Fenomén "Balení na cesty"

Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 136
Registrován: 25 dub 2006
Bydliště:

Příspěvek od Míra »

bugz píše:Bedýnky a taštičky....? :roll:

A to se vyplatí! :twisted:
.....problém je s vysavačem v lesích !!!!!

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

půlenejksicht píše:
axoun píše:[img]s touhle regálovou úpravou nemůžeš mít přece žádnej problém !

to my se zadníma oknama skrz který chceme vidět nikdy nedoženem :wink:
problém je v pohodlnosti obývání... když chceš něco zezadu a venku chčije... bo je samec... je to nepraktický... ale jinak na bordel vřele doporučuju...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...tak já si taky plknu... :lol:

Odjakživa nesnášim balení a podobný srágory a vždycky sem byl zastáncem co nejmenšího množství bagáže.

Jednou kdysi dávno sem vyrazil svým VAZem 2101 na svatební cestu na Slovač s tchýní a tchánem.Samozřejmě sem dopředu upozorňoval,že nestavim a nehodlam pozorovat,jak se mi pasažéři v autě tláskaj jídlem a dělaj mi tam bordel...jasná zpráva,to se nestane apod.

Zhruba po hodině cesty čumim do zrcátka a tchýně začíná tasit svůj arzenál.Začala tahat chleba z ubrousku a podařilo se jí vysypat asi tunu drobků na podlahu.Pak pokračovala krájením salámu a jedno kolečko se "náhodou" odkutálelo na sedačku.Poté se jí podařilo rozlejt kafe a ve finále se zakousla do takovýho pěknýho rajčete,co vypadalo spíš jako červená dýně...a následovala fakt príííma situation:

...to rajče puklo,samozřejmě na blbý straně(rozuměj naproti ústní dutině),ohodila mi celý pravý ucho a zbytek skončil na přednim vokně...no zkrátka fuck it... :lol:

Od tý doby mám krédo pro balení,bagáž apod. následujícího charakteru:

...stačí mi Porsche a solidní kreditní karta :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 136
Registrován: 25 dub 2006
Bydliště:

Příspěvek od Míra »

Petr914 píše:...tak já si taky plknu... :lol:


...stačí mi Porsche a solidní kreditní karta :wink:
..
až doděláš Porsche tak ti kreditku stejně na první pumpě rozstřihnou............páč to bude nepotřebný kus plastu !!Neboj bagáž na Atack 2007 ti vezu já !

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...pohoda řediteli,ale nezapomeň,že mám dva kufry-vepředu a vzadu :lol:

...ale samozřejmý je,že bez bez tvýho Porsche Service Wagenu se obejít nemůžu a hlavně:ve dvou se to lépe táhne... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

threeseven píše:
Grossraum píše:Kterak rozdělit busa na "sekce", aby se věci zbytečně nemotaly....
[smilie=rofl5.gif]
že já sem lezu... "rozdělit na sekce"... [smilie=lol2.gif] ...jděte do háje...

Takovýhle starosti bych chtěl mít... já vim, že sem vlastně nepatřim, ale uvědomujete si, jak nepodstatný to je? Máte auta jako krávy a ještě se vám do nich nic nevejde?

Pardón, ale jako broukařovi mi to přijde směšný... Ale třeba je to tim. Až si brouka rozdělim na sekce, třá se mi tam vejde víc...
Do háje jdi ty, kolego, když k tomu nemáš co říct. A nemudrcuj nad něčim, o čem jsi jen cosi zaslech (možná). Namačkat věci do auta stylem tetris je možný v broukovi, kde pak našinci nezbývá nic než šlapat na plíšek a točit kolečkem. V busíku, nebo jak správně říká kolega Grossraum v "bydlíku", je však nutné se všemi těmi věcmi také "bydlet".

Popojedem:
V těch sekcích bych nevymejšlel nic novýho a držel se už vymyšlenýho a léty vyzkoušenýho. Tam kde se lze držet modelu třá od Westfalie tak bych se ho držel. To ovšem neni muj případ. Takže čirá improvizace a pokaždý jinak. Každý balení je originál. :cry:

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

yahoďák píše:sice nejsem busíkář, ale jeden praktický tip: na maličkosti jsou dobré takové ty textilní závěsné "kapsáře", které pojmou mnoho nezbytných maličkostí....existují menší provedení, která se dají připevnit na zadní stranu opěradla sedačky, nebo větší, která mohou být zavěšena na boku auta, prakticky kdekoliv.
kapsáře jsou skutečně skoro nezbytností.

Obrázek

My vozíme rovnou tři...

