Posuvná okna Justkampers (UK) - nákup, instalace

Odpovědět
Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Posuvná okna Justkampers (UK) - nákup, instalace

Příspěvek od gandy »

Ahoj,

nenašel jsem tu podobný topic a zítra se chystám na montáž těchto oken do auta..
Říkal jsem si, že by možná někoho mohlo zajímat, jak okna pořídit v UK a dostat do CZ, na co to vyjde a taky jak dobře/na pi** se okna do auta instalují.

Nákup:
Vyhlídl jsem si dvě okna do busíka T2B na Justkampers, konkrétně tyto:
http://www.justkampers.com/237-845-707- ... -seal.html
standardOkno.png
standardOkno.png (113.37 KiB) Zobrazeno 7887 x
- je to okno do prostřední řady za řidiče
Cena £114.75

a ještě toto:
http://www.justkampers.com/rear-sliding ... -1979.html
zahnuteOkno.png
zahnuteOkno.png (128.57 KiB) Zobrazeno 7887 x
- okno na pravou zadní stranu
Cena £134.25
Obě okna jsou včetně těsnění. Stejná nebo podobná se dají sehnat i na dalších webech viz vwheritage atp.. ale po zalovení na netu jsem našel několik recenzí na okna spíše od JK a navíc i nějaké to video k instalaci.
Za obě okna s dopravou zdarma po UK jsem podle mého účtu zaplatil přesně 7 733,66 CZK (placeno přes PAYPAL)

Transport:
Zaregistroval jsem se zde:
http://www.nakupyvanglii.cz/#sthash.pURIMK6C.dpbs
- při vytvoření účtu si můžete vztvořit i virtuální adresu v Londýně ( fakticky vám přiřadí místo v regálu jejich skladu)
transport.png
Během nákupu na JK jsem vyplnil adresu mé virtuální schránky a nechal zdarma poslat obě okna do skladu.
Ve chvíli, kdy vám doručí balík, objeví se na webové stránce (správa schránky) včetně hmotnosti od které se odvíjí cena. Do schránky si můžete posílat věci průběžně, dokud se nerozhodnete poslat věci domů. Odjíždí každé úterý do ČR. Na vaší adrese může být už v pátek, maximálně v pondělí.

Za transport 15,4 Kg z UK až domů jsem zaplatil 792,46 CZK. (Cena se odvijí od hmotnosti)

Okna dorazila perfektně zabalená a v pořádku. Měl jsem z toho strach, jelikož se na převoz skleněného zboží nevztahuje pojištění. Krabice je ale blbuvzdorná a dobře označená.

Zítra se chystám na instalaci oken. Jsem zvědavý na kvalitu, není to na moje auto, tak podle toho uvidím, jestli do nich půjdu taky. Po víkendu poreferuju jak to šlo. Budu se snažit fotit. Třeba se to výhledově někomu bude hodit.
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 770
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: Posuvná okna Justkampers (UK) - nákup, instalace

Příspěvek od Radek »

Okna nechci, ale díky za příspěvek těhotný informacemi k procesu objednání, dopravy atd.

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Re: Posuvná okna Justkampers (UK) - nákup, instalace

Příspěvek od Suky »

Mám ho na busu už přes dva roky a mlátil jsem ho tam gumovou paličkou.Nicméně funguje a stojí míň něž starý rozpadající se.
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59E184EF
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Posuvná okna Justkampers (UK) - nákup, instalace

Příspěvek od eLzyx »

taky plánuju jeden kousek za řidiče. Jsem napnutej jak struna. Doufám, že budou super.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Posuvná okna Justkampers (UK) - nákup, instalace

Příspěvek od gandy »

Suky píše:Mám ho na busu už přes dva roky a mlátil jsem ho tam gumovou paličkou.Nicméně funguje a stojí míň něž starý rozpadající se.
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59E184EF
Čaues, lepil si ho tam něčím, nebo jen zasunul do těsnění? Řešil jsem to s kámošem, ale prý se nic nelepí, jen nasadí..raději se poptám, ať to nedělám dvakrát.. díky moc
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Re: Posuvná okna Justkampers (UK) - nákup, instalace

