T2 -Automatická převodovka do T2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radas
Příspěvky: 39
Registrován: 17 pro 2005
Bydliště: RADEGASTOVO

T2 -Automatická převodovka do T2

Příspěvek od Radas »

Zdravim vsechny vzduchem chlazene a chci se zeptat, existuje originalni automaticka prevodovka na T2? Melo by se to udajne montovat do aut vyrobenych v letech 73-78 z motorem 2L. Jestli nekdo vite podrobnosti, jak to funguje popripade nejake identifikacni znacky nebo vyrobni cisla?
Diky

Z motorem ve vetru
Radas

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Original automat prevodovka do T2 z 2L. motorem

Příspěvek od Žanek »

Radas píše:Zdravim vsechny vzduchem chlazene a chci se zeptat, eksistuje originalni automaticka prevodovka na T2 ? Melo by se to udajne montovat do aut vyrobenych v letech 73<78 z motorem 2L. Jestli nekdo vite podrobnosti, jak to funguje popripade nejake identifikacni znacky nebo vyrobni cisla?
Diky

Z motorem ve vetru
Radas
existuje 3rychlostní automat viz stránky pražského busklubu
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Co k tomu říká Haynes manual:

Od roku 1975 se do busů 1.8 a 2.0 montovala automatická převodovka označovaná jako Type 010, později Type 090.
Dvoulitrový motor s těmito převodovkami nesl kód NF(010) nebo NE(090).

Poměr:
Jednička: 2.55:1
Dvojka: 1.45:1
Trojka: 1.00:1
Zpátečka: 2.46:1


Jinak doporučuju Haynese zakoupit, jestli se tomu hodláš víc věnovat.
Naposledy upravil(a) Kvak dne 11 zář 2006, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Dam prednost Official Service Manual.

Uživatelský avatar
gitan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 283
Registrován: 25 zář 2005
Bydliště: LBC

Příspěvek od gitan »

kvaku,jak se dá ten Haynes manual sehnat :roll: ,a co tam všecko je?
KINDERKRANKENWAGEN samozvaný prezident SudetenbuslandmanschaftuObrázek

Uživatelský avatar
Radas
Příspěvky: 39
Registrován: 17 pro 2005
Bydliště: RADEGASTOVO

Příspěvek od Radas »

Diky panove, narazil sem na tu automatku nahodou pri shaneni klasicke prevodovky z 2Litra ( te rychle?! ). No a vzhledem k mym zkusenostem ktere zacinaji a konci u klasicke T2 s 16kou, sem se chtel zeptat u pramene. Cela originalni sada (motor 2L+automatka) je za dobrou cenu a zvazuju jestli to mam zkusit.
Jestli nekdo mate osobni zkusenosti s takovou automatkou (zpolehlivost,spotreba a pod.) tak prosim napiste. Jeste raz diky.

S motorem ve vetru
Radas

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

gitan píše:kvaku,jak se dá ten Haynes manual sehnat :roll: ,a co tam všecko je?
www.vwbrouk.cz za cca 1500,- poslou postou.

Ja mam manual na VW Transporter 1700, 1800, 2000 a je tam v podstate vsecko, od udrzby po GO. Motor, prevodovky, elektrika, zapalovani, rizeni, brzdy atd... vysvetleno + obrazky. V anglictine.

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Radas píše:Diky panove, narazil sem na tu automatku nahodou pri shaneni klasicke prevodovky z 2Litra ( te rychle?! ). No a vzhledem k mym zkusenostem ktere zacinaji a konci u klasicke T2 s 16kou, sem se chtel zeptat u pramene. Cela originalni sada (motor 2L+automatka) je za dobrou cenu a zvazuju jestli to mam zkusit.
Jestli nekdo mate osobni zkusenosti s takovou automatkou (zpolehlivost,spotreba a pod.) tak prosim napiste. Jeste raz diky.

