Výlety s busíkem

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Výlety s busíkem

Příspěvek od Pětišroub »

Jaký byl váš největší výlet, kam a jaké to tam bylo?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 769
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Příspěvek od Radek »

Žádná sláva - předloni na Velikonoce na Slovensko, jeli jsme přes noc, zima jak v morně, po autě v nejrůznějších polohách 7 nabalenejch lidí ve spacácích. Před hranicema po půlnoci kontrola, když jsem se od volantu vymotal z dek a kulichů, policajt si myslel, že se klepu strachy:-)
Ale pak jsme tam jezdili v dvanácti lidech, to je náš rekord.

Návštěvník

Re: Nejdelší výlet v busu?

Příspěvek od Návštěvník »

Vloni na sraz z Brna na Zuberec (jednorázově a bez brzd!)) a jinak předtím Beskydy a kus Slovenska ve dvou týdnech cca 800 km. A bylo to bájo, jeli jsme i s tříměsíční Maruškou a VWendelín držel, lednička lednila, lampička svítila a vařič vařil. Jirka Nešpor

mav

Příspěvek od mav »

Loni to bylo nejdál Chorvatsko + pár tisíc kilometrů po Čechách.
Byli jsme s rodinkou na ostrovech a bus to vydržel, dovezl nás tam a zpět bez problémů, celkem asi 2500km. Při návratu jsme měli menší překvápko, při výjezdu ze Zadaru jsme večer pozorovali hořící pobřeží pak jen tak kouknu do zrcátka a koukám, že za mnou funěj 3 český Busy 2 hranatý a jeden kolega Kula?ák.

Uživatelský avatar
Marek
adoptivní táta kalifornie
Příspěvky: 138
Registrován: 25 bře 2004
Bydliště: Pchery

Příspěvek od Marek »

Loni Rumunsko - Vama Veche, 4000 km celkem, v 8mi lidech. Je to supr misto, letos jedem zas :D

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

Zatím nic moc: Jeseník se Slezskem a Valašskem a pak taky 10 dní po Šumavě s "plnou penzí". Zatím! Už letos to zase o něco vylepšíme.

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Jeden můj kamarád (zatím není na fóru) si koupil busa asi za 100k (westfalia) a sebral se a jel s ním přes Německo do Dánska a přes Polsko zpátky - když jsem se ho ptal jestli s sebou měl nějaký náhradní díly tak jen nechápavě vrtěl hlavou - no a jezdí mu to pořád :wink:



má tak někdo štestí co? :lol:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

MartinS

rád se pochlubím svým cestováním s busem- proto ho koupil

Příspěvek od MartinS »

Svého busa T3 CS jsem si koupil na vrakovišti u Štěpána v květnu 2003, v červenci jsem s ním vyrazil na 3 týdny s rodinou po Francii be větších problémů- jen mi bouchla levá přední pneumatika (z vrakoviště, ale ta z nich nejlepší), sjezdil jsem asi 8000 Km přes Pyreneje a Provence, to samé ale jen Provence, Itálie a Švýcarsko v létě 2004 navíc s 3 měsíčním miminem a samozřejmě rodinkou. tentokrát se mi vysypalo ložisko zase vlevo vepředu, tak jsem ho v Hyeres koupil a jelo se dál. Nazpět jsem to vzal vyhlídkou přes San Bernardino. Mimo to pár cest do Německa, Polska a pod, co si rodinka vyžadovala. Jezdí to dobře, opravuje se to podstatně lépe než osobáček, práce je na tom furt dost. Rád s s Vámi na cestách setkám, rád si s Vámi vyměním zkušenosti s různými místy na zaparkování a přespání... Martin

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

V Rumunsku jsem nebyl a ani letos to určitě nebude. Zato jsme byli v Kalsu pod Grossglocknerem na srazu T1. Různá alpská stoupání i klesání dala našemu bydlíkovi zabrat. Taky jsme si odskočili do Itálie, a myslím, že to celé bylo tak 2,5tkm, úplně bez problémů. Vlastně jeden přeci: po jednom dlouhém sjezdu do údolí, jsem dotáhnul přední kolo a jel dál :shock:
Obrázek

Hubert
Příspěvky: 37
Registrován: 11 bře 2004
Bydliště: Sobotka

Příspěvek od Hubert »

Můj asi největší životní výlet Busem, který obávám se už asi nepřekonám, bylo okolo 20 tis km najetých po západu USA a Kanady. Víc než tři měsíce bydlení jen a jen v Busu, cestování bez konkrétního cíle a časového plánu, prostě nezapomenutelná paráda... Koupili jsme si tam za 100 USD na vrakovišti buse 2 litra stříkačku, trochu jsem ho poladil a vyrazili jsme do světa. Problémy samozřejmě byly, ale všechny se daly zvládnout. Bus projel jak hory v Rocky Mountains, tak vedra v Death Valey a jinde. To byl můj první a nezapomenutelný Bus.
Tady v Evropě (už s jiným Busíkem, klasickou 16tkou) jsme zvládli v podstatě "jen" Švýcarské průsmyky a Tatry, taky bez větších problémů. Na víc zatím nebyl čas...
Hubert - zelený Busík

