sbírka VW industrie

Pro majitele a příznivce klasických VW do roku výroby 1967. VW coby veterán, v původním, nebo dobově odpovídajícím stavu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: sbírka VW industrie

Příspěvek od tarmara »

děda se na začátku padesátých let vyučil opravářem televizorů. Když na začátku nového milenia skonal, u(vy)klízeli jsme jeho skladové zásoby. 70 televizorů (CRT, elektronkových), dva 200l sudy elektronek, elektro odpadu dva vozejky. Ještě že tyhle VW cajky spíš nabírají na ceně, televize šly s vývojem kupředu a nikdo se nechtěl vracet...
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: sbírka VW industrie

Příspěvek od Herbie »

tak to se divim, minimálně o elektronky bývá celkem zájem
... a vůbec !

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: sbírka VW industrie

Příspěvek od tarmara »

Herbie píše:tak to se divim, minimálně o elektronky bývá celkem zájem
vsak jsem pak nasledne dostal od kolegy hifi nadsence vycinino, ze si babicka mohla vydelat na klidny duchod....vetsina z toho byly tesly a nebyly sparovane....ale co uz...
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: sbírka VW industrie

Příspěvek od lope »

Elektronky mají význam pro audio, v TV bývaly jiné. Když si vzpomenu, kolikrát jsme ty velký TV vezli do opravny... Týhle technologie nelituju, tím spíš, že už jaksi ani není signál, který by přijímala. Obávám se, že nejenom Sam, ale ani my s jednou sadou VW to už neujezdíme, než auta se spalovacím motorem zakážou... Sice to je slepá cesta a spalováky se vrátí (nejdřív jako pomocný dieselagregat pro dobíjení, který nakonec z praktických důvodů zabudují do auta ;-) ), ale to třeba zabere 30 let... Sam možná svoje zásoby bude muset prodávat do US, neb je zakázáno cokoliv s sebou brát do hrobu.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: sbírka VW industrie

Příspěvek od Sam »

Ja dily co mam, stejne tak jako nektera auta, nemam potrebu ujezdit do smrti. Mne uplne staci ze to mam jako sbirku. Nekdo sbira znamky jiny dily.

Takto se rodi nerudny starik co nic nepusti pac to bude renovovat nebo potrebovat. ...A autem na zahrade jiz prorusta statna brizka. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: sbírka VW industrie

Příspěvek od lope »

No jo, on i tak za 20 let bude dobrý pocit, že bych brouka měl čím opravit - kdyby se náhodou porouchal kdyby greténi dovolili s ním vyjet :-)

Vladik23
Příspěvky: 195
Registrován: 14 říj 2010
Bydliště: Borek
Kontaktovat uživatele:

Re: sbírka VW industrie

Příspěvek od Vladik23 »

Sam píše:
hydraulik píše:Same měl by si se činit.. máš tam ještě volné poličky... :lol:
Vše je relativní a vše je dočasné, zejména co se týče úložných prostorů
To už je diagnoza toto.....ale rozumím, chápu.....v naší rodině jsme měli podobné postižení....

Odpovědět