Kolik je v Čechách ponorek, pojízdných či na kaši?

Pro majitele a příznivce klasických VW do roku výroby 1967. VW coby veterán, v původním, nebo dobově odpovídajícím stavu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
krizmen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1679
Registrován: 15 led 2004
Bydliště: Schakalovw

Příspěvek od krizmen »

Obrázek

smazak
Příspěvky: 28
Registrován: 18 zář 2003
Bydliště: Praha 12
Kontaktovat uživatele:

dalsi ponorka :)

Příspěvek od smazak »

cus bus neda mi to a musim se Vam pochlubit s moji novou ponorkou ,kterou sem dostal od pritelkyne k narozeninam ,ma dokonce i faltdach (:

Obrázek


Obrázek

staci uz jen zapichnout svicky :]]
se me ji ani nebude chtit snist...
T1 forever :)

smazak
Příspěvky: 28
Registrován: 18 zář 2003
Bydliště: Praha 12
Kontaktovat uživatele:

dalsi ponorka

Příspěvek od smazak »

tak vim o dalsi
http://bajan.spsmo1.grendel.cz/czech.htm

pana sem kontaktoval at se tady pochlubi na foru tak uvidime ;)
T1 forever :)

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: dalsi ponorka

Příspěvek od axoun »

smazak píše:tak vim o dalsi
http://bajan.spsmo1.grendel.cz/czech.htm
pana sem kontaktoval at se tady pochlubi na foru tak uvidime ;)
pán je muj člověk. taky má dva brouky, dokonce i termixe zdá se, taky péráka má... akurát ta ponorka mi eště chybí no... (ale má tu norku vyprděnou)

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

a kdepak jsi dneska axi.........casi se meni .....jednou o ni snis a dnes.......
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

dvě ponorky jsou u kluků z Busklubu v Sobíně u Prahy a taky je tam uříznutá prdelka ze samby (ne ze Samby)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

Pětišroub píše:dvě ponorky jsou u kluků z Busklubu v Sobíně u Prahy a taky je tam uříznutá prdelka ze samby (ne ze Samby)
Tak bacha, Sobín je součástí Prahy!!
Samba je název, takže vždy s velkým. Ale je fakt, že to není ze Samby ale od Samby. To je guláš, co?

peple
Příspěvky: 165
Registrován: 30 čer 2005
Bydliště: Dolní Libchava
Kontaktovat uživatele:

Zkouška

Příspěvek od peple »

No a tady je ta moje (dříve chudinka, ale teď už je moooc věcí jinak)
http://www.flat4.org/galerie/thumbnails.php?album=371

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Jozef »

Pekné... Teraz som bol v Grécku, tam je strašne vela ponoriek vyhodených pod olivovníkmi.

mikulik
Příspěvky: 15
Registrován: 06 bře 2006
Bydliště: Reichenberg, Sudetenland
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikulik »

Zdravím všechny milovníky VW!

Můžu taky jeden historickej příspěvek?
V roce 1971 si můj děda, který hrával po barech v Západní Evropě, dovezl domů do Liberce ponorku z roku 1959. Byla to ve své době snad jediná liberecká ponorka. Nejprve byla šedivá, později ji nechal děda přelakovat na tmavohnědo s bílou střechou a bílým znakem vepředu.

To auto bylo nezničitelné. Denně v provozu vydrželo až do roku 1991, kdy už bylo za ta léta strašně zchátralé, prohnilé a bylo nebezpečné v něm jezdit. V květnu 1991 ho děda nechal milovníkovi Volkswagenů Pavlovi Effenbergerovi z Mníšku. Někde u něj možná stojí náš "Folcík" dodneška, pokud už neposloužil jako dárce orgánů.

