2006 - Norky pod glokáčem - afterpokec a fotky

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5879
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Příspěvek od pulenejksicht »

taky se těším na to jak tam všici pojedeme norkama ..zůčastníme se ofiko výletu a rádi si zaplatíme poplatek za účast na srazu :wink:

nebudeme už za kočovný socky ,ale právoplatné členy tý zasraný
evropský unie :wink:

tak hlavně nepodceňte teoretickou přípravu ať můžem jet !!! :lol:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Tohle je po delší době opravdu luxusní topic, kouzelný fotky, nádhera, dík.

PS: na tom rat-doplovi měli velmi zajímavý velocipédy, což?

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5879
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Příspěvek od pulenejksicht »

yahoďák píše:Tohle je po delší době opravdu luxusní topic, kouzelný fotky, nádhera, dík.

PS: na tom rat-doplovi měli velmi zajímavý velocipédy, což?
fotky jsou slabej vodvar ... na živo se zvukem je to mnohem lepčejší :wink:
třeba to nabudí český pecivály a příště nás pojede víc ..

ty kola byly dost dobrý ..proto jsem si je fotil 8)

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

půlenejksicht píše:taky se těším na to jak tam všici pojedeme norkama
A sakra...
půlenejksicht píše:rádi si zaplatíme poplatek za účast na srazu :wink:
... a dostaneme amarouna :wink: (mimochodem Bratwurst je ve švicu vpodstatě národní jídlo....)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5879
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Příspěvek od pulenejksicht »

to Kvak : samo kdo ji nemá pojede jiným hlenem ..

a pojídání amarounů snad není podmínkou plnohodnotné účasti ...

lituju národ kterej má jako "národní jídlo " okořeněnou mouku" :wink:

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Ty kola na korbě toho "krysovýho" dopla byly jenom jako dekorace a ten leštěnej "čopr" není „dobovka“. V posledních letech dělaj různý firmy takovýhle modýlky. Svez jsem se na jednom takovym od Schwinna. Je to sice pěkný, ale to je tak všechno. Vhodný na ježdění leda tak mezi stánkama na výstavišti, aby se výrobce pěkně blejsknul. Těžký jako prase, užitné vlastnosti prakticky nulové.

Z mého pohledu jsme tam tedy hráli prim i co se velocipedové expozice týče. Kromě nosiče Půlenýhoksichta, jenž asociuje dojem, že na tý kouli prostě nemůže držet, oslňoval Grossglocknersko Sambův Favorit, byť "berany" s gumovou výselkou, omotané šedou sportpáskou, dávno vystřídala dnešní rovná řídítka.
Obrázek
Z toho kola prostě čišelo, že rodičové jeho dnešního majitele museli svého času vystát frontu před železářstvím, aby si ho jejich synek směl zasloužit. Vedoucímu provozovny jistě museli namastit kapsu modrého pláště, aby si domů mohli odtlačit to tajuplné „cosi“, ukryté pod kartónem, s pedály otočenými dovnitř, aby všech těch pět kol určených pro okresní město nezabíralo při transportu z Rokycan příliš místa ve „dvanácettrojce“.
Favorit přivezený pod Grossglockner na stylové střešní zahrádce Samby v poloze ležmo a jištěný několika metry bytelného gumicuku, ten patřil z mého pohledu k největším klenotům celého srazu, byť to mnohým účastníkům mohlo snadno uniknouti. :heart:
Naposledy upravil(a) axoun dne 16 črc 2006, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

axoun píše:Z toho kola prostě čišelo, že rodiče jeho dnešního majitele musely svého času vystát frontu před železářstvím, aby si ho jejich synek směl zasloužit. Vedoucímu provozovny jistě museli namastit kapsu modrého pláště, aby si domů mohli odtlačit to tajuplné „cosi“, ukryté pod kartónem, s pedály otočenými dovnitř, aby všech těch pět kol určených pro okresní město nezabíralo při transportu z Rokycan příliš místa ve „dvanácettrojce“.
Favorit přivezený pod Grossglockner na stylové střešní zahrádce Samby v poloze ležmo a jištěný několika metry bytelného gumicuku, ten patřil z mého pohledu k největším klenotům celého srazu, byť to mnohým účastníkům mohlo snadno uniknouti. :heart:
Ty vo.e, v tobě se ten dopisovatel fakt nezapře. To jsou úplný eseje.

Ale zpátky to Favorit: ...a co bylo jistě radosti, když rodič vtlačil kolo na dvorek středostavovské maloměstské vily. Hošík jistě zahodil elektrické autíčko na dálkové ovládání a rázem z něj byl velkej "chlap". Sice zatím mrskal kulky po rámu, ale Favorit je znakem dospělosti....
Já tyhle hýčkaný děťátka v námořnických oblečcích teda fakt nikdy nemusel.

