dlouhé starty

Odpovědět
Uživatelský avatar
gitan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 283
Registrován: 25 zář 2005
Bydliště: LBC

dlouhé starty

Příspěvek od gitan »

Ahoj fšichni,
od jarního probuzení buse - dělalo to občas i loni- mám poměrně dlouhé starty ( 15 až 20 vteřin ) za studena a tepla a když už už chytá tak slyším, že chytá, ale už trápím startér, rozsvítí baterka i někdy mazání a až když pomůžu plynovým pedálem, tak chytne . mně už nelíbit.
Před startem tak 10x pumpuju plynový pedál. V sezoně jezdím někam každých 14 dní - dlouho nestojí... tankuju 90 % na Schell s přednalitou přísadou olova...
Letos jsem ještě nečistil svíčky, ani rozdělovač a svíčky tam mám cca 10 000 km...
Může to být ono ? ( až teď najdu čas a půjdu do garáže, tak na co se mám ještě zaměřit...)
díky díky dík za nějakou radu...
KINDERKRANKENWAGEN samozvaný prezident SudetenbuslandmanschaftuObrázek

Uživatelský avatar
kubi
Příspěvky: 214
Registrován: 29 kvě 2019

Re: dlouhé starty

Příspěvek od kubi »

Daj dole vzduchovy filter a skontroluj priveru/ nastavenie sytica (+ ci sa nezasekava privera, nemas moc vela vzduchu v pomere vzduch:benzin pri startovani) pripadne pozri injektor ci strieka benzin z nadrzky karbecu priamo do hrdla a nieje tazsie priechodny.

Skus pred startom streknut do hrdla na priamo benzin zo striekacky a skus ci nestartuje lepsie.

Ak bude vsetko ok mozes pre istotu pozriet kladivka v rozdelovaci(precistit)/ skontrolovat odtrh na svieckach.

Goodluck :)

Uživatelský avatar
gitan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 283
Registrován: 25 zář 2005
Bydliště: LBC

Re: dlouhé starty

Příspěvek od gitan »

ok díky!
KINDERKRANKENWAGEN samozvaný prezident SudetenbuslandmanschaftuObrázek

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: dlouhé starty

Příspěvek od Herbie »

gitan píše:
06 črc 2022
Před startem tak 10x pumpuju plynový pedál.
tak tohle mě zaujalo

tímhle tam nastříkáš haldu benzínu, tedy pokud v plovákovce nějaký je
a spolehlivě tím ten motor uleješ

pokud je plovákovka prázdná, tak se nestane vůbec nic

takže to co děláš je naprostej nesmysl
... a vůbec !

Uživatelský avatar
gitan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 283
Registrován: 25 zář 2005
Bydliště: LBC

Re: dlouhé starty

Příspěvek od gitan »

kouknu na tu klapku...
KINDERKRANKENWAGEN samozvaný prezident SudetenbuslandmanschaftuObrázek

Kounect
Příspěvky: 191
Registrován: 05 dub 2011

Re: dlouhé starty

Příspěvek od Kounect »

Klapku klidně zkontroluj, ale věz, jak to má vlastně fungovat = po nastoupení do studeného auta máš šlápnout jednou na plyn a to z důvodu toho, aby se Ti zapnul automatický sytič -> teprve pak něco kontroluj. Musíš vědět, co kdy to má udělat, aby jsi mohl kontrolovat, jestli to opravdu udělalo.

A také, jak již bylo řečeno, stříkni do karburátoru a nakopni to. Když to hned chytne, zapomeň na laborování se svíčkama, kladívkem, odtrhem...musíš si to udělat co nejjednodušší a tímhle řadu věcí potvrdíš anebo vyvrátíš :wink:
Brouk ´77

Odpovědět