Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Pro všechna vozidla a zařízení s libovolným počtem kol, poháněná vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2496
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Prostě levá strana jak je a pravá jen překřížená

Uživatelský avatar
Waladero
Příspěvky: 53
Registrován: 10 úno 2017
Bydliště: Libušín

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od Waladero »

OK, díky za postřehy, až se vrátím z práce vyzkouším.

Uživatelský avatar
Waladero
Příspěvky: 53
Registrován: 10 úno 2017
Bydliště: Libušín

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od Waladero »

Tak kabely byly zapojeny o jednu pozici doprava. Pořadí, bylo správné. Z videa je to špatně vidět.
Současné zapojení se stejným výsledkem jako před tím.
Budu muset pátrat dál.
Přílohy
současný stav
současný stav

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15195
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od Sam »

No a teď je třeba se vrátit na začátek ověřit si kde je HU a jestli to celé není špatně pootočené, např na náhonu rozdělovače. Už to tu psal Evinsen ale když není vůle, nezbývá než se opakovat, opakovat, opakovat.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2496
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Když už se toho moc nedozvíme, tak aspoň: pred konverzí z 6v na 12v to jelo? Protože kabelů, ani rozdělovače se konverze netýká. Pouze indukčky ano, nemáš na ni prohozeny dráty?

A jen "a propos", vidím altík z mexické stříkačky, náhodou eletriku plonk z ní nemáš?

Uživatelský avatar
Waladero
Příspěvky: 53
Registrován: 10 úno 2017
Bydliště: Libušín

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od Waladero »

Tak před konverzí to prý mělo jet... :roll: Tvrdil to člověk, od kterého jsem buggy kupoval. No buggy, spíš torzo buggy. Prakticky vše už jsem na podvozku vyměnil za nové a karoserie byla netknutá. Kabely jsou nové, s rozdělovačem jsem nehýbal. Indukčka nová, kabely správně.
Altík taky fungl nový, toť k otázce plonk elektriky. Buggy byla bez elektriky.
PS: přihodil jsem si úraz kotníku, takže se prozatím do garáže nedobelhám, abych prošel vše od začátku co bylo výše napsáno. Jak to bude možné, poreferuji. Zatím díky.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od Herbie »

Waladero píše:, s rozdělovačem jsem nehýbal.
a jsme u toho.
rozdělovačem začni :)

viz serizeni odtrhu a predstihu
a soucasne s tim si over, kde mas horni uvrat prvniho valce pri zavrenych ventilech.

a taky si over, ze mas opravdu nabitou baterku
uz mockrat se stalo, ze na starter je proudu dost ale na jiskru malo
... a vůbec !

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od udeeska »

Takže konverzi udělal někdo jiný,motor běžel podle toho co Ti předchozí majitel rekl a Ty nemůžeš nastartovat? Není jen problém, že to dlouho sedělo a máš oxidaci na kontaktech v rozdělovači?
Což já mám na každém autě, které neprubnu tři měsíce díky vysoké vlhkosti vzduchu.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Waladero
Příspěvky: 53
Registrován: 10 úno 2017
Bydliště: Libušín

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od Waladero »

Konverzi jsem dělal já. Jinak jsem si ověřil, kde mám horní úvrať ("šťouradlo" místo svíčky na 1. válci) a dokonce i zářezy na řemenici sedí. Seřídil jsem, dle zdejšího návodu, odtrh i předstih a jal jsem se startovat... Baterka však potřebuje nabít, takže pokusy budou následovat zítra.Jinak kontakty byly taky zoxidované. Zřejmě se jedná o více věcí dohromady. Zítra budu chytřejší..., snad.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od udeeska »

Tak jestli myslíš, že máš vše dobře,tak odpoj kabel z prvního válce,dej na něj svíčku,tu přilož na motor, a při zapnuté spínací skříňce otacej ručně motorem a uvidíš jestli ti přeskočí jiskra na svíčce.
Když přeskočí tak koukej jestli Ti sedí rysky na řemenici. To je jen tak nahrubo.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Waladero
Příspěvky: 53
Registrován: 10 úno 2017
Bydliště: Libušín

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od Waladero »

Tak jak si psal jsem učinil a jiskra při otáčení přeskočila v místě kde mám označenou HU. Takže to je asi OK. Jinak po nabití baterky proběhl pokus o start a opět jen točí a točí. Už začínám být pomalu bezradný. Dotázek, mám i novou cívku viz foto, může tam být? Nemůže to být příčina nestartování. Díky za veškeré nápady.
Přílohy
DSC_2520.JPG

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od lišák »

Waladero píše:Tak jak si psal jsem učinil a jiskra při otáčení přeskočila v místě kde mám označenou HU.
Ale jiskra nemá přeskakovat v HU. Najdi si topic o seřizování předstihu a seřiď to znovu a lépe.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Waladero
Příspěvky: 53
Registrován: 10 úno 2017
Bydliště: Libušín

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od Waladero »

