T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Šíša »

Tak týpek z STK určitě pozná kotevní body pro pásy a když budou "jo parchanti" tak si dohledaj dokumentaci ... stejně jako si dohledávali ve svých papírech když jsem přihlašoval před těma pěti léty Mechikánce. Díra v kufru mu sice nevadila :lol: ale něco se mu nelíbili v údajích a motoru, tak přinesl nějaké papíry a tam měl i nějaké povídání. Koukal do nich a pakřekl že ok. Co v nich bylo a co hledal nevím, na STK jim nelezu moc do cesty a pakliže necítím nějakou zbytečnou šikanu, odpovídám "Pane, ano pane!" :lol: :lol:

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od BUTCH bus »

Prošel jsem s busem několik STK a to jak s pásama tak bez pásů.
I když máš přípravu na pásy, a to já mam, i když jsem 1968, tak pokud máš auto do 30.6.1973 (nebo 74?), tak pásy mít nemusíš, příprava nepříprava. Po tomto datu (pokud máš přípravu) už ano!
OndraS

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Šíša »

To nikdo netvrdí že by to tak nemělo býti. Tam kde pásy nebyly tak jistě nemusejí býti a opak jsem netvrdil a ani na té STK kam docházím.

Ale na druhou stranu když už dělám nějaké zásahy tak proč je tam nedat (i byť by tam nemuseli být) a použít to jako takový cukřík... :?: Prostě "Koukejte, mám je tam, dělám dost pro bezpečnost a pod." ... něco jako ten vlk a koza. Pakliže ale někam přijdu, budu hrát drsnýho, budu se s nima hádat, tak ikdyž můžu mít pravdu a on bude chtít abych neprošel tak neprojdu :D

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od bord »

Tak první informace od importéra VW - prý to není problém zapsat ze 3 na 2, nebo i 2/3. Kdyby dělali na registru problémy, vystaví a pošlou mi potvrzení. V pondělí tam zajdu.

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od BUTCH bus »

Šíša píše:To nikdo netvrdí že by to tak nemělo býti. Tam kde pásy nebyly tak jistě nemusejí býti a opak jsem netvrdil a ani na té STK kam docházím.

Ale na druhou stranu když už dělám nějaké zásahy tak proč je tam nedat (i byť by tam nemuseli být) a použít to jako takový cukřík... :?: Prostě "Koukejte, mám je tam, dělám dost pro bezpečnost a pod." ... něco jako ten vlk a koza. Pakliže ale někam přijdu, budu hrát drsnýho, budu se s nima hádat, tak ikdyž můžu mít pravdu a on bude chtít abych neprošel tak neprojdu :D
Já to psal jen pro upřesnění. Já jsem si tam pásy také dal.
OndraS

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od bord »

Dá se přední dvousedák prohodit se samostatnou sedačkou bez toho, aby se řezalo a měnily se kotevní body?

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Šíša »

Řekl bych že ne, tedyminimálně ne jednoduše. Dvousedák se upevňuje jinak - na takové jakoby háky - narozdíl od samotné sedačky - ta je origo na kolejnice.

Chtělo by to mít obě věci naráz u sebe a přemýšlet. I ty konstrukce v kabině jsou pro dvojsic a jednosic rozdílné už jen v tom že dvojsic nemá uši v uličce ale sedí to na tom nějakém "nosníku" neb se pod něj dává náhradní kolo (alespoň tak jsem to měl u 2l busa)

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od bord »

Mám doma busy s oběma variantami, jen nevím, jestli jsem třeba něco nepřehlídl. V busu s uličkou mám přední sedadla normálně natvrdo na čtyřech šroubech, bez kolejniček - ty by do těch háků možná pasovaly, ale asi ne na šířku. Já to doma vyzkouším, jen mě to tak zajímalo. Jestli se bude muset vařit úchyt pro samostatné sedadlo, tak to oficiálně do TP určitě nepůjde. Pak by byla varianta vyřezat uličku, ale nechat na podlaze nějaký bastl, kam by pasovaly oba typy sedadla - pro případ STK. Už to začíná #-o

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Šíša »

Klid, kdyžtak "smetanu"(nebo kdo je dnesna těch papírkach obtlačenej) do popelníku. Hele ten bus je už na značkách nebo ne? Jest-li ne tak bych se toho nebál už vůbec a pořešil to s tím technikem. Jest-li je na RZ tak ... to by mohlo jít taky.

