Renovace karoserie

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Renovace karoserie

Příspěvek od Giovanni »

Ahoj, už jsem zoufalej, už třetí člověk, co mi měl udělat busa, mě poslal po nějaký době do háje.

Potřebuju zrenovovat karoserii, neví někdo o někom, kdo by byl ochotnej a hlavně šikovnej? Prachy neřešim, chci top kvalitu.

Díky za jakejkoliv tip. Michal
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od wally »

Giovanni píše:
17 lis 2020
Ahoj, už jsem zoufalej, už třetí člověk, co mi měl udělat busa, mě poslal po nějaký době do háje.

Potřebuju zrenovovat karoserii, neví někdo o někom, kdo by byl ochotnej a hlavně šikovnej? Prachy neřešim, chci top kvalitu.

Díky za jakejkoliv tip. Michal
Biker666
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od martin_100 »

Až dodělam vrata pujčim ti svářečku.

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od liba »

A taky kuklu nebo ho budou bolet oči

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od eLzyx »

Giovanni píše:
17 lis 2020
Ahoj, už jsem zoufalej, už třetí člověk, co mi měl udělat busa, mě poslal po nějaký době do háje.
nevím jestli je to xichtem, ale odmítnutí jsem při projektu "renovace T2" zažil tolik, že už to ani nezkouším. Holt si vše udělám sám. Když to bude blbě, tak se poučím z chyb a příště to bude lepší.
Jo, chtěl jsem to mít za 2 roky hotové, ale ... no, bude to trvat.

Na druhou stranu - je to furt lepší, než to co slýchám a vídám u ostatních, co chtějí mít opraveného veterána. Ti mají karoserie, motory, sedačky x let bůhví kde, zasypané tunou výmluv dodavatelů s výhledem na dokončení v nekonečnu.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od Vendelin »

Zkuste www.auto-dolezal.cz
Dodělával i Vendelína, Ferdinanda a pár brouků. Jsou to ale Šlapanice u Brna.
Jirka

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od lális »

Pokud neřešíš prachy, tak je mi divný, že jsi do teď nesehnal, tam bude někde zakopanej pes a pokud chceš top kvalitu, tak určitě p.Mašín, p.Šindelář, Efik z Liberce, minimálně ti tyhle borci pořadí kam s tím, Biker666 od Ostravy, s tím se taky určitě domluvíš....tohle já nechápu, z jakého důvodu nemůžeš najít
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od Samba »

esli to nebude tím, že do kompletní renovace se nikomu dechce..

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od lális »

Samba píše:
18 lis 2020
esli to nebude tím, že do kompletní renovace se nikomu dechce..
Sám si viděl, že jsem měl za měsíc karosařinu hotovou, píše oprava karoserie, tak mu asi o víc nejde, pak teda ještě někdo, kdo mu to poleje
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od Giovanni »

elZyx: Tak odmítnutí bych bral, ale oni mi to slíbili a po nějaký době mě poslali do háje, že mají moc práce :D
Vendelín: díky, lokalita je mi jedno
lális: tak ne že neřešim prachy, ale nemám reference .. nechci to dát jen tak někomu, u koho nemám zpětnou vazbu alespoň od jednoho člověka, jasněže někdo se najde vždycky, ale nechci to zase za každou cenu... Prosím "Mašín" a "Šindelář" - mohu dostat nějaký kontakt na ně prosím? Děkuji. Bikera jsem již oslovil a Efík o to nestojí.

a sám bych to neuměl...
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od lális »

Tak si počkej na bikera, Šindy na to mít čas nebude, tam se budeme hrabat v mém autě, na Mašína číslo nemám
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od eLzyx »

Giovanni píše:
18 lis 2020
elZyx: Tak odmítnutí bych bral, ale oni mi to slíbili a po nějaký době mě poslali do háje, že mají moc práce
tak já si odmítnutí spíše "odvodil", protože jsem byl u několika místních motorářů a obvykle měli 2 leté dodací lhůty. Dokonce jsem tu u jedné restaurace náhodou potkal borce, co dělá motory pro Brouky/Busy. Měl čerstvě postaveného BUSa, na sedačce odložený stroboskop ... tak jsem se poptal. A ten mi na rovinu řekl, že dělá jen pro kamarády a já jeho kamarád nejsem. Sice se rád pochlubil svou prací, ale i tak smolík.

Čalouníci dodací lhůty rok, a domluva jak s hotentotama, všití do původních koženek nechtějí dělat. Vycentrování westy-kostkovaného vzoru aby opěrák navazoval na sedák? Jak ten střih vyjde, tak vyjde. Chtít po nich, aby kostkovaný vzor vyšel tak, aby černé pruhy byly v místě, kde to potřebuju prošít černou nití? Na to jsem neměl ani sílu se zeptat. Skoro mi přišlo, že jejich zájem opadl po tom, co jsem jim řekl, že si materiál dodám sám. A když jsem se bavil s mým dodavatelem předokeních rolet, co je zase ujetý do Fordů, tak ten má u jednoho z mnou oslovených čalouníků už přes dva roky raritní sedačky od nějakého RS Forda. Resp. několik setů, ze kterých potřebuje sešít jeden perfektní originál.

