pocet schwimmu v Cechach

Pro majitele a příznivce klasických VW do roku výroby 1967. VW coby veterán, v původním, nebo dobově odpovídajícím stavu.
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Pětišroub »

Pánové, budeme vybranými účastníky nařčení z předposranosti ale já s vami souhlasím. Presto to považuji za zajímavější doklad doby. Nebylo by kompromisem ta jména rozostrit?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od pulenejksicht »

já jsem k tomu už napsal :

"přeci jenom by u takhle cených vozů mělo zvěřejňování citlivých údajů jako jmen , adres a SPZ být realizováno na veřejném foru až po souhlasu majitele
což je problém takže po citlivé autocenzuře svých znalostí kdo co kde má ne ? ale to už je na zvážení a ohleduplnosti každého soudruha .. "

a dodal bych že pokud s tím někdo problém nemá měli by s tím mít problém alespoň admini .. jde minimálně o slušnost a ochranu cizího majetku že .. informace kde kdo co má doma za případnou škodu nestojí ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Pětišroub »

No vždyť proto tady o tom již delší dobu hovoříme Mlho..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Ferdinand »

cenzura
Naposledy upravil(a) Ferdinand dne 22 úno 2013, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od john »

=D> konecne rozumne slova...

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Andy »

To co Ferdinande pisete nepovazuji za rozumne ale spis logicke, ale je to jen cast reality. Dnesni doba je takova jaka je tak proc to jeste podporit zverejnovanim jmen a adres. Pocet osob co to vozidlo uvidi na ulici ci srazu je jen zlomek toho kolik lidi to uvidi na netu.

Dasli vec je ta ze by to melo byt o autech a ne o jejich majitelech, myslim ze nikdo nema problem zverejnit svoje auto ale verim ze by nechtel zverejnovat udaje ktery by napomohli k vytipovani mista kde se auto nachazi. Povazuju zverejnovani takovychto seznamu jako neeticke jelikoz to je udelane bez souhlasu majitele.

Takze paranoia ci ne, myslim ze zverejnovat takove veci je nerozumne.

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od simak »

Vidím to podobně. Je pravda, že kdo chce, tak si informace o autě najde. Ale proč mu to usnadňovat? Mírnou paranoiu považuji za užitečnou nejen v tomto případě.
nasávač

Uživatelský avatar
bobedelweiss
Příspěvky: 134
Registrován: 15 pro 2009
Bydliště: již vlastní grund UPPER UNDERWOOD

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od bobedelweiss »

Andy píše: Povazuju zverejnovani takovychto seznamu jako neeticke jelikoz to je udelane bez souhlasu majitele.
Přesně tak.
Pár lidí z toho seznamu znám osobně a jistě by měli radost, jak se jejich vzducháčem někdo chlubí na internetu - s udáním adresy kde se to nachází.
Jistě je to dobově zajímavý dokument ale stačilo pozměnit jména nebo je začernit a mělo by to stejnou vypovídající hodnotu - jde o počet aut - ne o jejich majitele a přesnou lokaci.

Trochu soudnosti a rozumu by to chtělo než někoho takhle veřejně ohrozíte pane.

Jedna věc je si auto vytipovat na srazu a druhá věc je takhle veřejně rovnou ukázat všem potencionálním chmatákům kde co je a kde si to mohou vyzvednout !!

Jen v Liberci vím o 3 ks moc pěkných druhoválečných renovovaných vzducháčích (ne kdf 166) ale nebudu to hned solit na internet a chlubit se tím, protože bych mohl mimoděk kamarády ohrozit :idea:

Teď bez urážky, ale schwimm nebo kübl neni žádnej obyčejnej tuctovej karmann nebo brouk nebo jiný plevelný auto, tady se jedná o trochu jiný prachy jak jistě víte, a i ta poptávka třeba jen po dílech je závratná a jen na díly by se to vyplatilo lohnout kdykoliv komukoliv!
Pokud budete chtít na internetu uveřejňovat svou sbírku která bude v řádech milionů (pokud by jste kdy takovou měl) a pokud budete psát kde se skvosty nachází - je to vaše věc. Osobně já bych to za jiný lidi rozhodně nedělal, připadalo by mi , že se vytahuju starším bráchou.

JO LEDA ŽE BYL SEZNAM ZVEŘEJNĚN ABYCHOM VĚDĚLI CO SE BUDE A KDE ZNÁRODŇOVAT :twisted:

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Ferdinand »

cenzura
Naposledy upravil(a) Ferdinand dne 22 úno 2013, celkem upraveno 1 x.

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Andy »

No ja se spis zacinam obavat lidi jako jste vy jelikoz to vidite normalni ze nekomu ukradnou auto. To ze tady zverejnujeme nase auta neznamena ze k nim pridavame jmena a adresy.

Moc nechapu pointu s tim americanem. To ze tu bylo nebo je velke mnozstvy zajimavych vozu neznamena ze vsichni musi vedet kde se nachazi. On ten seznam nasledne nekde zverejnil?

Krast se bude i nadale ale zverejnovanim se tomu jen napomaha.

A posledni vec: vy se o sve auta nebojite ze je porad mate? Tomu se mi nechce verit..........

