T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od eLzyx »

mě by teda brazilská T1 nevadila, pokud bych "nemusel" kupovat nějakou vobloženku za tři kila, ale uměl to z té Brazílie dotáhnout za 150.
Že to jsou obvykle zprzněné herky? To spousta německých T1 v podobné ceně už taky, málokdo tu má po kapsách milion a více na koupi zachovalého kusu echtdeutsche T1.
A když pak člověk stojí před volbou brazil T1 vs deutsche T2 za stejné prachy ... no, drbu si palici, že nemám větší koule a raději jsem si místo Prahy neudělal výlet do Sao Paulo.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od udeeska »

Jste nejak zapomeli,ze do roku priblizne 1969 se brazilky delali z dilu dovezenych z Nemecka. Kdyz skoncil v Nemecku model a zbyly z nej napriklad zadni horni dvere s malym oknem ,tak se davaly dokovad byly na sklade,takze tady nevidim problem s kvalitou materialu.
Pro me co kara to unikat,jasne nemeli zadne M kody,to by snad ani neslo :D .
Teprve az vyroba v Nemecku skoncila,tak se lisy na plechy prevezly do Brazilie,kde se pokracovalo ve vyrobe. Nevyhodou vsak bylo,ze brazilci osidili plechy,protoze delali slabsi nez Nemecke.
Me by se osobne libil v garazi hybrid ponorky s T2 Beckovym predkem, ktere se delali mezi rokem 1975-78 [-o< a ze by me nechteli nikam na VW show? Je mi to jedno,stejne by za mnou dolejzali co ze to mam za faaaro a ani predni VW znak by mi neukradli,protoze je lisovanej z toho sameho duvodu :lol:
Přílohy
152018.jpg
152018.jpg (41.64 KiB) Zobrazeno 7340 x
152019.jpg
152019.jpg (33.12 KiB) Zobrazeno 7340 x
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od yahoďák »

a tohle je ještě větší exot, verze z JAR.

Mimochodem, co bude, až dojdou brazilský ponorky? Začně sháňka po těchto brazilských T2, stačí vyměnit předek a zadní rohy+světla a je z toho ponorka :)
Obrázek

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od eLzyx »

než dojdou brazilské T1, tak T2 zestárne natolik, že se plynule přejde na tahání těchto brazilských barkasů.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od udeeska »

Tady uz co se prestal dovazet VW T5,tak Multivan (Vanagon) Westfalia se drzi na $20-25 tis. A prestal se dovazet,protoze je nebezpecny a nesplnuje DOT podminky.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od TomB »

udeeska píše:J
Me by se osobne libil v garazi hybrid ponorky s T2 Beckovym predkem, ktere se delali mezi rokem 1975-78
Hele byl jsi vyslyšen :) Jednu tam teďm maj za: "1977 - €6.500 in Europe or US$7,900 in Houston, TX, including all import duties and shipping costs."
Obrázek
Obrázek
https://www.facebook.com/kombibrazil/ph ... =3&theater
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od Michal »

není brazil jako brazil :mrgreen:
Brazil.jpg

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od udeeska »

TomB píše:
udeeska píše:J
Me by se osobne libil v garazi hybrid ponorky s T2 Beckovym predkem, ktere se delali mezi rokem 1975-78
Hele byl jsi vyslyšen :) Jednu tam teďm maj za: "1977 - €6.500 in Europe or US$7,900 in Houston, TX, including all import duties and shipping costs."
Obrázek
Obrázek
https://www.facebook.com/kombibrazil/ph ... =3&theater
....diky moc =D> ,tahle asi tezce leze po kolenou :D , urcite mela tezky pracovni zivot,snad ji neprodava s tou pultunovou zahradou na strese :D .
Jinak Brazilii jsem zatim nenavstivil,ale Mexiko ano a videl jsem jak tezky zivot VW busy a nejen tyhle modely tam maji ( Hmm..jsem zapomel jak tam lidi zijou,coz se odrazi na kvalite VW,protoze asi nikdo z nich si nikdy nekoupil buse pro zabavu),takze asi nelze ocekavat nejakou brazilku ve slusnem stavu . Vetsina evropanu nema poneti o zivote v latinske Americe a je naivni ocekavat z inzerce najit brazilku v perfektnim(dobrem stavu je asi silne slovo) stavu. Co se tyce mexickych lidi,tedy muzskeho pohlavi,jsou hodni a pratelsti :D . Ale do te doby nez s nima zacnete nejaky obchod :D . Pro me jsou to podvodnici a je treba si na ne davat velky pozor. V zadnem pripade bych si nekoupil jakekoliv VW primo z Brazilie,Mexika to je prima sebevrazda a ztrata penez :roll:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od yahoďák »

udeeska píše:protoze asi nikdo z nich si nikdy nekoupil buse pro zabavu),takze asi nelze ocekavat nejakou brazilku ve slusnem stavu .
:) ono kdekoliv jinde na světě si tak 99,9% prvních majitelů nekupovalo Buse pro zábavu, ale na práci - je to přece jenom dodávka (vyjímkou jsou samozřejmě obytné verze, ale těch zrovna v Brazílii asi moc k mání nebude).