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Hubert píše:Můj asi největší životní výlet Busem, který obávám se už asi nepřekonám, bylo okolo 20 tis km najetých po západu USA a Kanady. Víc než tři měsíce bydlení jen a jen v Busu, cestování bez konkrétního cíle a časového plánu, prostě nezapomenutelná paráda... Koupili jsme si tam za 100 USD na vrakovišti buse 2 litra stříkačku, trochu jsem ho poladil a vyrazili jsme do světa. Problémy samozřejmě byly, ale všechny se daly zvládnout. Bus projel jak hory v Rocky Mountains, tak vedra v Death Valey a jinde. To byl můj první a nezapomenutelný Bus.
Tady v Evropě (už s jiným Busíkem, klasickou 16tkou) jsme zvládli v podstatě "jen" Švýcarské průsmyky a Tatry, taky bez větších problémů. Na víc zatím nebyl čas...

a máš ho vůbec ještě rád, toho busa?:)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Hubert
Příspěvky: 37
Registrován: 11 bře 2004
Bydliště: Sobotka

Příspěvek od Hubert »

Samozřejmě že mám, ale je to všechno nějak složitý.Paač toho "americkýho" jsem samozřejmě musel nechat tam, a toho "evropskýho" jsem neprozřetelně prodal... Ale z oběktívních důvodů - stavím "novýho", mermomocí jsem si přál Westfálku, tak ji mám... Letos snad vyjede (ale to jsem říkal už i vloni...)
Hubert - zelený Busík

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Pětišroub píše:
Hubert píše:Můj asi největší životní výlet Busem, který obávám se už asi nepřekonám, bylo okolo 20 tis km najetých po západu USA a Kanady. Víc než tři měsíce bydlení jen a jen v Busu, cestování bez konkrétního cíle a časového plánu, prostě nezapomenutelná paráda... Koupili jsme si tam za 100 USD na vrakovišti buse 2 litra stříkačku, trochu jsem ho poladil a vyrazili jsme do světa. Problémy samozřejmě byly, ale všechny se daly zvládnout. Bus projel jak hory v Rocky Mountains, tak vedra v Death Valey a jinde. To byl můj první a nezapomenutelný Bus.
Tady v Evropě (už s jiným Busíkem, klasickou 16tkou) jsme zvládli v podstatě "jen" Švýcarské průsmyky a Tatry, taky bez větších problémů. Na víc zatím nebyl čas...

a máš ho vůbec ještě rád, toho busa?:)
Toho evropskýho teď máme my, jedná se o Hořčici.

Uživatelský avatar
Peter
Příspěvky: 193
Registrován: 05 dub 2004
Bydliště: Žilina - SK

Příspěvek od Peter »

Osobne sa este nemam cim chvalit ale davam do placu jednu zaujimavu stranku na tuto temu.


http://vwbus.dyndns.org/bulli/michaelk/ ... ber.htm#T2
A home is not a house

Uživatelský avatar
bus gus
Příspěvky: 28
Registrován: 05 led 2005

S Busem hodně daleko

Příspěvek od bus gus »

Blíží se léto, a tak sem si řikal, že bych se vypravil v létě někam za hranice. Konkreetně do bulharska. Je to docela daleko, tak počítám, že najedu něco kolem 4000 km plus,minus. Třeba někdo pojede letos taky, tak by tohle forum mohlo bejt i užitečný :-). Máte někdo nějaký zkušenosti nebo radu? Myslim třeba co je potřeba na autě zkontrolovat, co si vzít sebou atd.Díkec.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

Zell am Zee, Grossglockner, Gmund, Benátky a tam někde pocourat.
Stočené bubny, nové brzdové obložení, nové gumy. Kontrola běžných věcí jako na STK (světla,výbava, ...). S sebou - střeva rozdělovače, kabely, plynové a spojkové lanko, jede nás víc, tak asi vezmu celej spodek motoru (srab jeden a je to úplně zbytečný).
A abych nezapomněl, taky si vezmu mapu :wink:
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

prak píše:Zell am Zee, Grossglockner, Gmund, Benátky a tam někde pocourat.
Stočené bubny, nové brzdové obložení, nové gumy. Kontrola běžných věcí jako na STK (světla,výbava, ...). S sebou - střeva rozdělovače, kabely, plynové a spojkové lanko, jede nás víc, tak asi vezmu celej spodek motoru (srab jeden a je to úplně zbytečný).
A abych nezapomněl, taky si vezmu mapu :wink:
Dávej si bacha, a? nevyjedeš z EU. S tímhle nákladem potkat celníka... [smilie=deal.gif] z papírů se nevyhrabeš.
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

hodnota nulová, to se nedá proclít.
co ale ty lahve kořalky, píva a nejlevnějších konzerv :roll:
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Berušta
vrchní pařanka
Příspěvky: 476
Registrován: 26 dub 2004

Příspěvek od Berušta »

hele a to nejdůležitější!! řízek v chlebu
[smilie=jae4.gif]

...krásný a lesklý lak je nuda! :wink:

Uživatelský avatar
bus gus
Příspěvky: 28
Registrován: 05 led 2005

Příspěvek od bus gus »

no a co třeba v tom rumunsku nebo bulharsku když se to rozsype a člověk tomu nerozumí? Dá se tam sehnat nějaká pomoc?

Odpovědět