Lednice do busa

mipaap
Příspěvky: 6
Registrován: 31 črc 2016

Re: Lednice do busa

Příspěvek od mipaap »

Má někdo zkušenosti s Waeco CRP 40?

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Lednice do busa

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Giovanni píše:
mipaap píše:Zdravím, řešil někdo ledničku do Campmobile 70 (podobné Helsinky) z T2a, když je vzadu nádoba na vodu a hloubka je pouze 35 cm? Puvodni poliesterenova na led je sice cool, ale pivo je teplé.
Jj řešil, nádrž jsem vyndal, nechal jsem si vyrobit na míru nádrž do šatní skříně a vedu to hadičkou pod autem ke dřezu. A do skříně jsem dal kompresorovku od waeco :-) můžu nafotit kdybys chtěl
Je, to by mě taky zajímalo!

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Lednice do busa

Příspěvek od Giovanni »

Ahoj, tak jsem se konečně dokopal vám to nafotit. Lednice Waeco CRX-50 kompresor vpasovaná do původního interiéru.

Původní lednice byla tato:
00.jpg
Lednice venku
01.jpg
A pak už uvnitř. Na výšku neseděla, jelikož původní lednice měla dole ovládání, takže jsem to vyřešil překližkou, vytvořil se uvnitř tím pádem i malej šuplíček na noviny nebo tak něco (ale nakonec to nepoužívám):
02.jpg
Dveře jsou odmontovaný z lednice a přidělaný na dřevěný dvířka - to v případě zájmu ještě nafotím, jak to je, ale bylo to bez zásahu do dveří lednice - takže díry na panty, který tam jsou jsou vyplněný šrouby na Lkách, který jsou na dveřích ... eh .. krkolomnej popis, nakreslim :D
obr.jpg
obr.jpg (18.44 KiB) Zobrazeno 8591 x
03.jpg
Nádrž zezadu musela pryč, nechal jsem si vyrobit na míru nádrž do šatní skříně (vyplní tu jámu dolů, kam nám akorát padaly věci, neb tam vozíme nádobí) a vedu to hadičkou pod autem k čerpadlu ve dřezu - pod šatní skříní to prochází větrací mřížkou co je tam kvůli plynový bombě (jen jsem vyštípnul jedno očko) a ke dřezu to vede zase dírou na odpadní výpusť ze dřezu - takže bez vrtání do auta.
04.jpg
No a pak to večer vypadá takhle parádně :D
05.jpg
Kdybyste chtěli ještě něco víc, můžu nafotit. Teď už tu ledničku krmim solárem, takže soběstačnost a teplý pivo never more :D :lol:
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Lednice do busa

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

To vypadá dobře! Já jsem zas našel tohle, myslel jsem o domontování do původního Westfaliáckýho boxu, nemá s tím nebo něčím podobným zkušenost? Bylo by to zhruba za třetinu ceny výše zmíněné kompresorovky a navíc by zůstal původní box, takže vzhled:

https://www.mulac.cz/autochladnicky/kom ... x-ur35.htm

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Lednice do busa

Příspěvek od Šíša »

Jsou to zastavbove sady pro "vlastni" lednicku.

U Dalixu se da sehnat i sada s "oddelenym" kompresorem, aneb kompresor zvlast a vyparnik zvlast, propojeni prez hadice se spojkama.

Tudiz jeste vetsi variabilita, neb kompresor treba nekam do zbytecne "diry"/dutiny, vyparnik do boxu.

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Lednice do busa

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Teď jsem našel tohle a uvažuju, že to pořídím. Rozměrama to víc než pásne do westkove výše zobrazené kuchyňky. Neznáte to někdo? Nebo případně neprovozuje? Moc se v této oblasti nepohybuju, tudíž neorientuju..

https://www.mulac.cz/autochladnicky/kom ... uise49.htm

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Lednice do busa

Příspěvek od Giovanni »

To je furt stejnej problém, pokud máš Helsinku a nádrž na vodu za ledničkou, tak se Ti tam žádná tahle lednice nevejde ... co říká Šíša je pravda, taky jsem přemýšlel o variantě odděleného kompresoru, ale není ho kam dát ... takže je to otázka no ...
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Lednice do busa

Příspěvek od Pětišroub »

Krátce před letošní dovolenou jsem zakoupil přenosnou kompresorovku Engel, která mě okouzlila strohým designem, minimalistickým ovládáním a hlavně chvalozpěvy na kvalitu této značky. S objemem přes 30 litrů byla schopná uspokojit průběžné nároky na chlazení pitíček, uzenin, sýrů, kakaa v průběhu kempingu. Napájení se řeší přes kempovou baterii, která je dobíjena přes spojovací relé při jízdě z alternátoru vozu. Lednice má automatickou detekci napájení, takže v kempu zapojeno prodlužkou na 230V. Tímto pasuji lednici, spolu s nezávislým topením, za nezbytnost na delších cestách. Hmotnost prázdné lednice je asi 22 kg, takže lze z vozu snadno vyjmout a netahat ji jako kočka koťata tam, kde není třeba.

