T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Brazil_Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od pulenejksicht »

"udělaná samba " pod mega ... to smrdí na 100 honů .. každý správná samba má třeba vpravo v palubce hodiny

normální combi v roce 1962 měřilo nějakých 4280 mm .. ale v průběhu let s jinejma nárazníkama atd tam určitě byly odchylky že
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Kauly píše:Samba "jenom" za mega se mi moc nezdá [-X
Čekal bych v tom nějakou levou , nebo upravenou brazilku
Bingo. Úzkej zadek, velky přední blikny, prolis zadních blatníkú vem čert, ale ty vysoký horní panty bočních vrat?

Židuuu
Příspěvky: 150
Registrován: 17 led 2013

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od Židuuu »

Pekař z Boščehrada píše:
Kauly píše:Samba "jenom" za mega se mi moc nezdá [-X
Čekal bych v tom nějakou levou , nebo upravenou brazilku
Bingo. Úzkej zadek, velky přední blikny, prolis zadních blatníkú vem čert, ale ty vysoký horní panty bočních vrat?
Účinným rozpoznávacím znakom týchto, pre mňa škaredých Brazílií je aj to, že nemajú prelis pod kľučku na bočných dverách.
@vansofvw

muffna
Příspěvky: 34
Registrován: 26 úno 2012

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od muffna »

další odlišnosti jsou prolisy na předních hrncích světel

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od Vendelin »

Židuuu píše:
Pekař z Boščehrada píše:
Kauly píše:Samba "jenom" za mega se mi moc nezdá [-X
Čekal bych v tom nějakou levou , nebo upravenou brazilku
Bingo. Úzkej zadek, velky přední blikny, prolis zadních blatníkú vem čert, ale ty vysoký horní panty bočních vrat?
Účinným rozpoznávacím znakom týchto, pre mňa škaredých Brazílií je aj to, že nemajú prelis pod kľučku na bočných dverách.
Vidíš, nerozumím tomu a ty boční dveře se mi taky nezdály :)

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od venca101 »

Nedá mně to a musím se zeptat… Zajímalo by mě, z čeho pramení odpor k levným brazilským ponorkám?? Jaký je váš názor na ně?? Rozveďme diskuzi... Připadá mně to jako hon na čarodějnice. Nebo jak bylo řečeno v Pelíškách: „ Když ti ukážu 2 naprosto stejné krabičky od sirek a o jedné z nich řeknu, že je americká, která bude lepší?? …. „Samozřejmě ta americká!“ V dnešní době je vše jen otázkou kreténské povrchní prestiže :D
Kdyby to byly nějaký kopie, ale jedná se přece pořád o výrobce a fabriku VW v 60-70.letech, pořád je to old VW. Jasně, nějaké rozdíly na karoserii samozřejmě najdete, ale rozdíly na německých ponorkách byly přece taky. Barndoor není stejnej jako malookno ponorka a malookno ponorka není stejná jako velkookno ponorka. Tak brazilská není stejná jako německá…
Přijde mně to úplně idiotský hanit brazilky… Je to prostě levná alternativa tý německý. Stejně tak, jako deutsche velkookno ponorka je levnější alternativa barndoora…
Zřejmě překupníci a obložáci německých ponorek vyhlásili válku brazilskejm, protože jsou levnější a ty jejich uměle předražený německý hnůjky lidi přestávají kupovat, když můžou za stejný prachy získat zdravější a levnější Brazilku. Tak nějakej oblož lempl prohlásí: „Brazilky jsou shit, kupujte original deutsche korozi za nesmysl, ať jste na srazech za mazáky a můžeme se plácat po ramenou jaký máme němce, s majiteli brazilek se plácat nebudeme!
Já osobně s brazilkama nemám problém . Moc se mně sice nelíbí ponorčí 15 okna, ale to už ať německý nebo brazilský, je to prostě moc prosklený a není tam to správný fucking tramping intimčo a těch brazilských je bohužel 15 okenních nejvíc.
Ale když bude brazilka fikaně udělaná a bude jí věnována péče, tak může vypadat i dobře. Jako příklad uvádím brazilskou ponorku z inzerce za nějakých 8000euro, rok 1960, verze kombi viz obrázek.
Pošudlat kastli, nasadit klasický bižu jako zrcátka, stěrače, blinkry apod. a vůbec bych se nestyděl vyrazit na sraz. A úplně bych si užíval reakcí očumujících lidí…. „Hele kámo, supr ponorka, cool ratlook, palec hore… po chvíli očumování: „A hele, vono to nemá prolis pod klikou na cargo door, podvod, shit brazilka!“
Úsměvná povrchnost, že?? :D
16265969_1852314048323643_4226830528167964817_n.jpg
Naposledy upravil(a) venca101 dne 31 led 2017, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od yahoďák »