Sorry, blbě jsem to napsal. Jiskra přeskakuje na prvním zářezu na řemenici, když je v rovině s důlkem na bloku. HU je o něco dříve. Můžu zkusit druhý zářez, který tam mám a na něj nastavit předstih, ale myslím, že to moc nepomůže.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15195
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od Sam »

Waladero píše:Sorry, blbě jsem to napsal. Jiskra přeskakuje na prvním zářezu na řemenici, když je v rovině s důlkem na bloku. HU je o něco dříve. Můžu zkusit druhý zářez, který tam mám a na něj nastavit předstih, ale myslím, že to moc nepomůže.
Předstih, předzápal je hodnota ve stupních kdy PŘED HÚ dojde k zapálení směsi. Pokud je HU o něco dříve než vlastní zápal (viz text), jde o takzvaný zástih. Zde zapaluješ směs ve chvíli kdy již otvíráš ventily. Zeptej se Pejsoka jaká to byla sranda když si takto podpálil ventily.
Jo a předstih se neseřizuje na důlky ale na spáru mezi polovinami bloku.

Snad to je nyní jasnější.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Waladero
Příspěvky: 53
Registrován: 10 úno 2017
Bydliště: Libušín

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od Waladero »

Když jsem psal, že je horní HÚ o něco dříve, myslel jsem tím na řemenici avšak bráno jako hodinově (jako by byla řemenice ciferník). Sorry za blbé vyjadřování. Pakliže otáčím po směru hodin, je místo, kde mám nastaven předstih, poté je místo, kde mám HÚ.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od udeeska »

.....a benzín tam máš?
Jestliže jsi nastavoval kontakty rozdělovače,tak jsi trochu změnil předstih.
Zkontroluj si jestli Ti z injektoru v karburátoru stříká benzín. Nastavení na řemenici může vypadat správně, ale může být vůle v rozdělovači.
Já bych ještě zkusil někoho kdo bude startovat a Ty budeš pootáček jemně rozdělovačem a vidět jestli má motor snahu naskočit.
Vwase nocni sichta...

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1519
Registrován: 01 pro 2010

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od evinsen »

vtip je v tom že řemenice ukazuje HÚ 1 a 3 válce.a jenom podle ventilú poznáš který pálí,jestli 1 nebo 3.to je základ odkud strkám kabely,drát je zbytečný,oba budou podle řemenice nahoře,a to je to co s jistotou dosud nevíš.nějakej benál tam bude a když to práská tak zápal taky,ale jelikož to lítá z karbce,nemá cenu zatím špekulovat co by to mohlo být jiného,samozřejmě palec,kondík nebo uzemnění plata rozdělovače se nabízí,i jiné věci,ale pořád není jistota správného zapojení

Uživatelský avatar
Waladero
Příspěvky: 53
Registrován: 10 úno 2017
Bydliště: Libušín

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od Waladero »

OK, díky, ještě jednou vše projdu.Zkusím co psal uddee, budu startovat a lehce pootáčet rozdělovačem, jestli bude snaha. Když nic z toho nevyjde,tak snad někoho seženu, komu bych to odvezl na rozhýbání (samozřejmě za úplatu). Vyndaný to mám za půl hoďky, šoupnu to do kufru a pofrčím. Jinak benzín tahám přímo z kanistru (čerstvej). Z injektoru v karburátoru benzín stříká, i svíčky jsou od benzínu.
Jo a co ta cívka, může tam být?

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1519
Registrován: 01 pro 2010

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od evinsen »

Píšou že jo

Uživatelský avatar
Waladero
Příspěvky: 53
Registrován: 10 úno 2017
Bydliště: Libušín

Re: Dotazy pro sekci VWzduchem chlazený zbytek vkládejte sem!!!

Příspěvek od Waladero »

evinsen píše:vtip je v tom že řemenice ukazuje HÚ 1 a 3 válce.a jenom podle ventilú poznáš který pálí,jestli 1 nebo 3.to je základ odkud strkám kabely,drát je zbytečný,oba budou podle řemenice nahoře,a to je to co s jistotou dosud nevíš.nějakej benál tam bude a když to práská tak zápal taky,ale jelikož to lítá z karbce,nemá cenu zatím špekulovat co by to mohlo být jiného,samozřejmě palec,kondík nebo uzemnění plata rozdělovače se nabízí,i jiné věci,ale pořád není jistota správného zapojení
Zdravím po delší době a veškerých procedůrách (vyčištění karbecu, kontrole svíček, kabelů, výměny kladívka, kondenzátoru a dalšího) - vše zbytečně, tak měl evinsen pravdu. Proběhla kontrola HÚ a tím bylo zjištěno, že při HÚ prvního válce palec rozdělovače ukazuje směrem ke kondenzátoru. Takže kabely byly komplet pootočeny o 180 stupňů. Na žádných obrázcích jsem takto připojení kabelů nenašel.
Po přendání kabelů...
https://drive.google.com/open?id=1i517U ... F5wWrO0Dy9

Všem děkuji za pomoc a hlavně blahořečím toto fórum, bez pročítání všeho možného zde bych to nedal...

Odpovědět