VW T2B s nájezdem 6.260km

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od Sam »

Nejsem velkým fanouškem VW Transportérů, kor T2 ze sedmdesátých let ale tenhle kousek mne naprosto nadchl.
Zmínka o něm byla v inzerci ale zcela tam zapadl, proto jsem pro něj vytvořil vlastní topik.
Jde o VW Transporter T2b, rok výroby 1972. To by nebylo zas tak nic zajímavého, kdyby tento kousek neměl najeto pouhých 6.260km. Jde tedy o úloženku v pravém slova smyslu. Krásný sběratelský kousek a velice závidím majiteli který vyzkouší ten pocit jaké to je řídit zcela nový Volkswagen Transporter.

Pokud by byl zájem na další desítky let zasyslit, právě se draží na ebay:
http://www.ebay.de/itm/321900033041?_tr ... EBIDX%3AIT


PS: Nemohu si pomoci ale příběh se nápadně podobá VW 1303 cabrio o kterém se psalo v únorovém čísle VW Classic. Tento brouk měl najeto pouhých 42km. O tom ale až někdy jindy.



A protože inzerce na ebay je pomíjivá, přikládám foto a text z inzerátu.

Daten:

Erstzulassung: 12/1972
Kilometerstand: 6.260
Kraftstoff: Benzin
Leistung: 37 kW / 50 PS
Hubraum: 1.588 ccm
Getriebeart: Schaltgetriebe
Farbe: Leuchtorange L20B


Der VW Bus wurde am 12.12.1972 in Österreich ausgeliefert. Der neue Besitzer verfügte über einen größeren Fuhrpark. Der Bus wurde nur zu Sonntags- und Familienausfahrten bei Schönwetter genützt, ansonsten stand er in einer beheizten Garage. Fahren im Regen oder Schnee waren für den Besitzer undenkbar.
Anfang der 80er Jahre übernahm der Sohn das Fahrzeug. Dieser bewegte das Fahrzeug nur einmal im Jahr 30km zur Pickerl (TÜV) Überprüfung.

Der Bus wurde in der Farbe Leuchtorange L20B ausgeliefert. Das Fahrzeug befindet sich noch im Erstlack, leider gab es in den 70er Jahren einen minimalen Lackschaden an der Schiebetür. Die Schiebetür wurde daraufhin in einem VW-Betrieb neu lackiert.



Der T2 ist ein echter Hingucker und verfügt über enormes Wertsteigerungspotenzial.
Der Bulli wurde nicht restauriert sondern befindet sich in einem Zustand wie frisch vom Band gerollt.
Ich wage zu behaupten, dass solch ein Bus nicht noch einmal zu finden ist.
Der Kilometerstand von 6.260 ist original und nachvollziehbar.
Das Interieur ist ebenfalls original, neuwertig und absolut unbeschädigt.
Die Gummi- und Bodenmatten sind ebenfalls noch in einem perfekten Originalzustand.
Auch unter den Matten kann man den perfekten Zustand erkennen.
Jedes Detail der Innenaustattung ist noch unberührt.
Das Innere des Fahrzeuges strahlt den Neuwagenflair aus den 70ern aus und es gibt auch noch den typischen VW-Neuwagengeruch.
Die Originalität und Perfektion des angebotenen Busses ist wirklich einmalig.
Die Türverkleidungen und Abdeckungen sind von Lautsprecherboxen oder anderwertigen Verunstaltungen verschont geblieben.
Die Bodengruppe ist ebenfalls unberührt und ungeschweißt. Rost ist bei diesem Fahrzeug ein Fremdwort.
Der 1600er Motor ist nach gerade mal nach 6.200 KM richtig eingelaufen und läuft wie am ersten Tag.
Fahrgestellnummer: 2232032234
Motornummer: AD653476
Wie schon auf den Bilder ersichtlich handelt es sich hier um einen Oldtimer-Schatz, der bei einer Besichtigung bzw. Probefahrt jedes VW-Liebhaberherz höher schlagen lässt.
Přílohy
5ePP4L.jpg
7PWDmB.jpg
8umvIT.jpg
9YBgSm.jpg
ADBi0c.jpg
B7BUEA.jpg
BBJ8ek.jpg
H5xxFL.jpg
MOsd9r.jpg
TYGs5y.jpg
Tj0jEC.jpg
UXcX2L.jpg
V6WFc5.jpg
VV81YS.jpg
X27e85.jpg
XYItmL.jpg
XyGBH8.jpg
cwbM2J.jpg
fWE4Rr.jpg
hx9erf.jpg
jBrSZW.jpg
kWqyQV.jpg
nx7ph9.jpg
oVPu60.jpg
rfwEF0.jpg
tBl0xm.jpg
v56HJL.jpg
vLJuG1.jpg
wrcqAq.jpg
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od pulenejksicht »