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Sam »

Ferdinand píše:.....Myslíte si, že šikovná banda "profesionálních" lupičů si nedokáže podle vašeho blogu zjistit majitele a jeho následnou adresu?
Velmi podobně tomu dnes napomáhá i Facebook, kde se také mnozí lidé chlubí svými vozy nebo výlety s nimi.
...
Musím v tomto souhlasit s ostatními. Je rozdíl, jestli si svojí hloupostí uveřejním své osobní a citlivé údaje na internetu, nebo jestli to udělá někdo za mne. Většina lidí ze seznamu KDF166 a 82 jsou "pavouci", kteří se veřejně na internetu neprezentují. Proto mi přijde zveřejnění seznamu vůči jim samotným neférové. Za těch dvacet let od historky s "američanem" se hodně změnilo. Tehdá to bylo nezajímavé staré auto, dnes vyhledávané zboží a jeho cena se o jeden až dva řády zvedla.

Protože si ale myslím, že i tak je váš seznam historicky zajímavý, pojďme najít kompromisní řešení pro uveřejnění. I když jsou odmazané názvy ulic a čísla domů, je stejně jméno a příjmení, kor v malých vesnicích, stále dost adresné. Co zveřejnit křestní jméno a název města ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od martin_100 »

ani města
mě pro ilustaci stačí že pepa karel a lukáš mají plaváčky a lojza s vencou kaďoury

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od thomek »

Čecháčkovství ...
Prosím všemohoucího, ať se už konečně administrátoři rozhodnou, jak tuto vzniklou situaci vyřeší (nejlépe formou SZ), a promažou exponenciálně nánosový zbytek z jinak zajímavého topicu.
Ó děkuji
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
bobedelweiss
Příspěvky: 134
Registrován: 15 pro 2009
Bydliště: již vlastní grund UPPER UNDERWOOD

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od bobedelweiss »

Ferdinand píše:Pokud se obáváte o své auto, tak jej co nejdříve prodejte.
Když se podíváte jen na toto fórum Flat4, kde mnoho z vás představuje svá vlastní auta, tak zlodějům také napovídá, kde ho hledat.
...
Já se o své auto nebojím, nemám kousek za 2 miliony !!!
To je ten rozdíl mezi "střepama" jako jsou brouci a karmani apod a mezi vojenskou technikou typu schwimm a kübl která tu hodnotu má trochu jinde. To byste měl vědět, pokud máte zdravý rozum.

Muj osobní názor je takový, že je to netaktní a nebezpečné takové věci zvěřejňovat a že to může vést k odcizení byť jediného kusu. Už to samotné riziko nestojí za to abych se tady něčím podobným vůbec chlubil. Už pouhá možnost toho rizika za to nestojí. Jenže není tam uveden váš majetek, tak je vám to jedno co se komu přihodí.

POŘÍDIL JSTE TEN SEZNAM SE SOUHLASEM MAJITELŮ A SE SOUHLASEM KE ZVEŘEJNĚNÍ NA INTERNETU NEBO PRO SVOU VLASTNÍ POTŘEBU?

Nemá smysl o tom s vámi dále polemizovat, argumentujete nesmyslně a ohrožení majetku někoho jiného je vám evidentně u zadnice.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Herbie »

už se perou :)
---------------------------------

Svůj názor na všechny registry vozidel at se jedna o T2, karmany či KDF jsem vyjadřil už v jinem topicu.
Domnívám se že kámen urazu je v tom zveřejnování informací o tom co vlastní někdo jiný.

Takže když zde na Flatu, či kdekoliv jinde někdo něco SVÉHO prezentuje, či se vědomně hlásí do nějakého registru vozů,
dělá to dle svého uvážení a na vlastní nebezpečí.
To ovšem nebyl tento případ.

Zanechme tedy dalších sporů a považujme věc za uzavřenou.
... a vůbec !

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Andy »

Ja bych to taky uz dal neresil. Do budoucna bych jen pozadal aby se nezverejnovali jakykoliv udaje, ktery mohou ohrozit majetek jinych, bez jejich vedomy. Myslim ze kazdeho z nas mrzi kdyz se dozvime ze se nekomu ztratilo auto, at je to hodnotny ci mene hodnotny kousek, jelikoz v tomto pripade to neni o financich. Taky se bojime o sve blizke nebo domaci milacky a taky je nemuzeme prodat aby jsme se te obavy zbavili.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od yahoďák »

Ferdinandova argumentace, že zveřejnění jména případně adresy majitele může ke krádeži přispět méně než běžný provoz vozidla je sice logická, ale obecně je proti slušnosti (když už ne proti zásadám bezpečnosti) zveřejnění čehokoliv co vede k narušení jeho soukromí bez souhlasu majitele. A není argumentem, že jiní lidé se na netu čímkoliv chlubí, oni to dělají dobrovolně a na vlastní nebezpečí, jak už taky zaznělo.

Takže kolik tedy napočítáme Schimmwagenů u nás?
Já nic moc, ty o kterých 100% vím a zmiňuji je výše mi dávají jen 6ks...
Obrázek

borel
Příspěvky: 131
Registrován: 21 říj 2008
Bydliště: Sever

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od borel »

S tím co napsal Ferdinand souhlasím, je to totiž o svobodě!
911
914
902
105.30

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od lišák »

borel píše:S tím co napsal Ferdinand souhlasím, je to totiž o svobodě!
A co slušnost a to zda má právo rozhodovat za jiné?
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Pětišroub »

svoboda jedince končí tam, kde začíná svoboda druhého. Když tady naplno napráším svou adresu a stanoviště mých vozů, je to na moje triko. Pokud by to za mě udělal někdo jiný, tak budu pěkně naštvanej. A to říkám jako jeden z mála z vás komu už jednoho krásnýho vzducháče ukradli.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět