Pár věcí, co potřebuju udělat na T2b a nevím jak na to :D

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Pár věcí, co potřebuju udělat na T2b a nevím jak na to :D

Příspěvek od evinsen »

tak se nějakej obrázek dej,..
a ty už víš které kolo to brzdilo nebo hadičky kupuješ že jsou hezčí než ty staré? potíže mají ty nové díly co vím a především ty z gumy.jakou brzdovku jsi tam nalil po té předešlé opravě? DOT 3 od coyote ze spolany? jestli jo tak tě brzdy teprve čekaj

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Pár věcí, co potřebuju udělat na T2b a nevím jak na to :D

Příspěvek od udeeska »

Nikde to nemuzu najit ani ve starym manualu na bus 1968 :roll: .Vim,ze jsem to kupoval kdysi,ale si to nepamatuju. Mas tady dve fotky,na jedne je stelovavi element,tedy hvezdice a na druhe celej stit,kde muzes videt na spodku trosku to perko co tu hvezdici/stelovaci element drzi.To pojebany perko je tvarovane tak,ze zapada mezi zoubky te stavitelne hvezdice a zabranuje samovolnemu rozstelovani kazde strany pakny(rozumej cesky brzdova cellist).Serizovani samo o sobe je trosku na Chocholuska,protoze si musis predstavovat kam ktery element tlaci,takze zatimco si myslis ze brzdu utahujes,tak ji povolujes az konecne prijdes na to,ze se konecne kolo zacina pri serizovani zastavovat(jasne ze pri zvednute strane na na heveru a zajistene kozou proti spadnuti a ujmy urazu),nakonec dotahnes az se kolo prestane tocit a element/hvezdici povolis lehce tak aby se kolo lehce otacelo(nic neni perfektni a kdyz budes citit v nejakem bode,ze se kolo trosku zadrhne a musis pouzit vetsi silu na otoceni,tak toje OK),to same serizeni udelas na opacne pakne .V prubehu serizovani s vetsim plochym sroubovakem budes citit klapani,nebo slyest cvakani a to je to perko,ktere doseda mezi zuby stelovaciho elementu/hvezdice Jestlize davas nove pakny(rozumej brzdove celisti),tak serizovani musis opakovat kratce po sobe(podle toho jak casto jezdiz,protoze brzdove oblozeni si pri brzdeni seda,tudiz nejvyssi bod brzdove celisti se obrzdi/obrousi a po te se zvysi brzdovy krok pedalu a je treba brzdy preseridit.Kurvwa rozeber to a uvidis co tam mas a jak to vypada a se snad dovtipis #-o
Přílohy
113609205A.jpg
113609205A.jpg (3.33 KiB) Zobrazeno 6560 x
68-79_bug_rear_2_700.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Pár věcí, co potřebuju udělat na T2b a nevím jak na to :D

Příspěvek od Giovanni »

oki tak to je mi jasný už tohle, jsem nevěděl, co je myšleno tím "elementem." Tohle jsem si domyslel, že se musí udělat :) Díky.
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: Pár věcí, co potřebuju udělat na T2b a nevím jak na to :D

Příspěvek od Rychnak »

NA 95% to budeš muset rozebrat, protože minimálně jeden z těch excentrů bude více nebo méně zarezlej, pokud to dlouho nikdo nešteloval. Stejně je to lepší práce, když je všechny vyndáš a projedeš závitníkem a lehce mázneš vazelínou. Jinak si u polozrezlých excentrů práci náležitě užiješ.... [-X

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Pár věcí, co potřebuju udělat na T2b a nevím jak na to :D

Příspěvek od Giovanni »

jj no budu ho muset vyndat minimálně jeden, takže je rozumný je namáznout rovnou všechny, to je pravda :)
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Pár věcí, co potřebuju udělat na T2b a nevím jak na to :D

Příspěvek od Giovanni »

Kamarádi, ty brzdy mi nedají pokoj, všechno bylo v richtigu, a najednou zase problém, zdá se, že jedno kolo vůbec nebrzdí. Tady potřebuju poradit, protože asi moje představivost je chabá - zašlápnu to na písečku a auto jde doprava a zadek jde do smyku, čili předek auta zatočí doprava a zadek ustřelí doleva - mám pravdu a je to levé přední kolo? A čím by to mohlo být, když jinak to nepřibržďuje, když to mám na heveru a někdo mi stojí na brzdě tak s kolem nehnu, když ho odvzdušňuju lítá z toho normálně brzdovka ... pístky byly venku před rokem, všechny těsnění/prachovky vyměněný, hadička vyměněná, už mi zbývá jenom válec? Ale že by nešlo jenom jedno kolo? To je dost divný... Jsem v koncích s nápady, za tři týdny mám vyjet na dovolenou a teď to začalo zlobit :( pls help :?
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Pár věcí, co potřebuju udělat na T2b a nevím jak na to :D

Příspěvek od Šíša »

Ma to technickou, tj muze to legalne na cesty? Paklize ano, sedni do busa, vem sebou 100,- Kc, zajed na nejblizsi technickou a nech si zmerit brzdy. Reknou ti, jak presne ktere kolo brzdi a od toho se muzes odpichnout. Taky jsem tak serizoval zadni brzdy i s ruckou :D Jedu na STK, delam technickou ... Pane mate to v pici ten zadek brzdi kazde kolo jinak i vcetne rucky, prijdte priste ... tak jsem vyjel ven, dle toho to ruzne podotahoval, vnutil se zpet a na podruhe dobre :D
Rucne je to fajn, ale kdyz to clovek nedela jako zivobyti a nema to proste v pazi, je lepsi si to nechat zmerit.

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár věcí, co potřebuju udělat na T2b a nevím jak na to :D

Příspěvek od VW181 »

No na technické teď mají jiné starosti.....

Zašlápni to na šotolině nebo hladkém asfaltu a vidíš stopy které kolo blbě brzdí....
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Pár věcí, co potřebuju udělat na T2b a nevím jak na to :D

Příspěvek od Giovanni »

Na STK přeměřit brzdy jsem byl právě před měsícem a předek brzdil jako novej, proto už mi to hlava nebrala ... nic, vyřešilo se samo, po ujetí cca 100km to začalo brzdit normálně, asi jenom zakouslej pístek, se mu asi nelíbilo, že dlouho stál. Něma problema, auto jezdí jako fík a toť hlavní jest! :!:
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Odpovědět