KdF Typ 60 1943

Pro majitele a příznivce klasických VW do roku výroby 1967. VW coby veterán, v původním, nebo dobově odpovídajícím stavu.
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

KdF Typ 60 1943

Příspěvek od Pětišroub »

http://www.holygrailgarage.com/1943_KDF ... etle_.html" onclick="window.open(this.href);return false;

znáte? Víte? Je to původní?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od Andy »

Na to tu jsou zasvecenejsi experti, takze ja jen konstatuju 3 veci kteri mi tam "vadej":
- mavatka u pantu predni haubny
- znak Hella na rameccich svetel
- ale hlavne volant ktery se daval do brouku az od roku 44. Ten co se daval do roku 43 vcetne je tento
681684.jpg

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od yahoďák »

...to všechno a mnohem víc bych mu odpustil...kdyby stál u mě ve stodole :)
Mě by zajímalo, zda je korektní ten KdF znak na přední kapotě = odlitek.

Leta se mi doma válí kopie..poměrně kvalitní odlitek do písku, vždy jsem si myslel, že to je sejmuto z poklice a ejhle to patří na kapotu?
Obrázek

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od Andy »

patri

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od maxmax »

Znak KDF na palubce Je ručně děkanej :roll: Tady je to hezky vidět
Obrázek
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od Andy »

O to nejde, je tam vic veci co na tom aute bylo delany v soucastnosti (nazvi to treba repliky), dulezite je aby to odpovidalo. Sehnat originaly je jak shanet sv. Gral.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od yahoďák »

...mimochodem, co říkáš na provedení a barvy kabelů Andy, mám za to, žes v tom znalej, není to tak dávno, cos sháněl různý barvičky :wink:
Obrázek

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od Andy »

No pokud se nemylim tak by nemeli byt v buzirce ale v latce

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od yahoďák »

tak bych si to myslel, ale nemám to čím doložit...však on naám to OB vysvětlím až se vyspinká
Obrázek

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od Andy »

yahoďák píše:tak bych si to myslel, ale nemám to čím doložit...však on naám to OB vysvětlím až se vyspinká
To bez pochyb!

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od OB »

Já se na to vykašlu. Napsal jsem sáhodlouhé pojednání o tomto autě a když jsem to odesílal, tak někdo odesílal příspěvek také a ten můj se ztratil. Takže může začít nanovo. Kurňa! :roll:

Jistě toto "plevelné KdF" auto znám. Plevelné v uvozovkách, protože se jich v roce 1943 vyrobilo nejvíce. Renovoval si ho pro sebe jeden polák. Mimochodem, jak píše nynější majitel, velký znalec KdF. Ale samozřejmě od renovace uběhlo již několik let.
Jedná se skutečně o původní KdF Typ 60, a těch několik drobností mu musíme prominout Mám na mysli například tachometr a čalounění. Vzhledem k tomu, že volant je ne plně gumový, auto je celé v pískové barvě a mávačky jsou na pantech dveří, si myslím, že se jedná o druhou polovinu roku 1943. Potom by bylo vše správně.
Ve fabrice máčeli do pískové barvy všechno od dubna 1943. V tomto roce se i lámalo montování volantů staré provenience (celogumové) a nových "levnějších" s ocelovými příčníky a současně montáž mávaček přecházela ze sloupků na panty dveří.
Co se týče znaku KdF na kapotě, tak je to jeho věrná replika včetně černé barvy. Podotýkám, že to není odlitek, jak se všichni domnívají. Je to poměrně složitý výrobek.
A k dotazu Andyho, zda logo Hella na rámečku předních světel je správně, musím konstatovat, že nevím. Domnívám se, že logo na rámečku, je záležitost poválečná, ale vyloučit se nedá to, že v roce 1943 tam logo mohlo být. Vždyť i lampy na prototypech a prvních sériích měli logo Hassag.
Závěrem mého elaborátu musím konstatovat, že je to velmi pěkné auto, které bylo renovováno s velkou pečlivostí a těch pár drobných a velmi rychle odstranitelných nedostatků, neubírá na kráce a originalitě vozu.
Howg :D
Naposledy upravil(a) OB dne 29 led 2013, celkem upraveno 1 x.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od Pětišroub »

v případě že píšeš příspěvek do topicu, kam mezitím někdo přispěl, forum tě o tom informuje ve stylu "v tématu, kam se chystáte přispět, přibyl mezitím další příspěvek. Chcete váš příspěvek odeslat beze změn ANO/NE"

Tam je potřeba to ještě jednou potvrdit.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od OB »

Ó děkuji ti Velký duchu, ale já jsem vždy tak nějak rychlejší a nevšimnu si toho. Nevadí, to co jsem chtěl napsat jsem napsal znovu a možná smysluplněji než předtím. Jak se říká "všechno zlé je k něčemu dobré"
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od yahoďák »

sorry, že jsem si myslel, že Ob spí..Ob a čert nikdy nespí :)
OB píše: Co se týče znaku KdF na kapotě, tak je to jeho věrná replika včetně černé barvy. Podotýkám, že to není odlitek, jak se všichni domnívají. Je to poměrně složitý výrobek
prosím o podrobnější vysvětlení..ten originál znak na přední kapotě je tedy výlisek?
Obrázek

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od OB »

yahoďák píše:sorry, že jsem si myslel, že Ob spí..Ob a čert nikdy nespí :)
OB píše: Co se týče znaku KdF na kapotě, tak je to jeho věrná replika včetně černé barvy. Podotýkám, že to není odlitek, jak se všichni domnívají. Je to poměrně složitý výrobek
prosím o podrobnější vysvětlení..ten originál znak na přední kapotě je tedy výlisek?
Jo, z hliníkového plechu a je snad z pěti dílů. Kurva to bych nechtěl dělat. Až se někdy stavíš, tak ti ho ukážu. :D
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od OB »

Jo a ještě, když se jedná o Kdf Brouka, tak to jsem schopen celou noc bdít! :lol:
Naposledy upravil(a) OB dne 29 led 2013, celkem upraveno 1 x.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od yahoďák »

OB píše:Jo, z hliníkového plechu a je snad z pěti dílů. Kurva to bych nechtěl dělat. Až se někdy stavíš, tak ti ho ukážu. :D
jen nekecej, že bys ho nechtěl dělat, myslím, žeuž máš tři z pěti přípravečků hotových :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od OB »

Jako fór dobrý, ale proč bych to dělal, když už to dělá někdo jiný. A kromě toho potřebuješ mustr nebo výkresovou dokumentaci. :D
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od yahoďák »

mustr máš :)
al epokud to někdo vyrábí v přijatelné kvalitě, tak to nemá smysl řešit

Jo, ještě ses nevyjádřil k provedení kabelů ..korektní nebo ne?
Obrázek

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: KdF Typ 60 1943

Příspěvek od Andy »

Neda mi to, jednou to muselo prasknout: OB ma tajnou vyrobnu znaku ve sklepe garaze. Promin OBecku, ale ja nemohl....... :oops:

Odpovědět