T2 Bufík BA6

Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 54
Registrován: 25 kvě 2004

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od Libor »

Mám ho ve své Westfálce Berlinu zabudované asi 9 let, vyndané z vraku 8 - místné T2B a zrepasované, a funguje mi naprosto spolehlivě. Vytopí to ten prostor busa opravdu perfektně i rychle, spotřeba je tak cca 1,5 l, ale pochopitelně záleží na venkovních podmínkách. S tím přitápěním na místě to nemusí být dobrý nápad nejen kvůli baterii, ale hlavně když stojíte po "optimálním" větru, tak bývají cítit zplodiny z výfuku bufíku, které si to nasaje zpět.

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od sSATYRr »

tohle predpokladam znas:
http://www.vintagebus.com/techinfo/eber/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od sSATYRr »

Libor píše:Mám ho ve své Westfálce Berlinu zabudované asi 9 let, vyndané z vraku 8 - místné T2B a zrepasované, a funguje mi naprosto spolehlivě. Vytopí to ten prostor busa opravdu perfektně i rychle, spotřeba je tak cca 1,5 l, ale pochopitelně záleží na venkovních podmínkách. S tím přitápěním na místě to nemusí být dobrý nápad nejen kvůli baterii, ale hlavně když stojíte po "optimálním" větru, tak bývají cítit zplodiny z výfuku bufíku, které si to nasaje zpět.
promin tohle ale fakt postrada smysl bufiku..pri venkovni teplote okolo 5 stupnu nad nulou mi za jizdy spolehlive vytopi pridavnej vetrak v motorovym prostoru, neni to na tricko, ale na kosili. Do westi teda nak extra netahne (oproti brouku - umrzle prsty, upalene nohy). Bufika clovek oceni pri vecernim posezeni, usinani za tepla a nasledne rano, aby nevstaval do zimy. Nejdyl jsem mel bufika zapnutyho tak cca dohromady neco pres hodinku, pak neco rano...odjezd v pohode. A vyfuk take neni citit (pouze pri hodne spatnym vetru..)
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 54
Registrován: 25 kvě 2004

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od Libor »

Nu, nevím, proč v mém Berlinu postrádá smysl přítomnost originálního bufíku BA6. Dokud jsem ho tam neměl, tak pod těch 5°, jak sám píšeš, tak to cestování už nijak příjemné nebylo, navzdory novým výměníkům, zaizolovaným rozvodům a přídavnému ventilátoru. Navíc jsi pořád těžce závislej na tom, zda jedeš pořád pod plynem, nebo sjíždíš dlouhý kopce, nebo popojíždíš někde ve štrůdlu, tak to je pakprostě smolík, to se neohřeješ ani omylem. Od doby namontování bufíku si zatopím kdy chci, a i když mrzne fest (zatím největší mráz za jízdy jsem absolval -10°C) a auto je vymrzlé, tak mi to uvnitř nevadí, protože za 10 - 15 minut je uvnitř naprosto v pohodě na tričko s krátkým rukávem, a ktomu je vidět na cestu nezpocenýma či dokonce nenamrzlýma oknama.
A sám i píšeš, že při stání na místě občas při špatným větru prostě smrdí dovnitř...

Pro kempování pak k topení používám originálně zabudované plynové topení od Trumy, u kterého mám vyzkoušené, že do bodu mrazu se nechá na spaní udržet přijatelná (nespacáková) teplota do 0°C i při zvednuté střeše, při spuštěné udrží na plný výkon oproti venku rozdíl něco přes 20°C. Největší mráz jsme přes noc absolvovali -12°, ráno cca ve výšce nad rozloženou postelí bylo 10°C.

Kdyby náhodou někdo uvažoval, proč s plynovým topením netopit i za jízy, tak jednak se to nemá, jednak na to nemá dostatečný výkon (1800W), jednak není napojeno na rozvod vzduchu a jednak při po překročení 50-60 km rychlosti dojde ke zhasnutí jeho plamene vlivem proudění vzduchu.

