Faltdach-zkušenosti,zajímavosti,péče,tipy a triky,...fotky

Pro majitele a příznivce klasických VW do roku výroby 1967. VW coby veterán, v původním, nebo dobově odpovídajícím stavu.
Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Dneska pri nakupu barev a redidel jsem nahodne objevil moc peknou sadu urcenou pro peci o strechy kabrioletu s PVC potahem

Motip Cabrio Cleaner
http://pavlik-barvy.cz/produkt.php?id=18#
Obrázek

meli ji tam za cenu 369 Kc ... no nekupte to :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »

je tu někde na flatu návod jak se skladá faltdach? tedy spíš jak se nasazuje do karoserie?

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

je tam nasunutej odzadu a přišroubovanej zadní lištou pod tapecem stropu. Stačí se chvilku dívat a pochopíš to.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »

Pětišroub píše: je tam nasunutej odzadu a přišroubovanej zadní lištou pod tapecem stropu. Stačí se chvilku dívat a pochopíš to.
no musí se našroubovat nejdřív dvě lišty do karoserie v kterejch jezdí.. pak se v zadu upevní... jen jsem koumal, jeslti tady není nějakej postup :D

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

našroubuješ dlouhý přední lišty..zápustnejma šroubama..nedotahuješ na 100%, ale tak, aby se lišty malinko hýbaly.. nasuneš komplet faldach kličkou dopředu tak, aby sis odhalil zadní část rámu, kam našroubuješ kratší lišty napevno...pak přišroubuješ faltdach do karoserie..nezapomeň i na lištu která je zevnitř karoserie, ten ocelovej pásek s dírama pro ty štefty kterej roznáší síly..je tam asi 6xM6 šteft, dej tam samojistný matky. Faltdach párkrát otevřeš a zavřeš, dlouhé lišty se usadí, tak je dotáhneš napevno a lehce mázneš. To je vše.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »

Pětišroub píše:našroubuješ dlouhý přední lišty..zápustnejma šroubama..nedotahuješ na 100%, ale tak, aby se lišty malinko hýbaly.. nasuneš komplet faldach kličkou dopředu tak, aby sis odhalil zadní část rámu, kam našroubuješ kratší lišty napevno...pak přišroubuješ faltdach do karoserie..je tam asi 6xM6 šteft. Faltdach párkrát otevřeš a zavřeš, dlouhé lišty se usadí, tak je dotáhneš napevno a lehce mázneš. To je vše.

taknějak mě to i napadlo,ale přišlo mi to moc jednoduchý, tak jsem si mylslel, jestli není někde háček... v každým případě potřebuji faltdacha přešít, je špatnej.. a asi mi budou chybět ty kratší lišty :-(

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

kup si novej, vyjde to levněji

lišty zkus poptat v inzerci, možná někde komplet sadu mám, ale nebyly by levné
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »

Pětišroub píše:kup si novej, vyjde to levněji

lišty zkus poptat v inzerci, možná někde komplet sadu mám, ale nebyly by levné
no zatím se rozkoukávám co a kde.. ale faltdacha jsem v nabídce nikde nazahlédnul.. mám svého čalouníka, ale ted je otázka za kolik se dá sehnat novej...

v hromádce všeho možné co jsem k broukouvi dostal jsem našel dlouhé dvě lišty .. musím prohledat zbytek....

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »


no hldedám tam faltdacha a vzhledem k mé špatné technické angličitně ho nemohu najít... a pak ty máš zkušenosti s jejich zasíláním?

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

jo, objednával jsem u nich střechu na 181, přišla do tří týdnů, poštovné cca 60USD. Najdi někoho kdo umí a kdo jim pošle poptávku.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Příspěvek od Leer »

osobní zkušenost s faltdachem od himmelservice.de dražší, ale max. kvalita...nasazování je pohoda v projektu ovála jsou nějaké fotky...
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »

Leer píše:osobní zkušenost s faltdachem od himmelservice.de dražší, ale max. kvalita...nasazování je pohoda v projektu ovála jsou nějaké fotky...
a na kolik tě vyšel faltdach? Jinak se mi ta adresa nezobrazuje...
jinak sleduju tvuj project, nádherná práce...
nemáš více fotek z toho strojení faltdacha?

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Příspěvek od Leer »

adresa je http://www.himmelservice.de/start.htm
...jsou tam i ceny, ale dá se domluvit...
fotky ještě nějaké mám, pohledám...
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »

ahoj, mám dotaz na znalce faltadchů... na foru jsem zjistil, že faltadachy jsou dva kratší a delší..., jsou ješte nějaké varianty? ohledně tvaru,nebo třeba nějakého vntiřního mechanismu?

Po konzlutaci jsem zjistl, že můj "oválek" se tak jen tváří a že je to taková překopaná bestie a vzhledem k tomu, že ted neumím určit rok, tak nevím ani přesně typ.. dá se to určit jen délkou?

(Můj současnej fatdach se snažil někdo přešít a je v takovém stavu, že není poznat co je začátek a co konec a velmi to připomíná starý vak na stan :( )
- takže ani délka se nedá porovnat...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

ty sis ani zbla nepřečet pátý příspěvek tohoto topicu
Pětišroub píše:abych trošku oživil tohle téma tak si aspoň faltdachy rozčleníme:

"dlouhý" faltdach se dělal do roku 1955, měří na délku cca 125 cm a má tři faldy (záhyby). Všechny rohy faltdachu jsou hranaté.