Karosáři? Z dob, kdy jsem dělal pro dodavatele nářadí jsem si udělal obrázek dostatečný - alespoň ti místní jsou lemplové. Auto rozsekaný dva roky a ani na to nesáhli. Raději dělají takové ty hotfixy po drobných nehodách, případně záplaty před STK. Ale aby opravili celou kastli? Jim to bude trvat stejně jako mě, přičemž nejsem profík, spoustu postupů se musím naučit "bokem". Zkouším vařit plechy, co mi zbyly z druhého BUSa, dělám trhací zkoušky, zapisuju si jaké nastavení svářečky jsem měl. Zkouším formovat plech. Nemá mne to kdo naučit. Děda-kovář už umřel, a táta je elektrikář. Takže možná trošku youtube. Navíc chodím do docela časově náročné práce. Obzvlášť teď kvůli Covidu je to pro IT peklo na zemi. Všichni doma, support od nevidím do nevidím, po mejlech, teamsech, lidi se neumí vyžvejknout. Takže to "lepím" v podstatě jen o víkendech.

Teď ještě řeším přelakování dalšího veterána. Moderní auto, takže hromada dílů, hromada rozebírání. Taky se to nechce nikomu udělat komplet. Přivezte to odstrojený a my to přelakujem.


Ano, po republice je určitě dost dobrých řemeslníků. Ale nechci to vozit přes půl republiky, protože bych nad tím ztratil dohled. Zkušenosti říkají - důvěřuj, ale prověřuj. A jezdit každý týden z Teplic na druhou stranu republiky někam k Ostravě nebo Brnu, abych se podíval někomu pod ruce, jestli mě netahá za fusekli, že na tom maká a přitom se fláká ... bych projezdil 50t Kč v benzínu, než by to bylo hotové. Plus 25Kč/km za transport samotného BUSa. Nesmysl.

ad p. Mašín. Nevím, jestli ještě v tomhle dělá aspoň pro "kamarády", ale dle živnostenského rejstříku živnost před 2 lety pozastavil
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od Šíša »

25Kc/km? Tak az neco nekam odvezt, povezu to klidne za 18 :D

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od Herbie »

je to jednoduchý ... chceš starý auto / veterána ?

a) tak musíš být maximálně soběstačnej a většinu si udělat sám
b) nebo na to mít fakt hodně penez.

Třeba pan Endl, dříve brouservis někde v Chabrech nyní dělá šéfa servisu pro Engine-CZ
http://www.engine-cz.com/cz/renovace

věřím že ti busa udělají na klíč
ovšem zaplatíš


Se rozhlídni tady na Flatu, kolik lidí co si tu renovují auta jsou ajťáci, truhláři, obchodníci atd atd
automechanika abys pohledal :)
Koukni na Sama, ajťák, za tu dobu co ho znám se vypracoval na maximálního profíka.

Tak nefňukej, kup si svářečku, plech a začni. Ona to zas až taková věda neni.
... a vůbec !

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od eLzyx »

Sam je ajťák? :shock: To nám ajťákům zvedá dost laťku.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od Giovanni »

Díky všem za tipy na lidi, obrátím se na ně.
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od lišák »

eLzyx píše:
18 lis 2020
Sam je ajťák? :shock: To nám ajťákům zvedá dost laťku.
Kdyby jenom ajťákům :D . A komu nezvedne laťku tak tomu prý dokáže zvednout mandle :lol: .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od martin_100 »

Předpokládam že cesta na druhej konec republiky problem aspoň cestou tam to dojede samo ne? Zpátky někam do lakovny rozjebaný by asi taky nebyl problém. Kamarád pujčuje sprintera odtahovku mam pocit za 12 nebo 15 stovek za den jezdi kde chceš tankuj a řiď si si sám. To mi na takový transrepublikový transporty přijde velmi dobrý.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od pulenejksicht »

Hele nejsem si jistej jestli každej je Ferda mravenec práce všeho druhu a Mistr světa jako Martin
Spousta lidí se asi na jednom autě nenaučí vařit jako někdo kdo se tím živí a tudíž ne každej si asi musí prznit svy auto.. Počkej si na toho pravyho co umí a bude mít i chuť a nebude dělat zagorku
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace karoserie

Příspěvek od martin_100 »

Ehm v čem že mam bejt mistr světa? To že jsem nabídnul zápůjčku svářečky?
A neurážej. Já sem mistr vesmíru a ředitel planety vole \:D/

Odpovědět