Obrázek

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

threeseven píše:
Grossraum píše:Kterak rozdělit busa na "sekce", aby se věci zbytečně nemotaly....
[smilie=rofl5.gif]
že já sem lezu... "rozdělit na sekce"... [smilie=lol2.gif] ...jděte do háje...

Takovýhle starosti bych chtěl mít... já vim, že sem vlastně nepatřim, ale uvědomujete si, jak nepodstatný to je? Máte auta jako krávy a ještě se vám do nich nic nevejde?

Pardón, ale jako broukařovi mi to přijde směšný... Ale třeba je to tim. Až si brouka rozdělim na sekce, třá se mi tam vejde víc...
Správně milý bezdomovče, že sem vůbec lezeš....

S každou cestou a spaním v busovi jsem si právě naopak uvědomoval, jak podstatný to je. Auto jako kráva to sice není, ale vejde se do něho hodně a ač jsem člověk skromný, někdy až asketický, cestování busem s určitým "minimem" věcí mě opravdu baví.
A nechci-li při každodenním používání jednoho neustále narážet a vyndavat druhé, je potřeba mít v tom "velkém" autě systém. Např. takový židličky se stolkem. Je-li pěkně, jsou potřeba každý den minimálně 2x. Pytel s uhlím na gril ale jen když se večer griluje a to už nemusí být každý den. Nebudu tedy mít uhlí na židlích, abych ho musel pokaždý vyndat a časem třeba roztrhat. Taky ho nebudu mít pod těma židlema, protože jinak si z uhlí nadělám mour. A přitom oboje je kempinkové vybavení. Jídlo, oblečení nebo použitý gril taky nepatří k sobě apod. Náš předseda tomu říká "technické podlaží". Praktické je mít tyhle "venkovní věci" zvenku. Buď v bedně na střeše, nebo jsem taky viděl takový box pod podlahou.
Myslím, že kdo mě zná, tak mě nemůže podezřívat z nějaké pořádkumiluvnosti, jsem spíš bordelář. Pokud ale má víc jak 1 osoba strávit na malém prostoru několik společných dnů nebo týdnů, určitý řád to tam mít musí. Ale to zase vycházím z toho, že rád opouštím tábořiště do 1/2h od vyhlášení odjezdu, a oběd chci zase vařit bez zbytečného vykydávání mrdníku.
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

[quote="axoun
Obrázek[/quote]

A pokud někdo cestuje tankem, je kromě seznamu věcí a jejich zasedacího pořádku taky potřeba "rozpis dne", to aby se nikdo neflákal a měl své zaměstnání" a taky "rozpis služeb", to aby bylo jasné kdo bude hledat vařič a kdo bude ten "bordel jak v tanku" uklízet. [smilie=rofl5.gif]

Teda Axounovi, klobouk dolů. Ale zase to tam u vás pokaždý vypadá útulně. Myslím, že visutá plátěná postýlka by vám řešila víc než jen 2. sviště. Ale vždyť vy už máte salónní vůz a pak ještě přibyde dvoupatrák s "all inclusive", já zapoměl. :lol:
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Popravdě řečeno, tenhle zdánlivej nepořádek je skoro naprostej systém v podání Gabči, ve kterym se já obvykle chován jako slon v porculáně a při hledání pleny jsem ho dycky dokonale rozštrachal. Radši jsem se tedy omezoval na přizdisráčský: "Kdepak máme tohle zlatíčko a nemohla bys mi to prosím podat?"
Dnes se snažim nosit všechno důležité při sobě v obří ledvině, nebo to napěchovat do poličky pod volant, kde se orinetuju zas já podle hmatu i během jízdy.

No pak samozřejmě tenhle koordinovaný chaos v zadních boxech je mojí agendou.
Obrázek

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

No jo, k tomu se my navojáci ale nikdy nepropracujeme, já tam mám za jízdy jen peřiny, který jsou pak od motoru pěkně hnusně roztopený.

A to jsou ty sekce. Tohle je sekce pro věci na spaní, kam se každý večer musí sklopit opěradlo, takže tam žádnej velkej bordel být nesmí.
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

a nebyl by řešením zamykací střešní box? I když chápu že konkrétně u jokera by neúnosně zvýšil výšku vozu.... Nebo "batoh" je to něco jako střešní box, ale montuje se na kouli a vozí se v místě kde se vozej kola.. .
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Příspěvek od pulenejksicht »

myslím,že jediný správný řešení je se uskromnit a vozit sebou jen nezbytně nutný vwěci :wink:

samo něco jinýho je jet na víkend k berounce a jet na dva měsíce do skandinávie ..chce to prostě vychytat praxí ..huž se těším na vychytávání :wink:

