T1, T2, T3 - Hasičské, sanitní, policejní vozy - pokec

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

T1, T2, T3 - Hasičské, sanitní, policejní vozy - pokec

Příspěvek od yahoďák »

Busík Hasík

Takže po zmíněné anabázi jsem vypátral a nafotil zřejmě jediného buse kula?áka, který u nás slouží k záchraně lidských životů a hodnot. Mají ho Dobrovolní hasiči z Jablonce nad Jizerou, takže jsem zalovil v htd-čkově rajonu

Získali ho darem od hasičů z německého města Sulzbach, který drží družbu s Jabloncem nad Jizerou.

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Mají ho cca 3-4 roky, je to rok výroby 1976 (pochopitelně to prý tehdy byla ukrutná pakárna postavit ho na značky, ale podařilo se).
Je to originál bus pro potřeby hasičů a to velitelská verze. Na střeše originál majáček a dva ampliony (to by byl propagandawagen co?). V předním nárazníku integrované mlhovky (původní už vzaly za své) a na nárazníku sirény Hella., vzadu na střeše velké blinkry Hella.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na pravých dveřích na tapecírunku rámeček pro mapu, vozidlo vybaveno originál lékárnou a hasičákem.

Obrázek
Obrázek

V přístrojovce originál rádio z prvovýroby, nad ním cedulka s označením stanice, kde busík sloužil. Na přístrojovce VDO voltmetr, hodiny a reprák?? (nezkoumal jsem zblízka)

Obrázek

Na přepážce , před druhou řadou sedadel (m.j. všechna v originál hnědém čalounu) je z výroby dřevěná deska, v níž byla radiostanice (tu si němečtí hasiči nechali) a zesilovač+mikrofon.

Obrázek

Celé auto je dost zachovalé (samozřejmě začínájí kysnout zadní podběhy a dole by se taky ledasco našlo), ale bude to spíš nadprůměr. Mě se teda líbí , považuji ho v našich poměrech za slušnou raritku.
Více fotek a větších je zde: http://www.flat4.org/galerie/thumbnails.php?album=194
Naposledy upravil(a) yahoďák dne 04 pro 2008, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

no to mi poser...mají k tomu i německej přívěs? Takovejhle stav aut mají u mě na vesničce - Robura. Liazku a Avii v hasičském provedení, všechny s nájezdem kolem 10000km..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

Hmm, pekny... jezdi s tim? Na zavodech kde byli jsem ho nevidel :cry:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Ale jezdí s tím....
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... &start=208
Jinak povídal, že byli na nějaké hasičské soutěži, co se koná jednou za 3 roky v Litoměřicích, tam prý byly další dva busíci, ale tenhle byl nejstarší a po podrobném dotazu pan hasič připustil, že ty druhý dva byly hrana?áci....
Vlek k tomu nemají, škoda, že je to ta velitelská verze a ne furgon s čerpadlem mit industriemotor VW....

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

srdce mi málem vyskočilo! a stejnej ročník jako já - ach jo, kdyby byl na prodej...
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

koutsky.jakub píše:srdce mi málem vyskočilo! a stejnej ročník jako já - ach jo, kdyby byl na prodej...
co bys s nim delal ? jezdil hasit jako dobrovolnej "požárník"
:twisted:

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

To je luxusní kousek! Dobrovolní hasiči vůbec skrejvaj ve svejch zbrojnicích VELKÝ věci!!! Jen domluva s nima je někdy ... trošku horší. Stát ve státě, něco jako myslivci. Něco od nich koupit je prakticky nemožný. Museli by to schválit při hlasování včetně vedení radnice, která je prostředíkem dotací z kraje. A v takový hordě lidí se vždycky najde někdo, kdo to zhatí a radši nechá shnít ve vlhký zbrojnici. Tak si Jakube nědělej velký naděje. :(

Uživatelský avatar
roman.sbroukem
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 252
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: Praha10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roman.sbroukem »

Jeden hasičskej busík taky donedávna jezdil u státních hasičů co sídlí na Průběžný v Praze!

