Rozpěra na zadní pakny

Pro majitele a příznivce klasických VW do roku výroby 1967. VW coby veterán, v původním, nebo dobově odpovídajícím stavu.
Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpěra na zadní pakny

Příspěvek od Sam »

Proky píše:Tak u me to uz asi nekdo predelaval, protoze mam u ovala obe stejny. Zajimala by me jeste jedna vec delali se 2 verze slozeni, protoze jsem otevrel moje bubny a mel jsem paku jakoby u stitu, ale pak jsem otevrel druhy bubny co predtim jezdili na dedkovi a tam byly tou pakou zas do bubnu. Fotky bohuzel nemam.

Edit. Tak asi je to tak nez jsem vlozil prispevek tak me predbeh lisak kde je videt ze ma paku k bubnu a na samovych fotkach jsou ke stitu.
Trochu odbihame od tematu, ale nevadi. Slozeni zadni napravy a brzdoveho systemu proslo bourlovym vyvojem. Paka rucni brzdy je u ovala schvalne bliz k brzdovemu stitu, protoze bowden rucni brzdy prichazel do brzdoveho stitu zezadu a ne zepredu jako na vsech novejsich VW. Navic maji pakny 3 pruziny z toho dve sikmo od domecku excentru. Paka rucni brzdy vne by se tam moc motala...

Kůča: zas takové zmatky to nejsou. Ve fabrice dle meho moc dobre vedeli co a jak. Obavam se spis nasledneho servisovani.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Rozpěra na zadní pakny

Příspěvek od evinsen »

tak ty pětidírový bubny nebudou tak jednoznačný.různé linky dojížděly různé serie.viděl jsem mechanické brzdy z roku 1965 a hydrauliku z roku 1950.v modřanech je pán co koupil brouka v tuzexu rok 1973.6volt,úzké nárazníky v předu rovná světla,vzadu malé kapky.etka je katalog nd(dříve na mikrofilmu) kde je jasně psáno že vzpěra na zadní pakny se od uvedeného čísla dodává na obě strany stejná.ale jestli na lince dávaly do páru tam uvedeno není.

Odpovědět