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od Krystof »

Tieto debaty začínajú zaujímať aj mňa... :wink:
Libor píše: Kdyby náhodou někdo uvažoval, proč s plynovým topením netopit i za jízy...
...a jednak při po překročení 50-60 km rychlosti dojde ke zhasnutí jeho plamene vlivem proudění vzduchu.
S týmto si dovolím (čiste empiricky samozrejme) nesúhlasiť. Musím zistiť, aké plynové kúrenie mám ja, ale fakt je, že je celkom dobre použiteľné aj za jazdy (o tom či sa to má alebo nemá teraz nehovorím). Myslím, že Trumatic to nie je, ale spoľahlivo funguje aj pri 90-100 km/h. A ak sa mi podarí nájsť dôvod neuzatvorenia klapiek nasávaného studeného vzduchu, tak to bude dostačujúce aj pre posádku. Teploty pod 0 neplánujem.
Keď sa k tomu dostanem, skúsim nafotiť a pozrieť presný typ. Možno skúsenejší spoznajú...
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od sSATYRr »

Libor píše:Navíc jsi pořád těžce závislej na tom, zda jedeš pořád pod plynem, nebo sjíždíš dlouhý kopce, nebo popojíždíš někde ve štrůdlu, tak to je pakprostě smolík, to se neohřeješ ani omylem.
k tomu je tam ten pridavnej vetrak :D
pochybnosti o ucelnosti tveho bufiku smerovali na tvoji zkusenost - ze pritapeni na miste je hloupost (baterka, smrad). V naproste vetsine pripadu u vetsiny ostatnich westi bufiku jde hlavne o pritapeni na miste (u vozu bez pridavneho vetraku i za provozu).
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od maxmax »

Jezdil jsem a topil s ním bez problémů 18 let :D Vyndal jsem ho,a je mi zima :(
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 54
Registrován: 25 kvě 2004

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od Libor »

sSATYRr píše:
Libor píše:k tomu je tam ten pridavnej vetrak :D
pochybnosti o ucelnosti tveho bufiku smerovali na tvoji zkusenost - ze pritapeni na miste je hloupost (baterka, smrad). V naproste vetsine pripadu u vetsiny ostatnich westi bufiku jde hlavne o pritapeni na miste (u vozu bez pridavneho vetraku i za provozu).

Ale já Ti Tvůj názor neberu, pouze říkám svůj. Mám osobní zkušenost "jenom" se třema T2 bez bufíku, se kterými jsem jezdil, a moc tepla se v nich v zimě teda neužilo. A ten přídavnej ventilátorek? Co Ti je platnej, když sjíždíš z kopců, brzdíš motorem a výměníky topení u motoru jsou studený? Maxmax má asi stejnou zkušenost jako já, že bez bufíku se v T2 moc ohřát nedá. Ostatně, proto se asi do těch mikrobusů dával.

Krystof píše: S týmto si dovolím (čiste empiricky samozrejme) nesúhlasiť. Musím zistiť, aké plynové kúrenie mám ja, ale fakt je, že je celkom dobre použiteľné aj za jazdy (o tom či sa to má alebo nemá teraz nehovorím). Myslím, že Trumatic to nie je, ale spoľahlivo funguje aj pri 90-100 km/h. A ak sa mi podarí nájsť dôvod neuzatvorenia klapiek nasávaného studeného vzduchu, tak to bude dostačujúce aj pre posádku. Teploty pod 0 neplánujem.
Keď sa k tomu dostanem, skúsim nafotiť a pozrieť presný typ. Možno skúsenejší spoznajú...
Kryštofe, moje zkušenost s originálně zabudovaným plynovým topením Truma 1800 W, r.v. 1978, určeným pro zabudování do karavanů, je prostě ta, co jsem popsal. Při překročení rychlosti 50 - 60 km/hod. jeho plamen prostě zhasne.

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Tak popojedem: Fotky stávajícího stavu...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od sSATYRr »

a?
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od SO 545 »

a zatial pekna mrtvolka ...
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od sSATYRr »

stejne mrtva jak pred dvema mesicema a na fotce akorat pribyl snih..
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Neremcat =P~

Ladím kempová okna...
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od SO 545 »

vylad bufik a okna nepotrebujes
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Aby se neřeklo, že nic nedělám :-)

Obrázek

Zima se blíží :-)
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Zima už je tady :-)

Pomalu, ale jistě...

Obrázek
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Jsem se nechal ukecat :-) že pane? :-)

Obrázek
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od maxmax »

=D> No,zaplať Pánbů,přece bys to nedělal polovičatě :D Nahřátí pomohlo? :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

maxmax píše:=D> No,zaplať Pánbů,přece bys to nedělal polovičatě :D Nahřátí pomohlo? :roll:

JJ šlo to krásně...
Topení asi nebude mít moc najeto...uhlíky OK, prachu minimálně...
Nicméně vyčištěno :-)
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 Bufík BA6

Příspěvek od Milosak_1 »

To je dobre, ze ses to naucil, ceka te to na 411
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Odpovědět