Ještě jedna podstatná otázka: zjišťoval už někdo, na kolik přijde doprava auta z Brazílie do Čech, nebo dejme tomu do Hamburgu?
Obrázek

zz912
Příspěvky: 5
Registrován: 05 úno 2022

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od zz912 »

Zdravím zde všechny ve spolek.

Zvažuji koupi brazilské ponorky, která je v podobném technickém stavu jako ta, co je zde na první stránce tohoto vlákna. Vždy jsem považoval busíka za vysněné auto, které si v životě nepořídím. Na německou leštěnku mít asi nikdy nebudu a sám dávat do hromady nějaký vrak nejsem schopen/ochoten. Ovšem nastala situace, kdy dovoz brazilek najednou udělal možnost se k vysněnému busíku dostat.

Mám ideu tuto brazilku koupit, nechat opravit jen to nejnutnější a cca 10 let ji provozovat v nálezovém stavu, než pak přijde na řadu pořádná renovace. Je tato idea nesmysl? Nezrezaví mi po 10-ti letech tak, že už nebude co renovovat? Samozřejmě ji plánuji garážovat a vyjíždět s ní jen na výlety jednou za měsíc.

Další důvod proč se mi líbí brazilka, je ten, že do německé leštěnky(kdybych na ni měl) bych možná pustil jen manželku v papučích a dětem se psem bych dovolil se na ni dívat minimálně z 10ti metrů a asi bych neměl odvahu s ní vyjet ani z garáže.

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od Samba »

já bych volbu atrapy zavrhnul na první dobrou a užíval si evropskej kousek s hraběnkou a ostatníma smraďochama, je to kára pro radost, ne modelka na pozování v gerage....kdo hledá, ten najde..

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od udeeska »

...a já bych brazilku bral. Dejme tomu že plechy nejsou té samé hloubky jako německé,ale je to pořád ponorka se vší historii.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od Samba »

je to podobný, jak když si někdo klepe kaďoura pres kouleno..ještě sem neviděl ani jednu hezkou, kam se podíváš, tak je to xeblití.. ale jinak na patnáct metru a trochu mha a když se stmívá.. tak asi dobrá iluze a haluze.. škoda slov, když se zamiluješ není co řešit.. a jak říká můj švára.. dobře Ti TAK (pač po letech ¨renomovat brasilku, bych rači libal berlu mrasilku) a už držím hubu.. good luck

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od udeeska »

Vwěc se má ta, že skoro všechny brazilky dřeli celý život bez nějakého servisu, přetížené a pobouchané.
Bohužel německé jsou drahé a tak nastal čas brazilek za levnější peníz,ale i to se časem změní a její cena naroste.
Vwase nocni sichta...

zz912
Příspěvky: 5
Registrován: 05 úno 2022

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od zz912 »

Poprosil bych o vraceni se k puvodnimu dotazu k provozovani busiku v nalezovem stavu. Provozuje je nekdo takhle?

Dale bych se chtel zeptat, jaky byl prevazne puvod busiku v nichz jezdili hipisaci? Libilo by se mi auto pomalovane kytickami s napisem piece.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od udeeska »

Záleží v jakém stavu vůz je.
Na první pohled určitě poznáš jestli je auto shnilé,jak jsou na tom podlahy, mechanicky opravit nebude problém.
Záleží jestli jsi auto viděl osobně nebo kupuješ přes inzerci a vidíš ho jen na fotkách.
Jestli máš možnost vidět osobně a nerozumíš tomu,tak si vem sebou mechanika, který Ti za úplatu pomůže.
Jestli máš nějaké fotky,tak je dej i sem, že by jsme si udělali obrázek do čeho jdeš.
Může být pojízdný projekt ale může to být i šrot....
Vwase nocni sichta...


Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od udeeska »

Ta je ještě v Brazílii. Podle fotek (na fotkách vše většinou vypadá lépe) je vidět, že prahy jsou zohýbané, dveře mají velký spáry, karoserie vypadá pokroucená a zadní dveře a dekl motoru taky nějak nesedí.
Brazilec nahodile bednu kitu a narychlo to polil barvou.
... já bych osobně nebral tady se i Samba spletl ty spáry budou vidět i v husté mlze :D
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: T1 Ponorka z Brazílie - má to cenu? Rozdíly mezi německou a brazilskou a další otázky...

Příspěvek od Pětišroub »

Ty kokso to je pelech
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)


Odpovědět