pocet schwimmu v Cechach

Pro majitele a příznivce klasických VW do roku výroby 1967. VW coby veterán, v původním, nebo dobově odpovídajícím stavu.
Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od kalda »

Muzete mi nekdo udelat prosim jasno v tom, kolik je v Cechach pojizdnych schwimmwagenu a kolik jich tu je treba celkove? Z nedele na pondeli ve 4:30 rano v hospode jsem se dostal do velmi fundovane diskuze, kde mi clovek, jezdici na military srazy rekl, ze je to tuctovka a na jejich srazy jich jezdi docela dost. (Ja mu samozrejme neveril a hadal se s nim)
Tak jak to je? Az nejakeho uvidim, mam otevrit hubu uzasem, nebo spis opovrzlive svrastit oboci :?:

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Doporučuju opovrzlive svrastit oboci.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Herbie »

je jich tu docela dost :)

ovsem k nejakymu cislu se tezko doberes
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Pětišroub »

jsou jich tu hromady...jedna věc je část, kterou "máme v ranku" VW scény, druhá věc je, že neskutečná hromada těchto vozů, které se v průběhu desetiletí ztratily z dohledu, je ve sbírkách veteránistů starších generací, kteří se tím zabývali už v 60. a 70. létech minulýho století, a to často jen jako zdarma nebo levně získaná vycpávka tzv. "na siláž". A třetí věc je, že velkej počet je právě v rukou militaristů. Takže plácnu do placu, nějaká ta stovka vozů celorepublikově tu asi bude. Ovšem..je to jen pověst :-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od pulenejksicht »

je jich hodně a přibejvaj ..když většina z nich je postavená na replikovejch vanách :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od OB »

Já jsem napočítal originálních 166 asi 20ks. A to jsem možná také na nějaké zapoměl a o některých nevím. Toto je asi jediné relevantní číslo, které se dá dnes říci.
Co se týče tuctovek, tak bych to viděl asi takto. Ten militarista o kterém mluví Kalda, může mít například něco českého nebo ruského a je toho velmi málo. Proto ten ohrnutý ret nad 166.
Musíme si však uvědomit, že 166 je možná u nás tuctovka ale z pohledu celosvětového to zase taková tuctovka není a to z jednoho důvodu. Vemte si počet obyvatel a velikost rozlohy ČR a počet originálních vozů 166. V tomto ohledu zaplaťpánbůh za Bolševika, že se tolik aut dochovalo.
Toť můj skromný názor.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od kalda »

Ondra ma opet pravdu, uz me tim zacina stvat :D . Militarista opravdu mluvil o nejakem obouzivelnem GAZu, ktereho tu jsou snad jen tri kusy....proto ohrnuty ret. Mozna nekde i dohledam fotku.... Ale diky, ze jste mne vyvedli z omylu....odted vrastim opovrzlive oboci

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od OB »

kalda píše:Ondra ma opet pravdu, uz me tim zacina stvat :D . Militarista opravdu mluvil o nejakem obouzivelnem GAZu, ktereho tu jsou snad jen tri kusy....proto ohrnuty ret. Mozna nekde i dohledam fotku.... Ale diky, ze jste mne vyvedli z omylu....odted vrastim opovrzlive oboci
Pokud měl obojživelného Gaza, tak je to skutečně oproti 166 raritka. Skutečně jsou v republice, podle toho co vím, asi 3 nebo 4 kusy a to se bavíme o Gazech vyrobených po válce. Zajímavé na těchto obojživelných gazech je to, že je to kopie amerického obojživelného Jeepa. Ovšem soudruzi konstruktéři v Sovětském svazu ten vůz drobet protáhli a přizpůsobili Sovětským normám. To znamená co nejvíce zjednodušit, nemusí to být hezké ale musí to být zejména funkční a hlavně to musí jezdit i na samohonku. To se osvědčilo už na tanku T34, který ať chceme nebo nechceme, byl nejlepší tank druhé války.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Jan »

Něco obojživelného ruského jsem párkrát potkal. Ale nevím jestli to je Gaz či jiný ruský výrobce. Táta řiká že obojživelný vůz vyráběl i Luaz. Ten první bude asi novějšího data výroby a ten druhý nevím.
Obrázek

