VW 38 se našel v Litvě

Pro majitele a příznivce klasických VW do roku výroby 1967. VW coby veterán, v původním, nebo dobově odpovídajícím stavu.
Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: VW 38 se našel v Litvě

Příspěvek od loufes »

Teda chlapi,vy máte ale starosti...nějaká hadice....
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: VW 38 se našel v Litvě

Příspěvek od OB »

Mňo, na tom autě je daleko více zásadnějších problémů než přiblblá hadice.
Pokud bych takové auto měl, tak bych se snažil ho udělat, přesně tak jak má být! Souhlasim s doktorem patologem!
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: VW 38 se našel v Litvě

Příspěvek od Pětišroub »

Je to jejich auto,můžou si s ním dělat co chtějí:) Podstata je,že se jedná o vw38 které dali do kupy v rekordním čase a nebáli se přitom jít s kůží na trh. U tý sahary se může jednat o určitou formu podpisu, protože pochybuju, že by přehlédli uvedenou fotografií, u hadice humpolactvi. Buďte rádi jak to dopadlo, o němcích je známo, že zapomněli i svaret. Takže to auto se pravděpodobně za rok rozpadne. Nebo ro dělali poláci?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: VW 38 se našel v Litvě

Příspěvek od OB »

Ne klempířinu si dělali sami, tedy němec.
Co se týče sahary, tak ji dostali darem a je celá z hliníku. Jestli mne pamět nemýlí tak má být z Rekordwagenu. Proto není v barvě.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: VW 38 se našel v Litvě

Příspěvek od pulenejksicht »

oni řešili podstatnou část co se týká původnosti ( jako třeba celohliníková sahara) a dali díky svým kontaktům a zápalu dohromady kus o
kterým se "normálnímu " smrtelníku může jen zdát takže holt už asi nezbyla energie na doladění detailů nad kterými bude zbytek odborníků fr"flat" :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: VW 38 se našel v Litvě

Příspěvek od OB »

pulenejksicht píše:oni řešili podstatnou část co se týká původnosti ( jako třeba celohliníková sahara) a dali díky svým kontaktům a zápalu dohromady kus o
kterým se "normálnímu " smrtelníku může jen zdát takže holt už asi nezbyla energie na doladění detailů nad kterými bude zbytek odborníků fr"flat" :wink:
Víceméně s tebou souhlasím ale v jednom detailu se rozscházíme. Pokud už dělám takový unikát, tak i ty detaily by měli být dotažené i za tu cenu, že to bude déle trvat.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: VW 38 se našel v Litvě

Příspěvek od pulenejksicht »

jasně že by si to takovýhle auto zasloužilo dovychytat do posledního šroubku .. kdo ale tvrdí že je to konečný stádium a že se časem nedoladí ?
to auto dali do kupy mezi Hesišem a dalších Cambergem ..takže za dva roky ... což je samo o sobě neskutečný ..dolaďovat ho můžou dalších 20 let :wink:

kdo trochu zná Grundmany a jim podobný typy kteří syslí víc a úspěšneji než specializovaná firemní muzea tak ví , že je to "daň za onu úspěšnost" ..
na detaily už není čas :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 38 se našel v Litvě

Příspěvek od Sam »

loufes píše:Teda chlapi,vy máte ale starosti...nějaká hadice....
Někoho zajímají hadice, někdo se baví kupováním relativně "tuctových" nárazníků v inzerci flat4. Nechtěl bych soudit, kdo je větší podivín. Peace :D

Zpět k tématu. Ch. Grundmann se nechal strhnout tlakem okolí a zbytečně vše uspěchal. Chce to Lišákovskou trpělivost + Sitz Fleisch a smeknou i brblalové z Flatu :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: VW 38 se našel v Litvě

Příspěvek od loufes »

Sam píše:
loufes píše:Teda chlapi,vy máte ale starosti...nějaká hadice....
Někoho zajímají hadice, někdo se baví kupováním relativně "tuctových" nárazníků v inzerci flat4. Nechtěl bych soudit, kdo je větší podivín. Peace :D

Zpět k tématu. Ch. Grundmann se nechal strhnout tlakem okolí a zbytečně vše uspěchal. Chce to Lišákovskou trpělivost + Sitz Fleisch a smeknou i brblalové z Flatu :D
Já jsem tím chtěl jenom podotknout,že nějaká blbá hadice na motoru jde kdykoli vyměnit za jinou,není to nevratnej zásah do auta jako takovýho...prostě asi zrovna v danej moment nebyla hadice z roku 38 poruce....proto mi to připadá ůsměvný,jak to tady někteří silně řeší...
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 38 se našel v Litvě

Příspěvek od Sam »

A co např lesklý lak vozidla ? Klemy na manžetách, konstrukce sedaček ?? Vše jde vyměnit/předělat, jen je to práce navíc a nevěřím, že se tím bude někdo zabývat.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: VW 38 se našel v Litvě

Příspěvek od Andy »

No ja bych se vratil k ty hadici................

Hele, osobne to beru tak ze jsem rad ze to auto je :) . Jak nekdo psal v "Hlasce dne": Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy :D velmi trefny a moudry

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: VW 38 se našel v Litvě

Příspěvek od pulenejksicht »

Andy píše:No ja bych se vratil k ty hadici................

Hele, osobne to beru tak ze jsem rad ze to auto je :) . Jak nekdo psal v "Hlasce dne": Nikdo není dokonalý, i hovno má své mouchy :D velmi trefny a moudry
já říkám, že každej má much minimálně na dvě kadibudky :wink: .. stačí se s tím smířit ..

.. hnidopich po válce umí bejt každej ..ale nikdo a ničí produkt tím pádem není dokonalej ..vono ani z tý linky to nevyjíždělo dokonalý
a my tady zpětně řešíme věci který ani ve fabrice neřešili při seriový výrobě ... smrkali to jak baťa cvičky ..

takže posuzovat korektnost toho či onoho u vozu z pre produkční serie kde spousta věcí byla na různých vozech sesmolena různě co se zrovna jak povedlo
nikde ty detaily zdokumentovaný nejsou a nikdo nic přesně neví je dost velká frajeřina ..

samo že některý detaily mohly pořešit líp aby tím nedráždili znalce na srazech :wink: ..ale na takový detaily si Grundmani a spol evidentě nehrajou ...

jak se nejedná o nový unikátní kus něčeho co nikdo nemá tak je to pod jejich rozlišovací schopností :wink:
jdeme frflat na flat ...

Odpovědět