AMAG šestikolka 1971

Pro všechna vozidla a zařízení s libovolným počtem kol, poháněná vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche.
Odpovědět
Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

AMAG šestikolka 1971

Příspěvek od yahoďák »

Dnes tu mám velmi vyjimečnou záležitost pro přátele vehiklů poháněných vwzduchem chlazeným motorem.
Při listování v jednom nejmenovaném českém motoristickém časopise ročníku 1971 jsem narazil v minireportáži z autosalonu v Ženevě na velkou zajímavost. Zvláštní je, že jsem o tomto vozidle nenašel jedinou zmínku nikde na webu (a že jsem zkoušel i forum zaměřené na vozítka 6x6)...pátrání v historii f. AMAG také o tomto vozidle je rovněž negativní, leč přineslo jinou zajímavost, ale o tom níže...

Takže nevím, zda jsem se stal obětí novinářské kachny nebo chyby, ale přepis textu hovoří jasnou řečí:
"Firma AMAG z Buchsu postavila univerzální šestikolové obojživelné vozidlo, pro něž použila jako pohonnou jednotku průmyslový motor VW 1600"
Obrázek byl vytištěn v nevalné kvalitě:
amag 1971.jpg
ale i tak lze identifikovat švýcarskou poznávací značku a zadní světla T1-T2a, zřejmě včetně couvaček, což je dobově odpovídající.
Zadní část, kde nejsou sedačky, ale jakýsi kryt by mohla potvrzovat umístění vw motoru.
Zapadá do toho i toho co se o AMAG dá vypátrat:
AMAG-AG.jpg
Největší prodejce VW ve Švýcarsku (dodnes), postavil a provozoval centrální národní sklad náhradních dílů pro VW a mimoto tato společnost montovala ze stavebnic různé osobní automobily (zejména US původu jako Plymouth, Chrysler, DeSoto, Dodge) a v letech 1957-1960 smontovala také 1098ks Karmann Ghia!!

Nicméně KG mě v tuhle chvíli nezajímá, ví někdo z přítomných něco o té šestikolce? Protože ...by se mi líbila doma :)
Obrázek

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: AMAG šestikolka 1971

Příspěvek od vako »

na niecom podobnom sa vezu hippies , ked stavali kulisy Woodstock.. je to na filme o Woodstock :mrgreen:
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: AMAG šestikolka 1971

Příspěvek od udeeska »

Tak to je nadherny,to bych taky potreboval :wink: .Zkousel jsem hledat a taky bez uspechu,
ale nekde jsem to uz zahlednul......no nezbyva zatim nez koukat na hipiky :D
Vwase nocni sichta...

Odpovědět