pěkný ..ale cena bude nepěkná :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od Sam »

Bude odpovídat tomu, kolik je na trhu busů s podobným nájezdem.
Za povšimnutí stojí naprosto krásný a čistý interiér. Tři řady sedadel, žádný nábytek nebo nedejbože postele. Plno hezkých detailů včetně opět nedostříknutých míst v podbězích. Mimochodem, ty brzdové hadice jsou původní ?

Auto má smysl koupit a nejezdit
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od Samba »

krásnej winterwagen.. to, než by shnilo..

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od pulenejksicht »

Sam píše:Auto má smysl koupit a nejezdit
jo jo ..koupit auto na neježdění je stejnej nesmysl jako si koupit pivo na nevypití ..

rakev nemá kapsy .. :wink:
jdeme frflat na flat ...

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od Andy »

No je to skoro tak vzacny jako jednorozec. Ale schvalne: na kolik si myslite ze skonci? Ja rikam ze presahne 100.000, mozna ze i 120.000 eur. Je to sileny ale bejt bohaty sberatel aut, a ne jen VW, tak bych ho koupil, je to unikat. A nebo nejaky auto muzeum.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od Sam »

Pokud máš jen jedno auto, pak nejezdit je samozřejmě hloupost. Bude to ale drahá kára a každým najetým kilometrem se jeho cena bude rapidně snižovat. Stejně jako když si koupíte moderní vůz a za pár let s nájezdem 50tis ho budete chtít prodat.
Můj tip je 80tis euro
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od pulenejksicht »

pro mě je to jen další důkaz že svět se zbláznil :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od Vendelin »

Ne, že bych tomu rozuměl, ale stav plastů, dokonalost laku, spodku apod. mi spíš napovídá něco o dokonalé rekonstrukci. Ta koženka nevydrží 40 let v takovém stavu. Ukamenujte mě, ale tohle není originál.
J.V.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od Sam »

Vendelín píše:Ne, že bych tomu rozuměl, ale stav plastů, dokonalost laku, spodku apod. mi spíš napovídá něco o dokonalé rekonstrukci. Ta koženka nevydrží 40 let v takovém stavu. Ukamenujte mě, ale tohle není originál.
J.V.
Kamenovat tě nebudeme, byla to také moje první myšlenka když jsem viděl ty podběhy. Dokonale čisté až zrak přecházel... Nejsem znalec detailů na T2B, takže nemohu posoudit co je na voze jinak. Padl mi zrak jen na koncovky brzdových hadic, ty jsou pro mne neznámé. Koženka 40 let v suchu a bez UV záření vydrží.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od martin_100 »

No za těch 6tkm by se aspoň trochu ty podběhy oťukaly kamínkama a trošku zasvinili takže i po důkladnym mytí by to bylo poznat že to něco ujelo se mi zdá... přiklánim se k názoru Vendelína :wink: Prostě mi to přijde až moc sterilní... čas nezastavíš ani v klimatizovaný garáži.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od Sam »

Nebudu vas presvedcovat. Na podbehy mozno kouknout na brezela ze Svedska.285tis km a 20let provozu a malem se z nich dalo jist take :)
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Mirek
Příspěvky: 226
Registrován: 20 čer 2008
Bydliště: stř. Čechy, Kokořín

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od Mirek »

Pře časem jsme prolejzal Škodu 120 s nájezdem kolem 2 000 km a bylo to stejně nový jako tahle T2, z fotek bych si tedy autenticitu rozhodně netroufnul odmítnout.

