Litinové rozdělovače Bosch

Pro majitele a příznivce klasických VW do roku výroby 1967. VW coby veterán, v původním, nebo dobově odpovídajícím stavu.
Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Litinové rozdělovače Bosch

Příspěvek od Sam »

VJUR4 se pouzival na 30PS motorech v busech.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od Pětišroub »

prd

broučí VJU4BR8 a VJUR4BR8 jsou totožné co se podtlaku a odstředivé regulace týče, to "R" jen znamená, že byl přidán palec se zalitým odrušovacím odporem. Analogicky busí VJ4BR8 a VJR4BR8 se lišily pouze tím palcem, charakter odstředivého předstihu byl stejný a podtlaková regulace zcela chyběla.

Ergo, šimáku můžeš-li koupit kompletní a konzistentní VJUR4BR8 tak ho nasaj.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od pulenejksicht »

Pětišroub píše:prd

broučí VJU4BR8 a VJUR4BR8 jsou totožné co se podtlaku a odstředivé regulace týče, to "R" jen znamená, že byl přidán palec se zalitým odrušovacím odporem. Analogicky busí VJ4BR8 a VJR4BR8 se lišily pouze tím palcem, charakter odstředivého předstihu byl stejný a podtlaková regulace zcela chyběla.

Ergo, šimáku můžeš-li koupit kompletní a konzistentní VJUR4BR8 tak ho nasaj.
omlouvám se za zasírání inzerce :wink:

díky šroubovi , že si našel čas to vygooglit :wink: .. těch modelů a odlišností je tolik , že to má málokdo v hlavě .. nafotím střeva pod čepičkou :wink:

nestálo by za to spáchat specielní topik s podrobným popisem jednotlivých modelů rozdělovačů až si na to někdo udělá čas ?

zrovna u karbeců bych snesl specielní suborum a pod ním topiky pro jednotlivý modely s postřehy .. s postupně vypilovaným obšírným popisem , naskenovanými

schématy a postřehy uživatelů ..

technická fora jsou rozdělena podle typu vozu ..ale chybí mi tam subforum - technika obecně nezávisle na typu vozu kde by mohly bejt takovýhle obsáhlý věci ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od Pětišroub »

no..já už pár rozdělovačů nejen pro 30PS do šroubku repasoval..takže něco málo vím..a většinu už jsem z pohodlnosti zapomněl..kolik jsi jich repasoval ty? Ale pokud jde o ten topic, tak bych tě díky bezbřehé šíři tvých aircooled vědomostí s dovolením nominoval :) Já vim..nemáš čas...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od Sam »

Pětišroub píše:prd

broučí VJU4BR8 a VJUR4BR8 jsou totožné co se podtlaku a odstředivé regulace týče, to "R" jen znamená, že byl přidán palec se zalitým odrušovacím odporem. Analogicky busí VJ4BR8 a VJR4BR8 se lišily pouze tím palcem, charakter odstředivého předstihu byl stejný a podtlaková regulace zcela chyběla.

Ergo, šimáku můžeš-li koupit kompletní a konzistentní VJUR4BR8 tak ho nasaj.
Hmm, a k cemu se ten odrusovaci odpor pouzival, resp. jake to melo vyhody/nevyhody oproti klasickemu palci ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od Pětišroub »

zamezení rušení rozhlasového signálu?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od Leer »

:lol:
Obrázek
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od pulenejksicht »

mě ta idea zvláštního subtopiku pro techniku všeobecně a pod ní třeba karbeců vzlášť přidej docela k věci .. pro přehlednost

s časem jsme na tom všici stejně .. rád si občas nějaký udělám a něco tam plácnu ..

jde především o tabulkový údaje, obrázky atd .. málokdo má praktický zkušenosti s hodně typy karburátorů ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od pulenejksicht »

Pětišroub píše:no..já už pár rozdělovačů nejen pro 30PS do šroubku repasoval..takže něco málo vím..a většinu už jsem z pohodlnosti zapomněl..kolik jsi jich repasoval ty? Ale pokud jde o ten topic, tak bych tě díky bezbřehé šíři tvých aircooled vědomostí s dovolením nominoval :) Já vim..nemáš čas...
má smysl si tady poměřovat virtuální péra podle toho kolik času kdo nad tím stráví ? v době kdy všechny technický informace jsou ne webu ?

málokdo se tomu věnuje profesionálně a tudíš přehledný soupis bez nutnosti hledat by se myslím hodil a doplněn praktickými postřehy pro každej karbec vzlášť už by to nemělo chybu

mapovat raritní běžně nepoužívaný modely může každej podle libosti a vonýho času pro rozšířění obzorů ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od Sam »

Pětišroub píše:zamezení rušení rozhlasového signálu?
No jo, ale proč jen u některých modelů ? A proč po zjištění, jak je odpor skvělý, není k nalezení ve všech palcích rozdělovačů ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od simak »

třeba měli u bosche odpor k odporu?
nasávač

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od pulenejksicht »

nebylo to dávaný hlavně do aut pro vojáky atd ? tak možná proto jen někam .. všude to holt nebylo nutný
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od Pětišroub »

Moje domněnka je taková, že s VJUR je následník VJU. S narůstajícími nároky se přešlo na model s odrušením. Ale nedisponuju literaturou, ve které by se to dalo ověřit.