S motorem ve vetru
Radas
Nevim, jestli s timto automatem ma nekdo zkusenosti. Automaty sly prevazne na export do USA. Zkus nejaky tamni stranky. V tom manualu popsana je, vcetne udrzby, rozmontovani a montovani a hledani zavad.

Mam z vas radost, alespon nebudu s Typ4 motorem soliter.

Automat je holt automat, tudiz musi byt v OK stavu, aby dobre fungoval, castejsi udrzba te nemine. Krom toho auta s automatem vic zerou, i volnobeh je nastaven na vyssi otacky.

Zapatrej, ale pokud je ten set za dobrou cenu, muzes tenautomat prodat a nechat si motor a k nemu sehnat kalsickou prevodovku.

Hubert
Příspěvky: 37
Registrován: 11 bře 2004
Bydliště: Sobotka

Příspěvek od Hubert »

Ahoj. tak teď budu vypadat jako pěknej barbar, jelikož se u mne doma válí celá převodovka z Buse automatu 2,0, ale bohužel v totálně rozebraným stavu... Ale hlanví zásluhu na tom nenesu já, nýbrž zasloužilý VW člen "Jimmy", v jehož vlastnictvi byla. Po tom co se válela u něj a u nme několik let, jsme uznali že je nepoužitelná a nehodící se nikomu (byla stále nabízena prakticky zadarmo), tak jsme přistoupili jednoho krásného odpoledne ke studiu pravě této tak trochu neobvyklé časti našich miláčků. Tak jsme se do ni trochu podívali, abychom zjistili jak to tam vlastně všecko vypadá a jak to funguje... Je to velice zajímavý. Ale už jsme se ani nepokoušeli ji dát opět dohromady... Tak to je naše zkušenost. Třeba něco dodá ještě "Jimmy".
Hubert - zelený Busík

Uživatelský avatar
halfsun
Příspěvky: 50
Registrován: 22 črc 2004
Bydliště: Bubenska 15, Praha 7
Kontaktovat uživatele:

VW - prevodovka 2,0

Příspěvek od halfsun »

Ahoj,

tak musim rict, ze jsem kdy si udelal stejnou zkusenost jako Hubert (a nebo spis hovadinu) a komplet jsem rozdelal prevodovku z 2,0 l motoru CJ (mimochodem na tenhle motor nedam dopustit a slouzi mi "verne" v busu uz 14 rok co ho mam a to jsem ten motor nemel nikdy rozdelanej), protoze jsem si blahove myslel, ze nefungujici synchron na zpatecce a jednicce opravim sam. Ale od te doby je rozebrana v bedne a nevim jestli na ni nekdy dojde. Dlouhe zimni vecery, kdyby se dalo "rozjimat" v garazi nad soucastkami uz jsem asi propas ale jednou to snad dopadne.

Halfsun
VETERÁNSKÉ ROJENÍ
Lobeč

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

taky chci dát automata do své Westfálky,ale chybí mi poloosy (JSOU ONÉCO KRATŠÍ) nemáje někdo zasyslený? :roll: Jo a taky pedál s kick downem? :oops:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Chlaďas
Příspěvky: 71
Registrován: 22 říj 2007
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Chlaďas »

MÁM FOTKY JEDNÝ WESTFÁLKY AUTOMATIKA ALE NEUMIM JE SEM VLOŽIT TAKŽE K NAHLÉDNUTÍ JSOU V MOJÍ GALERII
....když dva dělají totéž, není to vždy totéž

Uživatelský avatar
Chlaďas
Příspěvky: 71
Registrován: 22 říj 2007
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Chlaďas »

ObrázekObrázekTAK UŽ TO UMÍM
....když dva dělají totéž, není to vždy totéž

Uživatelský avatar
SkejT
Příspěvky: 187
Registrován: 23 črc 2007
Bydliště: pod Pradědem

Příspěvek od SkejT »

pohled ze vnitr jak to vypada
Obrázek

Odpovědět