Jiné VIN v TP

Odpovědět
Uživatelský avatar
bus gus
Příspěvky: 28
Registrován: 05 led 2005

Jiné VIN v TP

Příspěvek od bus gus »

Ahoj.
Potřeboval bych poradit s nepříjemností co mě teď postihla.
Před několika lety jsem koupil knírače rv. 1969. Prošel evidenčkou a 3x STK. Pak jsem dal značky do depozitu. Teď byl na technický, abych mohl dostat SPZ zpátky a začít jezdit. Jenže tam mi řekli, že VIN na karoserii a štítku za sedačkou spolujezdce neodpovídá VIN v techničáku. Mam tedy technickou jenom na 1 měsíc. Já jsem vždycky procházel technickou s tím, že VIN se kontroloval podle štítku za sedadlem řidiče, kterej tam zřejmě přinýtoval původní majitel, od kterýho jsem busa koupil. VIN na štítku za řidičem je stejnej jako v techničáku. Vím, že jsem udělal chybu už při koupi, ale teď už s tím nic nenadělám. Můj dotaz zní: Co teď sakra s tím? A to pokud možno legálně.
A další věc. Vydají mi na protokoly co jsem dostal na STK z depozitu espézetky? Díky moc za rady.

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od biker666 »

nevím to teda jistě ale jestli na STK zapsali do registru že nesouhlasí VIN tak máš asi vymalováno #-o

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od Kůča »

Udělej výměnu karoserie.
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od Capario »

Nebo mi doporučili na stk at zajdu na dopravku, řeknu že mám vyrezlé vin a na stk vyrazí nové.
nutno dodat, že tuto proceduru jsem neabsolvoval.
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Banán
Příspěvky: 152
Registrován: 26 dub 2008
Bydliště: SM / JM

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od Banán »

...opakovanou STK musíš udělat znova u těch deb.... bohužel nikde jinde... jak píše biker, pokud zapsali je to v prde..

a) pokud máš tedy více čísel na kastli.. odstraň to číslo za spolujezdcem, a všechny které nejsou totožné s techničákem a nech jenom to za řidičem.. a stůj si za svým že to tak bylo a má být.. (bohužel oni jsou mocipáni, a problém najdou všude, třepákem se dají krásně vymlátit i nové silentbloky)

b) jak radil Kůča na dopravce výměna karoserie, komlikované a pokud trefíš na zakomplexovanou trubku tak si neškrtneš...

c) a jak píše Capario, nový VIN ti udělají prvně na STK (toto záleží na posouzení technika, jestli je VIN čitelný nebo ne) zapíší do TP a potom s protokolem o změně VIN hurá na magistrát a byrokratické kolečko... [na technické mi to dělali u audiny z německa, kdy sám technik říkal že to VINko je kaput, a sám vzal raznice a naklepal mi vedle nové číslo.. zapsal do TP a hurá na dopravku]

d) nejspíš si nechal prázdný popelník


banán
...co bylo, bylo...nevrátíš zpět... i když ?!

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od Herbie »

v první řade je problém v tom že sis při koupi vozu neověřil jak to s původním VINkem je

v druhy řadě je problém v tom že pokud si to koupil s tímhle problémem vědomně, jako mnoho dalších, tak sis to měl nechat přerazit, vyrazit znova, převařit nebo cokoliv jinyho tak aby vše souhlasilo
hned potom cos to koupil

ve třetí řade si blazen když ses s autem který má takovej bordel v dokladech vubec odvažil na oficiální technickou


ted más 2 řešení
1) legální - a tim pádem nejdražší, zajistit oficiální výměnu karoserie

2) nelegalni - nejlevnejší a nejjednodušší, vyříznout část karoserie s nesouhlasícím VIN, vyrazit nové odpovídající a vevařit tak aby to nebylo poznat, alespon ne na první pohled


Hodně štěstí, ale myslim že si tě povoděj
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od Suky »

No výměna kaslte,už prý nejde udělat.Tohle mi bylo řečeno před rokem u nás na magistrátě.
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od maxmax »

Ale jde, před Třemi měsíci jsem to absolvoval se dvěma vozy, jeden byl dokonce půl roku zabaven na policejním parkovišti, než mi ho vrátili, ale obě auta bez problémů, a vše legálně.....
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Will
Příspěvky: 21
Registrován: 04 čer 2008
Bydliště: Podlesí u Příbrami

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od Will »

... normálně to nech od někoho šikovnýho převařit tak aby to nebylo hned poznat a je to...