PS : ta stodváca byla první eMko, koupena za 100 Kč a nasazena do běžného provozu - letos na jaře..

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od Andy »

martin_100 píše: čas nezastavíš ani v klimatizovaný garáži.
Hele svym zpusobem zastavis, kdyz to je v suchu a prostor je vetranej tak se to nehne, vidim to na svym aute, po rekonstrukci uz 13 a pul let. A to je po rekonstrukci, ne z fabriky.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od Sam »

Mirek píše:Pře časem jsme prolejzal Škodu 120 s nájezdem kolem 2 000 km a bylo to stejně nový jako tahle T2, z fotek bych si tedy autenticitu rozhodně netroufnul odmítnout.

PS : ta stodváca byla první eMko, koupena za 100 Kč a nasazena do běžného provozu - letos na jaře..
I když je to mimo zaměření flat4, zkus se s námi podělit o fotografie a příběh... tohle jsou moc zajímavé věci.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Mirek
Příspěvky: 226
Registrován: 20 čer 2008
Bydliště: stř. Čechy, Kokořín

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od Mirek »

Fotky zkusím splašit, stejně jako přesnej stav tachometru.

Nejsem si ani jistej kde se objevil inzerát, ale bylo to buď na vývěsce, nebo v inzertní rubrice klasického maloměstského "blafáku". Možná je pravda obojí, nějak mi to splývá kvůli diskuzím, které se potom vedly. Každopádně pán na inzerát narazil a vyrazil. Je to trochu jako ty pohádkové příběhy, které slýcháme o nákupech předválek v šedesátých letech. Po příjezdu byla dohodnuta kupní cena ve výši sto korun českých, koneckonců auto od smrti majitele překáželo v garáži domu, který se teď měl prodávat. Tak co s tím, vždyť to je to jen stodvacítka. Auto bylo odveženo do servisu, kde jsem na něj narazil já. Docela konsternovaně jsem si to auto prohlídnul - přecijen, vzhledem k datu mého narození to byla první moje možnost setkání s novou stodvacítkou (tedy krom té sterility vystavované na bílém pozadí ve firemním "muzeu"). Auto prodělalo oživení - výměnu všech náplní atp. a odjelo do světa. Tuším někde v okolí Turnova byla tedy v letošním roce (možná to bylo už v loni) nasazena do provozu. Do běžného denního provozu. Jo, jenom stodvacítka, ale přišlo mi to škoda, mohla udělat radost úplně jinak. Na výměnu za jinou, perfektní stodvacítku se servisem zdarma, na favorita, felicii, fabii, na nic z toho pan majitel bohužel neslyšel, prý je stodvacítka to nejlepší auto na ježdění.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od udeeska »

Moje Helga 69 ma uz nalitano 160 tis.mil s jednou generalkou motoru.Sedacky,palubka a tapecirink jsou porad v peknem stavu. Spodek je trochu osuntelej ale bez koroze.Na ty oranzade si myslim ze prefoukali spodek ze by se to dobre prodalo.Uz jenom to ze sundali kola na udelani prodejnich fotek me hned prastilo do oci.Ale jinak pekny na jezdeni samo,tyhle auta cenu neztraceji :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od Samba »

šacuju to na fifty five eurášů..

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od Vendelin »

Ještě že nemám rád oranžovou, jinak bych do toho šel :) Vrátil bych flašky od piva, co mám v garáži...

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: VW T2B s nájezdem 6.260km

Příspěvek od pulenejksicht »

já bych to nechtěl ... jezdit s tím je škoda, na koukání je to nesmysl , za raketu i jako investice pochybný
no prostě lepší chůna za rozumno kterou si člověk užije ..hawk
jdeme frflat na flat ...

Odpovědět