VWědomostní kvíz o ceny

Pro majitele a příznivce klasických VW do roku výroby 1967. VW coby veterán, v původním, nebo dobově odpovídajícím stavu.
Odpovědět
Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od Andy »

Tak toto je umele koleno ktery kazdy vermachtak mel v povinne vybave v pripade ze mu granat urval nohu. K tomu se dodavalo takove male nadobicko "naoperujsitosam". Paradox je ten ze se jich malo dochovalo i kdyz neni nikde zapis o tom ze by si to nekdo z nich naoperoval, jelikoz driv vykrvacel.
Asi chapu duvod proc to je v kvizu jelikoz to vyrabela firma Zhebnimuller.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od yahoďák »

Ale Andy kdepák, nechal jsi se zmást zákeřným VW-Kvízovo jednáním, kdy k předmětu již nepřikládá nic pro porovnání rozměru...to je nečestné a nesportovní, tahle věc je totiž mnohem větší, než aby mohla sloužit jako kolenní kloub.

Ve skutečnosti se s touto součástkou dříve nebo později setká každý zarputilý VW žumpař - je to kloubový hřídel HK DR60/K40 pohánějící sací vývěvu z pomocného náhonu traktoru zetor např. s fekálním přívěsem např. NTVF8:
Obrázek
Pro úplnost je třeba zmínit, že stejná hřídel pohání i širokou škálu jiných přídavných zařízení od sběrače sena po rozmetač chlévské mrVy.
Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od Pětišroub »

páč je co? Páč je normalizovanej!
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od REDH0T »

German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od Pětišroub »

Tak a protože VW-kvíz je na dovolené, předávám zájemcům poslední, desátou otázku zábavného kvízu:

K čemu slouží a z jakého vozu pochází následující díl ?

Své odpovědi zasílejte jako SZ pro VW-kvíze. Vyhodnocení 9. a 10. otázky proběhne v pondělí 8.8.2011
Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od yahoďák »

co se to děje? dva dny od vyhlášení otázky a ani jeden plk?? Jdeme do finiše a dochází vám humur? :lol:

tak já teda začnu: je to jednoduché, jsou to madla co se dávají na zadní část obytného přívěsu...slouží k manipulaci s přívěsem, případně k odtlačení celé soupravy dojde-li k poruše tažného vozu. Akorát zase nemáme rozměry a jak nevím rozteč šroubů, tak nedokážu určit, zda je to z Eriba Muck nebo Karosa Bingo?
Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od Pětišroub »

a já si zase myslim, že to je to rally madlo na zadní část karoserie brouka, 50. léta.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od sSATYRr »

příplatkové madlo na autobaterii usnadňující každodenní manipulaci, hojně využívané koncem 40. let v chudinských částech jihoitalských měst, proslulými častými krádežemi automobilů. Majitelé VW se při chůzi vyznačovali nápadně vychýlenou postavou.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
VW-kviz
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2011
Bydliště: skladiště VW dílů
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od VW-kviz »

Jste vedle jak ta jedle, pánové. Aby jste mne ale neobviňovali, že jsem vám nepomohl, tak řešení tajenky je ukryto v odlesku okolí na leštěném povrchu dílu.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od prak »

kdo tam sakra dal ty nový šrouby :twisted:
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od OB »

Je to madlo z vozu Hebmüller a je tak dlouhé, že sahá přes celou palubku. To proto, aby spolujezdec mohl v zatáčkách ručkovat a udržovat své tělo v kolmé pozici vůči silnici.
Zajímavé na té fotografii je, že je přesně vidět, kde je madlo oleštěné od rukou spolujezdce. Matná část logicky je namontovaná před řidičem, který se ovšem při nepřizpůsobení rychlosti v zatáčce také chytá madla.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od udeeska »

To me tady davno dosel humor :D .V odlesku vidim dve osoby,jedna jeste kraci a druha je zrejme v podrousenem stavu,
coz mi napovida,ze je to madlo,ktere se pridela tomu vice opilemu na zada(asi opaskem)a kdyz uz leze po kolenou,tak
ten provozuschopny mu pomaha ho trochu prizdvihavat,aby jak se rika nebyla"drzka v louzi" :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od Kůča »

Málem jsem zapoměl soutěžit. :D
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
VW-kviz
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2011
Bydliště: skladiště VW dílů
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od VW-kviz »

Tak jsme po dovolené, můžeme rozlousknout hádanky z minulého a předminulého týdne...