... já jsem jednou i kreslil spz abych prošel stk...

... a nebo pak je možnost vin na kasli obrousit na plech a opakovaně polít kyselinou a ono to po něaký prorezne...

Uživatelský avatar
Reef
Příspěvky: 67
Registrován: 13 úno 2012

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od Reef »

Výměna karoserie jde. Pokud budeš odstraňovat štítek za spolujezdcem, tak ho nahraď novým, protože jsou na něm hmotnosti. Mně tento štítek chyběl a na STK jsem byl rád, že mi dali prostor ho zpětně "najít". Každopádně dej vědět jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 770
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od Radek »

Reef píše:Výměna karoserie jde. Pokud budeš odstraňovat štítek za spolujezdcem, tak ho nahraď novým, protože jsou na něm hmotnosti. Mně tento štítek chyběl a na STK jsem byl rád, že mi dali prostor ho zpětně "najít". Každopádně dej vědět jak to dopadlo.
Toto by mne zajímalo. Loni jsem zjišťoval jak výměnu udělat, informoval jsem se oficiálně přes IVG (Import Volkswagen Group) a nebylo to reálný - karoserie musí být ze stejného roku, mít tuším 6 prvních čísel VINu stejných atd., což znamená zase to nějak upravovat a podobně. Mohl bys ty nebo Max popsat v několika řádcích jak na to?
(Jinak - nejsou řešení veteránský čísla ...?)

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od maxmax »

No já měnil karoserie na dvou Golfech. Kolečko , Magistrát, žádost o výměnu,technická, Magistrát, papír na vyražení vin náhradní technogií, vyražení(v mém případě vyrytí) Potvrzení o vin,a Magistrát pro papíry :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od Šíša »

Jest obrovska vyhoda ze tyto nase skopky se sem (do CSSR) officialne nedovazely, takze nejsou v ZTP (ci jak rikaji na uradech tomu jejich registru typu aut a pod.) A druha ze se nejedna o VIN v jeho modernim tvaru, ale jen tech 10(11...nejsem si ted jist) cisel.
Jde jen o to co napsali (STK) do papiru, pripadne maji li nejaky svuj on(off)line registr.
Nekde na strankach mdcr.cz jsou postupy jak neco podobneho resit, nicmene je i jiny postup, bez vareni (at je ze zadu stale spina a pod., v nakladech cca 900,- :wink:

Mas SZ

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od evinsen »

všechno jde,ale musí se dodržet dvě pravidla.:1).zatáhnout do toho co nejmíň úřadů. 2.)úředníka se na nic neptat a neprosit,ale požádat o konkrétní věc rovnou s řešením,v tomto případě o opravu čísla špatně zapsaného v TP vinou jiného úředníka. Změna údajů je pro šimla katastrofa,ale opravu daných údajů přežijou.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od maxmax »

Ještě jwdna věc, štítek je povinný až od nějakého roku výroby...třeba 80? zjistím přesně, auta před tímto rokem ho mít nemusí :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od lubos »

DEKRA praví toto:

Není-li vozidlo, uvedené do provozu od 1.1.2002, vybaveno „výrobním štítkem“ nebo je-li výrobní štítek nečitelný, některé údaje chybí nebo údaje na výrobním štítku neodpovídají údajům uvedeným v dokumentaci vozidla atd., bude tento stav hodnocen jako „vážná“ závada a vozidlo bude způsobilé pro provoz pouze na dobu 30 ti dnů.

http://www.dekra-automobil.cz/index.php ... 120327.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od maxmax »

Dokonce 2002 :P
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
bus gus
Příspěvky: 28
Registrován: 05 led 2005

Re: Jiné VIN v TP

Příspěvek od bus gus »

Tak problém vyřešen. Byla to fuška, ale nakonec se zadařilo. Ovšem jen díky známemu co má známeho na úřadě... Vyřešilo se to přepsáním VIN v techničáku. Podle toho co mi říkal uředník co mi to dělal, tak to není standardní postup a normálně se to nedělá. Díky všem za rady.

Odpovědět