KdF typ 82E se našel v Litvě

Pro majitele a příznivce klasických VW do roku výroby 1967. VW coby veterán, v původním, nebo dobově odpovídajícím stavu.
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: KdF typ 82E se našel v Litvě

Příspěvek od Pětišroub »

to na střeše je malej OBčko a na kapotě je Milda:-D

To auto je zajímavej artefakt a já osobně, pokud není nálezový stav krásný, originální, kompletní a nezbastlený , mám radši "svědky doby" než vyžehlené polorepliky, které se pak plynule ztratí v zástupu replik. Samozřejmě u některých aut, kde moc z původna nezbylo, je renovace nezbytná (stačí se mrknout co všechno se "dělalo" na karoserii VW 38).
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: KdF typ 82E se našel v Litvě

Příspěvek od yahoďák »

úžasnej nález, víc takových....a za mě renovovat do původna.
Zřejmě jako poutač sloužil již hodně dlouho, když se podíváte na zbytky elektrického zařízení v kabině.
Obrázek

kdf1941
Příspěvky: 27
Registrován: 06 lis 2011

Re: KdF typ 82E se našel v Litvě

Příspěvek od kdf1941 »

Jsem tu sice nový, ale protože také dělám do kdf, tak bych k tomuto vozu rád přidal, že je to karoserie Kdf ale podvozek není z civilní karoserie ale z typu 82. Takže taková skládačka.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: KdF typ 82E se našel v Litvě

Příspěvek od udeeska »

Trosku se mi nezda,ze by rusove pozdeji mixovali na ukoristenych vozech podvozky(kde by vzali dily).Podvozek pro Typ82 byl
zakladnim podvozkem v podstate pro vsechny vozy(se zadnim pohonem),takze byl na Typech 62,82,KdFWagen,81,88.....
Nebudu se poustet do vetsich diskuzi,protoze tohle pole je osemetne a nechci se splest s nejakym modelem :wink: ,pro
priklad uz jen dodam Typ92,ktery byl dvakrat prejmenovan na 92L az skoncil jako 82E se zadnim pohonem......

...a jeste ten podvozek
Přílohy
IMG_crop.jpg
Vwase nocni sichta...

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: KdF typ 82E se našel v Litvě

Příspěvek od rochuss »

Viděl jsem na Eurooldtimers nabízený tento KdF82E za 15700Euro.Je tam od 13.5.2015 a nabízí ho někdo v Portugalsku.Nevíte o tom někdo něco?A vždyt' to není zase až tak astronomická cena za takovou raritu.Kdybych si poradil s vyvařením kastle váhám asi tak vteřinu!

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: KdF typ 82E se našel v Litvě

Příspěvek od Sam »

rochuss píše:Viděl jsem na Eurooldtimers nabízený tento KdF82E za 15700Euro.Je tam od 13.5.2015 a nabízí ho někdo v Portugalsku.Nevíte o tom někdo něco?A vždyt' to není zase až tak astronomická cena za takovou raritu.Kdybych si poradil s vyvařením kastle váhám asi tak vteřinu!
Máš pravdu, astronomická cena za KDF82E to skutečně není. Potíž je v tom, že fotografie pocházejí při nálezu v Litvě (psalo se o tom i zde) a brouk rozhodně není v Portugalsku. Takže zas na druhou stranu poslat přes Western Union 15tis éček a dva měsíce si dopisovat a nechávat se Salvadorem Perezem udržovat v plané naději... to je kapku dost.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: KdF typ 82E se našel v Litvě

Příspěvek od rochuss »

No nevím proč posílat peníze poštou,tady je samozřejmý opatrný osobní odběr a peníze i auto z ruky do ruky.Ale připomíná mi to triky pánů Nigerijců.A co se s tímhle ,,éčkem'' teda vlastně děje?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: KdF typ 82E se našel v Litvě

Příspěvek od Sam »

Protože je to stále ta stejná písnička. Vrazit na web fotky zajímavého vozu, pořádně podpálit cenu aby se kupující naladil na kauf století. Když je dostatečně navnaděn, tak se objeví více zájemců ale protože je Peréz seriózní, přenechá auto tobě. Chce ale zálohu, což je zvzhledem k exluzivitě předpokládatelné. Má dokonce známého co jezdí s vlekem po Evropě a mohl by to dovézt :oops: . Přeci jen je to z Portugalska docela štreka. Stačí dotlačit zbytek peněz přes WesterUnion.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: KdF typ 82E se našel v Litvě

Příspěvek od lišák »

Jak píše Sam. Jenom bych doplnil, že pokud budeš trvat na variantě z ručky do ručky tak v lepším případě se s Tebou nebude nikdo bavit a v horším si uděláš výlet na jehož konci můžeš dostat na budku a vrátíš se zpátky bez peněz i bez auta.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: KdF typ 82E se našel v Litvě

Příspěvek od OB »

Nejsem si jistý, zda se bavíte o voze, který je vyfocený na začátku topicu. Pokud ano, tak Vám mohu říci, že ten vůz není v Portugalsku ale v Německu. Takže to je jistě podvod o kterém píše Sam.
Co přijde dál???

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: KdF typ 82E se našel v Litvě

Příspěvek od rochuss »

Jo,o tomto voze z Litvy.Tak to je 100% podvod, bylo mi hned divné,že by se s tím zabývali v tak neveteránské a chudé zemi jako je Portugalsko.Tak snad ho nějaký Germán stihne zrenovovat než muslimové Německo obsadí.Já bych do toho stejně nešel-nejsou karosáři!

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: KdF typ 82E se našel v Litvě

Příspěvek od Andy »

Portugalsko je plne vozu VW z 50. a 60. let od brouku po ponorky. Aby tam bylo KdF 82E je samozrejme velmi nepravdepodobne. A imigrantskou a xenofobni hysterii bych sem netahal........

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: KdF typ 82E se našel v Litvě

Příspěvek od rochuss »

Ale tak samozřejmě,že v chudém Portugalsku musel VWbrouk frčet když to byl levný lidový vůz.A k té imigr.hysterii-kdybys jezdil okolo rakouského Traiskirchenu a sledoval to tam,nebo louky za Pasovem kde se dělaly farmářské trhy a ted je tam ca 10 přeplněných stanů(10x20m) a viděl to na vlastní bulvy tak bys smýšlel jinak.Anglii zase zachrání to že je to ostrov,ale my v centrální Evropě to vidíme jinak!!

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: KdF typ 82E se našel v Litvě

Příspěvek od Andy »

Tady nejde o to jak smyslim, tady jde o to ze to sem nepatri. Staci co cteme v novinach a vidime v televizi, jeste si to zaprasit tady. A co zachrani nebo nezachrani Anglii mi je uplne jedno :lol:

Odpovědět