Zpetna zrcatka

Odpovědět
Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Zpetna zrcatka

Příspěvek od udeeska »

Posledni dobou mam neco malo otazek od Vas kolem zpetnych zrcatek a tak nebude naskodu
dat trochu osvety,protoze me to taky zajima a pro Ty co nevi se alespon pouci :wink: .
A tak jsem se ponoril do literatury a obvolal par znamych a neco nasel......

Od srpna 1968 se delali zrcatka z plechu z nerezavejici oceli,kde byli zrcadla zatesnene v ramecku
silikonem,coz vydrzelo do srpna 1974.Od te doby se delali pouze z plechu a byli lakovane v pastelove
bile(Pastel White L90D) a chromovane se dodavali pouze ve verzi Deluxe a jako priplatkova verze
pod kodem M181.Tyto zrcatka jiz byli vsazene do plastoveho tesneni v ramecku.
Posledni verze a to v barve cerne lakovane na plech prisla pro posledni rok vyroby.Co se tyce posledniho
roku,tedy cernych zrcadel,tak si nejsem stopro jistej(literatura se nezminuje),ale po obtelefonovani znamych
jsme se vsichni shodli na srpen 1978 do ukonceni vyroby v rijnu 1979.

Dale bych chtel upozornit kupujici zrcatek z US trhu na to,ze nejlepsi volbou je z Wolsburg West($29/ks),kteri si je sami
vyrabeji a dnes jsem porovnaval originalem a je k nerozeznani.Cip1 je ma jeste o deset babek drazsi,ale ma "economy"($14.95),
ktrere jsou mnohem mensi a sam prodejce upozornuje na nizkou kvalituDalsi verzi je z Mexika(ceny ruzne,ja videl za$39.85),
kde uz je na prvni pohled videt,ze je mensi a slabsi a ja garantuju,ze do trech mesicu se objevi prvni naznaky rezaveni.....
Přílohy
P2171575.JPG
napravo Wolsburg West,nalevo Mechicho
napravo Wolsburg West,nalevo Mechicho
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Zpetna zrcatka

Příspěvek od Pětišroub »

2 sady zrcátek od Wolfsburg West jsem teď dovezl z CSP pro nové majitele, nechť podají referenci..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Zpetna zrcatka

Příspěvek od Šíša »

V pokojíku jsou luxusní :D Už od pohledu se mi líbějí a velký jsou fakt dostatečně, to samé s váhou ... takže žádnej "papír" :wink:

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Zpetna zrcatka

Příspěvek od udeeska »

...a jeste jsem se zapomel zminit o vnitrnim zpetnem zrcatku,ktere bylo chromovane
od zacatku vyroby do srpna 1969.....
Přílohy
IMG_crop.jpg
IMG_crop.jpg (61.27 KiB) Zobrazeno 5763 x
Vwase nocni sichta...

Odpovědět