Nejprve měla ponorka SPZ LB 52-75, později děda vyhandloval "protekční" LBD 12-13. Během let přibyly na autě typické bastly - přední blinkry a zadní světla ze stejšna Š 1202 STW a zpětná zrcátka z dvanáctsettrojky. Vnitřní polstrování si už jen matně vybavuju jako jakousi kombinaci zelených barev. A dodneška mám na památku výrobní štítek a rychloměr. Bylo to taky první auto v životě, které jsem "řídil" - na polní cestě u chalupy jsem coby desetiletý prcek seděl dědovi na klíně, děda šlapal na pedály a já kroutil volantem :-)

Po "Folcíkovi" zbyly jen fotky, které jsem jakž takž oskenoval. Předem se omlouvám za mizernou kvalitu, ale digitály tehdy bohužel neexistovaly. Horní fotka je z roku 1979 (to malé před autem jsem já :-), spodní z roku 1988. Možná si to auto někdo z libereckých pamětníků vybaví...

http://sweb.cz/Pinkstones/mikulik/Bass%20&%20Car/VW.jpg

Ať vám to jezdí & nerezaví!

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Buď pozdraven mikuliku, tos´ odkojen na tom nejlepšim mlíce. :wink: Nemáš ty fotky vochlup větší? Určitě máš na Ponorku více vzpomínek - SEM S NIMA!

PS: Jo a vítej tu. :P

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Axoun už vidí, jak jednou jeho Ádík píše něco podobnýho na nějaký fórum s dovětkem:
...." fotr tu ponorku pořád má a pořád jí konzervuje nějakejma sračkama z minulýho století, říká tomu konkor, nebo jak"
:lol:

...ale taky bych se přimlouval za více fotek z mikuliks family alba, třeba sem

Vítej...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

axoun píše:Buď pozdraven mikuliku, tos´ odkojen na tom nejlepšim mlíce. :wink: Nemáš ty fotky vochlup větší? Určitě máš na Ponorku více vzpomínek - SEM S NIMA!

PS: Jo a vítej tu. :P
rozklikni si to na celou velikost, velky je to dost :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

yahoďák píše:Axoun už vidí, jak jednou jeho Ádík píše něco podobnýho na nějaký fórum s dovětkem:
...." fotr tu ponorku pořád má a pořád jí konzervuje nějakejma sračkama z minulýho století, říká tomu konkor, nebo jak"
:lol:

...ale taky bych se přimlouval za více fotek z mikuliks family alba, třeba sem

Vítej...
to je eště ta lepsí varianta. taky může jednou přispívat na forum majitelů japonských motorek příspěvky typu: "Fotr je magor, co furt oblejzá takovou kraxnu s půlenym voknem.

no jo už to mam taky veliký, ty fotky...
tý vwole ponorka je sice parádní, ale ta lama na který sedíš s mamčou, to je nářez!!! :shock:
Naposledy upravil(a) axoun dne 06 bře 2006, celkem upraveno 1 x.

mikulik
Příspěvky: 15
Registrován: 06 bře 2006
Bydliště: Reichenberg, Sudetenland
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikulik »

To jsem rád, že jsem vám udělal radost... já sám "Folcíka" miloval, když mi bylo pár let (na to si samozřejmě dávno nepamatuju), tak jsem se prý popelil jen kolem něho a líbal ho na kola (!!!!)

Zkusím ještě poštrachat někde v rodinným albu, ale myslím, že to nebude nic závratnýho. U nás v rodině totiž nikdy nebyl takovej úchyl, kterej by si detailně fotil svoje auto - s tím jsem začal až já se svojí leštěnkou-antikvární škodovkou :) Takže pokud ještě nějaký záběry najdu, budou to spíš obrázky typu "slunící se rodina a kousek auta v pozadí".

Ostatně - s touhle ponorkou jsem s dědou a babičkou v 80. letech sjezdil půl republiky. O prázdninách jsme vždycky na týden cestovali po kempech. Výhoda byla, že jsme ani nemuseli mít stan - děda totiž z auta vyndal druhou zadní lavici a vyrobil ložnou plochu, která sahala od zadního okna až po hranu první zadní lavice. Byla pokrytá molitanem a krásně jsme se tam ve třech vyspali.