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od bord »

Tak jsem přeci jen trochu pokročil. Přišel dopis od importéra - souhlasný, ALE... #-o

Obrázek

Bod 2) je v pohodě, bod 3) při troše snahy taky. Ale ta první podmínka je utopie. Musím něco vymyslet.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od prak »

to je v pohodě
s tímhle skoč na obecní úřad (DI), oni to přepíšou a pak si dělej co chceš
kdyby to chtěli vidět, tak jim klidně ukaž původní "dvousedák" a tvrď, že je pouze pro jednoho
tím splníš úplně všechny body
co pak bude později za úpravy už nikoho nezajímá
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Šíša »

Proč je jednička utopie? Nevidím v tom problém:

- Westfália uši (prostě úprava na průchozí) sedaček jsou originál (to montovala už fabrika dle dobových fotek)
- případně se dají dovařit úchyty Westky postele ale to nikdo řešit nebude, moc

Kotevní místa na pásy tam už jsou, minimálně vpředu. Zadní jest-li se nepletu taky (v příčce před nádrží a rámech pod zadníma oknama.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od prak »

ale prd
"originální kotevní místa" nejsou ty, které tam dovaříš
kotevní místo pro spolujezdce je totiž až u sedačky řidiče
vlastně ti říkají, můžeš tam mít dvě místa, ale nech tam původní díly
což ti pro přepis stačí
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Šíša »

Kotevní místo pásu spolujezdce je při průchozích sedačkách (Westy ulička) na jeho "uchu", úhelník cca 5mm silný a zvlášť přivařený. Pak teprva přes to přivařené "ucho" uličky.
Nebo snad chce udělat uličku a nedat tam "Westy uši". To nebude vůbec tuhé, neb to Westy ucho potom drží/zpevňuje "průchozí" podlahukde dříve byla rezerva.
Při odřezání příčky, "předního krytu" rezervy pod dvojsedákem se přez to nedalo chodit jak ta podlaha byla měká. A to tam zůstaly z příčky "obdélníky" vzadu za sedačkama a u spolujezdce ještě ten nosník sedačky. Teprva až přivařením uší se to celé zpevnilo.
Nebo si tedy má udělat průchozí uličku a spolujezdec bude mít pás ukotvenej u řidiče... :?:
"Westy uši" jsou originál VW a když to udělá někdo čistěji než já, nepozná to nikdo (tedy kromě techniků PČR) :D

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od prak »

nebavím se o tom, jak se to vyřeže a povaří po přepisu
jen říkám, jak splnit podmínky a odejít s přepsanými doklady
to je rozdíl mezi legální a správnou cestou
že se to pak "nelegálně" upraví, už je vedlejší a nikdo to nebude hledat
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Šíša »

Tak jest-li se bavíme o přepisu na úřadě, kde úředník nevidí auto, tak souhlas. Ael nebude ten papír chtít vidět i technik na STK, že by Borda tam z úřadu poslali?

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od prak »

technik pozná jestli to je původní, pokud nepozná převařené uši a uličku, je to lempl
zato tlustá sedačka pro jednoho tlustého spolujezdce splňuje všechno, co VAG napsal
úchyty jsou původní, sedačka je původní, i pás bude na původních místech

takže i když to technik uvidí, může jen zkonstatovat, že podmínky jsou splněny a ouředník může škrtnout tři a napsat dva

pak si z toho udělej třeba kabriolet
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od prak »

prostě vag nepíše, že je třeba zmenšit sedák
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od bord »

Souhlasím s prakem, mluvil jsem i s technikem na DI a říkal, ať na nějaké vaření sedaček rovnou zapomenu, nezapsali by to. Je to samozřejmě kvůli bezpečnosti, i když si myslím, že dobrý svár je pevnější než ten starý nevařený plech. Zkusím to přepsat jak říká prak - tak jak to je, úpravy by se dělaly až pak.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od TomB »

Teďka řeším něco podobného..aneb změnu z 8míst k sezení na 4...Jak dopadnu alébrž to celé pořeším poreferuji v plné míře později...Zatím jsem ve fázi dopisování si s importérem VW
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Odpovědět