Obrázek

Dovolím si zde opět odcitovat Yahoďáka, protože jeho odpověď je prostě vyčerpávající.
Součástka na obrázku je kloubová hřídel (přesněji asi hřídel s dvojitým kloubem) pro pohon předních kol na KdF 166 případně 87.
Umístění dílu (zjednodušeně): Z předního diferenciálu jde v krátké "nohavici" polosa, do ní je zasunut silnější konec této kloubové hřídele, válcové pouzdro obsahující dva klouby je uloženo v dalším pouzdrě, které je spojeno s těhlicí a slabší konec hřídele je již spojen s nábojem/unašečem.

Jako bonus dodám, že jde o druhé provedení této součástky (od roku 1944), první provedení má na tom válcovém pouzdru pouze jeden šroub...
Protože to byla předposlední otázka, tak jsem uznával i odpověď typu homokynetický kloub, atp. A pro úplnost nákres z katalogu dílů
Přílohy
otazka8.jpg
otazka8.jpg (51.6 KiB) Zobrazeno 7503 x

Uživatelský avatar
VW-kviz
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2011
Bydliště: skladiště VW dílů
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od VW-kviz »

A máme tu poslední otázku:
Obrázek

Zde bylo možností více, takže uznávám jak odpověď že šlo o madla pro stahování střechy z porsche 356 PreA provedení cabrio, tak i z mé srdeční záležitosti a to VW Hebmuller. Madla byla dvě, jedno u řidiče a druhé u spolujezdce.
558131.jpg
558131.jpg (124.82 KiB) Zobrazeno 7491 x
558137.jpg
558137.jpg (159.84 KiB) Zobrazeno 7491 x

Uživatelský avatar
VW-kviz
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2011
Bydliště: skladiště VW dílů
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od VW-kviz »

A ještě pořadí soutěžících. První místo okupuje Yahoďák (překvapuje to někoho ? :-) ), na druhém a třetím místě je již poněkud těsno.
Dáme tedy poslední otázku na rozstřel...


yahoďák 9
Romulus 8
Kůča 8
Ales-X 6
bobedelweiss 6

udeeska 4
Herbie 3
veveruska85 3
SO 545 3
biker666 2
Milosak_1 2
maxmax 2
karlosVW 1
Krystof 1
lope 1
lubos 1
Martyhasic 1
MiHo 1
prak 1
Proky 1
samec3 1
Skid 1
Šíša 1
venca101 1

Hosté:
OB 2
Andy 1
Pětišroub 1
Naposledy upravil(a) VW-kviz dne 08 srp 2011, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
VW-kviz
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2011
Bydliště: skladiště VW dílů
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od VW-kviz »

Otázka č. 11:

K čemu slouží následující předmět. Pro ty co potřebují měřítko, tak jen uvedu, že velikost je taková, že se mi celý předmět ani nevešel do hledáčku fotoaparátu :D
Přílohy
dsc07331-part.jpg
dsc07331-part.jpg (74.12 KiB) Zobrazeno 7477 x

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od Pětišroub »

to je válečný prototyp vahadla KdF 82 pro uživatelsky jednoduché seřizování ventilových vůlí na frontě
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od OB »

Já bych si dovolil se Strýčkem Kvízem nesouhlasit. OB má 2x správnou odpověď. První snad tu výztuhu přední nápravy i když jsem se dával podat a druhou držadlo do Heba, protože ho OB osobně viděl u výrobce replik - dokonce držel v ruce i formu na toto nesmyslné držátko. :D

Co se týče pondělního plku tak jen v krátkosti. To co je na fotografii je přípravek na natahování palubních hodin do půleňáka. :D
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
VW-kviz
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2011
Bydliště: skladiště VW dílů
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od VW-kviz »

OB píše:Já bych si dovolil se Strýčkem Kvízem nesouhlasit. OB má 2x správnou odpověď. První snad tu výztuhu přední nápravy i když jsem se dával podat a druhou držadlo do Heba, protože ho OB osobně viděl u výrobce replik - dokonce držel v ruce i formu na toto nesmyslné držátko. :D

Co se týče pondělního plku tak jen v krátkosti. To co je na fotografii je přípravek na natahování palubních hodin do půleňáka. :D
Pravdu mas. Shodou okolnosti je odfocene madlo taktez z dilny Benghta. Obrazek jsem cvaknul na Cambergu na jiz zminovanem 1948 Hebmuller.
Svou chybu ihned napravím.

PS: A také si plknu. Věc výše je škrtací kamínek, mechanický předchůdce dnešních elektrických zapalovačů.

Odpovědět