Taky si tak vybavuju některý vizuální dojmy - vždycky se mi moc líbilo to jemný "žebrování" na ramenech volantu a půlkulatý klakson uprostřed. Taky mě fascinoval váleček vlevo od pedálů, jako dítě jsem nikdy nechápal, jak se tím dají zapínat světla, hlavně potmě, kdy na ten váleček není vidět. Učarovali mi i chromovaní motýlci, kterými se otevírala okna v předních dveřích. A pamatuju si, jak jsem se ptal dědy, na co jsou ty obdélníkové výřezy na sloupcích za zadními dveřmi. Vůbec mi to můj dětskej mozeček nebral, když mi vysvětloval, že to jsou blinkry. Nikdy jsem je ani neviděl mávat, myslím, že už dávno nefungovaly.

Jednou jsme se s ním vybourali - jeli jsme celá rodina na chalupu a stáli jsme na křižovatce tvaru T na vedlejší a chtěli na hlavní. A trambus, kterej odbočoval z hlavní k nám na vedlejší si to špatně vypočítal a jak nás míjel zprava doleva, otřel se o čumák. Rána jak z děla, všude sklo, hnutá kastle. Naštěstí za Libercem, někde v Krásné Studánce se někdo věnoval Volkswagenům a děda od něj vykšeftoval nové díly. Bohužel, musela se i rovnat hnutá kastle a kromě celkové zchátralosti byla tahle bouračka už jen urychlení ponorčího konce.

Jo - a tu lamu vyřezal a namaloval táta :-)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

mikulik píše:Takže pokud ještě nějaký záběry najdu, budou to spíš obrázky typu "slunící se rodina a kousek auta v pozadí".
....takový jsou ale nejlepší, to má atmosféru, dyť vidíš, že Axouna nejvíc zaujala ta lama :lol:

peple
Příspěvky: 165
Registrován: 30 čer 2005
Bydliště: Dolní Libchava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Pavel tam ještě jednu hnědou s mávačkama má uskladněnou, ale už je moc špatná :cry: . Prej se do ní bojí vlízt aby se nepropadla.
Jo a jeho mlaďas(cca 7let) prej kolem ní krouží a když se ho zeptaj jaký auto by chtěl, ukáže na ponorčičku.
Možná že až doroste a potatí se ....Kdo ví

mikulik
Příspěvky: 15
Registrován: 06 bře 2006
Bydliště: Reichenberg, Sudetenland
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikulik »

peple píše:Pavel tam ještě jednu hnědou s mávačkama má uskladněnou, ale už je moc špatná :cry: . Prej se do ní bojí vlízt aby se nepropadla.
Jo a jeho mlaďas(cca 7let) prej kolem ní krouží a když se ho zeptaj jaký auto by chtěl, ukáže na ponorčičku.
Možná že až doroste a potatí se ....Kdo ví
Tak to je na sto procent vona, hnědá s mávátkama tady určitě žádná jiná nebyla. I ten popis odpovídá, po těch letech bylo to auto už hodně "jetý ". Kdo by se chtěl naučit s COčkem, měl by na něm ideální způsob, jak se vyřádit :-)
A ten mlaďas mi teda udělal radost - přesně takhle jsem kolem ní podle vyprávění prarodičů lítal v jeho věku já. To auto prostě přitahuje děti, nebo co :-)
To se musím vypravit do Mníšku, chtěl bych ji ještě jednou vidět. Až bude jaro, vytáhnu leštěnku z garáže a podívám se tam...
Fender Precision Bass 1978

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

To je krásný příběh. Ponorku si dnes můžeme koupit každej. Dětství s ponorkou ale nekoupíš ani za milion. A navíc takový krásný detaily, vrytý do dětské paměti.... Úplně ti závidím. Možná, že až do ní nakoukneš "ucítíš" svoje dětství.
To Axounovo synek to bude mít jednodušší. Jakýkoliv kontakt s octem (buřty, tlačenka, silikon) mu okamžitě bude evokovat dětství strávené v jejich vojandě. [smilie=rofl5.gif]
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

jo jo Effa ji porad ma... :D

Obrázek

jedu s Efou v patek do Stutgartu...zeptam se ho na ni a v pondeli napisu co je s ni planovano...
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět