Faltdach-zkušenosti,zajímavosti,péče,tipy a triky,...fotky

Pro majitele a příznivce klasických VW do roku výroby 1967. VW coby veterán, v původním, nebo dobově odpovídajícím stavu.
Budulin
Příspěvky: 230
Registrován: 27 kvě 2003
Bydliště: Příbor-Severni Morava

Faltdach-zkušenosti,zajímavosti,péče,tipy a triky,...fotky

Příspěvek od Budulin »

Ahojki mam problem s Faldachem . Když jsem koupil broučka tak byl faldach natřeny nějakym černym bordelem.Chci ho vyčistit ale nevim čím?Trochu se mi to podařilo ale je pořád šmuhatý, protože byl původně šedý.Taky jsem se chtěl zeptat čím to impregnujete? Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

impregnace na textilie: Ta co se používá na stany apod. To je to první, co by mě napadlo, ale možná se mýlím. Co se týče čištění, tak já bych asi volil jemný kartáček na ruce a nějaký neagresivní saponát.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Djorkae
poustevník fóra flat4.org
Příspěvky: 1046
Registrován: 08 črc 2003
Bydliště: Strašnice x Louny x Levwousy
Kontaktovat uživatele:

Djorkae

Příspěvek od Djorkae »

:) na stany, deštníky a textilie se prodává impregnační přípravek ve spreji. Kupoval jsem si ho nedávno, stál asi 6 pětek. Dá se sehnat běžně v drogeriích. Hodně zdaru při impregnaci :lol:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Faltdach - zkušenosti, zajímavosti, tipy a triky...fotky

Příspěvek od Pětišroub »

jak je psáno v nadpisu...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

abych trošku oživil tohle téma tak si aspoň faltdachy rozčleníme:

"dlouhý" faltdach se dělal do roku 1955, měří na délku cca 125 cm a má tři faldy (záhyby). Všechny rohy faltdachu jsou hranaté.

"krátký" faltdach se dělal od roku 1956. Měří na délku 104 cm. V roce 1956 měl hranaté zadní rohy a kulaté přední rohy, od roku 1957 už všechny rohy kulaté. Při otevřené poloze jsou na faltdachu viditelné dva faldy (záhyby).

I když oficiálně se přestal faltdach na auta dávat v roce 1964 s nástupem plechového šíbru, je málo známý fakt, že na standardní modely bylo možné faltdach přiobjednat až do roku 1967. Modely DeLuxe bylo možné objednat jen s plechovým šíbrem, paradoxně faltdach byl tehdy považován za levnější variantu.

Výrobcem faltdachů pro VW byla firma Golde, která používala konstrukci s rámem vevařeným ve střeše a/nebo firma Webasto, jejíž faltdach využíval dřevěného rámu, skrytého v interiéru vozu, do něhož byla konstrukce vešroubována.

Od roku 1964 se používal plechový šíbr Golde, jenž se zasouval do střechy pod tapecírunk. Mimochodem VW tento systém prý vyvinul, zapatentoval a odprodával ostatním fabrikám.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

...faltdach

Příspěvek od yahoďák »

Ještě pro doplnění, existuje ještě jeden druh originálního faltdachu - je dlouhý přes celou střechu a skládá se včetně zadního okna (něco na styl první generace Fiat 500) - takže po složení je z brouka skoro kabrio. Dávalo se to na Mexika okolo roku 96-97 a mám pocit, že je snad i elektricky ovládaný. Jednou jsem ho viděl na vlastní oči v Kuří a několikrát auto s ním v inzercive VW scene....

tohle jsme měl na mysli:
Obrázek
Naposledy upravil(a) yahoďák dne 21 zář 2005, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

jo to už není originál faltdach VW, ale nějakej aftermarket, Britax apod. Jinak je zajímavý, že firma Golde dělala i superkrátký faltdachy s jedním faldem a ty se dávaly na Karmanny a T3.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Jestli myslíš tu stahovací střechu co nahrazuje i zadní okno á la Citroen 2CV, tak se o moc velkou raritu nejedná, taková přestavba se nechá udělat, protože ta střecha se stále vyrábí, ale upřímně mě se to moc nelíbí, takovej dlouhej faltdach ňam ňam...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Cipec
Příspěvky: 76
Registrován: 04 pro 2003
Bydliště: Sloup, okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cipec »

No tak jo mě se to na té fotce taky moc nelíbilo, ale po yahoďákovu příspěvku jsem si myslel že je to nějaká raritka než jsem to však dopsal tak ty jsi mě vyvedl z omylu. Tak jsem ten příspěvek smázl, čímž se omlouvám. Ty jsi, ale hrozně rychlej a hned jsi reagoval.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Tak což o to, rarita to teda je tím, že jich moc nejezdí, ale zajímavý to není protože si to můžeš nechat kdykoliv udělat (objednáš, zaplatíš, odjedeš). Mě se zdá, že je to hodně neelegantní řešení.

Jinak tímto odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil, protože tahle úprava evidentně existovala už leta a dělala se už na oválech:

Obrázek

nicméně trvám na tom, že se jedná o netovární záležitost a pořád se mi to nelíbí :twisted:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

No tak to o čem jsem psal já vypadalo tedy mnohem líp než tohle - víc profi a hlavně ten fatdach byl jenom mezi těma hrankama, co jsou vedle okapnice. Já zkusím někde časem vyš?ourat foto. Jinak uznávám, že klidně může jít o nějakou úpravu dodatečnou.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

myslím, že to je pěkně zaprášený mechiko:D Jinak co se týče faltdachu, tak to asi bude transplantát, ale je mi na těch fotkách divný následující: na fotkách 1 a 2 zvláštní stíny v předních rozích faltdachu, jakoby boule na karoserii. Na fotce 3 se mi nezdá linie mezi faltdachem a hranou, která vede po střeše. Domnívám se, že by měly být víceméně souběžné. Ale fotky zkreslujou, těžko soudit. Řekl ti prodávající něco víc?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

faltdach

Příspěvek od yahoďák »

To htd: Jo přesně tohle jsem myslel, mně to přijde sympatický (i když třeba netovární). To stříbrný Mexico ten faktdach určitě má nabastlenej ze staršího brouka.
To Honza: ten jednofald na typ3 nebo Karmannna, to musí být pravá raritka - nemáš nějaké foto?

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Djorkae

Příspěvek od htd »

A co na celou strechu kabria??? 8)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Já jsem ho impregnoval lehce silikovým olejem.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

1) levná kutilská varianta:
http://www.cabrio-club.wz.cz/tipy/20-10-03.html

2) originální autokosmetika Audi - a ani to není drahý:
http://www.audi.cz/caraccessories/kosmetika.php

...někdy doma mám v nějakým Oldtimer marktu nafocenej postup práce s nějakým německým přípravkem, kterej střechu nejen konzervuje, ale i oživí barvu...jen to najít :oops:

Budulin
Příspěvky: 230
Registrován: 27 kvě 2003
Bydliště: Příbor-Severni Morava

Konstrukce faldachu!

Příspěvek od Budulin »

Kdyby to někdo potřeboval.

Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

:lol: jsem prozrazen

8)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

Super Buduline, díky.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Faltdach

Příspěvek od Jirka »

Ahoj,
rád bych zjistil, jaké jsou výhody a nevýhody faltdachu(např. dá se s tím jezdit i v zimě? :?, jak to těsní, zda tam neteče když prší... ). Jestli máte broučka s faltdachem, prosím, sem se svými názory. Díky

sloučil jsem Jirkův topic "Faltdach" s tímto již zapomenutým tématem...tak kdo přidá zkušenosti?
Y.

Odpovědět