Odrušení zapalování pro vojáky je výrazně masivnější viz industrie Kdf, VW 181 a radiovozy T1 a T2- kryty rozdělovačů, pláště na cívkách, stíněné kabely, odrušené "fajfky" u zapalovacích svíček atd. atd.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od Sam »

Označuji se tímto prašivým skunkem a sypu na sebe pomyslné peří a med. Na VW Bus opravdu rozdělovač s podltakovou regulací nemá co dělat. Studoval jsem před Vítkovem otryskování solex28PCI a na VJU4 rozdělovač u busa narazil. Jednalo se ale o tiskovou chybu servisniho bulletinu z roku 1960. Po prolisotvání bulletinů z předchozích i následujících let je jasné, že šlo o tiskařského šotka..
60_page2.jpg
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od pulenejksicht »

hezky pěkně ..tady ty informace vyniknou až se ten inzerát smaže :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od Sam »

aspon bude zas nad cim badat :wink:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od OB »

Začalo se tady probírat zajímavé téma. Ze všech příspěvků jsem zjistil, že půlxichta by to nesmírně zajímalo, a mnoho o tom ví, ale nechce se do toho topicu pustit. Důvody ví jen on sám.
Sám bych se přikláněl k tomu, aby se tato debata, tedy o rozdělovačích do starých VW oddělila. Tam si můžeme povídat, proč některé palce byly odrušené a podobně.
Pokud se k tomu někdo nemá, klidně topic založím. Poprosím eventuelně o nějaké přehledy nebo odkazy na tuto tematiku. Možná nejlépe do SZ.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od pulenejksicht »

Ondro to sis špatně vyložil .. nebo si děláš srandu ..to se tak na flatu stává ..
vím o tom celkem hovno a právě proto mi připadalo praktický založit zvláštní sekci pro karbece a rozdělovače a sólo topiky pro různý modely aby to bylo přehledný a kromě vyšťouraných detailů z internetu se tam mohli dávat konkrétní postřehy uživatelů
ale co člověk to názor a třeba Sam si myslí , že lepší znovu a znovu probírat detaily v inzerci :wink:

co se vojenské techniky a dřevních ročníků týká těžko tady na flatu bude větší odborník než ty takže si klidně můžeš založit specielní military topik na dřevní vw maslostroje sám jako osoba nejpovolanější :wink:
Naposledy upravil(a) pulenejksicht dne 28 dub 2011, celkem upraveno 1 x.
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: K: díly na rozdělovač Bosch

Příspěvek od OB »

pulenejksicht píše:Ondro to sis špatně vyložil .. nebo si děláš srandu ..to se tak na flatu stává ..
vím o tom celkem hovno a právě proto mi připadalo praktický založit zvláštní sekci pro karbece a sólo topiky pro různý modely aby to bylo přehledný a kromě vyšťouraných detailů z internetu se tam mohli dávat konkrétní postřehy uživatelů
ale co člověk to názor a třeba Sam si myslí , že lepší znovu a znovu probírat detaily v inzerci :wink:

co se vojenské techniky a dřevních ročníků týká těžko tady na flatu bude větší odborník než ty takže si klidně můžeš založit specielní military topik na dřevní vw maslostroje sám jako osoba nejpovolanější :wink:

Ne, ne půlenej, nemyslel jsem to špatně. Možná to bylo špatně formulované. Chtěl jsem jen říci, že máš taky znalostí na rozdávání a jenom se ti nechce do toho jít. Předpokládám, že když to založím tak se ostatní, které to zajímá, chytí a přispějí svými znalostmi. A co se týče mých znalostí, tak ty jsou oproti jiným skutečně jen dostačující.
Takže sumasumárum, jdeme do toho a od Vás znalých očekávám, že přispějete svou troškou do mlýna.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Litinové rozdělovače Bosch

Příspěvek od pulenejksicht »

tady se nám to přesunulo :wink:

já jsem myslel zcela vážně , že toho moc nevím , mám vwčka jako koníčka ne kterýho namám čas a nejsem
chodící encyklopedie se strýčkem Alzheimerem na rameni :wink:
a proto mi to přišlo jako dobrej nápad to oddělit pro přehlednost ,ale není vůle tak nemá smysl tím zasírat zbytek ..
jdeme frflat na flat ...

Odpovědět