...

Je tady někdo, kdo má, zná nebo ví o někom spolehlivém, idálně z Prahy nebo ze směru Praha-Kladno, kdo je schopný a dokáže takovou věc zařídit?
Jednalo by se o komplet úkon.

Díky
Zdeněk
Pokud se nepletu, URAL je motorka původem z CCCP
Zkus GAZ KLUB http://www.gazklub.cz/diskuze/viewforum ... eec4113951
Tam se někdo z kluků 100% chytne
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Zdenek86 »

Tak ono je asi úplně jedno, odkud daný stroj pochází.

Spíš mi jde o to, jestli zde někdo nezná někoho konkrétního, spolehlivého.
Takto už jsem oslovil 3-4 lidi a výsledek byl pořád stejný, vůbec žádný...

Takže kdyby někdo znal, věděl o někom spolehlivém.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Sam »

Zdenek86 píše:Tak ono je asi úplně jedno, odkud daný stroj pochází.

Spíš mi jde o to, jestli zde někdo nezná někoho konkrétního, spolehlivého.
Takto už jsem oslovil 3-4 lidi a výsledek byl pořád stejný, vůbec žádný...

Takže kdyby někdo znal, věděl o někom spolehlivém.
Nemáš tak úplně pravdu. Veteránské doklady získáš až po klubové a krajské testaci. Klub ti otestuje vozidlo na historickou původnost a krajská komise pak vše potvrdí Klub zabývající se např. anglickými vozy bude těžko zkoumat původnost motorky z východního bloku. To bylo asi to Milošákovo doporučení.

Takže otázka je, zda-li máš problém na klubové nebo krajské úrovni.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
uzlix
Příspěvky: 35
Registrován: 14 říj 2015
Bydliště: Černá Hora, Blansko / Praha

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od uzlix »

http://dkvhv.webgarden.cz/rubriky/veteranske-spz
S mým autem to zafungovalo na výbornou.

Odpovědět