Venco tvůj příspěvek jsem přesunul z obecné inzerce, spolu s pár dalšími, které vyjmenovávají rozdíly mezi německou a brazilskou verzí... a sloučil jsem to se zavedenou diskuzí v ponorčí sekci, protože na tohle téma toho se asi bude ještě debatovat...
S tou uměle předraženou německou produkcí jsi trefil hřebíček na hlavičku :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od Sam »

Venco, prohlašovat o brazilské ponorce že je vlastně stejná jako německá je asi tak stejné jako říkat, že brouk s oválným oknem je stejný jako brouk mexiko se sloníma tlapama.
V mém případě to není odpor k mexikům nebo brazilským ponorkám. Pro mne je to jen nezajímavé auto které je poskládané z mizerných dílů v mizerné kvalitě. Hon na čarodějnice se tu rozpoutal proto, že tyto brazilské káry kterých je relativně dostatek a v Brazílii stojí pár šupů se ve velkém dováží do Evropy a prodávají za cenu německých vozů o 20 let starších.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od pulenejksicht »

Venco bych řekl , že jsi to trochu pohrotil

mě osobně na brazilkách vadí to že samo kvalita výroby nedosahovala výroby v říší a ty auta tam byli většinou mnohem víc doprasený - napadený kutilem a neodborně opravovaný

takže málokterá brasilka je levná .. vzhledem k tomu co člověka pak s ní čeká aby z toho udělal auto je většinou drahá i ve srovnání s dražším německým vozem .. toť vše .. prostě z pohledu žumpingu je to jiná liga
samo jde o kus a množství koroze a co člověk hledá

jinak samo je to furt origo vw produkce .. ale logicky se dá čekat že na ty auta některý lidi nekoukaj jako na němce ..
protože to jsou jiný auta :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od Herbie »

dodáfka jako dodáfka :) barkas jako barkas

beztak to drtivá většina lidi od sebe nerozezná :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od pulenejksicht »

je to přesně o tom že každej podle svých měřítek , potřeb a možností :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od venca101 »

Bavím se hlavně o levných Brazilkách, tedy o autech v nízké cenové kategorii. Osobně bych si pro vlastní potěšení koupil jezdivou Brazilku za 150 000, pošudlal a jezdil, než koupil schnilej skelet německý ponorky neschopný vlastního pohybu za 200 000 a nevěděl co s ním.
V těchto nízkých cenových relacích od sebe nerozeznávám skelet poslední shnilé německé ponorky od jezdivé brazilské. Stejně tak nerozeznávám posledního němce brouka od nastrojenýho mexika.
Docela smutné je, že majitelé německých ponorek budou na srazech pohrdat brazilskými ponorkami. Jak je to u broukařů?? Majitelé posledních němců pohrdají mexikáncemi??

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od Sam »

Pokud by to tak bylo, že by se brazilky prodávaly v Evropě za pár šupů, pak by to asi nikdo nehrotil.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od pulenejksicht »

Venco ..neblbni ..nikdo ničím nepohrdá :wink:

jen diskutujeme proč to není to samé .. z mého pohledu dost často sochy s tunou kitu .. už když to kupuješ ..to je celé

když koupíš dobře proč neee
jdeme frflat na flat ...

muffna
Příspěvky: 34
Registrován: 26 úno 2012

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od muffna »

Měl jsem možnost se povozit v Brazilské norce kvalita s pracování běs a děs a to byl docela zachovalý kousek rozdíly obrovské,jestli je Německá norka žebřinák tak Brazilská na druhou a odlišností víc než dost... #-o

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od Andy »

Tohle mne docela bavi. Zni to jako soucasna situace: postavme zed proti prilivu brazilskych norek!! Nechceme imigrantske norky!! Booooze........ :mrgreen:

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od pulenejksicht »

a kdo to kde tvrdí nebo píše hoši ? vy si sami hledáte černou kočku v tmavé místnosti

což je docela problém ..obvzláště když tam není
jdeme frflat na flat ...

muffna
Příspěvky: 34
Registrován: 26 úno 2012

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od muffna »

Každý jsme jiný,a je otázkou jestli Mona Lisa s kopírky udělá stejnou radost za cenu téměř originálu :mrgreen:

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od Milan NM »

A vieš že to je jedno čo Ti urobi radosť?Či pekny Brazilec alebo Nemec,nezasveteny to aj tak nerozozna.
Tak isto su aj brouci mexikanci s ovalnym oknom...ale to je podla mna hnus

ugo fantozzi
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 393
Registrován: 11 lis 2005
Bydliště: nussdorf

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od ugo fantozzi »

Ty vole, vy jste chytří...

Odpovědět