Příspěvek od Suky »

Je to tak,nic se nelepí.Jen nasadit a "nabouchat" :-) Já ho dával na starý těsnění,proto tam asi šlo ztuha.
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Posuvná okna Justkampers (UK) - nákup, instalace

Příspěvek od gandy »

Suky píše:Je to tak,nic se nelepí.Jen nasadit a "nabouchat" :-) Já ho dával na starý těsnění,proto tam asi šlo ztuha.
ok, zkusim to takhle a uvidí se:
https://www.youtube.com/watch?v=QvcJ_lU_VpQ
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Re: Posuvná okna Justkampers (UK) - nákup, instalace

Příspěvek od Suky »

Tak tenhle postup je samozřejmej,jinak to ani nejde.Jsme se asi špatně pochopili.Ale mě to tam nechtělo skočit uplně tak jsem použil tu paličku.
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Ales_BUS
Příspěvky: 93
Registrován: 28 dub 2009

Re: Posuvná okna Justkampers (UK) - nákup, instalace

Příspěvek od Ales_BUS »

Okno mám na busu také. Koupeno v Olomouci. První přišlo prohnuté o 7cm. Druhé bylo OK. Těsnění má menší okraje než na originál okně a má tendenci se hrnout či sklouzávat z okna. Nasazuje se podstatně hůř než originál. Vypadá to zvenku tak nějak ošizeně, ale neteče jím a otevírá se v pohodě. Nechával jsem si na něj dávat folii a firma to dělala na 3x a hrozně nadávali, že se drobí prachovka a smejvaly se jim chlupy pod folii. Až když skla úplně vyndali, tak je to OK. Těsnění po jednom létě venku vypadá hůř než něměcký po 30 letech. Má na sobě takové puchýřky, stejně jako na všech gumách zakoupených v Olomouci.
Snad nějaký rok vydrží.

AlesK
Příspěvky: 30
Registrován: 25 lis 2013

Re: Posuvná okna Justkampers (UK) - nákup, instalace

Příspěvek od AlesK »

Dotaz trochu mimo téma, potřebuji přetěsnit originál posuvné okno VW pro T2, dají se všechna těsnění v ČR sehnat ? Jedná se mi hlavně o vnitřky, které mám zpuchřelé, respektive někde chybí úplně.

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Posuvná okna Justkampers (UK) - nákup, instalace

Příspěvek od gandy »

AlesK píše:Dotaz trochu mimo téma, potřebuji přetěsnit originál posuvné okno VW pro T2, dají se všechna těsnění v ČR sehnat ? Jedná se mi hlavně o vnitřky, které mám zpuchřelé, respektive někde chybí úplně.
Kouknul bych po místních eshopech- broukservis.cz, beetle.cz, vwbrouk.cz. Určitě něco mají. A pokud ne, tak zkusit tohle cestu z UK, jak jsem popsal. Já někdy na podzim nebo v zimě budu objednávat nějaká těsnění a okno, tak se můžem šábnout o dopravu.

To mi připomíná, že dlužím dokončit tento topic.. no tak jdu na to.
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Posuvná okna Justkampers (UK) - nákup, instalace

Příspěvek od gandy »

Po dvoutýdenní odmlce se hlásím zpět s reportem, jak nám šla ta okna pěkně nasadit...
Pro horší čtenáře to na úvod zkrátím - tak pěkně nešla, ale narvali jsme je na místo. Koho zajímají detaily, může číst dál :D