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

No to bych trochu poopravil, konkrétně v tomhle případě jsem se setkal s bezvadným přístupem jak hasičů z Vysokého n.J., kteří mě navedli na správnou cestu, tak místostarostou Jablonečka i konrétním hasičem. Dokonce, když jsem mu nabízel lahvinku ferneta za laskavost a umožnění nafocení, tak ji nevtzal, s tím, že oni nepijí a že si mám dát na jejich zdraví (což jsem s radostí učinil :lol: ). Hasičárnu mají super, zánovní, vše (Busík, Avia, dvě čerpadla, Trambus cisterna a Líza) bezvadně udržované, vše stále napojené na nabíječkách, náklaďáky i na vzduchu, takže v plné pohotovosti.
Není to tak všude, kamarád je u dobrovolných hasičů v jedné vsi na Praze východ a teda mají jen Avii, kterou si v podstetě svépomocí a za voje zrenovovali. Pak mají auto, které je jim na nic - skříňovou multikáru - chtějí se jí zbavit a koupit radši nějakou dodávku, ale strosta v tom bríní, protože jeho představa o ceně začíná někde okolo 40.000,-, čímž je prodej zhacen a aby jim dal víc peněz na vybavení, na to v rozpočtu nemá, takže bludnej kruh....tam je potom asi opravdu blbá dohoda o případné koupi.
Jinak na možnost prodeje tohodle Busíka jsem se neodvážil ani ptát, bylo vidět, že si ho hledí.....

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Jooo, jasně, nedá se to brát paušálně, i tady platí, že všude jsou pohodový lidi i paka. To, co píšeš o mulitkáře, jsem přesně zažil s požární hadimrškou a s ruční pumpou, kterou "parkovali" na volně přístupnym dvoře a sraly po ní slepice. Dohoda nemožná. Prodat ji nechětli vůbec s tím, že si jí pak někdy udělaj. Dneska je z ní jenom podovozek, zbytek rozebrali sběratelé starých kovů. Na druhou stranu jsem taky viděl několik pěkně udržovanejch veteránů v "červenym". Obvykle je to gaz Uaz, T 148 CAS, vejtřaska, apod.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

roman.sbroukem píše:Jeden hasičskej busík taky donedávna jezdil u státních hasičů co sídlí na Průběžný v Praze!
..tak to je velká výzva pro ostatní špióny :lol:

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Já jsem teda nešpiónil ale zabrousil jsem na hasičskou ponorku.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

To je uloženka ?ažkého kalibru čoveče. Chcem chcem chcem.....

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Hasíkovská ponorka z Rakouska. Nebyla by od věci. Kde to ty lidi všude nevyš?ouraj. :-k

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

Trávník krásně střižený, polínka řádně srovnána, úroda se stromu sklizena - inu Rakousko. I ta Ponorka je pěkně zaparkovaná. Jen mám dojem, že má díru i v nárazníku.
Ten hasičák z Jablonce je skvělej. Hlavně v tom, že v Čechách se takový auto ve službě už těžko najde. Odborník si jistě všimnul toho, že se jedná o skutečně originál hasiče, nebo? nárazník je posazen o trochu výš kvůli lepšímu nájezdovému úhlu v terénu. Chybí tedy ta mohutná traverza tvořící hlavní bezpečnostní prvek. Proto taky můžou být v nárazníku ty mlhovky (originál prvek).
Přidávám taky jednoho hasíka v plné zbroji.
Obrázek

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Herbie píše:
koutsky.jakub píše:srdce mi málem vyskočilo! a stejnej ročník jako já - ach jo, kdyby byl na prodej...
co bys s nim delal ? jezdil hasit jako dobrovolnej "požárník"
:twisted:
ts!
stejně jednou budu požárníkem :twisted:
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Taxitak brouzdám po rychlym netu a narazim si na další "helmutovu stříkačku". V Holancku myslim.

Obrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
krizmen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1679
Registrován: 15 led 2004
Bydliště: Schakalovw

Příspěvek od krizmen »

Obrázek

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

to sou věci :shock:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
miky
ex brouk
Příspěvky: 33
Registrován: 13 úno 2005
Bydliště: Studenec,Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasičské vozy VW Typ2

Příspěvek od miky »

takoveho jsem videl na zavodech v naší vesnici

Odpovědět