"krátký" faltdach se dělal od roku 1956. Měří na délku 104 cm. V roce 1956 měl hranaté zadní rohy a kulaté přední rohy, od roku 1957 už všechny rohy kulaté. Při otevřené poloze jsou na faltdachu viditelné dva faldy (záhyby).

I když oficiálně se přestal faltdach na auta dávat v roce 1964 s nástupem plechového šíbru, je málo známý fakt, že na standardní modely bylo možné faltdach přiobjednat až do roku 1967. Modely DeLuxe bylo možné objednat jen s plechovým šíbrem, paradoxně faltdach byl tehdy považován za levnější variantu.

Výrobcem faltdachů pro VW byla firma Golde, která používala konstrukci s rámem vevařeným ve střeše a/nebo firma Webasto, jejíž faltdach využíval dřevěného rámu, skrytého v interiéru vozu, do něhož byla konstrukce vešroubována.

Od roku 1964 se používal plechový šíbr Golde, jenž se zasouval do střechy pod tapecírunk. Mimochodem VW tento systém prý vyvinul, zapatentoval a odprodával ostatním fabrikám.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »

Pětišroub píše:ty sis ani zbla nepřečet pátý příspěvek tohoto topicu
Pětišroub píše:abych trošku oživil tohle téma tak si aspoň faltdachy rozčleníme:

"dlouhý" faltdach se dělal do roku 1955, měří na délku cca 125 cm a má tři faldy (záhyby). Všechny rohy faltdachu jsou hranaté.

"krátký" faltdach se dělal od roku 1956. Měří na délku 104 cm. V roce 1956 měl hranaté zadní rohy a kulaté přední rohy, od roku 1957 už všechny rohy kulaté. Při otevřené poloze jsou na faltdachu viditelné dva faldy (záhyby).

I když oficiálně se přestal faltdach na auta dávat v roce 1964 s nástupem plechového šíbru, je málo známý fakt, že na standardní modely bylo možné faltdach přiobjednat až do roku 1967. Modely DeLuxe bylo možné objednat jen s plechovým šíbrem, paradoxně faltdach byl tehdy považován za levnější variantu.

Výrobcem faltdachů pro VW byla firma Golde, která používala konstrukci s rámem vevařeným ve střeše a/nebo firma Webasto, jejíž faltdach využíval dřevěného rámu, skrytého v interiéru vozu, do něhož byla konstrukce vešroubována.

Od roku 1964 se používal plechový šíbr Golde, jenž se zasouval do střechy pod tapecírunk. Mimochodem VW tento systém prý vyvinul, zapatentoval a odprodával ostatním fabrikám.

ale přečetl,ale nabídka firmy
je takováto podle délky mám 125cm... a ted tedy prosím o radu kam to mám v nabídce na fatldach tot firmy zařadit.... :-(


Standard € 120,00
* Standard mit Faltdach € 155,00
* Export bis ‘62 € 200,00
* Export mit Faltdach € 235,00
* Export mit Faltdach bis `55 Trikott./ BW-Tuch € 325,00
* Export mit Faltdach ab '62 € 245,00
* Export geschlossen ab ‘62 € 210,00
* Export mit SSD € 215,00
Faltdachbezug PVC, schwarz, beige ab € 200,00
in Sonnenland und Sonderfarben PVC ab € 220,00
Teppichsatz aus Haargarnschlingenware
bis Baujahr 1955 (9 Teile) € 395,00
ab Baujahr 1955 (8 Teile) € 320,00
Rahmentunnelteppich (Haargarn) € 100,00
Fußmatten (Haargarn), Zubehör € 100,00
Fußmatten (Haargarn), wie Gummimatte bis `57 € 185,00

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

majn dojče ist šajse, ale hádám že to je Export mit Faltdach bis `55 Trikott./ BW-Tuch € 325,00
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »

Pětišroub píše:majn dojče ist šajse, ale hádám že to je Export mit Faltdach bis `55 Trikott./ BW-Tuch € 325,00
no tady jde spíš o to co je standard :(
ročníky od 62 jsem vynechal...

Leer tam nakupoval, třeba bude moudřejší, už jsem mu psal SZ

Standard € 120,00
* Standard mit Faltdach € 155,00
* Export mit Faltdach € 235,00
* Export mit Faltdach bis `55 Trikott./ BW-Tuch € 325,00
* Export mit SSD € 215,00
Faltdachbezug PVC, schwarz, beige ab € 200,00
in Sonnenland und Sonderfarben PVC ab € 220,00
Teppichsatz aus Haargarnschlingenware
bis Baujahr 1955 (9 Teile) € 395,00
ab Baujahr 1955 (8 Teile) € 320,00
Rahmentunnelteppich (Haargarn) € 100,00
Fußmatten (Haargarn), Zubehör € 100,00
Fußmatten (Haargarn), wie Gummimatte bis `57 € 185,00

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

jo takhle... já se obávám jestli ta cena 325 neni za potah sedaček..protože tam píšou

Faltdachbezug PVC, schwarz, beige ab € 200,00
in Sonnenland und Sonderfarben PVC ab € 220,00

Faltdachbezug je vnější potah, tedy to, co potřebuješ, a určitě v Sonnenlandu, ne v PVC. A protože píšou Ab, což je od, tak to asi budeš muset poptat. Tys vykopíroval celej ceník od čalounu až po koberce..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět