Maxwagen

Pro všechna vozidla a zařízení s libovolným počtem kol, poháněná vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche.
Odpovědět
Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Maxwagen

Příspěvek od yahoďák »

4.jpg
Takhle bizarní vozidlo jsme tu ještě asi neměli. Na začátku všeho byla inovátorská myšlenka: čtyřkolové třístopé vozidlo, které bude mít řízené přední a zadní kolo, zatímco dvě prostřední budou poháněná. Cílem měla být větší stabilita a lehčí ovládání než u vozidel s řiditelnou pouze přední nápravou.
Myšlenka byla dokonce patentována:
1.jpg
1.jpg (167.58 KiB) Zobrazeno 3586 x
2.jpg
Autorem i realizátorem nápadu byl Mr. William Maxxwell Evans z města Llanfyllin (UK). Prototyp postavil ze zánovního Brouka 1300 v polovině šedesátých let, registrováno k provozu byl s srpnu 1968.
3.jpg
3.jpg (270.9 KiB) Zobrazeno 3586 x
Zdá se mi, že se netváří zrovna šťastně. Ačkoliv bylo vozidlo funkční, nápad se zjevně neujal. Přece jenom do jednoduchosti to má daleko - viz. detail zadní nápravy - listové pero a třecí tlumič byly tou dobou přece jen poněkud zastaralé prvky:
6.jpg
Po letech zapomnění se Maxwagen objevil na britském srazu v roce 2003:
216.jpg
...a potom byl prodán na ebay v roce 2012, kde si ho všiml Mr. Pětišroub a ... nebojte, nekoupil ho :) , jen mě na něj upozornil a já jsem si to zaarchivoval. Jeho další osud mi není znám a ani jsem po něm už nepátral. Nálezový stav v době prodeje:
5.jpg
5.jpg (426.39 KiB) Zobrazeno 3586 x
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Maxwagen

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »


Odpovědět