Podle neostré fotky to vypadá na "turistickou" verzi - blatníky, dynamo, chránič nohavice - jo, toho jsem měl taky. To brácha, ten měl ale "sporta" s pologaluskama, centrálníma brzdama "speciál" a rychloupínákama! Já měl jen motýly :-(
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15174
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Uz jsem se na to chtel davno zeptat, jezdite na tech kolech co tak pekne vozite na kouli za ovalama nebo na norkach, nebo je mate jen na okrasu ? :oops:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

blázníš??? sem rád, že ušlapu pedály spojka-brzda-plyn! [smilie=stupid.gif]
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

No, já jsem se těšil, že až budu mít namontovaný koule (na autech), že jako budu moct vozit kola na tomhle forichtungu, kterej mi asi pět let rezivěl v koutku garáže. No a když už koule mam, tak ten blázinec pučim, aby si to kde kdo vobšleh... bych zhořk. :roll:

Pokud je mi známo, tak každej kdo tam kolo měl, si na něj i sednul.... někdo i dvakrát... Axounek svojí tříkolku dokonce pujčoval...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13940
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Kvak píše:3) Praskají plastová kolečka v tachometru, takže jeden neví kolik ujel (což v kombinaci s nefunkčním palivometrem vnáší do života notnou dávku nejistoty =) )
zase prasklo ?

tak priste vymenime uz celej techometr
... a vůbec !

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

to Ax:
jasně, z toho čopra ta novota čiší, ale to hezká věc a tak nějak se to k tý norce hodí.
Takovýhodle cruisera dělá i Felt, před pár lety měli v nabídce parádní kousek v khaki zelené s bílou hvězdou ala US army na macatém spoji horní a spodní trbky s krkem....ten by se šíknul k tvojí norce.....

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

myslíš jo? ...s Émerickou hvězdou jo? :roll:

to já rači natřu štětkou na khaki nějakýho "hárleje", co o něj už leta zakopávám v garáži...

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Herbie: Nevim, jestli prasklo, ale symptom je jasnej: Ujetou vzdalenost to nemeri ani jednim pocitadlem - takze predpokladam, ze to bude zas to kolecko. Vymena tachometru - myslis, ze dame dohromady elektriku oproti jinejm budikum? :-)

Ad Harley-Kola: Tady v Zugu na tom (a na jinech blázincích) jezdí každej druhej. Nejdřív jsem na to čuměl jak puk.
Na machrování po městě, jenž leží v rovině a je vybaveno cyklostezkami a pruhy pro kola, je to naprosto ideální. Na výlet je to nepoužitelný, praktičnost je nulová. Ovšem to zdejší lidi netrápí, s tímhle machrujou, pak maj eště herku na dojíždění k nádraží, kde ji bez obav nechaj celej den stát, pak maj epesního horala do hor, silničního sprintera na dlouhé výlety a cykloveterána (nafotim) na neděli.
Lautr totéž, co s autama.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19857
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Sameleon píše:Uz jsem se na to chtel davno zeptat, jezdite na tech kolech co tak pekne vozite na kouli za ovalama nebo na norkach, nebo je mate jen na okrasu ? :oops:
jak kdo. Ale kolo má teď opravdu každý. Kdo ho nemá, není nic...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Pětišroub píše:
Sameleon píše:Uz jsem se na to chtel davno zeptat, jezdite na tech kolech co tak pekne vozite na kouli za ovalama nebo na norkach, nebo je mate jen na okrasu ? :oops:
jak kdo. Ale kolo má teď opravdu každý. Kdo ho nemá, není nic...
Já si vozim kolo na čumáku....

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

to Ax:
uznávám, že ta hvězda je mimo, ale mrkni, to nevypadá blbě:
Obrázek

až na tu novotu, potřeboval by dost patinky....

ale to co mám na mysli bylo tenkrát ještě lepší, vyloženě cruiser, tohle je moc okatě postaršený....

Už nějakou dobu uvažuju,kde takovej kousek sehnat (samozřejmě, starej, dobovku), a tenhle topic tu myšlenku vytáhnul z hlubokých zákoutí mysli, tak sorry za OT

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

no nevim...
mi to při vší úctě připadá jako když koukáš z vokna a nikdo nejde... [smilie=yawn.gif]

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

eště jsem si vzpomněl, jak se raskopčáci předvedli, když lavičkou vítězoslavně zablokovali výjezd z parkoviště přes hotelovej dvůr... prej ať jedu jinudy... "kudy dutá hlavo? Tam je to zacpaný ponorkama, co se formujou do kolony, tamtudy dobrejch půl hodiny nikdo neprojede..."

Je to marný, dědek si tam dal lavičku, na ní se posadil a tvářil se vítězoslavně. Zezadu na mě řval Majloš: Pusť si stěrače a jeď... ale na to jsem moc měkej. Nemam na to dávat alpskýmu vidlákovi najevo, co si o něm myslim způsobem hodným tak akorát alpského vidláka, na to jsem příliš "nekulturní opičák z východu".

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13940
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Kvak píše:Herbie: Nevim, jestli prasklo, ale symptom je jasnej: Ujetou vzdalenost to nemeri ani jednim pocitadlem - takze predpokladam, ze to bude zas to kolecko. Vymena tachometru - myslis, ze dame dohromady elektriku oproti jinejm budikum? :-)
no to je fakt :( tak halt zkusime vymenit kolecko, nebo sehnat uplne stejnej budik
... a vůbec !

Zamčeno