Obrázek
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
samec3
Příspěvky: 136
Registrován: 02 led 2008
Bydliště: Sever

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od samec3 »

Ano jedná se o obojživelného Gaze 46.
Obojživelný pětimístný otevřený terénní vůz, motor vpředu a pohon zadních kol, zapínatelný pohon všech kol (4x4). Řadový čtyřválec s rozvodem SV, objem 2112 cm³, vrtání 82 mm, zdvih 100 mm, komprese 6,5, výkon 40 kW (55 koní) při 3600 ot/min, točivý moment 125 Nm. Třístupňová převodovka s redukcí, rozvor 2300 mm, vnější rozměry 4930x1740x1770 mm, hmotnost 1850 kg, maximální rychlost na souši 80 km/h, ve vodě 8 km/h.
Obojživelný vůz GAZ 46 MAV byl postaven na podvozku GAZ 69, vyráběl se od roku 1956. Ve vodě byl vůz poháněn třílistou vrtulí a řízen kormidlem, lanky ovládaným od volantu. Specialitou vozu byly dělené ráfky opatřené vniřní ocelovou výztuhou, která umožňovala jízdu i po prázdné pneumatice. Celkem bylo postaveno asi 10 000 těchto vozů.
V roce 1956 započala v SSSR výroba terénního osobního obojživelného automobilu s označením GAZ-46. Za svůj vzor si vzal americký vůz Swimming Jeep, vojáky pokřtěný na "Seep", ale využíval mechanických částí vozidla GAZ/UAZ-69. V ČSLA byl zařazen u jednotek ženijního vojska pro průzkum vodních překážek a pro plnění velitelských a spojovacích úkolů u těchto útvarů. Do výzbroje ho zařadily všechny státy Varšavské smlouvy, neboť vozidlo tohoto druhu ( mimo malé série vlastních P2S v armádě NDR ) nikdo z nich nevyráběl. Používaly ho také armády KLDR a Vietnamu.

Obrázek

Vozidlo NAMI 011 (Gaz 011)

Bylo postaveno na podvozku Gaz 67B je předchůdce automobilu Gaz 46 a bylo ve dvou kusech vyrobeno v dubnu 1949. Po drobných úpravách se tento model vyráběl v letech 1951 -1953 pod označením GAZ-011.

Obrázek

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Kůča »

Každej rok se koná pěkné setkání nejen těchto vozidel v Píšťanech u Litoměřic.Byl jsem tam a paráda.
Přílohy
Snímek 101.jpg
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Petr914 »

...parádní přístroje sou to...jede to...plave to...

...tady jeden ukořistěnej...

Obrázek
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Jan »

Je vidět že rusové nešli pro inspiraci moc daleko :lol:
Obrázek
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Jestli to není tím, že ve tvaru lodičky se toho moc vymyslet nedá :)

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Petr914 »

...ne...je to tim...že Rusové sou bezpáteřní hovada...

...ale jednu výhodu ta ruská verze má...věděli byste?...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od maxmax »

myslíš blinkry :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Petr914 »

...hlavní výhoda je ta...že jak je to jednou ruský...pojede to nekonečně dlouho...pořád...furt...

...vedlejší výhoda je...že to Rusy nestálo na vývoji ani vindru...protože to prostě ukradli...

...P.S...ty blinkry tam dali určitě na osobní přání Iosifa Visarionoviče...páč na frontu...a vzhledem k původu stroje...do Ruska...sou blinkry potřeba...sobi a eskymáci si blikání oblíbili...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
samec3
Příspěvky: 136
Registrován: 02 led 2008
Bydliště: Sever

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od samec3 »

omyl pánové, nejsou to blinkry, ale jedná se o dobové pozičky :)

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Petr914 »

...no tak...známka punku...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 769
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: pocet schwimmu v Cechach

Příspěvek od Radek »

Petr914 píše:...ne...je to tim...že Rusové sou bezpáteřní hovada...
.....
Hele kazdej at ma nazor jakej chce, ale licenci na (nejen) Ford GPA rusove od amiku uplne normalne a oficialne koupili.

Odpovědět