Jirka Nešpor

Sice po půl roce, ale já tady nejsem holt každej den

Příspěvek od Jirka Nešpor »

Celkem zajímavá debata o něčem, co je nepopsatelné. Já mám kliku, že mám horní patro, takže vepředu nad řidičem mám "kuchyni" - čili nádobí a drogerii, v lavici je vercjak a v rohovce (pod oknem vlevo) je špajz. Ještě jsem si nechal udělat "kapsy" pod podlahou - spodní plech navařenej na nosníkách - takže dvojitá podlaha krytá deklem, kterej je dostupnej po oddělání koberce a je to hned u šoupaček. |Tam dávám třeba konzervy, cibuli atd. Vřele doporučuji.
Základní věci mám v malých přepravkách od zeleniny (koupil jsem je v Tescu po 15 Kč) a podle délky cesty to hážu do busa.
Všechno je stejně marný, po sezoně je tam takovej borčus a tolik zbytečnějch věcí....
Systém velkého auta naši rodinu tak zlumpačil, že máme velký židle, dva stoly, předsíňku atd. a atd., takže jsme vloni koupili ještě přívěsný vozík Kempík a už i ten je plnej.
Ale stejně se těším, jak zas vyjedu a budu ládovat věci do busa.

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

To VWendelín: kuchyně, konzervy, špajs, a kde máte hadry a ty tisíce věcí pro děti?
Vysoká střecha je v případě rodiny v autě nutnost. My máme ve střeše nad kabinou šatník a stůl. Ten máme jen jeden. Buď na nohu vevnitř nebo na nožky ven. Ještě bych ho potřeboval přidělat na placato na šoupačky zevnitř, aby opravdu nikde nepřekážel, když neni zrovna v akci. Pod podlahou máme nádrže (Syncro), ale takový sejf je dobrá věc.
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
BUSdriver.sk
Příspěvky: 153
Registrován: 05 dub 2006
Bydliště: BUS/alebo si nepamatam
Kontaktovat uživatele:

Re: Sice po půl roce, ale já tady nejsem holt každej den

Příspěvek od BUSdriver.sk »

Jirka Nešpor píše:...... Ještě jsem si nechal udělat "kapsy" pod podlahou - spodní plech navařenej na nosníkách - takže dvojitá podlaha krytá deklem, kterej je dostupnej po oddělání koberce a je to hned u šoupaček. |Tam dávám třeba konzervy, cibuli atd. Vřele doporučuji.
....
Dakujem naozaj super inspiracia!!!
we are one
-<Mayky>-

Jirka Nešpor

trezor

Příspěvek od Jirka Nešpor »

a jak píše kolega výše, slouží to i jako trezor dáváme si tam v kempu doklady a peníze, tam nikdo nic nečeká.
Ukážu v Podmitrově.
Jinak k věcem pro děti - ty se,kromě plyšáků a základní sady her, které jsou v malém kufříku taky nahoře, vozí akci od akce v kabelách či kufrech. Ten vozíček kempíček je dobrý na to, že si tam Renča ten kufr nechá a nemusíme to furt hrabošit po busovi.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

pánové, z vaší debaty mi vyplývá, že busíkáři jsou pěkný bordeláři. Dejte jim lebensraum a oni ho hned beze zbytku zaplní. To broukaři jsou jiná sorta, vzhledem k vnitřnímu prostoru musí mít auto stále jako klícku :-D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Jirka Nešpor

Busaři nejsou bordeláři

Příspěvek od Jirka Nešpor »

My nejsme až takoví bordeláři, ale rádi si užíváme prostoru. A pak se divíme, že nám to nejede a hledáme důvod v pomalé převodovce :((
Je fakt, že vždycky žasnu, když na srazu vidím balit věci do brouka. A taky mají všechno potřebné. Ale my těch potřeb asi máme víc.
Já se snažím po každé větší akci věci vyklidit, ale po sezoně se divím, kolik kilo vozím pořád sem a tam a na hovno.

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Pokud z té debaty vyplývá právě tento dojem, pak je víc než »bordeláctví« busíkáře na vině nevědomost broukaře.
Každý kdo se vydal na delší cestu s busem dobře ví, že s bordelem by daleko nedojel. Víc času by totiž strávil s hledáním než cestováním. Je to zkrátka něco jinýho, než náhradní slipy v kufříku a spacák za sedačkou. Mohu posoudit, zažil jsem obé.
To, co tedy nezasvěcenému broučkařovi může připadat jako »bordel« je ve skutečnosti jen koordinovaný chaos, který jak známo inteligent zvládá.
Pochopitelně to neplatí celoplošně a výjimky potvrzující pravidlo nechybějí v žádné ze jmenovaných skupin.

Odpovědět