VWědomostní kvíz o ceny

Pro majitele a příznivce klasických VW do roku výroby 1967. VW coby veterán, v původním, nebo dobově odpovídajícím stavu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od Leer »

já to tam mám, ale nehraju od začátku, takže budu jen popichovat :lol:
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od yahoďák »

konečně otázka, kterou jsem nevěděl hned "z první". Určitě znáte ten pocit "..safra, tohle už jsem někde viděl" .. a ono furt nic, až najednou pink :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
VW-kviz
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2011
Bydliště: skladiště VW dílů
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od VW-kviz »

Na otazku číslo 5 odpovědělo správně 7 uživatelů. Správné řešení hádanky je, že se jedná o podpěru/držák hřídele pedálové soustavy. K vidění od prvních KDF do posledních oválů, tedy rok 1957. Je možné, že to měli i první dědci, to ale nedokáži potvrdit/vyvrátit.
Přílohy
kviz05-1.jpg
kviz05-1.jpg (73.67 KiB) Zobrazeno 3943 x

Uživatelský avatar
VW-kviz
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2011
Bydliště: skladiště VW dílů
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od VW-kviz »

A jedeme dále. Na špici se drží známá trojka, v závěsu čím dál větší skupina s jednou chybnou odpovědí. Uvidíme jak to bude po otázce číslo 6:
K čemu slouží následující přípravek ?

Své odpovědi mi zasílejte formou soukromých zpráv.
Přílohy
dsc07324-1.jpg
dsc07324-1.jpg (113.02 KiB) Zobrazeno 3936 x

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od udeeska »

...tohle je z nemeckejch vagonu,ktery za valky prepravovaly tanky na vychodni frontu.Je to vlastne z bocnic
a Made in Germany je tam kvuli rusum,ze kdyz to ukradli,tak jim to v sovetskejch sbernejch surovinach nevzali,protoze si
nebyli jisti kvalitou ocele.....
Vwase nocni sichta...

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od Andy »

Omyl Udeesko: ono to vlastne je z vagonu, ale americkych ktery tahly na vychodni frontu. Oni prave chteli mlzit aby si bolsevici mysleli ze to je nemecka ocel, ale nedocvaklo jim ze to museji napsat nemecky aby to bylo verohodny. Kvuli tomu nastal zmatek, a urady nastavili zakon ze kazdy vykup musi byt dolezeny digitalnimy fotkami toho danyho konvoje nebo vagonu (kvuli overeni datu na fotkach). Presto tyto opatreni se casto stavalo ze ty sberne suroviny tu ocel nevykupivali. Tak se to zacalo pasovat pres Kamcatku do Japonska kde zjistili ze ta ocel je opravdu velice kvalitni. Diky tomu vznikla vyroba takzvanych samurajskych mecu. Tyto mece byli hlavni zbrani japonskych vojaku za 2 svetove valky. Jenze jiz bylo pozde nez zjistili ze pres uslechtilost oceli se nedokazi ubranit mene uslechtilim ocelovym ptakum schazujici bomby na Hiroshimu a Nagazaki. Paradoxne vyteztvi americanu nad Japonskem nebyl diky vyse zminenym bombam, ale prave chybe Sovetskych uradu.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od Sam »

Už to nehulte a raději pošlete správnou odpověď :D
Je to samozřejmě opravná sada na pásovou motorku. Přetržený pás lze elegantně opravit i v polních podmínkách.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od Andy »

Ja jsem se jen dobre vyspinkal :D

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od udeeska »

#-o ...clovek se furt neco uci o dejinach :mrgreen:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od Ales-X »

Ale co vás nemá, jste všichni úplně vedle, je to přeci stupačka z KDF popelářského vozu který tajně vyvíjel Dr. Porsche, bohužel se nedochovala žádná fotografie se stupačkou, ale je naprosto zřejmé že stupačka se pomocí čepů opevňovala na přední část KDF82 kde vidíme oka s čepem. Zajímavostí je že s tímto prototypem jezdil jako řidič Kurt Müllmann který si u Dr. Porscheho odbýval civilní vojenskou službu a je to tentýž Kurt Müllmann která v roce 1988 v Rakousku založil recyklační firma .A.S.A. Holding.
Obrázek

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od OB »

Už jsem se těšil, že si zase plknu..........
Jste všichni ouplně vedle.
To co vidíte na obrázku je dílo Ferdinandovo. Jedná se o přípravek na pěchování lulek. Dodávalo se to na frontu, protože tento přípravek stačí napěchovat asi 10 ks fajfek do minuty. A to víte, každá minuta na frontě je drahá.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
VW-kviz
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2011
Bydliště: skladiště VW dílů
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od VW-kviz »

Do uzavření 6. kola zbývá již jen pár hodin a musím se přiznat, že mám radost z odpovědí. V tuto chvíli 5 správných. :D Jen tak dál...