Potřebné nářadí:
- nůž (pokud nebudete zachovávat gumu)
- kartáč (k očištění rámu před instalací)
- smirek, dráťák (pro očištění rámu v zadní části)
- barvu (taky na rám)
- pár plastových špachtlí (my jsme použili nějaké z kuchyně :D )
- šroubovák a 13 klíč na sundání zadní lišty u šoupaček (jestli se chystáte měnit zadní okna, ne jen středová)
- provázek pro nasazení okna s těsněním na místo (jak mají na videu)
- mazadlo (my použili mazání na nasazování pneumatik)
- basu piv
- ideálně dva pomocníky

1) demontáž stávajících skel

- rozmýšlel jsem se, jestli zachovám původní gumová těsnění. Dal jsem si s tím chvilku i práci, ale nakonec jsem vzal do ruky kobercák a gumu kolem dokola rozřízl z venkovní strany, okno pak jednoduše vysadil:
20170630_091320.jpg
- guma nebyla stoprocentní a nechtěl jsem riskovat rozbití skla. Na svoje auto bych použitou stejně nedal

2) očištění a příprava okenního rámu na kastli

- instalovaná okna byla na kamarádovo auto které nemá nový lak. Před pár měsíci jsem vyřezal všechna okna na mém autě a tak jsem tušil co mě čeká tady- prostřední řada oken je téměř netknutá:
20170630_103701.jpg
zatímco v zadní části díky lištám pod oknem (šoupací část) jsou lemy v daleko horším stavu. Počítal jsem s tím, že budu muset sem tam část vyvařit, ale naštěstí jsem pod těsněním objevil jen slušnou patinku.
20170630_095117.jpg
- stačil mi pak jen kartáč, smirek a trocha bílé barvy(3plus1) na zamáznutí
20170630_103615.jpg
3) příprava nového okna
- s potěšením jsem vybalil obě okna. JK jej perfektně blbuvzdorně zabalili a navíc přibalili i nějaké to VW čtivo.
20170630_192440.jpg
20170630_192429.jpg
- těsnění je stejné na oba typy oken- středová i zadní stejně jako u ostatních klasických těsnění na T2.
- po vybalení je dobré máznout jak celé těsnění, tak okenní rám a kastli.

4) nasazení nového okna

- přicházíme do finále. Tady jsme se na pár piv a pokusů sekli. Pokud někdo budete tato okna nasazovat, nekoukejte na původné těsnění, kde je vnější strana širší než ta vnitřní. Zde je to naopak.
- Vezme se celé okno, nasadí se na něj těsnění vyšší stranou dovnitř auta
- Do posledního zářezu v těsnění zevnitř nasadíme kolem dokola provázek, viz video.
- Jeden člověk si vleze dovnitř auta, ostatní na něj natlačí okno v rámu. Tlačí zvrchu dolů a dovnitř celý rám.
- až si okno trochu sedne do rámu, je třeba zvenku plastovou špachtlí porovnat těsnění. Občas zaleze dovnitř.
- parta venku tlačí okno do rámu, pasažér vevnitř pomalu vysunuje provázek. Jde to hooodně ztuha
- okno zaleze tam kam má, nakonec možná bude třeba porovnat těsnění zvenku i zevnitř. Sem tam se ohne.
20170701_001623.jpg
20170701_001609.jpg
20170701_001614.jpg
- bohužel se mi nepodařilo dokumentovat nasazení, ale až výsledek. Doporučuju, pokud nejste profík, mít pár kamarádů po ruce. Já to dělal poprvé a stejně tak ostatní a nutno říci, že je potřeba dost síly. Asi to někdo nandavá jen ve dvou lidech, ale já bych si to ani napodruhé nelajsnul. Za mě 3 lidi plus. Když je k tomu pivčo, kdo nemá do čeho píchnout se nenudí.

Něco ke kvalitě JK oken:
nemám možnost porovnání, ale žádné vady z výroby jsem nenašel. Nevím jak je to u origo šoupacích oken, ale tady je opravdu znatelně užší těsnění zvenku. Nevím proč to tak mají, nás to hodně zmátlo.
Jestli okna a těsnění vydrží a nebude do nich zatékat ukáže až čas.
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Odpovědět