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Lednice do busa

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Netušíte, jestli obecně kompresorovka s ubývajícím napětím v baterii snižuje i výkonnost? Mluvím o napětí v limitu protivybíjecí pojistky samotné lednice, v tomto případě konkrétně kolem 11 voltů. Spodní limit pro kempovací baterii je přitom 10,2-5. Zkouším dva dny zatím nanečisto doma lednici WAECO CDF 18, s novou 60Ah baterkou, kolik vydrží bez nabití. Ke konci druhýho dne ješte vrčí, ale teplota už není úplně top.. Spíš nic moc

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Lednice do busa

Příspěvek od Šíša »

Nesnizuje, jen pak uz nenajede. Nebo dle kvality ochrany se tvari ze najizdi, ale po chvili (tak do 10s) kompresor spadne. Wweco CDF 35

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Lednice do busa

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

No spiš je mi divný, že to ještě vrčí, ale už v podstatě nechladí. Prostě pití je teplý. Po dobití baterky jede dobře, ale nejlíp se solárem, který drží napětí nad 13 voltů. Tobě to chladí až do konce, než vypne kompresor? A za jak dlouho po spuštění ti to ochladí třeba na těch +10°? Prazdný a plný? Jen abych měl představu. Děkuju

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Lednice do busa

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Nemáte tip na opravnu kompresorových autochladniček? Na netu jsem našel jen tři. Dalix v Žďáru nad Sázavou, další v Kašavě na Zlínsku (ti mají ješte tak měsíc dva plno) a něco u Plzně. Vše trošku z ruky, nechce se mi verit, že není něco třeba v Praze. Nevíte? Diky za tip

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Lednice do busa

Příspěvek od Herbie »

Na zaklade velmi dobrych zkusenosti dalsich broukaru (diky Stratilku) jsme do naseho bydlika zakoupili prenosnou lednici od Dalixu ( tu nejvetsi 35l)

Jen jsem zatim nezkousel za jak dlouho vymele nasi 75Ah baterku co v bydliku mame, protoze zatim vzdy jsme kempovali tam kde je pripojka na 220.
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Lednice do busa

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Dám to ještě sem:
Poraďte mi. Nefunguje mi lednička do ponorky a s nejvetší pravděpodobností za to může membrána kompresoru. Vymontoval jsem ji nafoukou jak polštářek, materiál neco jako silikon, na jedné straně něco jako igelit. Jenoduchý kolečko, průměr 6.5cm, tloušťka 2mm. Může mít jakýkoliv tvar, kolečko si z toho vystřihnu. Zkoušel jsem i postářek píchnout, aby mi neblokoval ventil, ale asi tam ten materiál být musí, protože stále obzvláště po zahřátí nejede. Nemáte tip, kde takový materiál koupit? Případně z čeho s upravou použít? Diky moc

viewtopic.php?f=2&t=5464&p=372849#p372849

maramechu
Příspěvky: 8
Registrován: 15 kvě 2022

Re: Lednice do busa

Příspěvek od maramechu »

Ahoj vsem,

ozivim trosku stare, ale stale vecne, tema.
Nemate nekdo rozmery originalni lednice z T2 Helsinky? Pripadne te nadoby na vodu?

Hledam nejakou nahradu a nejake zminene typy lednic se uz nevyrabi s odstupem casu.

Koukam nyni na tuto https://www.nomadem.cz/chladnicka-indel ... e-49_z825/
Rozměry vnější bez instalačního rámečku (v/š/h mm): 530 / 380 / 495
Rozměry vnější s instalačním rámečkem (v/š/h mm): 542 / 422 / 495
Na plynu netrvam.

Rikam si jestli by tam nesla dat, kdyz bych usetril hloubku na prednich drevenych dvirkach.

Pripadne jestli mate nejaky jiny tip, ktery zde nezaznel, budu velmi vdecny :)

Diky.

M

Odpovědět