Uživatelský avatar
VW-kviz
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2011
Bydliště: skladiště VW dílů
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od VW-kviz »

Tak opět pondělí, máme to ruzuzlení hádanky.
Přípravek slouží ke kontrole geometrie ramen přední nápravy. Do otvorů se vsune rameno. Okem vodorovného čepu se nasune měřící kalibr a pomocí spárových měrek se změří rovnoběžnost vodorovného čepu s osou nápravy (tolerance 0.2mm). Nelépe to vysvětlí obrázek.
Dva kroužky na fotce slouží jako vložky pro měření busích ramen.Vyrážecí kolíky pak k osazení svislých a vodorovných čepů. It's easy. :D

PS: Vyjímečně uznám i odpověď kde byl pouze link na přípravek v inzerci. Chápu, že se odpovídalo v časovém presu. Příště ale chci aby si autor text přeložil a napsal k čemu přípravek slouží.
Přílohy
282b.jpg
282b.jpg (54.94 KiB) Zobrazeno 3616 x
dsc07324.jpg
dsc07324.jpg (75.12 KiB) Zobrazeno 3616 x

Uživatelský avatar
VW-kviz
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2011
Bydliště: skladiště VW dílů
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od VW-kviz »

A jedeme dál.
Tento předmět jsem nedávno dostal k identifikaci od mých přátel a tak se mi zalíbil, že ho mimo pořadí vkládám do soutěže. Přiznám se rovnou, že jsem jeho použití neuhodl. To způsobilo nepokrytou radost kamarádů a následné několikadenní špičkování.
To ale jistě nebude váš případ.:D

Takže otázka číslo 7: K čemu slouží následující předmět ?
Své odpovědi mi zasílejte formou soukromé zprávy.
Přílohy
kviz07a.jpg
kviz07b.jpg

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od Sam »

To vím naprosto přesně. Jde o náústek pro Andyho a jiné výřečné osoby(manželka, tchýně, atp...). Slouží pro bezpečnou přepravy na delší vzdálenosti, kdy by mohl řidič vozidla přijít k úhoně.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
bobedelweiss
Příspěvky: 134
Registrován: 15 pro 2009
Bydliště: již vlastní grund UPPER UNDERWOOD

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od bobedelweiss »

Tohle je už trošku těžší, takový VW oříšek ale odpověď je nasnadě : následující předmět slouží jako výplň díry za volantem v přístrojové desce místo tachometru pro nejlevnějšího brouka tzv. "super sociála". Ten měl samozřejmě jen 2 sedačky a to pouze vzadu, řidič musel mít dlouhé nohy a ruce.

Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od firestorm69 »

Tak sa zapojím aj ja, lebo toto viem celkom presne. Je to vzducho a vodotesný uzáver palivovej nádrže pri plavbe po mori a oceáne... :mrgreen:
Obrázek
carpe diem

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od OB »

No teda pane kvíz, vy jste ale liška podšitá. Je to skutečně velmi těžké, ale protože Vás mám rád, tak vám napovím.
Jedná se o membránu k podtlakové regulaci předstihu u motoru Maybach TRKM pro kolopásové vozidlo typu Demag neboli Sdkfz 10.
Co přijde dál???

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od Andy »

MMMM MMM, MMMMMM, MMMMM MMM MMMMMMM, MM MMM..........jo moment, zapomnel jsem si to vyndat, tak znovu: ja pouzivam jiny model, vetsi, jelikoz tento je, po spolknuti pred par tydny, moc maly. A proto rikam ze tento model je pro osoby jenz maji usta mensi, neboli takzvane spunt elko.

Mimochodem, kvize, doufam ze jsi ho dobre umil, protoze ten na obrazku je presne ten co jsem spolknul :twisted:

Uživatelský avatar
VW-kviz
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2011
Bydliště: skladiště VW dílů
Kontaktovat uživatele:

Re: VWědomostní kvíz o ceny

Příspěvek od VW-kviz »

Na poslední otázku mám již dvě správné odpovědi. Bravo... =D>


Přikládám průběžné výsledky. První sloupec jméno, druhý počet správných odpovědí. :D Snad jsem na nikoho nezapomněl.

Ales-X 6
bobedelweiss 6
yahoďák 6
Romulus 5
Kůča 4
Herbie 3
udeeska 3
biker666 2
Milosak_1 2
SO 545 2
veveruska85 2
karlosVW 1
Krystof 1
lope 1
lubos 1
Martyhasic 1
maxmax 1
MiHo 1
Pětišroub 1
prak 1
Proky 1
samec3 1
Skid 1
Šíša 1
venca101 1

Pravidla jsou nastavena tak, že nezáleží jak se ke správné odpovědi doberete. Je možné prolistovat katalogy, dílenské příručky, projet TheSamba.com, zeptat se známého nebo rozebrat svůj VW do šroubku. Důležité je, zda-li do nedělní půlnoci přistane správná odpověď v mé SZ schránce. Pokud během týdne svůj názor přehodnotíte, nevadí, pošlete odpověď znovu.

Odpovědět